صفحه 9 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 376
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    لایوراکها رو از جلوتر باید میچیندی و شیبش رو ملایم تر باید میکردی ، وقتی شیب تند باشه برای چیدن ریف به مشکل میخوری

هر چه بودجه داشته باشی لایوراک بیشتر داشته باشی بهتره

تانک مهدی آقا

این تانک مجید آقا

این هم مربوط به آقای رضازاده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨
    . ببخشيد دوباره مزاحمتون شدم . چندتا سوال داشتم خواستم ازتون کمک بگيرم . من بعد از اوردز کردنه لايوراکها يه مقدار پارامترهايه آبم بهم خوردن چند وقت لازمه تا دوباره به شرايط قبل برگرده ؟..
    من ميخام رويه آکواريوم دربه شيشه اي بذارم تا هم از تبخير خيلي زياده آب جلوگيري کنم و هم از بيرون پريدنه ماهيها بنظر شما شيشه که مالينه سطحه آب و ال اي ديهام قرار بگيره از کيفيته نورم کاسته ميشه يا زياد تاثير گذار نيستش ؟..
    من چندتا محلول دارم که فروشندها واسه مصرف دوزيرو ميگن که من فکر ميکنم با دوزه رويه بطري همخوني نداره و ميخواستم از شما راهنمايي بگيرم محلولها :مکمل آهن و ميکرو باکتري و استرانسيوم هستند که همه مارکه برايتول هستند و مقدار و حجمه آبه تنگم و سامپ و رف مجموعا کمي بيشتر از ٣٠٠لتر ميشه ممنون ميشم اگه اطلاعي از دوزه مصرفيه اين محلولها و زمانه استفاده شونرو بهم ه بگيد .
    د من پ هاشرو هم تست زدم کمي از ٨کمتر هستش و بينه ٧/۵تا٨ هستش و زمانه تست هم روز بودش بنظرتون بايد با محلولي يا چيزي اون بالا ببرم يا لازم نيستش .
    د بنظر شما وقتي فسفات در اب کم بشه سيليکات هم به همون نسبت کم ميشه يا ربطي بهم ندارن چون من تسته فسفات دارم ولي سيليکات ندارم به همين دليل پرسيدم .
    بازم شرمنده که زياد سوال کردم و سرتونرو درد آوردم ...
    سلام
    شما برنامه تاپاتالک رو روی گوشیت نصب کن به راحتی میتونی عکس بزاری
    پارامترها اگه خیلی عوض شده سیفون کن
    به خاطر دما نمیتونی شیشه بزاری مگه چیلر ذاشته باشی و روی ال ای دی ها هم تاثیر داره
    محلولها رو طبق دستور روش مصرف کن
    این تایپیک رو نگاه کن
    http://www.parsipet.ir/thread10485.html
    سختی روی چنده ؟ اگه سختی پایین باشه پ ه بالا نمیره و اگه سختی رو ببری بالا خود پ ه بالا میره ( یه مقداری)
    نشنیدم فسفات و سلیکات به هم ربط داشته باشن ولی تستر سلیکات رو خیلیها ندارن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام جنابه نوروزي ممنون از راهنمايتون . من حدود ٧٠ کيلو لايوراک دارم ولي وقتي نگاه ميکنيم بنظر کمتر ميادش ولي در نظر دارم حدود ٢٠کيلو لايوراکه ديگه اضافه کنم و نقاطي که خالي هستشرو پر کنم . جنابه نوروزي دليله اينکه شيبه لايوراکهام کم هستش بخاطر اينه که داخله لايوراکهام چندتا تکه بزرگ بود و نتونستم بهتر از اين بچينمشون ولي با اظافه کردنه لايوراکهايه جديد سعي ميکنم کمي شيب ملايم درست کنم .
