صفحه 19 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 340
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    جفت یابی در طوطی ها باید به صورت طبیعی و در گله صورت بگیره
    احتمال بروز اختلالات رفتاری و نزاع در جفت هایی که انسان انتخاب میکنه همیشه وجود داره و بسیار هم زیاده
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیزم نگران نباشید همیشه همینطوره در تمامی پرنده ها نر باید به ماده نشون بده که غالب است وگرنه جفتگیری در کار نخواهد بود اگر عکس این باشد و ماده قلدرتر از نر باشد قفس تازه هم کمی تاثیرگذار است اما در کل جای نگرانی نیست 7-10 روزی این رفتار حاکم است کم و بیش و بعد از آن به مرور زمان بهتر میشوند و نر وقتی قفس و لانه رو قبول کرد دیگه حله و ماده رو با لونه آشنا میکنه اگر ماده خواست بره داخل لانه و نر نگذاشت نگران نباشید تا وقتی که نر لانه رو تایید نکنه ماده رو از رفتن به داخل اون منع میکنه شما فقط به وضع تغذیه شون برسید مخصوصا سبزی و میوه جات تازه چون غذای فراوان اونها رو به تولید مثل ترغیب میکنه.
    منتظر اخبار خوب هستیم.
    موفق باشید.
    ممنونم. خیالم راحت شد پس طبیعیه. آخه ماده خیلی مظلوم و مهربونه و همش از ظرف غذا برمیداره و فرار میکنه یه طرف دیگه میخوره. غذاشونم الان تخمه، (تخمه کتان و شاه دانه که نمیخورن زیاد.) ذرت ، هویج، نخود فرنگی ، سیب، موز، جوانه گندم و ماش و عدس ، مخلوط میوه جات و غلات Versele-Laga هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام. امروز بالاخره ماده توی لونه بود.
    خاروندن سرو بدنو هم دیدم چندبار. بااینکه اتفاق خاصی نیوفتاده ولی خوشحالم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    معذرت که دوبار پست میدم. الان دیدم که ماده اومده بیرون و ورودی لونه نشسته و نر داخله لونس.دارن باهم چک میکنن درسته؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    معذرت که دوبار پست میدم. الان دیدم که ماده اومده بیرون و ورودی لونه نشسته و نر داخله لونس.دارن باهم چک میکنن درسته؟
    انشالا به زودی اتفاقای خوب هم میوفته.

ممکنه مدتی طول بکشه تا به لونه اعتماد پیدا کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل20 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا شماره*ی م وبایل یا آدرس ایمیل خودتون رو برام پیغام خصوصی بدین.
    ممنون.
    دوست عزیز سوالی دارید همینجا بپرسید در خدمتیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام. خوشحالم که با هم به تفاهم رسیدند شما حالا شروع کنید به تقویت با غذا و لطفا از مکمل استفاده نکنید چون معمولا جواب عکس میده فقط بلوکهای معدنی و کف دریا بگذارید و سبزیجات و میوه جات تازه هر روز و انواع جوانه ها و همینطور خیسانده ها مخصوصا گندم و ماش و عدس و 7 تخم و تخمه آفتابگردان و مغزها. مادتون کمی ضعیف به نظر میرسه اما تا بیاد تخم بگذاره با غذایی مناسب میتونید آماده اش کنید ضمنا گشنیز تازه هم 1 روز درمیان بهشون بدید و کیوی و موز و همینطور هم بروکلی و قفس رو جایی بگذارید کم رفت و آمد و در برابر نور خورشید ( البته ساعاتی از روز تقریبا در سایه آفتاب تا زیاد هم گرم نشه ) چون ویتامین د برای مادتون ضروریه مخصوصا که از رنگ نوکش برمیاد از آفتاب محروم بوده. تخم مرغ آب پز هم 2 هفته یکبار 1دانه بهشون بدید ( سفیده + مقدار کمی از زرده چون سفیده تخم مرغ بدون زرده خاصیت چندانی نداره زرده سرشار از ویتامین آ و ای است و همینطور چربی های مفید برای جذب ویتامینهای محلول در چربی ) و از الان هم سعی کنید کمتر از قفس بیاریدشون بیرون تا بیشتر با هم وقت بگذرانند و داخل لانه رفتن هم یعنی پسند کردند اما زمان میبره تا کاملا بهش اعتماد کنند.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    با سلام. خوشحالم که با هم به تفاهم رسیدند شما حالا شروع کنید به تقویت با غذا و لطفا از مکمل استفاده نکنید چون معمولا جواب عکس میده فقط بلوکهای معدنی و کف دریا بگذارید و سبزیجات و میوه جات تازه هر روز و انواع جوانه ها و همینطور خیسانده ها مخصوصا گندم و ماش و عدس و 7 تخم و تخمه آفتابگردان و مغزها. مادتون کمی ضعیف به نظر میرسه اما تا بیاد تخم بگذاره با غذایی مناسب میتونید آماده اش کنید ضمنا گشنیز تازه هم 1 روز درمیان بهشون بدید و کیوی و موز و همینطور هم بروکلی و قفس رو جایی بگذارید کم رفت و آمد و در برابر نور خورشید ( البته ساعاتی از روز تقریبا در سایه آفتاب تا زیاد هم گرم نشه ) چون ویتامین د برای مادتون ضروریه مخصوصا که از رنگ نوکش برمیاد از آفتاب محروم بوده. تخم مرغ آب پز هم 2 هفته یکبار 1دانه بهشون بدید ( سفیده + مقدار کمی از زرده چون سفیده تخم مرغ بدون زرده خاصیت چندانی نداره زرده سرشار از ویتامین آ و ای است و همینطور چربی های مفید برای جذب ویتامینهای محلول در چربی ) و از الان هم سعی کنید کمتر از قفس بیاریدشون بیرون تا بیشتر با هم وقت بگذرانند و داخل لانه رفتن هم یعنی پسند کردند اما زمان میبره تا کاملا بهش اعتماد کنند.
