همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    راستی چه عاملی باعث میشه ماده زیاد تخم کنه نر رو که فهمیدیم که چیا تقویتش میکنه ولی ماده رو نفهمیدم چی باعث میشه که ماده زیاد تخم کنه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    راستی چه عاملی باعث میشه ماده زیاد تخم کنه نر رو که فهمیدیم که چیا تقویتش میکنه ولی ماده رو نفهمیدم چی باعث میشه که ماده زیاد تخم کنه؟
    هرچیزی که باعث آمادگی و تقویت نر بشه واسه ی ماده هم همون نقش روداره.هیچ تفاوتی نداره.فقط توی غذایی ماده مواد معدنی و کلسیمی نقش مهمی داره چون باید تخمی که میخواد بذاره توی بدن ماده تشکیل بشه وگرنه هردو با یک غذایی آماده میشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    فکر کنم تا فردا ماده تخم کنه ولی به نظر من هنوز خوب بهشون نرسیده بود هنوز 9 روز نشده بود که جفتگیری کردن زود میخواد تخم بزاره
    پرنده های شما به دلیل جوانی ورسیدن فصل بهار بدنشون به اندازه کافی قوی هست که توی دو دوره پشت سرهم تخم گذاری ضعیف نشن ولی شما هم بهتره غذایی مناسبی براشون در نظر بگیرید تا توی دوره ای که روی تخم ها میخوابن و جوجه بزرگ میکنن ضعیف نشن.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    یه سوالی هستش که چند وقتی میشه فکرمو مشغول کرده این عروس ها که تو طبیعت هستن نه جوانه میخورن نه تخم مرغ نه مولتی ویتامین چرا جوجه میدن بیماری نمیگیرن و.... و هم اینکه اینجا میگیم وقتی پر های جوجه رو میکنن باید جدا کرد الان تو طبیعت هم هستش دیگه پر کنی میکنن ولی کسی جداشون نمیکنه به خوبی بزرگ میشن چرا؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ببخشید چند تا سوال دارم:الان متوجه شدم که ماده پرهای جوجه ها رو میکنه.چون پرهای سر جوجه بزرگه رو هم کندهباید جوجه ها حتما جدا شن؟الان اگر لونشون رو عوض کنم بازهم به جوجه ها غذا میدن؟میتونم به جفت از الانAD3Eبدم؟بنظرتوناجازه بدم که بازهم تکثیر کنند یا اینکه با جداسازی نر از ماده بهشون استراحت بدم؟با این حساب جوجه ی لوتینو هیچ مشکلی نداره چون پرهای بدنش رشدشون شروع شده فقط کلشو مادره کنده،نظرتون در مورد سرنگی کردنش چیه؟اگر سرنگی بزرگ کنم رشدش خوب میشه ویا نه سرنگی کردنش باعث ضعیف شدنش میشه؟ممنون
    آقای اسکندری ببخشید میشه شما هم لطف کنید نظرتون رو راجع به استفاده از قطره بگید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    یه سوالی هستش که چند وقتی میشه فکرمو مشغول کرده این عروس ها که تو طبیعت هستن نه جوانه میخورن نه تخم مرغ نه مولتی ویتامین چرا جوجه میدن بیماری نمیگیرن و.... و هم اینکه اینجا میگیم وقتی پر های جوجه رو میکنن باید جدا کرد الان تو طبیعت هم هستش دیگه پر کنی میکنن ولی کسی جداشون نمیکنه به خوبی بزرگ میشن چرا؟
    ببینید شما به نوعی خودتون پاسخ سوال خودتون رو دادید.ما شرایط مصنوعی برای این پرنده ها ایجاد میکنیم و نتیجش میشه این.ما طبیعت زندگی پرنده هارو به هم زدیم.تخم گذاری های بی موقع و پی در پی،تقویت با داروهای صنعتی شیمیایی،محیط با دمای ایده آل دائم همه عواملی هستن که باعث شده پرنده در کل سال به جز مقطعی که ناآماده میشه تخم گذاری کنه و جوجه بده.در طبیعت این طور نیست.پرنده با رسیدن سرما به صورت گله ای زندگی میکنه و فقط به فکر گذروندن فصل سرماس و دیگه به زادو ولد فکر نمیکنه و در ازاش با رسیدن بهار بدن پرنده به صورت طبیعی آماده میشه و با خوردن میوه های بومی هر منطقه و گل رس شور و هزارتا محصول طبیعی که ما باید جایگزینش رو یا تهیه کنیم یا صنعتی بسازیم خودشون رو آماده میکنن.