همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط samankhosravifar نمایش پست ها
    با کسب اجازه از دوستان محترم و با تجربه و همچنین اساتید گرامی عارض به حضور هستم که در یکی از سایت های انگلیسی زبان به یک مطلب خوبی برخورد کردم که نوشته بود وقتی می خواهید شن و سنگ ریزه یا بستر آکواریوم رو به هر دلیلی مثل خارج نمودن فیلتر زیر شنی جابجا کنید ماهی ها رو به یک تانک دیگه انتقال بدین، یعنی اول آب تانکی که می خواهید بسترشو جابجا کنید رو به یک تانک دیگه یا هر ظرف دیگه انتقال بدین و ماه ها رو بریزین توش و اکسیژن و فیلتر هارو روش سوار کنید و بعد شن یا بستر تانک مورد نظر رو تخلیه کنید، علتشم نوشته بود که در اثر جابجایی شن و سنگ ریزه یا هر بستری در تانک گاز گوگرد در تانک آزاد می شه که باعث مرگ ماهی ها خواهد شد.
    سلام دوست عزیز :
    من فکر کنم شما منظور خاصی از نقل قول پست من داشتید
    من فقط عرض کردم خارج شود ولی طرز جابجایی اون رو اعلام نکردم و فکر کنم با سابقه طولانی که در نگهداری ماهی هم من و یا سایر دوستان دیگه اینجا دارند بدونیم که طرز جابجایی فیلتر یا شن ویا هر چیز دیگر چطور امکان پذیر میباشد افراد اینجا هم مطالعه کافی در مورد مطالبی که در سایتهای خارجی وجود داره رو دارند که در اختیار دوستان قرار میدهند

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1376 نمایش پست ها
    این تاپ فیلتر نیست
    تاپ سامپ هست
    این هم عکسش :

ویتامین چی ؟
    فقط غذای تترا بیتس؟ و میکس؟
    نخودی ایرادی نداره ؟ البته قبلا هم برای اب شیرین بوده و ضرری ندیدم برای فلاور ازش
    البته این هم بگم اکواریوم من تا اواخر تابستان همین هست ولی بزرگتر میکنمش
    سلام دوست عزیز:
    اگر ازش ضرری ندید که هیچ ولی بعدا ببینید نتیجه مورد نظر براتون حاصل خواهد شد یا نه.نخودی را هم خارج نمایید
    استفاده از ویتامین هم بستگی به بودجه شما و این مسئله که آیا شما کمبودی ازنظر کمبود ویتامین حس میکنید یا نه؟
    در مورد غذا هم میکس و تترا بیتس برای شما کفایت میکنه در دراز مدت میتوانید برای تنوع غذایی ار محصولات سایر شرکتها هم استفاده نمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    11802
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    اگر ازش ضرری ندید که هیچ ولی بعدا ببینید نتیجه مورد نظر براتون حاصل خواهد شد یا نه.نخودی را هم خارج نمایید
    استفاده از ویتامین هم بستگی به بودجه شما و این مسئله که آیا شما کمبودی ازنظر کمبود ویتامین حس میکنید یا نه؟
    در مورد غذا هم میکس و تترا بیتس برای شما کفایت میکنه در دراز مدت میتوانید برای تنوع غذایی ار محصولات سایر شرکتها هم استفاده نمایید
    غذاهارو تهیه کردم
    من نخودی رو هم خارج کردم و سرامیک ریختم جاش و برای جلوگیری از فشار اب به داخل تانک فشار شکن براش گذاشم که اب به دیواره برخورد میکنه و جریان خنثی میشه
    محلول fish gaurd هم تهیه میکنم
    این فیش گارد چنده دقیقا در نواب؟
    بعدش استاد بابک منظورتون رو درمورد این جمله نفهمیدم : اگر ازش ضرری ندید که هیچ ولی بعدا ببینید نتیجه مورد نظر براتون حاصل خواهد شد یا نه
    یعنی چی؟
    ببخشید اذیتتون میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    با سلام و عرض اردب حضور دوستان گرامی واساتید محترم