    موفق باشید.
    سلام و تشکر از رهنمایی های شما. فقط قفس تو تابش مستقیم آفتاب نیست و نمیتونم جای دیگه هم بزارم که دنجتز از اینجا باشه. راه حل دیگه ای داره؟ و اینکه بیرون هم نمیتونم کلا بیارمشون چون بردن تو قفس مکافات میشه. دفعه پیش 1 صبح تا ظهر کشیک کشیدم ماده بره تو تا درو روش ببندم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام. یه خبر خوب.
    همین الان دیدم نرم سعی در سوار شدن بر ماده داشت. خیلی اتفاقی دیدم و باعث شدم ماده از نر فاصله بگیره.
    نرم خیلی مست شده و همش در حال صدا درآوردن و حرکات عجیبه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    سلام. یه خبر خوب.
    همین الان دیدم نرم سعی در سوار شدن بر ماده داشت. خیلی اتفاقی دیدم و باعث شدم ماده از نر فاصله بگیره.
    نرم خیلی مست شده و همش در حال صدا درآوردن و حرکات عجیبه
    با سلام. تبریک دوست عزیز اینطور که معلومه با هم جفت شدن و همو پسند کردند و باید منتظر اخبار بهتری بود فقط سعی کنید رفت و آمدتون کمتر باشه مخصوصا وقتی صداهای نا آشنا میشنوید اصلا کنجکاوی نکنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام دوباره. از اونجایی که خیلی خوشحالم نمیتونم گزارش لحظه به لحظه ندم. امشب چون از ظهر خونه نبودم مجبور شدم برق اتاق جفتمو روشن کنم تا براشون غذا بذارم صبح گشنه نمونن. همین که داشتم غذا میذاشتم نرم دوباره مست شد و رفت سوار ماده بشه ماده هم کاریش نداشت و فقط چون دید من نگاه میکنم باز فاصله گرفت. یکبارم رفتم و اومدم دیدم نرم داره به ماده غذا میده.... تمومه دیگه درسته؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوباره. از اونجایی که خیلی خوشحالم نمیتونم گزارش لحظه به لحظه ندم. امشب چون از ظهر خونه نبودم مجبور شدم برق اتاق جفتمو روشن کنم تا براشون غذا بذارم صبح گشنه نمونن. همین که داشتم غذا میذاشتم نرم دوباره مست شد و رفت سوار ماده بشه ماده هم کاریش نداشت و فقط چون دید من نگاه میکنم باز فاصله گرفت. یکبارم رفتم و اومدم دیدم نرم داره به ماده غذا میده.... تمومه دیگه درسته؟
    سلام.واقعا از خوشحالیت ماهم خوشحالیم.اما دوست عزیز اگر بعد از چند مرتبه جفت گیری نادرست انجام بشه با هر مشکلی از جمله ترس از شما،ممکنه ماده اعتمادش به نر رو از دست بده و از طرفی نر هم از دوران آمادگیش دور بشه و مدت ها منتظر بمونید تا دوباره شرایط واسه جفت گیریشون فراهم بشه.بهتره زیاد بهشون سرک نکشید.اما در مورد این قسمت که فرمودید تمومه؟باید خدمتت عرض کنم با وجود اینکه نمیخوام توی ذوقت بخوره ولی فقط الان ماده نر رو پذیرفته.همین.زمانی کار تمومه که جفت گیری کنن،تخم گذاری انجام بشه،تخم ها بارور باشه،نطفه ها رشد کنن و جفت از تخم ها خوب نگهداری کنن و در نهایت جوجه به دنیا بیاد.پس صبور باش تا ایشالا اگر مدتی از هدفت دور شدی دلسرد نشی.ایشالا موفق هم خواهی شد در نهایت.

صفحه 19 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)