همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    دوستان کاسکوی .من خیلی ناخن هاش بزرگه وقتی میاد رو دستم دستم رو زحم میکنه
    میتونم کوتاه کنم یا نه
    با چی و تا چه حد میشه برام توضیح بدین
    اخه دستم رو خیلی زحم کرده با ناحن هاش
    ممنون
    سلام.بهتون پیشنهاد میکنم دفعه ی اول به یک باتجربه برای کوتاه کردن ناخن هاش مراجعه کنید تا اگر دچار مشکل شدید به کاسکوتون استرس وارد نشه.ضمن اینکه میتونید برای جلوگیری از بروز همچین مشکلاتی از چوب نشیمن سوهان دار استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    دقیقا من کسی رو ندارم خواستم از شما دوستان اطلاعات بگیرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ببینید از یک نقطه ای ناخن کاملا مشخصه که رگ های خونی دیگه وجود نداره و دقیقا مثل ناخن انسان زائده اضافی هست.منتها کاسکو پرنده ی کوچکی مثل عروس یا مرغ عشق نیست که بشه کنترلش کرد و ناخنش رو برای کسی که بی تجربه هست کوتاه کنه و ممکنه بهش آسیب جدی برسه.بلاخره توی هرشهری یک کلینیک دامپزشکی یا پرنده فروش با تجربه هست که حداقل دو سه باری براتون کوتاه کنه و شما هم طریقه ی صحیحش رو یاد بگیرید تا دفعات بعد خودتون اقدام به این کار کنید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    طوطی رو بیارید روی دست ،وقتی آروم روی دست شما نشسسته و حرکت نمیکنه ناخنگیر رو طوری بگیرید که نبینه و بعد 1-2 میلیمتر از سر ناخنهاش بچینید
    این کار خیلی حساسه و نباید به طوطی استرس وارد کنید و اگر زیاد از حد ناخن رو کوتاه کنید باعث خونریزی میشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8714
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.خیلی خوش آمدید.در مورد کاسکوتون توضیح بدید.چند وقته داریدش و از کی شروع به پرکنی کرده؟اتفاق جدید توی محیط قفسش چی بوده که باعث این استرس و عصبی شدنش شده؟لطفا ادامه ی بحثتون رو توی این تاپیک ادامه بدید Welcome to nginx!
    با سلام ممنون ار پاسختون
    4 ساله دارمش از همون موقعی که جوجه بود آوردمش خونه و خیلی به ، چند هفته ای می شه که مدام پرکنی می کنه و دمشو هم که هفته گذشته به طور کامل کنده! چیز جدیدی توی قفسش نذاشتم که باعث ترس و استرس و عصبی شدنش بشه و همه چی همونطوریه که سابق بوده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farah نمایش پست ها
    با سلام ممنون ار پاسختون
    4 ساله دارمش از همون موقعی که جوجه بود آوردمش خونه و خیلی به ، چند هفته ای می شه که مدام پرکنی می کنه و دمشو هم که هفته گذشته به طور کامل کنده! چیز جدیدی توی قفسش نذاشتم که باعث ترس و استرس و عصبی شدنش بشه و همه چی همونطوریه که سابق بوده
    جاش رو تغییر ندادید؟بدون غذا نمونده؟بهش پرخاشگری نکردید؟پرهاش قیچی نشده؟یعنی هیچ تغییری نداشته توی این مدت و ناگهان این چند هفته پرکن شده؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8714
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    جاش رو تغییر ندادید؟بدون غذا نمونده؟بهش پرخاشگری نکردید؟پرهاش قیچی نشده؟یعنی هیچ تغییری نداشته توی این مدت و ناگهان این چند هفته پرکن شده؟
    نه والا هیچ تغییری تو شرایطش بوجود نیومده و همه چیز مثل همیشه هستش، اتفاقا همه اعضای خانواده دوسش داریم و بهش محبت می کنیم روزی چند ساعت هم از قفس بیرون میاد . البته قبلا هم یکمی پرکنی می کرد ولی نه به این شدت که بخواد به خودش آسیب بزنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    اره هودم هم خیلی خوشحالم ناقلا نمیخواست بره وگرنه بلده علت اینی که گفتین سقف و ببندم چیه چون خودش وقت خواب میبرمش یه اتاق دیگه میره پایین میخوابه تا صبح هم بالا نمیاد وقتی هم بیرونه فقط رو قفسش میمونه هیججای دیگه نمیره
    شبا در قفس رو ببندید و کاور بذارید روش تا با آرامش بخوابه . تصمیم با شماست

نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    دوست گرامی من به خاطر شغلم هفته 2 روز بیشتر خونه نیستم و بقییه زمان ها پیش سایر اعضای خانواده هست به نظر شما باید چکار کنم که ارتباط ما بعد از مدتی کمرنگ نشه؟

کاسکوی من میذاره دستمو ببرم تو قفسش امروز هم به راحتی موقع تخمه دادن اجازه داد با انگشتم زیر گردنشو نوازش کنم اما از روی دست اومدن میترسه و خیلی هم لوسه یعنی به خاطر جایزه یا گشنگی هرگز کاریو که نخواد نمیکنه باید تو این مرحله چیکار کنم

هر وقت کنارشم اگه بهش نگاه نکنم جیغ میکشه که نگاش کنم

دوست داره اسباب بازی که بهش میدم رو بکشه و من هم از این ور بکشم تا به زور بگیره وگرنه در حالت عادی زود میندازتش کنار اما اگر با زور بگیره کلی بازی میکنه

دکتر دامپزشکش گفت کاغذ سفید لوله کنم بدم بکنه دیدم خیلی دوست داره تیکه تیکه کنه خودکارم خیلی دوست داره
    نبودن شما کم کم باعث میشه هم ارتباط کمتری با شما برقرار کنه و هم خود شما نسبت به بقیه اعضای خونواده به رفتارها و اخلاقش آشنایی کمتری داشته باشید (البته اگه افراد دیگه تو خونه بهش رسیدگی و توجه کنن ) . ولی روزایی که هستید بهش محبت کنید و کارهای مورد علاقش رو انجام بدین .

شخصیت هاشون متفاوت هست . کاسکوی من به شدت عاشق بازی و جایزه و تشویق بود ولی کاسکوی دوستم بسیار مغرور و خود رای هست و فقط کاری رو انجام میده که دوست داره . شما باید یه محرک خوب برای تشویقش پیدا کنید و اون رو فقط وقتی ارائه بدین که از طوطی چیزی رو میخواین . میتونید یه غذایی که بیشتر از همه دوست داره رو پیدا کنید و فقط موقع تمرین کردن ازش استفاده کنید . تمرین رو جایی دور از قفس انجام بدین . قفس رو به یه جای دیگه که در نظر گرفتید ببرید و اجازه بدین بیاد بیرون و قفس رو دور کنید و باهاش تمرین کنید .

وقتی از اسباب بازی های غیر معمول مثل کاغذ و خودکار استفاده میکنید مراقبش باشید که تیکه هاشو نخوره یا قورشتشون نده .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام ممنون ار پاسختون
    نه والا هیچ تغییری تو شرایطش بوجود نیومده و همه چیز مثل همیشه هستش، اتفاقا همه اعضای خانواده دوسش داریم و بهش محبت می کنیم روزی چند ساعت هم از قفس بیرون میاد . البته قبلا هم یکمی پرکنی می کرد ولی نه به این شدت که بخواد به خودش آسیب بزنه
    پرش رو کوتاه کردین ؟

همیشه دلیل پرکنی چیزی نیست که تو یه زمان نزدیک انجام شده باشه . ممکنه یه مدت قبل یه اتفاقی افتاده باشه که باعث شده الان طوطی شما پرکن بشه . اما اینم نمیشه دقیق گفت . تنها کاری که شما باید انجام بدین این هست که فکرش رو به چیز دیگه ای مشغول کنید .

اون دم باید کشیده بشه . چون پر خونی بوده و هربار میتونه بهش آسیب وارد کنه . که بهتره دامپزشک این کار رو انجام بده .

اولین راه سرگرم کردن طوطی هست . یاد دادن ترفندهای مختلف خیلی تاثیر داره و یاد دادن بازی و مخصوصا کلمات جدید .