همونطور که در پست های مختلف اشاره شده یک الی دو ساعت بعد از تخم ریزی دیسکس به آب تانک متیلن بلو اضافه بشه

در این مورد چند تا سوال برام پیش اومده:

1- متیلن بلو اضافه شده بعد ار تخم ریزی چه مدت زمانی در تانک باقی خواهد ماند؟

2- در صورت انجام سیفون 100% آب به هنگام حضور تخم ها در تانک تکثیر، محل تخم ریزی (مخروطی تکثیر breeding cone) تا پر تمودن دوباره تانک از آب، خارج از آب قرار گرفته و در معرض هوا قرار خواهند گرفت، آیا این موضوع بر روی تخم ها تاثیر منفی خواهد گذاشت، یا راه کاری برای این موضوع وجود دارد؟

3-آیا می توان به جای 100% سیفون در روز از سه نوبت سیفون 33% استفاده نمود؟ انجام این عمل بر ماهی های مولد داخل تانک، تخم ها و یا لارو های تازه تفریخ شده و یا حتی لارو هایی که در حین شنای آزاد هستند استرس زا می باشد یا نه؟

4-آیا در تانک مولدین وجود فیلتر اسفنجی حتی با رنگ روشن و یا تاپ فیلتر (سرامیک دار) برای برقراری سیکل ازت مفهومی دارد؟ چون برخی از دوستان از وجود فیلتر اسفنجی در تانک تکثیر صحبت می کنند . وبرخی دیگر از دوستان به دلیل سیفون 100% وجود آن را ضروری نمی دانند.

5- فرض کنیم که قبل از اضافه نمودن متیلن بلو فیلتر اسفنجی رنگ روشن به منظور جلوگیری از تلف شدن باکتری به یک تانک بدون ماهی انتقال یافته است و جریان هوا نیز به آن متصل شده است، حال بعد از سیفون 100% تانک دوباره همین فیلتر به تانک مولد بازگردانده می شود، آیا این موضوع می تواند باعث آلوده شدن لارو های تازه تفریخ شده شود؟ زیرا که فیلتر اسفنجی توسط متیلن بلو ضد عفونی نشده است.

با نهایت تشکر و احترام

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1376 نمایش پست ها
    غذاهارو تهیه کردم
    من نخودی رو هم خارج کردم و سرامیک ریختم جاش و برای جلوگیری از فشار اب به داخل تانک فشار شکن براش گذاشم که اب به دیواره برخورد میکنه و جریان خنثی میشه
    محلول fish gaurd هم تهیه میکنم
    این فیش گارد چنده دقیقا در نواب؟
    بعدش استاد بابک منظورتون رو درمورد این جمله نفهمیدم : اگر ازش ضرری ندید که هیچ ولی بعدا ببینید نتیجه مورد نظر براتون حاصل خواهد شد یا نه
    یعنی چی؟
    ببخشید اذیتتون میکنم
    سلام :
    علیرضای عزیز
    فیش گارد از 20تومن تا 24تومن فروخته میشود ببنید منظور من این هست که هر چی فیلتر قوی تر باشه منظورم از نظر کارایی و میزان مدیاها اثرات مثبت آن بیشتر هست من خودم فیلتر اکسترنال رو پیشنهاد میکنم ولی خوب این بستگی به شما داره
    ویرایش توسط B@B@K : 9th April 2014 در ساعت 12:42 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز :
    من فکر کنم شما منظور خاصی از نقل قول پست من داشتید
    من فقط عرض کردم خارج شود ولی طرز جابجایی اون رو اعلام نکردم و فکر کنم با سابقه طولانی که در نگهداری ماهی هم من و یا سایر دوستان دیگه اینجا دارند بدونیم که طرز جابجایی فیلتر یا شن ویا هر چیز دیگر چطور امکان پذیر میباشد افراد اینجا هم مطالعه کافی در مورد مطالبی که در سایتهای خارجی وجود داره رو دارند که در اختیار دوستان قرار میدهند
    با سلام حضور محترم جناب آقا بابک
    وقت بخیر
    دوست عزیز من هیچ قصد خاصی از مطلبی که عرض کردمو نداشتم. فکر کردم شاید از این که بتونم به یکی از دوستانی که اینجا هستن مطلبی بنویسم باعث خوشحالی شما میشه. واز سوی دیگه بنده تا بحال در انجمن خاصی فعالیت آنچنانی نداشتم. و اینجا هم اومدم صرفا برای یادگیری و تبادل اطلاعات و هیچ نیت دیگه ای جز این ندارم و نخواهم داشت. درسته که شما رو از نزدیک ملاقات نکرم اما احساس کردم که تو این انجمن میشه راحت تبادل اطلاعات کرد. اگر به سوالاتی که اینجا مطرح می کنم دقت بفرمایید متوجه می شید که تازه واردم و به ماهی دیسکس علاقمند شدم. اگر هم پست فوق رو هم ارسال کردم صرفا به خاطر این بود که شاید بتونم از مردن یه ماهی جلوگیری کنم. با خودم فکر کردم که نکنه اون بنده خدایی که شما بهش پاسخ دادید شن و ماسه رو جابجا کنه و ماهیش بمیره. اگر هم مطلب شما رو نقل قول زدم علتش این بود که وقتی یه تازه وارد میاد تو انجمن سردرگم نشه و بتونه مطالب رو بهم پیوند بده. چون شخصا وقتی مطالبی که با نقل قول همراهه رو مطالعه می کنم راحت تر می تونم منشا مطب نوشته شده در مورد یک موضوع را پیدا کنم و درکم از راهنمایی انجام گرفته بیشتر میشه. خلاصه عرض کنم نیت بنده هر چی بوده فقط خیر بوده.
    با نهایت احترام و تشکر
    از راهنمایی های شما و دیگر دوستان