به همین خاطر تاثیرات خوراکی که ما اینجا براشون درنظر میگیریم اونجا باعث آمادگی و مستی بیش از حد پرنده نمیشه که قبل از اینکه جوجه خودش از لونه بیرون بیاد جفت دوباره به فکر زادو ولد بیفتن و بعد از دو سری تکثیر در طبیعت و رسیدن فصل سرما خیلی راحت بدن پرنده چیزی حدود شش ماه استراحت داره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    آقای اسکندری ببخشید میشه شما هم لطف کنید نظرتون رو راجع به استفاده از قطره بگید
    به نظر من که اگر میخوای اجازه بدی تخم گذاری کنن مصرف قطره رو از الان شروع کن و جوجه هارو جدا کن و سرنگی بزرگ کن اگر شرایطش رو داری.در مورد اینکه ضعیف میشن با سرنگی بزرگ کردن هم آنچنان محسوس نیست و در ازاش اینم در نظر بگیرید که جوجه های بشدت وابسته ای خواهید داشت.هرچند خوب دردسرهای خاص خودش رو هم داره.اما اگر بخواید والدین جوجه هارو بزرگ کنن بهتره جفتی که جوجه هارو میزنه جدا کنید و توی یه قفس چسبیده به قفس نگهش دارید.من پیشنهاد میکنم جفت رو تقویت کنید و جوجه هارو سرنگی بزرگ کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    به نظر من که اگر میخوای اجازه بدی تخم گذاری کنن مصرف قطره رو از الان شروع کن و جوجه هارو جدا کن و سرنگی بزرگ کن اگر شرایطش رو داری.در مورد اینکه ضعیف میشن با سرنگی بزرگ کردن هم آنچنان محسوس نیست و در ازاش اینم در نظر بگیرید که جوجه های بشدت وابسته ای خواهید داشت.هرچند خوب دردسرهای خاص خودش رو هم داره.اما اگر بخواید والدین جوجه هارو بزرگ کنن بهتره جفتی که جوجه هارو میزنه جدا کنید و توی یه قفس چسبیده به قفس نگهش دارید.من پیشنهاد میکنم جفت رو تقویت کنید و جوجه هارو سرنگی بزرگ کنید.

ببخشید من درست متوجه نشدم.نظر شما چیه اجازه بدم تخم گذاری کنند؟قسمت آخر هم که گفتید جفت رو تقویت کنم منظورتون اینه که جداشون کنم وبعد تقویت کنم یا اینکه نه تقویت کنم برای تخم گذاری؟
    ببخشید زیاد می پرسم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    [/color] ببخشید من درست متوجه نشدم.نظر شما چیه اجازه بدم تخم گذاری کنند؟قسمت آخر هم که گفتید جفت رو تقویت کنم منظورتون اینه که جداشون کنم وبعد تقویت کنم یا اینکه نه تقویت کنم برای تخم گذاری؟ ببخشید زیاد می پرسم
    منکه آخرش گفتم که به نظرم جوجه هارو سرنگی بزرگ کن و جفت رو تقویت کن تا تخم بذارن.وقتی قراره جوجه ها سرنگی بشن دیگه جفت واسه چی از هم جدابشن؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    منکه آخرش گفتم که به نظرم جوجه هارو سرنگی بزرگ کن و جفت رو تقویت کن تا تخم بذارن.وقتی قراره جوجه ها سرنگی بشن دیگه جفت واسه چی از هم جدابشن؟
    این قسمت تا تخم بذارن رو ننوشته بودید منم بد برداشت کردم ببخشید،گفتم شاید منظورتون اینه که جفت ضعیف شدن،آخه اون سری هم حیوون تخم بی نطفه گذاشت تازه سه تا هم بود که من فکر کردم چون ضعیف شده هم کم تخم گذاشته وهم بی نطفه فکر کردم منظورتون اینه که جدا شه که تقویت کنم ونذارم فعلا تخم بذارن تا کامل تقویت شن

صفحه 373 از 1915 نخستنخست ... 2733233543553563573583593603613623633643653663673683693703713723733743753763773783793803813823833843853863873883893903913924234738731373 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)