مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    الانم یه پارچه میندازم روش دیدم یه کوچولو سوراخ کرده دو چشمشم ملومهه خیلی شیطونه

خوبه كاسكوت خيلي شرره
    باز خوش به حالت فقط يه سوراخ كرده
    نيكي كل پارچه رو پاره ميكرد
    غذا چي بهش ميدي؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    آخه چرا مخالفيد؟؟
    خاروندن سر يكي از مهمترين روش ابراز علاقه ي طوطي ها به جفتشون هست
    وقتي شما مدتي سر كاسكو رو بخارونيد از نظر اون شما تا ابد وظيفه دارين سرشو بخارونيد
    باور كن ايني كه ميگم عين واقعيته
    نيكي همش پشت سر هم ميومد جلوي اعضاي خانوادم و سرشو خم ميكرد ميگفت بوس كن وقتي بوس ميكرديم ميگفت سرمو بوس كن كه اين دومي منظورش اين بود كه سرشو بخارونيم
    فقط كافي بود اين كارو انجام نديم همون لحظه فحش ميداد و شروع ميكرد به كندن پرهاش
    هر موقع از قفس ميومد بيرون موظف بودم حداقل 15 دقيقه سرشو بخارونم
    ولي منم خسته شدم و يه مدت اكمي اين كار رو نكردم خانوم هم شروع كرد به پركني
    احسنت
    دقيقا منظور من اين خط از نوشته هاي شما بود كه گفتين:
    نوازش سر یکی از کارهای مورد علاقه طوطی هاست و زمانی مشکل ساز میشه که طوطی عادت داشته باشه شب و روز یا خیلی زیاد سرش نوازش بشه و صاحبش به هر دلیلی نتونه برای یه مدت طولانی مثل سابق بهش توجه کنه . که اینم راه داره . باید به تدریج نوازش سر یا توجهش رو کم کنه تا طوطی کم کم به وضعیت جدید عادت کنه .
    منم منظورم يكي دو روز نبود
    اما متاسفانه اكثر اوقات منظورم رو دوستان كامل متوجه نميشن(شايد هم من كامل توضيح نميدم)

در تکمیل صحبتهای خانم نفیسه طوطی مخصوصا کاسکو تو اسارت جفتی کنارش نیست که سرش رو بخارونه ، ما براش نقش خونواده رو بازی می کنیم . وقتی سرش رو بیش از حد نوازش کنیم یعنی توجه بیش از حد داریم بهش . طوطی اینکار رو وظیفه نمیدونه ولی همیشه انتظار همون مقدار توجه رو از شما داره . در صورتی که این توجه به تدریج کم بشه و در حد نرمال باقی بمونه هیچ اتفاقی نمیفته .

دقیقا نمیدونم چه اتفاقی افتاد که طوطی شما پرکن شد ولی طوطی تنها زمانی از این روش برای پرکنی استفاده می کنه که یه نفطه ضعفی از صاحبش ببینه مثلا توجه بیشتر موقع پرکنی . اینکه سرش رو نوازش نکنید به تنهایی باعث پرکنی نیست چون توجه به طوطی فقط سر خاروندن نیست بازی کردن و صحبت کردن و خیلی راه های دیگه هم هست که طوطی ازش لذت میبره اگه همه اینا باهم قطع بشه مشکل ایجاد میکنه .

طوطی خودم هم پرکن شد . مجبور شدم زمان بیشتری بهش اختصاص بدم توجه بیشتری بهش داشته باشم . این توجه شامل خاروندن سر، بازی کردن ، صحبت کردن ، گردش تو خونه ، فراهم کردن انواع اسباب بازی ها و .. بود . یه دورانی به این توجه نیاز داشت . الان که دیگه پرکن نیست توجه من بهش مثل قبل شده . پس میشه همه چی رو به حالت نرمال برگردونیم ولی با یکم صبر و حوصله و طوطی تا ابد مارو موظف به سر خاروندن نمیدونه مشکل خود ما هستیم که این کار رو وظیفه میدونیم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340

