صفحه 39 از 84 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 832
    کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    سلام خدمت آقای دکتر
    این فضله رو نگاه کنید :

بعد از مدتی این فضله تبدیل شده به این فضله :

دلم میخواد نظر شما رو در مورد این 2 فضله بدونم واینکه آیا فضله ی دوم نسبت به فضله ی اول بهتر شده ؟ و اینکه این بیماری رو ویروسی میدونین یا اسهال ؟
    ممنونم

با اجازه ی دکتر برهانی کیا : اسهال خود یک بیماری نیست. بلکه فقط علامتی (symptoms)*
    از بیماری می باشد که می تواند منشا ویروسی و انگلی و غیره داشته باشد.*

مدیریت
    سلام
    در عکس اول نسبت ادرار به مدفع بیشتر است.
    در مجموع انچه طی 24 ساعت دفع میشود ملاک است.
    از ظاهر مواد دفعی نمی توان به عامل عفونت پی برد.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو/قناری
    شماره عضویت
    5020

بیماری چشم کاسکو

با سلام حدود 3هفته پیش چشم طوطی من اشک ریزی داشت در ضمن بین چشم وبینی اش یک برجستگی اایجاد شد تشخیص دکتر سرماخوردگی ودر گیری سینوسها بود وتجویز اریترومایسین 200برای 5روز اشکریزی کاملا بر طرف شد ولی برجستگی آن باقی مانده وحتی بزرگ تر شده برجستگی نرم است.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    کاربر عزیز سوال شما به بخش مشاوره بیماری های طوطی سانان منتقل شده است. و در آن بخش موجود است . اگر سوالی دارید در همان بخش بپرسید و از زدن تاپیک جداگانه خود داری کنید. این پست و تاپیک تا 1 ساعت دیگر حذف خواهد شد.

پست شماره ی 377 متعلق به شما است.

مشاوره بیماری های طوطی سانان و پرندگان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    4998
    سلام
    من طوطیم چند روزه که مدفوعش آبکی شده رنگ مدفوعشم سبزه

اشتهاش هم خیلی کم شده ولی فکر می نم سرحاله چون از قفس بالا پایین می ره گاهی سوت می زنه
    زنگ زدم از یک دامپزشک تلفنی سوال کردم گفت مشکل خاصی نیست سیب بهش بده
    اون کلا اشتهاش کم شده قبلا فقط تخمه می خورد الان هم تخمه خیلی خیلی کم می خوره
    هر ترفندی زدم نتونستم کاری کنم که سیب بخوره
    نمی دونم چی کار کنم خیلی نگرانم قبلا از دستم غذا می گرفت ولی الان اصلا از دستم هم غذا نمی گیره
    ( در ضمن حدود یک هفته ست که این طوطی رو خریدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام آقای دکتر برهانی کیا
    مشکلی پیش اومده برای طوطیم که نمی دونم چقدر میتونه جدی باشه از ظهر که من متوجهشدم دور چشماش یک مقدار به کبودی میزنه که قبلا اینطوری نبود برای اطمینان از 2نفر دیگه هم نظر خواستم که نظر اونها هم بر کبودی چشماش بود (توضیح) دیروز صبح درحال شیطونی از بالای قفس افتاد و سرش به میله های در قفس خورد و یک مقدار پوستش کنده شد اما خون نیومد.. و نسبت به روزهای دیگه تعداد عطسه هاش بیشتر شده بود مثلااگه روزی 5 تا عطسه میکرد دیروز ساعتی 1 تا 2 تا عطسه میکرد که چون هوای اطراف محل زندگیمون (به دلیل آتشی که در نزدیکی درست کرده بودن) 4-5 ساعتی بوی دود میدادگفتم شاید برای اون عطسه هاش زیاد شده ...
    حالتهای الانش مدفوعش طبیعیه غذا خوب میخوره. شیطونی میکنه و مشکلی جز یک مقدارکبودی دور هر 2تا چشمش نداره و تعداد عطسه هاش هم گاهی 2-3 تا پشت هم گاهی تا چندساعت عطسه ای نمی کنه

