صفحه 35 از 38 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 377

موضوع: سامپ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز البته اقا مهدی استاد من هستند ولی من نظر خودم را میگم همونجور که اقا مهدی گفتند شما با توجه به مقدار لایوراکی که میخواید استفاده کنید نیاز به مدیا ندارید
    ولی با درست کردن این اک بعنوان سامپ ورف کاملا مخالفم
    وقتی برق میره یا به هر دلیلی واتر پمپ را قطع کنیداگه فقط پنچ سانت از اب اک کم بشه خودش میشه چیزی در حدودچهل لیتر واین نصف حجم سامپتون را میگیره وشما باید حداکثر نصف حجم سامپتون را در نظر بگیرید
    مورد بعدی طول سامپ شما۶٠هستاگه١۵سانتش را برای پدو٢٠سانت برای اسکیمرو٢٠سانتبرای واتر پمپ,تنها ۵سانت برای رف میمونه
    اگرم کلا خانه ای برای اسکیمر نزاریدوواتر پمپ وخروجیش را هم بزارید داخل رف ,دیگه چیزی بنام رف نمیمونه
    حالا اگه بازهم همه چیز درست باشه وشما برای واتر پمپ٢٠سانت جدا کرده باشید حداکثر ارتفاعی که برای اب این خونه میتونید در نظر بگیرید٢٠سانت هست که این میشه تقریبا ارتفاع خود واتر پمپ ,واگه بخواید دستی اب سرش بریزید یک روز که اب نریزید روز دوم واتر پمپ خواهد سوخت
    دوست عزیز من پیشنهادم ونظرم اینه که این اک را بزارید کنار ویک سامپ١۵٠لیتری ویک رف١٢٠لیتری درست کنید
    حالا یه سوال دارم که اگه این هم جواب نداد تانک رو رد می کنم
    من رف رو میذارم کنار و یک تانک دیگه براش در نظر می گیرم. ولی واسه سامپ اگه همین رو با شیشه و یه سری کارای دیگه به صورت خیلی نمیز به ارتفاعش اضافه کنم کفایت نمی کنه؟ یا کلا مشکل من به طول هم مربوط میشه؟
    ویرایش توسط Evanescence : 9th March 2015 در ساعت 12:16 PM