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    با سلام حضور محترم جناب آقا بابک
    وقت بخیر
    دوست عزیز من هیچ قصد خاصی از مطلبی که عرض کردمو نداشتم. فکر کردم شاید از این که بتونم به یکی از دوستانی که اینجا هستن مطلبی بنویسم باعث خوشحالی شما میشه. واز سوی دیگه بنده تا بحال در انجمن خاصی فعالیت آنچنانی نداشتم. و اینجا هم اومدم صرفا برای یادگیری و تبادل اطلاعات و هیچ نیت دیگه ای جز این ندارم و نخواهم داشت. درسته که شما رو از نزدیک ملاقات نکرم اما احساس کردم که تو این انجمن میشه راحت تبادل اطلاعات کرد. اگر به سوالاتی که اینجا مطرح می کنم دقت بفرمایید متوجه می شید که تازه واردم و به ماهی دیسکس علاقمند شدم. اگر هم پست فوق رو هم ارسال کردم صرفا به خاطر این بود که شاید بتونم از مردن یه ماهی جلوگیری کنم. با خودم فکر کردم که نکنه اون بنده خدایی که شما بهش پاسخ دادید شن و ماسه رو جابجا کنه و ماهیش بمیره. اگر هم مطلب شما رو نقل قول زدم علتش این بود که وقتی یه تازه وارد میاد تو انجمن سردرگم نشه و بتونه مطالب رو بهم پیوند بده. چون شخصا وقتی مطالبی که با نقل قول همراهه رو مطالعه می کنم راحت تر می تونم منشا مطب نوشته شده در مورد یک موضوع را پیدا کنم و درکم از راهنمایی انجام گرفته بیشتر میشه. خلاصه عرض کنم نیت بنده هر چی بوده فقط خیر بوده.
    با نهایت احترام و تشکر
    از راهنمایی های شما و دیگر دوستان
    سلام به شما دوست عزیز:
    ارسال کردن پست توسط شما نه تنها باعث خوشحالی من بلکه تمام افراد فروم خواهد شد.شما در این انجمن راحت میتوانید تبادل اطلاعات نمایید منتهی این انجمن طوری عمل میکنه که دوستان در نهایت احترام به ابراز عقاید خودشون بپردازند.شما طوری پست من رو نقل قول فرمودید که انگار من دارم مطلب اشتباه به عرض دوستمون میرسونم درصورتی که درسته شما فرمودید شنها نباید جابجا بشه ولی دوست من براحتی میتوان شنها رو جابجا کرد و فیلتر ها هم همینطور ولی بطور عامیانه قلق خاصی داره اگر اینطور که شما میفرمایید پس اگر ما گراول کلینینگ هم انجام دهیم باید گاز گوگرد تو تانک پخش بشه چون توسط دستگاه سیفون شنها جابجا میشوند و میزان کمی از زیر دستگاه سیفون مواد خارج میشوند.نگران نباشید با جابجایی شنها با رعایت اصول ماهی نمیمیرد در مورد سایتهای خارجی هم در نظر بگیرید که اونها هم فروم هستند و عین ما دارند به بحث و گفتگو میپردازند دلیل نداره چون خارجی هستند از ما بیشتر میدونند منظور ما همه اعضا فروم میباشداینجا ما هم شاگرد هستیم و همیشه در حال یاد گرفتن ولی اگر به فروم یک نگاهی بیاندازید مطالب بسیار سطح بالایی وجود داره که توسط دوستان گرد اوری شده .تجربه دوستان باعث کمک به سایر دوستان دیگه میشه .خواندن مطالب بصورت تئوری خوبه ولی کافی نیست و تجربه به همراه تئوری اهمیت داره من خودم همیشه اگر وارد فرومی بشم اول یک نگاه به سطح فروم میاندازم ببینیم چه طوری هست که خوشبختانه اینجا افراد با تجربه زیادی جمع شده اند که به دوستان کمک کنند ولی همیشه خودمان نیازمند یادگیری هستیم گرچه تجربه زیادی هم داشته باشیم
    ارادنمد شما بابک

