صفحه 32 از 269 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 2687
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام آقا آرش عزیز . داداش من می کاپور بع آب نزدم گفتم تنها دارویی که دارم اینه .آب با ضد کلر تا حالا همیشه کلر ضدایی میکنم تو تانک اصلی هم از این آب ریختم اون دیسکسا مشکلی ندارن . هر شب تانک قرنطینه رو نصفشو سیفون میکنم فقط دیشب ساعت 1 بود دیدم اینا اینجوری خودشونو اینور اونور میزنن ویکی از آبششها باز میشه نشستم تاپیکارو خوندم حدس زدم انگل آبشوشی باشه که دیدم صبح خوب نشودن بی حال ترم شدن دوتا شون .من اب تو دبه الان دارم از دیشب . ضد کلر از دیشب تا حالا زدم .راستی 2 تاشون یه وری رفتن کف تانک .ممنون ار راهنماییات آقا آرش .

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام آقا آرش عزیز . داداش من می کاپور بع آب نزدم گفتم تنها دارویی که دارم اینه .آب با ضد کلر تا حالا همیشه کلر ضدایی میکنم تو تانک اصلی هم از این آب ریختم اون دیسکسا مشکلی ندارن . هر شب تانک قرنطینه رو نصفشو سیفون میکنم فقط دیشب ساعت 1 بود دیدم اینا اینجوری خودشونو اینور اونور میزنن ویکی از آبششها باز میشه نشستم تاپیکارو خوندم حدس زدم انگل آبشوشی باشه که دیدم صبح خوب نشودن بی حال ترم شدن دوتا شون .من اب تو دبه الان دارم از دیشب . ضد کلر از دیشب تا حالا زدم .راستی 2 تاشون یه وری رفتن کف تانک .ممنون ار راهنماییات آقا آرش .

آب رو چطوری کلرزدایی می کنی؟اسم ماده کلرزداتو بگو؟؟؟؟
    یه وری رفتن ته تانک مهمترین عارضه اش استرسه.الان وضعیت آبششون رو توضیح بده.هر دوتا آبشش کار می کنه؟؟؟؟ماهی ها قبلش غذا می خوردن؟؟؟؟
    بعد از تعویض آب اینطوری شدن!خوشونو به اینور و انور میزنن؟؟؟؟

من موندم دوستان چرا از گذاشتن عکس امتناع می کنن!!!!!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    [QUOTE=arash_ta23;96643]
    آب رو چطوری کلرزدایی می کنی؟اسم ماده کلرزداتو بگو؟؟؟؟
    یه وری رفتن ته تانک مهمترین عارضه اش استرسه.الان وضعیت آبششون رو توضیح بده.هر دوتا آبشش کار می کنه؟؟؟؟ماهی ها قبلش غذا می خوردن؟؟؟؟
    بعد از تعویض آب اینطوری شدن!خوشونو به اینور و انور میزنن؟؟؟؟

من موندم دوستان چرا از گذاشتن عکس امتناع می کنن!!!!!

آخ آقا آرش گفتی عکسو کردی کبابم .درسترسی به دوربین ندارم عزیز با موبایلم میگیرم تنها چیزی که معلوم نیس ماهی
    یه ماده از دوستم آقای امیر جانی گرفتم برای کلر ضدایی اسم نداره دست ساز 50 لیتر 1 میل الان 4 ماهه از این استفاده می کنم .
    یه دونشون الان تک آبشوشه بقیه جفت میزنن. ماهیها نه غذا نمیخوردن .تا اینکه دیدم مدفوع شفاف و لزج ازشون آویزونه منم مترو رو شروع کردم .
    از روز اول تا حالا که وارد تانک شدن باله هاشون بسته بود باله بالا وپایین من منتظر سیاه شدن بودم که نشودن .خیلی کم شده ولی بازم بعضی وقتا میزنن خودشونواینور اونور .

