صفحه 78 از 227 نخستنخست ... 28596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394959697128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 771 به 780 از 2261
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز
    دو روز است که مشغول درمان فلاورم هستم با روش خیساندن غذای گرانولی در قرص هگزا اکس اما هنوز مدفوع قرمز یا قهوهای نمی بینم علتش چیست و اگر در روز چند ساعت لامپ مهتابی ان روشن باشد اشکالی داره
    این کاری که شما میکنی شدنی نیست

1.هر دانه گرانولی ممکنه میزان متفاوتی از هگزا اکس رو نسبت به دفعه قبلی به خودش جذب کنه
    2.ماهی ممکنه در هر وعده غذایی مقدار متفاوتی از غذا رو مصرف کنه و درنتیجه میزان متفاوتی از دارو جذب بدنش میشه
    3.مهم ترین بخش اینه که شما با چه روشی میزان دارو بر اساس وزن ماهی رو اندازه گیری کردید؟ آیا روی بروشور خود دارو چنین چیزی نوشته؟ تا جایی که یادمه این دارو رو باید داخل آب بریزید و یاد ندارم جایی راجع به دوز خوارکیش نوشته شده باشه . اگر نوشته تو بروشورش اینجا اعلام کنید

موفق باشید

با سلام خدمت استاد عزیز
    میخواستم بدونم چه عواملی باعث انگل رودهای در ماهی فلاور میشه حتی با رعایت رزیم غذایی خوب و کم غذا دادن واستفاده از داروهای ضد استرس خارجی باز این اتفاق میافته خواهشمندم بصورت ریز ودقیق راهنمایی بفرمایید
    با سلام خدمت استاد محترم
    احتراما راههای درمان انگل رودهای ماهی فلاور راحفظ هستم میخواستم روش پیشگیری وجلوگیری از بروز ان را از شما استاد محترم بپرسم عامل اصلی ان با وجود تغذیه خوب ورزیم غذایی خوب ومراقبت حساس باز هم چرا این عامل بروز میکند

انگل روده ای تقریبا داخل روده تمام ماهی هایی که از خارج از کشور وارد ایران میشن وجود داره . اگر خیلی کلی بخوام راهنمایی کنم باید بگم هر زمان سیستم ایمنی بدن ماهی ضعیف میشه و ایمنی بدنش میاد پایین ، ماهی علائم بیماری رو بروز میده . ضعف سیستم ایمنی n تا دلیل میتونه داشته باشد

1.استرس (حمل و نقل ، ماهی های دیگه ، رفت و آمد های پیاپی در شرایطی که هنوز عادت نداره ، جابجایی و خییلی مسائل دیگه)
    2.بیماری های دیگه که باعث ضعف ایمنی بدن ماهی و بروز علائم انگل روده ای در ماهی میشه
    3.تغییرات ناگهانی دما
    4. غذایی بد ، سنگین ، غیر قابل هضم ، وعده های غذایی نامنظم ، تغییرات ناگهانی غذایی و ...

در مواردی که قبلا وجود نداشته این انگل ، با غذای زنده و غذا های آلوده ، ورود ماهی های جدید و بیمار و یا ناقل و ... میتونه مبتلا بشه

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12374
    با سلام خدمت استاد محترم
    ایا رشته های انگل که ماهی فلاور دفع میکنه توی اب باعث الودگی مجدد میشه و چه راهی برای مجدد مبتلا نشدن ماهی وجود داره وایا ریختن قرص هگزا اکس در اب ماهی این مشکل را حل میکنه ممنون از شما راهنمایی بفرمایید

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    با سلام خدمت استاد محترم
    ایا رشته های انگل که ماهی فلاور دفع میکنه توی اب باعث الودگی مجدد میشه و چه راهی برای مجدد مبتلا نشدن ماهی وجود داره وایا ریختن قرص هگزا اکس در اب ماهی این مشکل را حل میکنه ممنون از شما راهنمایی بفرمایید
    اون رشته ها انگل نیست دوست عزیز انگل روده ای با چشم غیر مسلح دیده نمیشه

همون دارویی که برای درمان بیمار به تانک اضافه می کنید باعث از بین رفتن انگل های موجود در مدفوع ماهی میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12374
    با سلام وادب
    بعد از درمان ماهی فلاورم با قرص هگزا اکس هد ماهی کاملا خوابیده وبدن ماهی نسبتا تیره شده است چه غذایی در برگشت هد ماهی وشفافیت ان بعد از درمان سریع تر عمل میکند ممنون از راهنمایی شما

همکار قدیمی انجمن فلاورهورن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6319
    با سلام وادب
    بعد از درمان ماهی فلاورم با قرص هگزا اکس هد ماهی کاملا خوابیده وبدن ماهی نسبتا تیره شده است چه غذایی در برگشت هد ماهی وشفافیت ان بعد از درمان سریع تر عمل میکند ممنون از راهنمایی شما

