صفحه 46 از 64 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 631
    کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    یا دیسکس بریز یا حرف تانکو نزن

خروس ماهی باحاله 2 سال پیش تو فکرم بود 1 تانک با 2 خروس ردیف کنم اما نشد
    تو راه بنداز ما حال میکنیم
    ویرایش توسط shellman2008 : 3rd November 2013 در ساعت 05:00 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام دوست عزیز- در مورد دیسکس اطلاعات میخواستم.مثلا کدام نژاد (موجود در بازار ایران)برای تکثیر از لحاظ اقتصادی با صرفه تره؟زمان لازم جهت بلوغ کامل و مولد شدن چقدره؟در هر بار تخم ریزی در شرایط متوسط(ایده ال نه)چند تا از تخم ها تبدیل به نوزاد میشن(تجربه خودتون میخواستم)؟ ممنون

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز- در مورد دیسکس اطلاعات میخواستم.مثلا کدام نژاد (موجود در بازار ایران)برای تکثیر از لحاظ اقتصادی با صرفه تره؟زمان لازم جهت بلوغ کامل و مولد شدن چقدره؟در هر بار تخم ریزی در شرایط متوسط(ایده ال نه)چند تا از تخم ها تبدیل به نوزاد میشن(تجربه خودتون میخواستم)؟ ممنون

والا من هیچ تجربه ای در مورد تکثیر دیسکس ندارم
    بهتر تو تاپیک مخصوص تکثیر دیسکس تو بخش دیسکس سوالتو مطرح کنی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دیسکس که میبینم حالم بد میشه . فلاورهورن هم دیگه حسی در من ایجاد نمیکنه . آروانا هم زیاد داشتم . در ضمن من هم دل دارم برار خروس آب شور دلم میخواد خوب!
    مطمئنی از مقامات بالا بهت فشار نیومده برای خرید خروس؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    مطمئنی از مقامات بالا بهت فشار نیومده برای خرید خروس؟
    مقامات بالا که نمیزارن نفس بکشم!! همین خروس رو هم وتو کرد دیروز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    9081
    سلام اقا مصطفی.تانک جدیدت مبارکه.مطمئنا مثل کارای دیگت چیزه تکی از اب در میاد.به یکی از دوستان گفتی واسه تصفیه اب میخوای یه تاپ فیلتر بسازی.من حدود یه سال دارم فیلتر میسازم اما هنوز به نتیجه ای که میخوام نرسیدم.من الان یه اکواریوم کوچیک 150 لیتری دارم که با سامپ داخلی تصفیش میکنم.البته سیستمی که پیاده کردم مکش رو از کف انجام میده و بعد از عبور از اسفنج و سرامیک و زغال با استفاده از دو تا پمپ از بالا اب به اکواریوم برمیگرده.جریانی که این دو تا پمپ ایجاد میکنن مجموعا 2500 لیتر اب رو در ساعت پمپاژ میکنن(البته این رقم توان اسمی پمپهاست) .میدونم این رقمها منطقی به نظر نمیان(16 بار در ساعت گردش اب کل اکواریوم.)اما تجربه من میگه جریانی با کمتر از این مقدار فضولات درشت فلاور رو از کف نمی کشه.از طرفی هم این جریان میشه گفت مرزه چون جریان بیشتر از این رو ماهی نمیتونه تحمل کنه.الان شما واسه اکواریوم به اون عظمت با اون همه ماهی که مطمئنا از فلاور گردن کلفت من ضعیفترن از چه پمپی میخوای استفاده کنی؟؟طبق اصول عادی که من هیچ نتیجه ای ازش نگرفتم باید 4 بار در ساعت اب تو چرخه فیلتر بگرده.یعنی شما حداقل یه پمپ 6000 لیتری لازم داری که فکر نکنم ماهیات بتونن این جریان رو تحمل کنه.
    مسئله دوم اتصالات تاپ فیلتر هستش.اکواریوم دوم من که اونم حدود 150 لیتر هستش(میدونی که من فلاور بازم به خاطر همین اکواریوم هام نخودین)با یه تاپ فیلتر که خودم ساختم تصفیه میشه.اینجا هم مشکلم اتصالات و شیلنگه.من از یه باکس پلاستیک به ظرفیت 7 لیتر استفاده کردم.اما نتونستم اتصالاتی( مثلا زانو) پیدا کنم که اب بند باشه و از لحاظ فنی بشه بهش اعتماد کرد(میدونی که یه نشتی کوچولو توی خونه چه فاجعه ای میشه.).چسب اکواریوم هم که به پلاستیک نمیچسبه.حالا شما واسه این مشکل راه حلی پیدا کردی؟ممنون میشم تجربیاتتو در اختیار منم بذاری.

