کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    malengo
    شماره عضویت
    12617
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز در کنار غذاهایی مثل ذرت که دوست داره و در هر روز بهش میدین ، حبوبات یا میوه ها یا سبزیجات مختلف رو تک تک بهش معرفی کنید . میتونید آب هویج یا میوه ها یا سبزیجاتی که نمی خوره هم امتحان کنید
    سعی میکنم که سبزیجات رو بخوره اما اونا رو جدا میکنه کلا عاشق اینه که هر چی رو که من میخورم از دهنم برداره و بخوره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط fedii نمایش پست ها
    بلال تنها که نمی خوره مثلا هر روز یه نوع میوه بهش میدم مخصوصا سیب و گلابی جنگلی و یه روز ترکیب عدس و برنج و کرفس پخته و یه روز حبوبات خیس خورده اما خیلی کم میخوره راستی خرما خیلی دوست داره و هر وقت ما میخوریم میاد و از دهن من در میاره که خودش بخوره
    سعی میکنم که سبزیجات رو بخوره اما اونا رو جدا میکنه کلا عاشق اینه که هر چی رو که من میخورم از دهنم برداره و بخوره
    خیلی خوبه که وقتی میبینه شما غذایی رو میخورید بهش علاقمند میشه . از همین راه برای خوردن سبزیجات هم استفاده کنید .خرما هم هفته ای 2 3 تا کافیه

فقط نکته خیلی مهم اینه که نباید اجازه بدین طوطی از دهان شما غذا بخوره . دهان انسان ها پر از باکتری هاییه که برای طوطی خطرناکه و تماس با بزاق انسان امکان ابتلا به عفونت های باکتریایی رو زیاد میکنه که حتی ممکنه باعث مرگ طوطی بشه . پس به هیچ عنوان غذایی که با بزاق شما در تماس بوده بهش ندین .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    malengo
    شماره عضویت
    12617
    خیلی خوبه که وقتی میبینه شما غذایی رو میخورید بهش علاقمند میشه . از همین راه برای خوردن سبزیجات هم استفاده کنید .خرما هم هفته ای 2 3 تا کافیه

فقط نکته خیلی مهم اینه که نباید اجازه بدین طوطی از دهان شما غذا بخوره . دهان انسان ها پر از باکتری هاییه که برای طوطی خطرناکه و تماس با بزاق انسان امکان ابتلا به عفونت های باکتریایی رو زیاد میکنه که حتی ممکنه باعث مرگ طوطی بشه . پس به هیچ عنوان غذایی که با بزاق شما در تماس بوده بهش ندین .
    ممنون که این موضوع را عنوان کردید چون من این کارو خیلی انجام میدادم

و یه سوال دیگه داشتم اینکه فندوق خیلی چیزا رو با نوکش میکنه مثل چیزای پلاستیکی یا کاغذ که خیلی دوست داره و تمام کتابای منو میکنه وقتی من درس میخونم این ضرر نداره قورتشون که نمی ده ؟؟ و یه سوال دیگه ایا خودش داغ بودن و سوختن رو درک میکنه ؟اخه خیلی وقتا میاد که به چایی ما که داغ نوک بزنه اگه ما حواسمون نباشه میسوزه ؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون که این موضوع را عنوان کردید چون من این کارو خیلی انجام میدادم

و یه سوال دیگه داشتم اینکه فندوق خیلی چیزا رو با نوکش میکنه مثل چیزای پلاستیکی یا کاغذ که خیلی دوست داره و تمام کتابای منو میکنه وقتی من درس میخونم این ضرر نداره قورتشون که نمی ده ؟؟ و یه سوال دیگه ایا خودش داغ بودن و سوختن رو درک میکنه ؟اخه خیلی وقتا میاد که به چایی ما که داغ نوک بزنه اگه ما حواسمون نباشه میسوزه ؟؟
    سلام . خواهش می کنم

طوطی ها کلا خیلی کنجکاون و علاقه زیادی به جویدن دارن مخصوصا چیزایی که ما زیاد باهاشون سر و کار داریم . معمولا عادت به جویدن ، خرد کردن و جدا کردن تکه ها دارن ، کاغذ هم جز مواردی هست که فقط پاره می کنن یا می جون ، البته احتمال اینکه بعضی از طوطی ها در حین بازی یا جویدن کاغذ بخورن وجود داره که در این صورت خطرناکه و نباید در اختیارش قرار بگیره . بهترین کار نظارته . اگه تا حالا دقت نکردین ، از این به بعد توجه کنید بهش .