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    آخ آقا آرش گفتی عکسو کردی کبابم .درسترسی به دوربین ندارم عزیز با موبایلم میگیرم تنها چیزی که معلوم نیس ماهی
    یه ماده از دوستم آقای امیر جانی گرفتم برای کلر ضدایی اسم نداره دست ساز 50 لیتر 1 میل الان 4 ماهه از این استفاده می کنم .
    یه دونشون الان تک آبشوشه بقیه جفت میزنن. ماهیها نه غذا نمیخوردن .تا اینکه دیدم مدفوع شفاف و لزج ازشون آویزونه منم مترو رو شروع کردم .
    از روز اول تا حالا که وارد تانک شدن باله هاشون بسته بود باله بالا وپایین من منتظر سیاه شدن بودم که نشودن .خیلی کم شده ولی بازم بعضی وقتا میزنن خودشونواینور اونور .[/quote]

سلام:
    هرجا میرم اسم علیرضا هست ای خدا!!!فکر کنم تیوسولفات هستش.از علیرضا عزیز یه سوال کن حتماً.تیوسولفات اگه به آب تازه وارد بشه آب رو شدیداً اسیدی می کنه و باید 4 ساعت هوادهی کنید بعدش به تانک اضافه کنید در ثانی زمانیکه از تیوسولفات استفاده می کنی باید سیفونت حتماً حتماً 100% باشه در غیر اینصورت شدیداً تولید آمونیاک میکنه و با وجود آب قبلی که آمونیاک هم داره واویلا این میشه که ماهی تک آبشش میزنه.
    سریع تشریف ببرید آکواسیف +آرتمیا زنده بگیرید و نتیچه رو بهم گزارش کنید.
    اگه با وجود استفاده از آکواسیف اونم نه یکروز بعد از 4 الی 5 روز مشکل مشاهده گردید باید برید سراغ درمان انگلهای پوستی،آبششی.
    چند روز ماهی تو مترو بوده؟؟؟آیا تو دوره مترو غذا هم دادید؟مدفوع چطور بوده؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824

سلام:
    هرجا میرم اسم علیرضا هست ای خدا!!!فکر کنم تیوسولفات هستش.از علیرضا عزیز یه سوال کن حتماً.تیوسولفات اگه به آب تازه وارد بشه آب رو شدیداً اسیدی می کنه و باید 4 ساعت هوادهی کنید بعدش به تانک اضافه کنید در ثانی زمانیکه از تیوسولفات استفاده می کنی باید سیفونت حتماً حتماً 100% باشه در غیر اینصورت شدیداً تولید آمونیاک میکنه و این میشه که ماهی تک آبشش میزنه.
    سریع تشریف ببرید آکواسیف +آرتمیا زنده بگیرید و نتیچه رو بهم گزارش کنید.
    اگه با وجود استفاده از آکواسیف اونم نه یکروز بعد از 4 الی 5 روز مشکل مشاهده گردید باید برید سراغ درمان انگلهای پوستی،آبششی.
    چند روز ماهی تو مترو بوده؟؟؟آیا تو دوره مترو غذا هم دادید؟مدفوع چطور بوده؟
    [/quote]

سلام آقا آرش عزیز
    فک کنم همون تیو سولفات باشه من تو آب تازه میریزم ولی هوا دهی نمیکنم همون شب میریزم تا فردا شب که سیفون میکنم فقط یه سئوال آقا آرش من تو تانک اصلی 3 ماهی هست دارم استفاده میکنم ولی مشکلی پیش نیومده . یا احتمالا بعدا پیش میاد یا نه ؟ همیشه تانک اصلی من نصف صیفون میکنم .
    دو جا نزدیک خونه رفتم گیر نیاوردم اگه فردا بشه مشکلی داره اکوا سیف بگیرم . امشب دیگه کاری لازم بکنم صد در صد صیفون کنم یا نه ؟3 روزه تو مترو هستن بله غذا دادم ولی همون یکی نوک میزنه البته یکمی میخوره . مدفوع تیکه تیکه هستش اینی که نوک میزنه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام خدمت آقا آرش .آقا من دیشب برگشتم خونه دیدم 3 تا جلبک خارا سیامی که تو تانک قرنظینه بودن با 4 تا از گوپی ها مردن .صبح هر جور بود 1 آکوا سیف تهیه کردم تو یه دبه 20 لیتری از صبح ریختم فقط چون دیدم دوباره صبح 1 جلبک خار دیگه با 2 تا گوپی دیگه مرده بود بدون مشورت نصف آب صیفون کردم جایگزین از آب تانک اصلی ریختم که نمیدونم کار درستی کردم یا نه ؟الان امشب چیکار کنم از صبح تا حالا دیگه تلفات نبوده ولی دیسکسا همون جوری هستن اون 20 لیتری آب صیفون کنم یا نه که توش آکوا صیف زدم یا نه ؟ راستی نتونستم با آقا امیرجانی تماس بگیرم اون مورد بپرسم ولی احتمال زیاد همون موردی هست که شما گفتی . راستی من seachim stability هم دارم اونم به درد می خوره الان یا نه ؟ آقا آرش من می تونم شماره تلفن شما رو داشته باشم .ممنون مچکر از راهنماییات آقا آرش عزیز