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    تاپ فیلتر گزینه مناسبی برای تانک با حجم بالا نیست بهترین گزینه سیستم اور فلو که برای حجم فیلتر باید 30 درصد حجم کل تانک اصلی باشه
    فصولات رو تاپ فیلتر نمیکشه دلیل سیفون منظم هم خارج کردن فضولات
    نتیجه گرفتن از تاپ فیلتر ازمون وخطاست من همیشه اب تانک با وجود تاپ فیلتر شفاف فضولات رو هم با سیفون از تانک میکشم
    برای لوله و زانو از لوله پولیکا که مخصوص برق کشی ساختمان استفاده میکنم با چسب مخصوص لوله پولیکا.از لوله سفید و اتصالات مربوط بهش هم میشه استفاده باید اندازه بگیر و بدی لوله کش برات بسازه
    ویرایش توسط shellman2008 : 5th November 2013 در ساعت 05:47 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ . ماهی
    شماره عضویت
    3404
    مصطفی عزیز تو این 3سالی که فلاور نگه داشتم هیچ وقت سیفون از کف نکردم یه عکس میزارم امیدوارم به درد دوستای فلاور بازم بخوره شاید جاش نباشه که این عکسو اینجا بزارم بازم اگه صلاح ندونستی پاکش کن ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    9081
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    تاپ فیلتر گزینه مناسبی برای تانک با حجم بالا نیست بهترین گزینه سیستم اور فلو که برای حجم فیلتر باید 30 درصد حجم کل تانک اصلی باشه
    فصولات رو تاپ فیلتر نمیکشه دلیل سیفون منظم هم خارج کردن فضولات
    نتیجه گرفتن از تاپ فیلتر ازمون وخطاست من همیشه اب تانک با وجود تاپ فیلتر شفاف فضولات رو هم با سیفون از تانک میکشم
    برای لوله و زانو از لوله پولیکا که مخصوص برق کشی ساختمان استفاده میکنم با چسب مخصوص لوله پولیکا.از لوله سفید و اتصالات مربوط بهش هم میشه استفاده باید اندازه بگیر و بدی لوله کش برات بسازه

اقا مصطفی سیستم اورفلو بیشتر کیفیت اب رو حفظ میکنه(از اسمش مشخصه سرریز از بالاترین لول اب انجام میشه.).من میخوام فضولات درشت رو هم بدون سیفون بردارم.به خاطر همین هم از پمپ قوی استفاده میکنم.تو اکواریوم اولم که گفتم سامپ من فقط کیفیت اب رو بالا نمیبره به خاطر اون پمپایی که کار گذاشتم جریان ایجاد شده فضولات فلاور رو هم جمع میکنه.
    در ضمن در مورد اب بندی نگفتی اونو چیکار میکنی؟روی تانک پلاستیک سوراخ ایجاد میکنم اتصالات رو وصل میکنم.دورشو با چی اب بندی کنم که ماهیم بلایی سرش نیاد؟چسب اکواریوم رو مطمئن بودم که ترکیب شیمیاییش تاثیری رو ماهی نداره اونم که به پلاستیک نمیچسبه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    9081
    نقل قول نوشته اصلی توسط aa27 نمایش پست ها
    مصطفی عزیز تو این 3سالی که فلاور نگه داشتم هیچ وقت سیفون از کف نکردم یه عکس میزارم امیدوارم به درد دوستای فلاور بازم بخوره شاید جاش نباشه که این عکسو اینجا بزارم بازم اگه صلاح ندونستی پاکش کن ممنون
    دادا این چیه یه توضیح در موردش میدی؟

صفحه 46 از 64 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)