    و در مورد تاپاتالک من اين برنامرو نصب کردم ولي از طرز کارش سردرنياوردم فقط با اين برنامه انجمنهايه مختلفرو پيدا ميکنم ولي چطوري عکس آپلود کردنشرو نميدونم کمي راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم . دوسته خوبم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلاماین عکس رو با گوشی آپ کردم و با وسیله مرور گر این لینک رو نگاه بنداز در مورد گذاشتن عکسhttp://www.parsipet.ir/thread13094.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    دوستان امروز من متوجه شدم که چرا برخي تستهام اشتباه هستند . من آبيرو که واسه تست انتخاب ميکردم دقيقا خونه آخر سامپ بودش که خروجيه رف هم همرنجا ميريزه و به همين دليل برخي تستهام ايراد داشتن ولي امروز از آبه خود آکواريوم تست گرفتم که به اين شکل هستش . آمونياک :0 نيتريت :0/25 نيترات :15 فسفات کمتر از :0/25 ph:حدود8/2.
    من امروز يک ترموستات هم برايه تنظيمه دمايه آب تهيه کردم که دارم وصلش ميکنم . چون دمايه آب حدود ٢٩بود که ميخام به ٢۶ برسونمش .
    من امروز رفتم و شناوريرو که دوستان واسه کنترله صطحه آب معرفي کرده بودنرو پيدا کردم ولي بخاطر داشتنه يک پيچه فلزي نخريدمش اگر دوستان گزينه اي بهتر سراغ دارنرو بفرمايندتا ماهم تهيش کنميم و از اين پارچ و سطل واسه افزودنه آبه تبخيري راحت بشيم . ممنون از همه دوستانه گلم .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    دوستان امروز من متوجه شدم که چرا برخي تستهام اشتباه هستند . من آبيرو که واسه تست انتخاب ميکردم دقيقا خونه آخر سامپ بودش که خروجيه رف هم همرنجا ميريزه و به همين دليل برخي تستهام ايراد داشتن ولي امروز از آبه خود آکواريوم تست گرفتم که به اين شکل هستش . آمونياک :0 نيتريت :0/25 نيترات :15 فسفات کمتر از :0/25 ph:حدود8/2.
    من امروز يک ترموستات هم برايه تنظيمه دمايه آب تهيه کردم که دارم وصلش ميکنم . چون دمايه آب حدود ٢٩بود که ميخام به ٢۶ برسونمش .
    من امروز رفتم و شناوريرو که دوستان واسه کنترله صطحه آب معرفي کرده بودنرو پيدا کردم ولي بخاطر داشتنه يک پيچه فلزي نخريدمش اگر دوستان گزينه اي بهتر سراغ دارنرو بفرمايندتا ماهم تهيش کنميم و از اين پارچ و سطل واسه افزودنه آبه تبخيري راحت بشيم . ممنون از همه دوستانه گلم .
    روی پیچ فلزی رو با چسب آکواریوم بپوشونید تا با آب در تماس نباشه