خوبه كاسكوت خيلي شرره
    باز خوش به حالت فقط يه سوراخ كرده
    نيكي كل پارچه رو پاره ميكرد
    غذا چي بهش ميدي؟

آره بابا از دستم میگیره ولی فاصله میدم به بدنم :دی یک صداهایی در میاره یه ریززز میگم این به حرف بیاد یه ضرب حرف نزنه سر ظهر :دی چون برنامه دارم آهنگ های جلال همتی یادش بدم :دی

یک لیوان از آب زرشک پیچه شمیرانم آرزوست :دی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    عجیبه برام تا بقل قفس میرم چیزی نمیگه امروز یهزره آب زدم به پاهاش و قفسش یه قار کشید ولی بین سوتاش قارم میزنه یه 5 روزی هست پیشمه امروز یه کله برا خودش سوت میزد مشنگ :دی راحتم از دست غذا میگیره همه چیم دوست داره تخمه هم کم دوست داره میوه خوراکشه
    الانم یه پارچه میندازم روش دیدم یه کوچولو سوراخ کرده دو چشمشم ملومهه خیلی شیطونه
    5 روز زمان کمیه . دو هفته اول روزهای آشنا شدن طوطی با محیط جدید و صاحبشه . اگه تا این حد تونسته با محیط جدید کنار بیاد سعی نکنید با پاشیدن آب یا حموم کردن این اعتمادش رو از بین ببرید . فعلا با دست بهش غذا بدید تا یه هفته، تا اعتمادش به شما بیشتر شه . بعد برای روی دست آوردن و مراحل دیگه اقدام کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    5 روز زمان کمیه . دو هفته اول روزهای آشنا شدن طوطی با محیط جدید و صاحبشه . اگه تا این حد تونسته با محیط جدید کنار بیاد سعی نکنید با پاشیدن آب یا حموم کردن این اعتمادش رو از بین ببرید . فعلا با دست بهش غذا بدید تا یه هفته، تا اعتمادش به شما بیشتر شه . بعد برای روی دست آوردن و مراحل دیگه اقدام کنید .

آره خودمم این حس و دارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    با سلام میخواستم بدونم کاسکو ها با جثه بزرگ مناسب ترند یا آنانی که جثه کوچکتری دارند؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    با سلام میخواستم بدونم کاسکو ها با جثه بزرگ مناسب ترند یا آنانی که جثه کوچکتری دارند؟
    هیچ فرقی نمیکنه . هیچ دو تا کاسکویی اخلاق و شخصیتشون مشابه هم نیست که دقیقا بشه تعیین کرد که کدوم بهتره . جدا از یه سری رفتارها یا حالات مشترک که با زندگی کردن با طوطی می تونید بهش پی ببرید ، شخصیت و اخلاق طوطی ها با هم متفاوته . شرایط نگهداری و محیطی که طوطی در اون نگهداری میشه هم تاثیرات خاص خودش رو داره . شما الان میدونید بهترین سن و بهترین شرایط سلامتی برای یه کاسکو چیه و اگه قبلا طوطی صاحبی داشته میتونید از اخلاق و رفتارش کمی اطلاعات هم بدست بیارید ولی یه طوطی وحشی که قبلا صاحبی نداشته باید وارد محیط جدید بشه و نمیشه هیچ چیزی رو پیش بینی کرد . بعد از ورودش به منزل شما همه چی بستگی به خودتون داره .بهترین شرایط رو براش فراهم کنید که بهترین نتیجه رو ببینید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام برای تهیه کلسیم بدنش چی بدم بهش ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام برای تهیه کلسیم بدنش چی بدم بهش ؟
    سلام.میتونید از قطره ها استفاده کنید.از طرفی هم با استفاده از آرد پوسته ی تخم مرغ که در آب حل میشه یا کلم بروکلی و سنگ کف دریا تا حدودی میتونید کلیسم مورد نیاز بدنش رو تامین کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    بعد طوطی من نسبت به طوطی های دیگه خیلی کثیف کاری میکنه آشغال زیاد داره :دی

صفحه 587 از 1238 نخستنخست ... 874875375685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066376871087 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)