بله متوجه میشه میسوزه. خیلی مراقب باشید . اصلا بهش اجازه ندین به چایی داغ یا هر غذای داغ دیگه ای نزدیک بشه . خوردن غذای داغ ممکنه باعث سوختگی دهان , مری و چینه دان طوطی بشه البته چایی کلا نباید بدین جز غذاهای ممنوعه هست .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    malengo
    شماره عضویت
    12617
    باز هم ممنون از اینکه خیلی زود جوابمو دادید
    من بازم سوال دارم چون دفعه اولم که یه پرنده نگهداری میکنم
    میدونم که تا 9 یا 10 ماهگی حرف نمی زنن اما کارهای دیگه مثل رقصیدن یا بوس دادن رو چی اونارم الان یاد نمی گیرن چون من دارم تایم می ذارم واسه اموزشش الان تقریبا فندق 3 ماهش
    و یه موضوع دیگه اینکه بعضی اوقات تو ظرف ابش خودش یه کم خیس میکنه اما بعدش با پرواز کردن دور خونه میخواد خودش خشک کنه این باعث سرما خوردنش نمی شه ؟؟
    اخه میدونید من نتونستم به حرفتون گوش بدم و تو قفس نگهش دارم تا میام خونه و اون کلشو به قفس میچسبونه منم دلم نمیاد و درش میارم تقریبا نصف روز بالای قفسش میشینه و میخوره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    باز هم ممنون از اینکه خیلی زود جوابمو دادید
    من بازم سوال دارم چون دفعه اولم که یه پرنده نگهداری میکنم
    میدونم که تا 9 یا 10 ماهگی حرف نمی زنن اما کارهای دیگه مثل رقصیدن یا بوس دادن رو چی اونارم الان یاد نمی گیرن چون من دارم تایم می ذارم واسه اموزشش الان تقریبا فندق 3 ماهش
    و یه موضوع دیگه اینکه بعضی اوقات تو ظرف ابش خودش یه کم خیس میکنه اما بعدش با پرواز کردن دور خونه میخواد خودش خشک کنه این باعث سرما خوردنش نمی شه ؟؟
    اخه میدونید من نتونستم به حرفتون گوش بدم و تو قفس نگهش دارم تا میام خونه و اون کلشو به قفس میچسبونه منم دلم نمیاد و درش میارم تقریبا نصف روز بالای قفسش میشینه و میخوره
    سلام . هر سوالی دارید بپرسید . این فروم برای همین ایجاد شده . مهم نیست از چند ماهگی به حرف میان شما از الان باید باهاش کلمات رو تمرین کنید . من با طوطیم از همون ماه های اول کار کردم . تو 5 ماهگی اسم خودش رو با سوت تونست بگه . تا اینکه 11 ماهش که شد اولین کلمه رو گفت . شما از الان کلمات ساده رو واضح تکرار کنید براش .

از الان میتونید بهش آموزش بدین . سن 6 تا 8 ماهگی بهترین سن برای آموزشه ولی شما از الان میتونید بهش ترفند یا بازی های مختلف رو یاد بدین . غذای مورد علاقش رو پیدا کنید و آموزش رو شروع کنید

نه سرما نمیخوره فقط باید محیط گرم باشه و در معرض باد قرار نگیره . پنکه و کولر رو روشن نکنید . اگه خیلی نگران هستد می تونید با سشوار از فاصله مناسب خشکش کنید . ظرف آبش رو هم زود به زود عوض کنید .

یکم تحملتون بیشتر بشه طوطی کم کم عادت می کنه . شما همیشه این فرصت رو دارید که طوطی نصف روز بیرون از قفس باشه ؟ قفس رو براش جذاب کنید . که یاد بگیره تو قفس هم میتونه سرگرم باشه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    malengo
    شماره عضویت
    12617
    سلام . هر سوالی دارید بپرسید . این فروم برای همین ایجاد شده . مهم نیست از چند ماهگی به حرف میان شما از الان باید باهاش کلمات رو تمرین کنید . من با طوطیم از همون ماه های اول کار کردم . تو 5 ماهگی اسم خودش رو با سوت تونست بگه . تا اینکه 11 ماهش که شد اولین کلمه رو گفت . شما از الان کلمات ساده رو واضح تکرار کنید براش .