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    امروز توی آکواریوم چیزهایی شبیه پرز دیدم پرزهای سفید رنگ که روی فیلتر اکسترنال و ابرهای فیلتر اسنجی نشسته بودند.
    تعداد 20 عدد دیسکس 4 اینچ در این آکواریوم دارم. ابعاد آکواریوم 170*80*45
    غذا مخلوط دل، سیفون 70 درصد هر 3 روز یکبار
    تو این 3 روز غذا دهی سنگین بود نمیدونم مانده غذاست یا چیز دیگه ای. ماهی ها سالم هستند باله ها باز و غذا خوب میخورند.
    نظر اساتید چیه؟ انگل بوده؟
    سپاس.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    امروز توی آکواریوم چیزهایی شبیه پرز دیدم پرزهای سفید رنگ که روی فیلتر اکسترنال و ابرهای فیلتر اسنجی نشسته بودند.
    تعداد 20 عدد دیسکس 4 اینچ در این آکواریوم دارم. ابعاد آکواریوم 170*80*45
    غذا مخلوط دل، سیفون 70 درصد هر 3 روز یکبار
    تو این 3 روز غذا دهی سنگین بود نمیدونم مانده غذاست یا چیز دیگه ای. ماهی ها سالم هستند باله ها باز و غذا خوب میخورند.
    نظر اساتید چیه؟ انگل بوده؟
    سپاس.
    سلام
    دوست عزیز با توجه به تراکم ماهی یاتون سیسیفونتون کمه.دما 32+هر 20لیتر یک قاشق غذاخوری نمک بدون ید+سیفون روزانه حداقل 40% یا 50% تا سه الی 4روز موارد انجام شود در صورت عدم رفع مشکل، موکوس ماهی بوده درمان انگل پوستی انجام پذیرد اما خواهشاً قبل از درمان انگل پوستی گزارش فرمایید

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام خدمت آقا آرش .آقا من دیشب برگشتم خونه دیدم 3 تا جلبک خارا سیامی که تو تانک قرنظینه بودن با 4 تا از گوپی ها مردن .صبح هر جور بود 1 آکوا سیف تهیه کردم تو یه دبه 20 لیتری از صبح ریختم فقط چون دیدم دوباره صبح 1 جلبک خار دیگه با 2 تا گوپی دیگه مرده بود بدون مشورت نصف آب صیفون کردم جایگزین از آب تانک اصلی ریختم که نمیدونم کار درستی کردم یا نه ؟الان امشب چیکار کنم از صبح تا حالا دیگه تلفات نبوده ولی دیسکسا همون جوری هستن اون 20 لیتری آب صیفون کنم یا نه که توش آکوا صیف زدم یا نه ؟ راستی نتونستم با آقا امیرجانی تماس بگیرم اون مورد بپرسم ولی احتمال زیاد همون موردی هست که شما گفتی . راستی من seachim stability هم دارم اونم به درد می خوره الان یا نه ؟ آقا آرش من می تونم شماره تلفن شما رو داشته باشم .ممنون مچکر از راهنماییات آقا آرش عزیز
    سلام.جناب سمیعی طبق صحبتی که باهم داشتیم موارد رو انجام بفرمایید ممنون میشم بعد از 4 روز گزارش بفرمایید تا با کمک دوستان مشکل حل شود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام.جناب سمیعی طبق صحبتی که باهم داشتیم موارد رو انجام بفرمایید ممنون میشم بعد از 4 روز گزارش بفرمایید تا با کمک دوستان مشکل حل شود
    سلام آقا آرش عزیز .کارهارو انجام دادم آقا خدا شکر الان خیلی بهترن قابل مقایسه با اون موقه نیستن باله ها یه مقدار باز شده شروع کردن کف تانک رو هم میگردن .دستت درد نکنونه خیلی زود به نظرم جواب داد فقط یکیشون هنوز خودشو میزنه اینور اونور ؟خیلی خیلی ممنون از راهنماییات آقا نجات دادی این زبون بسته ها رو واقعا دستت درد نکونه .

صفحه 32 از 269 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)