صفحه 89 از 130 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 890 از 1293
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم
    شماره عضویت
    13845
    [quote=بابک آژیده;200977]
    نقل قول نوشته اصلی توسط 5157342 نمایش پست ها
    سلام و احترام برای جلوگیری از خشک شدن و خراب شدن پوست سرش کل سطح آب آکواریوم رو با کیسه های پلاستیکی پر کنید همین که کمی اشتهاش باز شده علام خوبیه امیدوارم سرا امنیپور بتونه مشکلش رو حل کنه ۱.سرا امنیپور ۱ قطره هر یک لیتر ۲.نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر ۳.یک قاشق غذاخوری نمک هر ۲۰ لیتر هر روز ۱۰۰٪ تعویض آب و تجدید دارو ها
    سلام.آقا ممنون فقط این درمانو تا چند روز ادامه بدم؟بعد اینکه اگه این قرص چرک خشک کن باشه ماهیم تحملشو داره؟شاید 40 روز میشه لب به غذا نزده فقط یکنم کرم خونی خورده...2 3 وعده...بعد یک سوال دیگه اینکه کیسه پلاستیکی بزار روش یعنی اینکه مشما فیریزرو باد کنم بزارم رو سطح آب؟؟؟من متوجه نشدم...ممنون میشم بازم راهنماییم کنید..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    [quote=5157342;201088]
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام.آقا ممنون فقط این درمانو تا چند روز ادامه بدم؟بعد اینکه اگه این قرص چرک خشک کن باشه ماهیم تحملشو داره؟شاید 40 روز میشه لب به غذا نزده فقط یکنم کرم خونی خورده...2 3 وعده...بعد یک سوال دیگه اینکه کیسه پلاستیکی بزار روش یعنی اینکه مشما فیریزرو باد کنم بزارم رو سطح آب؟؟؟من متوجه نشدم...ممنون میشم بازم راهنماییم کنید..
    استفاده از دارو به این شکل همیشه ریسک داره ولی بر فرض که نتونه تحمل کنه . راه بهتری هم وجود نداره! اگر قرار باشه بمونه این تنها راهه...

مشما فریزر رو باد نکنید! پهن کنید روی سطح آب تا یک لایه روی سطح آب رو بپوشونه . به خصوص در گوشه ها که ماهی سرش رو از آب بیرون میاره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    قسمت"معرفی بیماری های ماهیان" را مطالعه کردم و متوجه شدم که "بیماری کیسه هوا (swim Bladder) "می باشد و اینکه ایا مادر زادی است یا منشا ویروسی و ... دارد؟(علت این بیماری چیست)
    و علت این که بعضی ماهیان قسمت روی ابشش انها کوتاه می با شد ویا نیست چه چیزی می باشد؟مانند عکس زیر
    سلام
    ببخشید اگه پست اضافه میزنم ولی فکر کنم این سوال من جا افتاده باشد. منتظر پاسخ شما می باشم

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید اگه پست اضافه میزنم ولی فکر کنم این سوال من جا افتاده باشد. منتظر پاسخ شما می باشم
    سلام
    بیماری کیسه ی هوا اغلب به دلیل استفاده ی زیاد از غذای خشک و یا پایین رفتن کیفیت آب و عوامل باکتریایی هست
    مادرزادی کم پیش میاد
    من یه گلدفیش داشتم این مشکل رو به خاطر کم شدن کیفیت آب پیدا کرد به مدت 8 روز هر روز توی ظرف قرنطینه یک چهارم کپسول آموکسی سیلین ریختم فرداش 100درصد سیفون کردم(در واقع روی این ماهی آزمایش انجام دادم) و خوب شد دوز کپسول 250 بود
    اما یک مرواریدی داشتم هر موقع غذا میخورد بیماریش مشخص میشد که اونم با کم کردن مفدار غذاش کمی بهتر شد اما درمان کامل نشد

این سورم هم که عکسش رو گذاشتی به نظر میاد مادرزادی باشه چون نه اثری از دعوا و زخم داره نه بیماری