دوست عزیز

به نظر من مترونیدازول ،تاثیراش از هگزا اکس بهتره و البته مترونیدازول مایع که هر ۱۰۰ میلی لیتر اش ۲۰۰۰ تومان میباشد،، از هگزا اکس من نتیجه مطلوب نگرفتم،،
    در مر حله بعد چند نکته یاداوری میکنم البته اقا بابک واقا مصطفی بیان کردن :
    ۱-دما بین۳۰ تا۳۱
    ۲-خارج کردن زغال و سرامیک
    ۳-تعویض روزانه۳۰در صد اب بااب هم دما

۴-نحوه غذا دهی: این خودش به دو گروه تقسیم میشه ، گروه اول که غذا میخورن ولی فقط غذا تر مثل کرم خونی ،و گروه دم که غذا نمیخورن ،،که ترغیب کردن ماهی به غذا خورن در حین درمان جزیی از پروسه درمان میباشد ،،
    من به شخصه با کرم خاکی ماهی رو در هین درمان انگل رودهی تغذیه میکنم،،چون همون جوری که دوستان میدونند ماهی بیمار به انگل رودهی شدید ،،هیچ گاه به غذا خشک لب نمیزنه ،،و ماهی که تغذیه نکنه روز به روز بیشتر تحلیل میره،،

اقا شاهین،، چند تا عکس بزارید و بفرمایید در روز چند وعده وبه چه میزان غذا میدهید،،نحوه سیفون،،و هرچیز که لازمه

با تشکر

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    در تکمیل گفته های ناصر عزیز
    خیلی جاها گفته شده در طول درمان انگل روده ای ماهی رو به هیچ عنوان تغذیه نکنید
    من با این روش 99% نتیجه گرفتم اون 1% هم با تعویض دارو برای سایر انگله های روده ای مثل نماتود و ... ) جواب گرفتم
    تغذیه نکردن در دوران درمان بخاطر تخلیه کامل دستگاه گوارش ماهی بدترین ماهی هم بعد از 4 یا 5 روز از اتمام دوره درمان غذا خور میشه

طبق تجربه خودم توصیه می کنم حداقل تا یک ماه از دادن غذای منجمد به ماهی تون خودداری کنید و اگر غذاهایی مثل اسپکتروم و هیکاری در دسترس دارید برای تغذیه ناهی بیمار بعد از دوره درمان استفاده کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12374
    با سلام خدمت استاد محترم
    میخواستم بدونم مصرف غذای هامپی هد ورد سان و هیکاری واسپکتروم باعث سرعت بخشیدن به رنگ ماهی و هد ان میشه یا شما غذای دیگری را معرفی میکنید راهنامیی بفرمایید ممنون

همکار قدیمی انجمن فلاورهورن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6319
    با سلام خدمت استاد محترممیخواستم بدونم مصرف غذای هامپی هد ورد سان و هیکاری واسپکتروم باعث سرعت بخشیدن به رنگ ماهی و هد ان میشه یا شما غذای دیگری را معرفی میکنید راهنامیی بفرمایید ممنون
    سلام دوست عزیز،،همه چیز برمیگرده به استعداد ماهی شما،و لی حتما غذا های که نام برید، کمک میکنه به شکوفا شدن استعداد واقعی ماهی شما،،واین به این معنی نیست که کسی که بیومار به فلاور اش میده جواب نگیره ، ،، غذاهایی خوبی دارین اگر بتونید یک اور رد هم اضافه کنید خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12043
    سلام به اساتید عزیز
    دوستان فلاور باکسم(short body) حدودا6تا8ماه سن داره(از روز تولد) و از یک ماه و نیم پیش تا حالا رشدش متوقف شده نمیدونم مشکل چیه نگرانم کرده
    یکی دیگه هم سن اون دارم از نظر جسه تقریبا2برابر اونه ولی این رشدش متوقف شده به نظر شما مشکلی داره؟
    البته فلاور هام توی یک آکواریوم نیستن که بگم بخاطر ترس از اون یکی رشد نمیکنه
    لطفا راهنماییم کنید

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadddddd نمایش پست ها
    سلام به اساتید عزیز
    دوستان فلاور باکسم(short body) حدودا6تا8ماه سن داره(از روز تولد) و از یک ماه و نیم پیش تا حالا رشدش متوقف شده نمیدونم مشکل چیه نگرانم کرده
    یکی دیگه هم سن اون دارم از نظر جسه تقریبا2برابر اونه ولی این رشدش متوقف شده به نظر شما مشکلی داره؟
    البته فلاور هام توی یک آکواریوم نیستن که بگم بخاطر ترس از اون یکی رشد نمیکنه
    لطفا راهنماییم کنید
    اگر شرایط نگهداری ههردو یکسان بوده عواملی مثل بیماری ( که در این زمان بهشون مبتلا و درمان شده ) و نقص ژنتیکی می تونه عامل رشد کم ماهی تون باشه

صفحه 78 از 227 نخستنخست ... 28596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394959697128178 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)