از الان میتونید بهش آموزش بدین . سن 6 تا 8 ماهگی بهترین سن برای آموزشه ولی شما از الان میتونید بهش ترفند یا بازی های مختلف رو یاد بدین . غذای مورد علاقش رو پیدا کنید و آموزش رو شروع کنید

نه سرما نمیخوره فقط باید محیط گرم باشه و در معرض باد قرار نگیره . پنکه و کولر رو روشن نکنید . اگه خیلی نگران هستد می تونید با سشوار از فاصله مناسب خشکش کنید . ظرف آبش رو هم زود به زود عوض کنید .

یکم تحملتون بیشتر بشه طوطی کم کم عادت می کنه . شما همیشه این فرصت رو دارید که طوطی نصف روز بیرون از قفس باشه ؟ قفس رو براش جذاب کنید . که یاد بگیره تو قفس هم میتونه سرگرم باشه .
    باز هم ممنون
    من تو این فاصله زمانی که منتظر بودم فینال فوتبال ببینم تقریبا نصف لینکای قبلی رو خوندم و یه مشکل بزرگ پیدا کردم من تا الان فکر میکردم که آینه واسه طوطی خوبه و وقتی دیدم که تا میاد بیرون اول میره سراغ آینه و جلوی اون میشینه منم واسش هم بالای قفسش آینه گذاشتم که جلوی اون غذا بخوره هم تو قفسش اما الان فهمیدم باعث افسردگی اون میشه حالا چیکار کنم بردارم؟ ناراحت نشه افسرده نشه/؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    malengo
    شماره عضویت
    12617
    بعد هم یه مسئله دیگه که متوجه شدم این بود که تقریبا اکثریت دوستان مشکل این رو داشتن که طوطیشون باهاشون ارتباط برقرار کنه اما من تقریبا از هفته دوم تا حلا مشکلم اینه که هیچ کاری رو بدون دخالت فندق نمیتونم انجام بدم و تو هر کاری فضولی میکنه و هر چی تو دست من باشه همونو میخواد چه غذا باشه و چه تلفن !!!! فقط 2 روز قریبی کرد شاید واسه همینه که انقدر وابستش شدم و نمی تونم تحمل کنم خودش و به قفس بکوبه اما بیرون نیارمش
    اما راست میگید من از اول مهر که برم سر کار دیگه نمی تونم نصف روز بیارمش بیرون یعنی عادت میکنه آخه تو قفس باشه و منم خونه باشم به هیچ عنوان هیچی نمی خوره تا بیارمش بیرون اما منو نبینه مشکل نداره و خیلی اروم سر جاش میشینه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    باز هم ممنون
    من تو این فاصله زمانی که منتظر بودم فینال فوتبال ببینم تقریبا نصف لینکای قبلی رو خوندم و یه مشکل بزرگ پیدا کردم من تا الان فکر میکردم که آینه واسه طوطی خوبه و وقتی دیدم که تا میاد بیرون اول میره سراغ آینه و جلوی اون میشینه منم واسش هم بالای قفسش آینه گذاشتم که جلوی اون غذا بخوره هم تو قفسش اما الان فهمیدم باعث افسردگی اون میشه حالا چیکار کنم بردارم؟ ناراحت نشه افسرده نشه/؟؟؟
    سلام . آینه رو بردارید حتما . جاش اسباب بازی های دیگه بذارید .