مثل پروت ها که بعضیاشون مادرزادی با یک چشم به دنیا میان

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام
    بیماری کیسه ی هوا اغلب به دلیل استفاده ی زیاد از غذای خشک و یا پایین رفتن کیفیت آب و عوامل باکتریایی هست
    مادرزادی کم پیش میاد
    من یه گلدفیش داشتم این مشکل رو به خاطر کم شدن کیفیت آب پیدا کرد به مدت 8 روز هر روز توی ظرف قرنطینه یک چهارم کپسول آموکسی سیلین ریختم فرداش 100درصد سیفون کردم(در واقع روی این ماهی آزمایش انجام دادم) و خوب شد دوز کپسول 250 بود
    اما یک مرواریدی داشتم هر موقع غذا میخورد بیماریش مشخص میشد که اونم با کم کردن مفدار غذاش کمی بهتر شد اما درمان کامل نشد

این سورم هم که عکسش رو گذاشتی به نظر میاد مادرزادی باشه چون نه اثری از دعوا و زخم داره نه بیماری

مثل پروت ها که بعضیاشون مادرزادی با یک چشم به دنیا میان
    سلام تشکر از پاسخ شما
    درباره بیماری کیسه هوا من هر چی تا حالا داشتم که خیلی زیاد هم بودن از زمانی که خیلی کوچک بودن مثلا نیم سانت (در پست866 هم گفتم)که ان زمان هر روز سیفون 100 درصد شاید هم 120 درصد(یعنی اگه بعد 100 کیفیت اب عالی نبود دوبار ه اب اضافه می کردم و سیفون) در مورد غذا خشک هم فکر نمی کنم باشه چون اغلب ارتمیا می خوردن کمی غذای خشک.در ضمن درمان هم 2-3مورد که خواستم درمان کنم درمان نشد و دیگه هم درمان نکردم و اغلب به نظر من زجر فقط می کشن تا می میرن برا همین این سوال را پرسیدم.
    درباره عکس ولی خودم فکر نمی کنم مادر زادی باشه و بیشتر فکر می کنم مثلا از کمبود اکسیژن باشه یا یه همچین چیزی -ولی باز منتظر پاسخ اساتید در مورد علت این ها هستم
    باز هم تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم
    شماره عضویت
    13845
    [quote=5157342;201088]
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

سلام آقای آزیده. آقا این دارویی که فرمودید(سرا امنیپور)رو از هرجا گشتم پیدا نکردم خیلی گشتم.داروی مشابهه دیگه ای وجد نداره از اون استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم زود پاسخ بدید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    [quote=5157342;202219]
    نقل قول نوشته اصلی توسط 5157342 نمایش پست ها

سلام آقای آزیده. آقا این دارویی که فرمودید(سرا امنیپور)رو از هرجا گشتم پیدا نکردم خیلی گشتم.داروی مشابهه دیگه ای وجد نداره از اون استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم زود پاسخ بدید

چند روز گذشته از زمانی که گفتم امنیپور بخرید و تازه امروز سوال میکنید که مشابشهش چیه! هر چقدر تعلل کنید احتمال مرگ ماهی بیشتر میشه دوست عزیزم

مشابهش با این کیفیت وجود نداره ولی نزدیک ترین دارو بهش تترا جنرال تونیککه که فکر کنم قبلا ممصرف کردید درسته؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15727
    سلام و خسته نباشید خدمت اساتید.من اسکارم الان چند وقتی هست روی بدنش یک چیزی حالت غده درومده خواستم راهنماییم کنید برای درمانش

این یکی اسکارم هم روی سرش رنگ بدنش داره کم رنگ میشه.علتش چی میتونه باشه.استرس هم ندارن غذا هم کم میدم.ابش هم تو شرایط خوبیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aht_68 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت اساتید.من اسکارم الان چند وقتی هست روی بدنش یک چیزی حالت غده درومده خواستم راهنماییم کنید برای درمانش

این یکی اسکارم هم روی سرش رنگ بدنش داره کم رنگ میشه.علتش چی میتونه باشه.استرس هم ندارن غذا هم کم میدم.ابش هم تو شرایط خوبیه
    یک عکس واضح تر بزارید . لازم نیست حتما داخل تور باشه . تو محیط آکواریوم از فاصله نزدیک و با کیفیت باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15727
    آقای آژیده توی آّب از این بهتر نمیشه عکس انداخت.اگه بازم واضح نیست راه حل بگید برای عکس انداختن
    این همونی هست که غده داره و نارنجی هم که رنگ سرش داره کم رنگ میشه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

صفحه 89 از 130 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)