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    در مورد اب برگشتی اصن من بهش فکر نکرده بودم
    ولی منظور من رو از رف تو سامپ قشنگ متوجه نشدید
    بعد یه مورد رو هم همیشه در نظر بگیرید خیلی از مواری که به عنوان استاندارد یا باید یا نباید معرفی میشن خیلی مواقع قابل شکستن هستن!!
    عکس هایه اکواریومم نمیدونم هنوز تو البومم قابل نمایش هست یا نه ولی اکواریوم هشتاد لیتریه منو اگه دیده باشید خیلی چیزارو توش من بکار بردم
    که شاید تو صحبت قابل دستیابی نباشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    حالا یه سوال دارم که اگه این هم جواب نداد تانک رو رد می کنم
    من رف رو میذارم کنار و یک تانک دیگه براش در نظر می گیرم. ولی واسه سامپ اگه همین رو با شیشه و یه سری کارای دیگه به صورت خیلی نمیز به ارتفاعش اضافه کنم کفایت نمی کنه؟ یا کلا مشکل من به طول هم مربوط میشه؟
    دوست عزیز اینجوری که میگید خوبه ولی اگه میخواید رف را بسازیداین اک را درست کنید برای رف وسامپ را جدید بسازید
    اگرم که فعلا نمیخواید رف درست کنید همین را سامپش کنید
    با حرف اقامهدی هم موافقم خیلی از این اعداد وارقام را میشه تغییر داد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    خوب با توجه به حرف شما من این رو بیخیال میشم و یه سامپ جدید درست می کنم که خیال خودم هم راحت باشه.
    من توی کمد زیر تانک اصلی یه فضای 85 * 40 دارم. به نظر شما ارتفاع و عرض و طول سامپ رو چقدر بگیرم مناسب باشه تا بتونم کنارش یک رف هم قرار بدم؟
    امکانش هست رف و سامپ رو تو یه تانک جاگذاری کنم؟
    ویرایش توسط Evanescence : 9th March 2015 در ساعت 07:52 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    خوب با توجه به حرف شما من این رو بیخیال میشم و یه سامپ جدید درست می کنم که خیال خودم هم راحت باشه.
    من توی کمد زیر تانک اصلی یه فضای 85 * 40 دارم. به نظر شما ارتفاع و عرض و طول سامپ رو چقدر بگیرم مناسب باشه تا بتونم کنارش یک رف هم قرار بدم؟
    سلام دوست عزیز
    معمولا با توجه به نوع اسکیمر و فضاهایی که در اینده ممکنه واسه استفاده از راکتور داشته باشید طرح سامپ کشیده میشه . و معمولا اسکیمر های نسل جدید سطح ابی تقریبا 25 تا 30 پیشنهاد میشه. در در کل شما ارتفاع سامپ رو زیاد نگیرید چون علاوه بر سختی در نضافت و دسترسی به وسایل موجود در سامپ . ارتفاع زیاد به نور شدیدتر و قوی تری هم واسه گیاهان رف لازم داره البته اگر رف رو داخل سامپ تعبیه کنید .در مورد رف هم خدمتتون عرض کنم هر چهقد سایز رف بزرگ تر باشه کارایی و راندمان اون بیشتر میشه. اینی هم که فرمودید اب وارد رف بشه و از رف وارد اسکیمر . اصلا اطولی نیست . اب تانک حتما اول باید از پد عبور کنه بعد به اسکیمر و خروجی رف حتما به خونه واتر پمپ. موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز جا کمه ,ولی میشه یه سامپ ورف خوب درست کرد,ولی قبل از اندازه ها شما بهتره واتر پمپ واسکیمرتان را تهیه کنید,اگه یه تایپیک هم برای اکتون درست کنید دوستان بهتر میتونند راهنماییتان کنند واگه در اینده نیاز به اطلاعاتی از قبل داشتید راحتتر بتونید پیدا کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    سلام
    من برای تانک جدید میخوام سامپ درست کنم فقط قسمتی میخوام بالای سامپ درست کنم که دپوی آب باشه برای جبران تبخیر آب تانک . که با یه شنوار مقدار ورودی اب به قسمت برگشت آب کنترل میشه .
    یه طرحی رو خودم زدم ولی نمیدونم خوبه یا نه و اینکه دوستان پیشنهاد بهتری برای این طرح دارن ؟ البته قسمت دپو عرضش از ۱۵ سانت به ۳۰ سانت تغییر میکنه که نصف سقف رفرجیوم رو میگره که حجم بیشتری آب داخلش باشه
    فقط مشکلم رساندن نور به رفرجیوم هست

ویرایش توسط meis@m : 17th April 2015 در ساعت 05:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    دوستان اساتید کسی پیشنهادی ایرادی نمیبینه تو این طرح ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    سلام
    من برای تانک جدید میخوام سامپ درست کنم فقط قسمتی میخوام بالای سامپ درست کنم که دپوی آب باشه برای جبران تبخیر آب تانک . که با یه شنوار مقدار ورودی اب به قسمت برگشت آب کنترل میشه .
    یه طرحی رو خودم زدم ولی نمیدونم خوبه یا نه و اینکه دوستان پیشنهاد بهتری برای این طرح دارن ؟ البته قسمت دپو عرضش از ۱۵ سانت به ۳۰ سانت تغییر میکنه که نصف سقف رفرجیوم رو میگره که حجم بیشتری آب داخلش باشه

میثم جان طرح خوبیه. فقط باید یک دیواره بین خونه اسکیمر و رف بزنی برای اینکه آب از پایین وارد خونه رف بشه. اون دپو هم یکم من ازش میترسم. یک وقت به شیشه زیرش فشار نیاره. حتما یه جوری هم شیشه کف دپو و هم دیواره های زیرش رو تقویت کن. اگر اون شناور هم نمک بگیره و گیر بکنه خونه رو آب میبره. مواظب باش. بجا دپو میتونی از این مخزنهای دپوی دستگاه تصفیه آب که کوچیک هم هستن و قیمت زیادی هم ندارن بخری و به سیستم وصل کنی. موفق باشه داداش.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    سلام

سلام
    مشکل برای نور رف رو متوجه نشدم؟چه مشکلی؟

صفحه 35 از 38 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)