send by Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام آقا فربد شب بخير . من امروز ايراد کارمو فهميدم . من واسه تست آبرو از قسمتي برميداشتم که خروجيه رف اونجا بودش و همه پارامترها غلط از آب در ميومدش ولي اينبار آبرو از داخله آکواريوم انتخاب کردم که نتايج به اين شکل شدن . آمونياک :0 نيتريت :٠/٢۵ نيترات:١۵ ph:حدود ٨/٢ فسفات :کمتر از ٠/٢۵
    هر روزم دارم از باکتري استفاده ميکنم . و آخر هفته هم يک سيفونه ١٠درصدي انجام ميدم تا شرايط واسه اضافه کردنه ماهي مهيا بشه .
    من امروز يک ترموستات تهيه کردم تا فنهايه دربه آکواريوم رو کنترل کنه و دما رو تا حدودي ثابت نگهدار . يه تايمرم واسه نور رف تهيه کردم که مشکل داره . بنظرتون نور رف چه تايمي و چه مدت روشن باشه بهتر هستش. ممنون .
    سلام
    نور رف 10شب تا8 صبح(پیک اصلی افت پی اچ تو 3 تا 6 7 صبح اتفاق میوفته)

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام منم مثل شما تازه خریدم فقط سنسور هاشو استیل نگیر برداشتم الان واسه امتحان از این استیل رو یک سال تو ابشور نگه داشتم هیچ نوع خوردگی نداشته 8 تومن دادم دونه ای ساخت کشور ترکیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام منم مثل شما تازه خریدم فقط سنسور هاشو استیل نگیر برداشتم الان واسه امتحان از این استیل رو یک سال تو ابشور نگه داشتم هیچ نوع خوردگی نداشته 8 تومن دادم دونه ای ساخت کشور ترکیه
    سلام آقا حامد . من امروز فن و ترموستاترو وصل کردم و شروع بکار کردش در حدود ٣ساعت دمارو از ٢٩به ٢۶/٨ رسوندش . البته من دمارو رويه ٢۵/٨ الي ٢٧ تنظيم کردم . فقط من متوجه نشدم منظورتون اينه که از سنسور با بدنه استيل استفاده نکنم يا استفاده کنم . اين ترموستاته که من خريدم سنسورش از استيل هستش اگر موردي داره بفرماييد تا زودتر تعويضش کنم . .
    من هفته آينده حتمن سيستمه تنظيمه سطحه آبرو هم درست ميکنم تا خيالم از اين بابت هم راحت بشه .
    من امروز داخله آکواريوم تعدادي حلزونه کوچيک ديدم و کمي دقت کردم ديدم رويه شيشه قسمتهاي يک موجوداتي هستن شبيه به دونه هايه کوچيک برف اندازشونم حدود يک تا دو ميليمتر بودند اينا چي هستن با شيشيه پاکن تميزشون کنم يابذارم بمونن . خدا بخواد فردا حدود ١٠ درصد سيفون ميکنم و بعد شنبه اولين ساکنينه آکواريومرو به تنگم معرفي ميکنم اميدوارم اين موجوداته زيبارو بتونم در بهترين شرايط نگهداري کنم و تلفات نداشته باشم . فقط از اين به بعد ميمونه انتخابه ماهي که کار خيلي خيلي مشکلي هستش چون اصلا نميشه به حرفه فروشندگان اعتماد کرد و ماهيه سالم و غذا خور شده پيدا کردنش کمي دشوارهستش . البته برايه من که زياد تجربه ندارم . ممنون از راهنمايياتون . موفق و پيروزباشيد .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام آقا فربد عزيز شب بخير و خوشي . من امروز سيستمه خنک کنندرو راه اندازي کردم و خدارو شکر داره خوب کار ميکنه بظرتون بهترين دما چند هستش و بايد نوسانه دمارو رويه چند نگهدارم . من سنسور ترموستاترو کاملا داخله آب فرو بردم و واسه آببندي کمي چسبه آکواريوم به قسمته باز سنسور زدم تا آب داخلش نره و بخاطر اينکه دمايه کفه آب و صطحه آب يکي نيست من سنسوررو حدوا وسطه آکواريوم قرار دادم .
    ميخام اولين ماهيرو شنبه وارد کنم ولي يه مشکله کوچيک هستش و اينم پادها و اين موجوداته ريز هستن که ميترسم خيلي بزرگ بشن و وايم دردسر درست کنن . دنباله يه ماهي هستم تا اين پادهارو ميل کنه و چون دوستان پيشنهاد ميدن که ماندارين مدتي بعد از راه اندازيه آکواريوم وارد بشه بنظرتون الان من چه ماهيي بخرم يا همون ماندارينرو تهيه کنم . ممنون
    پادها هیچ مشکلی توتانک ایجاد نمیکنند
    ماندارین غذای اصلیشو پادها و موجودات ذره بینی داخل لایوراک تشکیل میدن اما تمام ماهی ها از پادها تغذیه میکنند هر ماهی بگیرید پادهارو میخوره
    اگرم زیاد حساس شدین رو این قضیه پادها با مگنت شیشرو پاک کنید همه از بین برن حساسیتتون کم شه
    موفق باشید

صفحه 9 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)