بعد هم یه مسئله دیگه که متوجه شدم این بود که تقریبا اکثریت دوستان مشکل این رو داشتن که طوطیشون باهاشون ارتباط برقرار کنه اما من تقریبا از هفته دوم تا حلا مشکلم اینه که هیچ کاری رو بدون دخالت فندق نمیتونم انجام بدم و تو هر کاری فضولی میکنه و هر چی تو دست من باشه همونو میخواد چه غذا باشه و چه تلفن !!!! فقط 2 روز قریبی کرد شاید واسه همینه که انقدر وابستش شدم و نمی تونم تحمل کنم خودش و به قفس بکوبه اما بیرون نیارمش
    اما راست میگید من از اول مهر که برم سر کار دیگه نمی تونم نصف روز بیارمش بیرون یعنی عادت میکنه آخه تو قفس باشه و منم خونه باشم به هیچ عنوان هیچی نمی خوره تا بیارمش بیرون اما منو نبینه مشکل نداره و خیلی اروم سر جاش میشینه
    معمولا یه طوطی که زیاد تو خونه آزاد باشه خیلی بیشتر تو کارایی که آدما انجام میدن دوست داره شریک باشه . یا حتی دوست داره نظارت کنه . ببینید طوطی همیشه به واکنش شما نگاه می کنه . اگه واقعا قرار چیزی بهش برسه اصلا کوتاه نمیاد . ولی اگه شما هستید که تصمیم میگیرید اونوقت میفهمه که وقتی مثل یه بچه یه چیزی رو میخواد یا لجبازی میکنه یا پافشاری میکنه شما همیشه سر حرف خودتون هستید پس همیشه تلاش میکنه که به چیزی که میخواد برسه چون خیلی کنجکاو و بازگوشه . ولی میدونه که اگه تا شما نخواین چیزی بهش نمیرسه . اینجوری بهش عادت بدین . طوطی شما سنش کمه و از الان باد یه سری رفتارهای درست رو یاد بگیره . قراره یه مدت خیلی زیادی ( ایشالا ) پیش شما زندگ کنه . الان که آموزش پذیر هست باید این رفتارها رو یاد بگیره .

یه مسئله دیگه که کاملا نظر شخصیه منه و جز سوال شما نیست: به طوطی وابسته نشید و نذارید اون هم به شما وابسته بشه .علاوه بر اینکه زندگی خودمون از حالت عادی خارج میشه ، نظم زندگی طوطی ها رو هم بهم میزنیم . نباید طوطی رو محتاج به خودمون بار بیاریم . طوطی نیاز به توجه داره نیاز به رسیدگی داره ولی به اندازه . از حدش که بگذره زندگیش از حالت عادی خارج میشه و محتاج به محبت بیش از حد ما میشه . شما از الان که طوطیتون کوچیکه و میخواین بهش آموزش بدین ، بهتره بهش یاد بدین که با اسباب بازی ها خودش رو سرگرم کنه ، وقتی شما نیستین غذا بخوره . از همین علاقش به مشارکت تو کارهای خودتون استفاده کنید و وقتی کنار شماست با غذا یا با وسایل یا اسباب بازی های خودش کار کنید که توجهش به اینا جلب شه . البته این به این معنی نیست که اگه وسایل دیگه ای رو دید کاری باهاشون نداشته باشه این نظرم کاملا شخصیه چون طوطیه خودم خیلی بهم وابستست و همینطور من به طوطیم (البته دارم این وابستگی رو کم میکنم ) ، باعث مشکلات زیادی شده که من دوست دارم اینو بگم به همه .

موفق باشید . سوالی هم داشتید حتما بپرسید . این طوطی کنجکاوتون رو هم معرفی کنید ببینیمش تو این قسمت : معرفی طوطی های اعضا یه موضوع جدید ایجاد کنید و عکس یا فیلم هاشو برامون بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11709
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده امروز یه عدد طوطی ملنگو برای یکی از آشناهامون از یک مغازه پرنده فروشی خریدم
    به قیمت 600 هزار تومان با یک قفس
    صاحب مغازه گفت که این حرف می زنه اما چون الان شلوغه نمی زنه اگر بردی و حرف نزد بیار پسش بده
    رو دست می اومد اما حتما باید دستتو یه جور خاصی می بردی زیر شکمش
    اگه از جلو می خواستی ببری حالت تهاجمی می گرفت و گاز می گرفت
    بعدا داشت پرهاشو درست می کرد به نظر زیر بالش پرهاشو کنده بود (پر کنی )
    این پرکنی چه جوریه ؟ چه مشکلاتی ایجاد می کنه پرنده ای که پرکن باشه کلا چه جوریه
    ممنون دوستان

صفحه 164 از 529 نخستنخست ... 64114145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183214264 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)