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    15668
    سلام:
    آیا کف تانک دیسکس باید بستر وجود داشته باشه یا خیر؟ (در صورت وجود بستر ممنون میشم ذکر کنید که چه بستری مناسبه)
    آیا چوب ابنوس لازمه که در تانک قرار بگیره؟
    و آیا نور لامپ آبی و سفید برای تانک دیسکس مناسب هست یا خیر
    باتشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxx2011 نمایش پست ها
    سلام:
    آیا کف تانک دیسکس باید بستر وجود داشته باشه یا خیر؟ (در صورت وجود بستر ممنون میشم ذکر کنید که چه بستری مناسبه)
    آیا چوب ابنوس لازمه که در تانک قرار بگیره؟
    و آیا نور لامپ آبی و سفید برای تانک دیسکس مناسب هست یا خیر
    باتشکر

سلام
    دوست عزیز به صورت حرفه ای و برای سایز کردن دیسکس به صورت کلی به دلیل غذا دهی زیاد وجود بستر توصیه نمیشه به دلیل افزایش نیترات و سختی آب
    اما جهت مصارف تزئینی میتوانید استفاده کنید
    چوب آبنوس به دلیل رنگ کهربایی و خاصیت اسیدی کردن آب برای دیسکس مفیده
    معمولا برای دیسکس از نورهای صورتی و یا قرمز استفاده میشه چون باعث میشه استرس دیسکس کمتر بشه

به طور کلی کلیه موارد فوق به صورت نسبیه و وجود هیچ کدوم و یا نبودش مشکل زیاد و خاصی برای دیسکس ایجاد نمیکنه
    به نظر شخص بنده مهمترین عامل در نگه داری از دیسکس سیفون های منظم و دقیقه که باعث شادابی و سلامت ماهی میشه و از نون شب واجبتره
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

آیا استفاده از قرص باکتزیم برای بارور کردن آکواریوم توسط باکتری های نیتریفیکاسیون یا همون چرخه ازت باعث تغییر pH آب تانک دیسکس خواهد شد یا نه؟

با نهایت احترام و تشکر
    سلام دوست عزیز :
    من فکر نکنم تاثیری داشته باشه سازنده این محصول هم اشاره ای به این موضوع نکرده

صفحه 233 از 412 نخستنخست ... 133183214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252283333 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)