صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 153
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نه فربد واقعا هیچ مشکلی نداره چه اونارو در یک راکتور استفاده کنید و چه حتی اونارو باهم قاطی کنید این کاریه که سالهاست دارن انجام میدن البته من خودم مخالف این کار هستم به دو دلیل:
    یکی دلیل اقاصادی که بالا بهش اشاره کردم
    و اینکه اگر گرانولای GAC و GFO سایزاشون زیاد با هم تفاوت داشته باشه باعث خورد شدن کربن میشه که البته اون هم هیچ مشکلی نداره اما کسایی که تو این جور کارا وسواس دارن زیاد براشون جالب نیست.
    برای اینکار دستور العمل مشخصی وجود داره یعنی:
    استفاده از دو سوم کربن و یک سوم gfo و یا نهایتا 50 50 ....
    خیلی از شرکتا برای به رخ کشیدن کیفیت محصولاتشون مثل bulk reef supplies که خودش هم راکتورش رو میسازه و هم مدیاهارو اصلا ویدیوهایی هم در این رابطه دارن که gfo و gac رو باهم مخلوط میکنن.....
    البته این بیشتر برای تبلیغ هستش و تقریبا مدیای کربن و فسفات هر برند معتبری رو میشه با هم مخلوط کرد .

(((ولی در کل استفاده نکردن از GFO و GAC در یک راکتور بسیار بهتر هستش من خودمم تو تانک جدید حتما جداگانه ازاین محصولات استفاده میکنم اما میگم اگر باهم استفاده بشن هم هیچ مشکلی به وجود نمیاد.)))

( rowaphos خودش نوعی granular ferric oxide هستش)

افراد زیادی هم همیشه به دنبال لستفاده از این متد هستن البته پاسخ همیشه مشخصه:

Running GFO and GAC in a single TLF 150 Reactor - Reef Central Online Community

gfo and carbon in same reactor?? - Manhattan Reefs

Mixing Media in Reactor? - The Reef Tank

Mixing carbon and GFO in same reactor?

البته باز هم میگم دوستان:
    استفاده از کربن در دو راکتور جداگانه بهترین روشه....
    اگر نشد هر دو مدیا در یک راکتور به صورت جداگانه با فاصله
    اگر نشد مخلوط با هم به میزان دو سوم کربن و یک سوم مدیای فسفات که خودش اقتصادی نیست و خرید یک راکتور جداگانه بسیار بهتره.....

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من تا حالا تانکی ندیدم که اونارو با هم قاطی کنه و استفاده کنه به نظرم اگرم عکسی یا ویدیویی راجعبش هست تبلیغاتیه
    همه تانکای حرفه ای تاکید براین دارن که دو مدیا نباید با هم تعویض شن البته این قضیه برای تانکای تازه تاسیس نیست تانکایی با مرجانهای زیاده
    حالا قاطی کردن اونا صرفا چون brs یه عکس گذاشته به نظرم کار عقلانی نیست،یه چیز دیگه کربن نباید تکون بخوره ولی gfo به حرکت ملایم نیاز داره و اینکه من کربن هم سایز gfo تو ایران ندیدم
    عکس کامل brs رو داری که نشون بده اونی که میریزه کربنه؟اخه 3 نوع gfo با رنگای متفاوت داره ممکنه ترکیب دو نوع از این مدیا باشه،نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    من تا حالا تانکی ندیدم که اونارو با هم قاطی کنه و استفاده کنه به نظرم اگرم عکسی یا ویدیویی راجعبش هست تبلیغاتیه
    همه تانکای حرفه ای تاکید براین دارن که دو مدیا نباید با هم تعویض شن البته این قضیه برای تانکای تازه تاسیس نیست تانکایی با مرجانهای زیاده
    حالا قاطی کردن اونا صرفا چون brs یه عکس گذاشته به نظرم کار عقلانی نیست،یه چیز دیگه کربن نباید تکون بخوره ولی gfo به حرکت ملایم نیاز داره و اینکه من کربن هم سایز gfo تو ایران ندیدم
    عکس کامل brs رو داری که نشون بده اونی که میریزه کربنه؟اخه 3 نوع gfo با رنگای متفاوت داره ممکنه ترکیب دو نوع از این مدیا باشه،نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم

در این ویدیو کاملاکربن و GFO رو مخلوط میکنن و داخل یک رآکتور میریزن :
    http://cdn.bulkreefsupply.com/media/videos/BRS_Media_Reactors_for_Carbon_and_GFO.mp4
    ویرایش توسط mobomas : 22nd August 2014 در ساعت 02:22 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652

عکسا که مال بچه های انجمنای دیگست مال فروشگاهی نیست که تبلیغ باشه BRS هم بله اون کربنه که داره میریزه میگم که تو خیلی از تانکا اینکارو میکنن به نظر منم اصلا کار جالبی نیست اما خب کار غلطی هم نیست اون لینکا که گذاشتم اگر ببینید خیلیا اشاره کردن که همیشه از این روش استفاده میکنن

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    در این ویدیو کاملاکربن و GFO رو مخلوط میکنن و داخل یک رآکتور میریزن :
    http://cdn.bulkreefsupply.com/media/videos/BRS_Media_Reactors_for_Carbon_and_GFO.mp4
    ممنون مسعود جان برای لینکه ویدیو
    فکر کنم این برا بار سومه دارم میگم فقطbrs اینکارو میکنه و اونم تو همون ویدیو و تمام رو هیچ تانکی من ندیدم این کارو بکن
    حالا اگه جایی پیدا کردین که مثل brs ده نوع کربن داشته باشه با سایزای مختلف بسم الله تست کنید نتیجشو به ما هم بگید فقط مسئولیت از دست رفتن ریفاتون ناشی از شک تعویض هم زمان کربن gfo پای خودتون

نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    عکسا که مال بچه های انجمنای دیگست مال فروشگاهی نیست که تبلیغ باشه BRS هم بله اون کربنه که داره میریزه میگم که تو خیلی از تانکا اینکارو میکنن به نظر منم اصلا کار جالبی نیست اما خب کار غلطی هم نیست اون لینکا که گذاشتم اگر ببینید خیلیا اشاره کردن که همیشه از این روش استفاده میکنن
    بنیامین جان عکس از رو ویدیوی تبلیغاتی شرکت brs گرفته شده به غیر از اون عکسی دیدی از تانک جونداری که اینکارو کرده باشه؟
    لینکارم دیدم ممنون ،نه ساپورتر بودن نه کاربرای ویژه فقط 4 5 نفر گفته بودن استفاده کردیم که یه سریشونم تهش گفته بودن ولی جدا بشه بهتره که خودتم اشاره کردی

یه نکته دیگه کلی میگم برای همه اینکه حالا ما اسم این راکتورارو میگیم صرفا این نیست که همشون خوبن و قابل استفاده خیلی جاها حتی مارکایی مثل brs که سادگیو مبنای کارشون قرار میدن و قیمت نسبتا کمتری دارن زیر سوال میرن تو فروما و افراد اونارو بی استفاده میدونند و میرن سمت راکتورهای بهتر بیشترین ایراد هم که به این راکتورا میشه گرفت استفاده از واتر پمپ خیلی قوی برای به حرکت در اوردن مدیا هست و...
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    ممنون مسعود جان برای لینکه ویدیو
    فکر کنم این برا بار سومه دارم میگم فقطbrs اینکارو میکنه و اونم تو همون ویدیو و تمام رو هیچ تانکی من ندیدم این کارو بکن
    حالا اگه جایی پیدا کردین که مثل brs ده نوع کربن داشته باشه با سایزای مختلف بسم الله تست کنید نتیجشو به ما هم بگید فقط مسئولیت از دست رفتن ریفاتون ناشی از شک تعویض هم زمان کربن gfo پای خودتون

بنیامین جان عکس از رو ویدیوی تبلیغاتی شرکت brs گرفته شده به غیر از اون عکسی دیدی از تانک جونداری که اینکارو کرده باشه؟
    لینکارم دیدم ممنون ،نه ساپورتر بودن نه کاربرای ویژه فقط 4 5 نفر گفته بودن استفاده کردیم که یه سریشونم تهش گفته بودن ولی جدا بشه بهتره که خودتم اشاره کردی

یه نکته دیگه کلی میگم برای همه اینکه حالا ما اسم این راکتورارو میگیم صرفا این نیست که همشون خوبن و قابل استفاده خیلی جاها حتی مارکایی مثل brs که سادگیو مبنای کارشون قرار میدن و قیمت نسبتا کمتری دارن زیر سوال میرن تو فروما و افراد اونارو بی استفاده میدونند و میرن سمت راکتورهای بهتر بیشترین ایراد هم که به این راکتورا میشه گرفت استفاده از واتر پمپ خیلی قوی برای به حرکت در اوردن مدیا هست و...
    موفق باشید

آره تو تانکای درجه یک قطعا اینا جدا هستن ولی بحث غلط یا درست بودن و خطرناک یا بی خطر بودن این کاره که در واقع هم میشه انجامش داد هم کاملا بی خطر هستش اون لینکا که دادم فربد خیلی بیشتر از 5 نفر بودن بی انصاف D :D :D:

البته دقیقا صحبتتون درست هستش تو تانکی که همه چیز تحت کنترله این راکتور ها هم جدا در نظر گرفته میشن.....
    ویرایش توسط benyamin : 22nd August 2014 در ساعت 03:55 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    آره تو تانکای درجه یک قطعا اینا جدا هستن ولی بحث غلط یا درست بودن و خطرناک یا بی خطر بودن این کاره که در واقع هم میشه انجامش داد هم کاملا بی خطر هستش اون لینکا که دادم فربد خیلی بیشتر از 5 نفر بودن بی انصاف D :D :D:

البته دقیقا صحبتتون درست هستش تو تانکی که همه چیز تحت کنترله این راکتور ها هم جدا در نظر گرفته میشن.....
    حالا چون تویی 7 تا بنیامین
    شوخی میکنم
    همیشه این بحثا موافق مخالف زیاد داره دیگه
    من که یه مدته خودمم گیج شدم برا درست کردن تانکم
    دیگه انقد مطلبه ضدو نقیض خوندم خودم ذهنم اجازه تصمیم گیری نمیده

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان میشه به جای ابر از این فیلتر های تصویه اب استفاده کرد منظورم اینه که اب اول این فیلتر اسفنجی ها بشه بعد وارد سامپ
    ویرایش توسط hamed220 : 23rd August 2014 در ساعت 08:28 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    ممنون از آقایان بنیامین و فربد عزیز
    علت طرح سوال منم دیدن فیلم همین شرکت BRS بود که برام سوال ایجاد کرد
    بهر حال از هم دوستان تشکر میکنم

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه به جای ابر از این فیلتر های تصویه اب استفاده کرد منظورم اینه که اب اول این فیلتر اسفنجی ها بشه بعد وارد سامپ
    سلام فکر نکنم بشه استفاده کرد چون ورودی و خروجی این هوزینگ ها کوچیکه و نیمشه با دبی واتر پمپ برگشتی تنظیمش کرد

صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)