این عکس زخم روی سرش

این عکسها هم از چشمش

پیشاپیش ممنونم از لطفتون
    خیلی نگرانم دکتر اگه لازم باشه میارمش پیشتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر برهانی کیا
    مشکلی پیش اومده برای طوطیم که نمی دونم چقدر میتونه جدی باشه از ظهر که من متوجهشدم دور چشماش یک مقدار به کبودی میزنه که قبلا اینطوری نبود برای اطمینان از 2نفر دیگه هم نظر خواستم که نظر اونها هم بر کبودی چشماش بود (توضیح) دیروز صبح درحال شیطونی از بالای قفس افتاد و سرش به میله های در قفس خورد و یک مقدار پوستش کنده شد اما خون نیومد.. و نسبت به روزهای دیگه تعداد عطسه هاش بیشتر شده بود مثلااگه روزی 5 تا عطسه میکرد دیروز ساعتی 1 تا 2 تا عطسه میکرد که چون هوای اطراف محل زندگیمون (به دلیل آتشی که در نزدیکی درست کرده بودن) 4-5 ساعتی بوی دود میدادگفتم شاید برای اون عطسه هاش زیاد شده ...
    حالتهای الانش مدفوعش طبیعیه غذا خوب میخوره. شیطونی میکنه و مشکلی جز یک مقدارکبودی دور هر 2تا چشمش نداره و تعداد عطسه هاش هم گاهی 2-3 تا پشت هم گاهی تا چندساعت عطسه ای نمی کنه

این عکس زخم روی سرش

این عکسها هم از چشمش

پیشاپیش ممنونم از لطفتون
    خیلی نگرانم دکتر اگه لازم باشه میارمش پیشتون
    سلام

با توجه به عكسهاي پرنده شما جای نگرانی وجود ندارد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط sweetbasil نمایش پست ها
    سلام
    من طوطیم چند روزه که مدفوعش آبکی شده رنگ مدفوعشم سبزه

اشتهاش هم خیلی کم شده ولی فکر می نم سرحاله چون از قفس بالا پایین می ره گاهی سوت می زنه
    زنگ زدم از یک دامپزشک تلفنی سوال کردم گفت مشکل خاصی نیست سیب بهش بده
    اون کلا اشتهاش کم شده قبلا فقط تخمه می خورد الان هم تخمه خیلی خیلی کم می خوره
    هر ترفندی زدم نتونستم کاری کنم که سیب بخوره
    نمی دونم چی کار کنم خیلی نگرانم قبلا از دستم غذا می گرفت ولی الان اصلا از دستم هم غذا نمی گیره
    ( در ضمن حدود یک هفته ست که این طوطی رو خریدم
    سلام

با توجه به علايمي كه نوشته ايد پرنده شما کاملا بیمار است و باید در اسرع وقت به دامپزشک پرندگان مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر ساده

شماره عضویت
    4970
    با سلام خدمت شما
    دکتر من امروز دیدم طوطیم که شاه طوطی هستش. دهنش و باز میکنه یکم بعد صدای خر, خر کوچیک میاد از توی دهتش انگار با زبون یا از ته گلو این صدار و در میاره . مثل ما انسانها بعضی موقع ها عقب گلو میخاره با زبون کوچیکه ته گلو یه خارشی میدیم به گلو که یه صدای خر, خر هم داره ! دقیقاً همونجوری ( البته امیدوارم منظورم و خوب رسونده باشم) بعدش نزدیک به 30 دقیقه بعد رفتم پیشش دیدم از دهنش یک قطره آب آویزونه البته از بینی نبود از دهن بود چون داخل دهنشم دیدم یکم آب بود! با توجه به این که اصلاً توی اون 30 دقیقه آب نخورده بود!
    ممنون میشم راهنمایی کنید من و یکم ترسیدم اینجوری شده !

بعد میخواستم بدونم رنگ مدفوع طوطی باید چه رنگی باشه که نرمال هستش ؟
    امروز دیدم یکم مدفوع طوطی آبکی شده بود ولی غذا خوب میخوره بازی هم خوب میکنه ! دیلیل بر مریضی هست آبکی بودن مدفوع با اون که غذا و بازیش خوبه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    4998
    ممنون از پاسختون آقای دکتر
    متاسفانه تو شهری که هستم دامپزشک خوب سراغ ندارم
    قبلا یه خرگوش داشتم بردم پیش دامپزشک یه امپول به خرگوشم زد و اون بعد از دو ساعت مرد
    به هر حال حتما می برمش و در مورد داروهایی که تجویز کرد با شما مشورت می کنم
    متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4156
    سلام آقای دکتر خسته نباشید

میخواستم بدونم وزن استاندارد کاسکو دم قرمز باید تو چه محدوده ای باشه؟؟ و اگر اضافه وزنی داشته باشه نشانه ی بیماری هستش یا نه؟ و چه کار باید براش انجام داد؟

موفق باشید

صفحه 39 از 84 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)