قبلا یکی از راه هایی که برای پرکنی مطرح میشد این بود که میگفتن برای طوطی جفت بخرید . اما من نمیگم جفت ، یکی از پیشنهاداتم اینه که یه طوطی دیگه هم اضافه کنید . مهم نیست حتما کاسکو باشه . ولی محبت شما به کاسکوتون نباید به هیچ عنوان کم شه . منم دقیقا شراطیم مثل شما بود . از بچگی طوطیمو بزرگ کردم . دوبار پرکن شد . یک بار وقتی 8 ماهه بو که خوب شد و یک بار یک سال پیش . اونم از دم شروع شد . حساسیت های خودم هم باعث شد ادامه پیدا کنه ولی با آوردن دو تا طوطی دیگه به خونه کاملا پرکنی طوطیم از بین رفت . کاملا حواسش پرت این دو تا طوطی شد . با هیچکدوم دوست نشد ولی خیلی دوستشون داشت . از اینکه مثل همیشه بهش توجه داشتیم و دیگه تنها نبود خوشحال بود .... . من واقعا تاثیر رو دیدم . ولی این میل شماست که این راه رو امتحان کنید یا نه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    پرش رو کوتاه کردین ؟

همیشه دلیل پرکنی چیزی نیست که تو یه زمان نزدیک انجام شده باشه . ممکنه یه مدت قبل یه اتفاقی افتاده باشه که باعث شده الان طوطی شما پرکن بشه . اما اینم نمیشه دقیق گفت . تنها کاری که شما باید انجام بدین این هست که فکرش رو به چیز دیگه ای مشغول کنید .

اون دم باید کشیده بشه . چون پر خونی بوده و هربار میتونه بهش آسیب وارد کنه . که بهتره دامپزشک این کار رو انجام بده .

اولین راه سرگرم کردن طوطی هست . یاد دادن ترفندهای مختلف خیلی تاثیر داره و یاد دادن بازی و مخصوصا کلمات جدید .

قبلا یکی از راه هایی که برای پرکنی مطرح میشد این بود که میگفتن برای طوطی جفت بخرید . اما من نمیگم جفت ، یکی از پیشنهاداتم اینه که یه طوطی دیگه هم اضافه کنید . مهم نیست حتما کاسکو باشه . ولی محبت شما به کاسکوتون نباید به هیچ عنوان کم شه . منم دقیقا شراطیم مثل شما بود . از بچگی طوطیمو بزرگ کردم . دوبار پرکن شد . یک بار وقتی 8 ماهه بو که خوب شد و یک بار یک سال پیش . اونم از دم شروع شد . حساسیت های خودم هم باعث شد ادامه پیدا کنه ولی با آوردن دو تا طوطی دیگه به خونه کاملا پرکنی طوطیم از بین رفت . کاملا حواسش پرت این دو تا طوطی شد . با هیچکدوم دوست نشد ولی خیلی دوستشون داشت . از اینکه مثل همیشه بهش توجه داشتیم و دیگه تنها نبود خوشحال بود .... . من واقعا تاثیر رو دیدم . ولی این میل شماست که این راه رو امتحان کنید یا نه
    در ادامه توضیحات کامل خانم عرض کنم که اون یکمقدار پرکنی که میفرمایید قبلا داشته کی بوده و پرهای کجاش؟ چطوری خوب شده؟
    اگر بتوانید چند عکس از سینه ، شکم و دم پرنده بگذارید بهتر میشود نظر داد.
    و اینکه با توجه به سن و سالش شاید مشکلات هورمونی بلوغ باشه اخیرا قسمت زردرنگ چشمش دارای یک هاله نارنجی رنگ نشده؟
    در مورد آوردن طوطی دیگر خیلی با احتیاط عمل کنید. داشتن طوطی مثل داشتن بچه است و قطعا آوردن طوطی جدید مثل بچه جدید خواهد بود و در شما علاقه ایجاد می کند، خاکستری شما اینرا متوجه میشود. سعی کنید حتما برنامه توجه به خاکستری را بعد از آوردن طوطی جدید نسبت به قبل افزایش دهید.

صفحه 641 از 1238 نخستنخست ... 1415415916226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606917411141 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)