کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    آقا بابک عزیز،من هرچی تو سایت های خارجی گشتم چیزی به نام پرجوی پیدا نکردم،اگرچه Feather Plucking رو زیاد پیدا کردم،اگه لینکی در مورد پرجوی هم دارین،ممنون میشم بگین
    متشکرم
    فکر میکنم توضیحاتی که دادم کافی بود...حتما همه علاقه مندان هر 2 حالت رو بار ها و بار ها مشاهده کردند
    کلا مقوله ای وجود داره با نام TYPES OF FEATHER DESTRUCTIVE BEHAVIOR

و تعجب میکنم چطور سرج کردید در گوگل که فقط Feather Plucking رو دیدید

همانطور که مشاده میکنید از پر جوی(Feather Chewing) با عنوان Barbering هم یاد شده...Feather Barbering
    این هم لینک :

Avian behavior

Parrots - Feather plucking in parrots - Learn causes and remedies for feather plucking and feather chewing

ا
    ین رفتار طوطی ها به صورت کلی یک اختلال محسوب میشه که دقیقا مثل اختلالات عصبیه انسان ها شاخه و حالت های مختلفی رو شامل میشه
    ویرایش توسط بابک آژیده : 17th August 2011 در ساعت 01:07 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    1 مشکل اینکه خاکستری من اصلا سوت نمیزنه کلا تو این 3 روز که خونه ما هست 2 تا بیشتر نزده و همش 1 جا نشسته و نگاه میکنه به نظر شما مشکلی داره یا طبیعی هست ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام
    1 مشکل اینکه خاکستری من اصلا سوت نمیزنه کلا تو این 3 روز که خونه ما هست 2 تا بیشتر نزده و همش 1 جا نشسته و نگاه میکنه به نظر شما مشکلی داره یا طبیعی هست ممنون
    سلام دوست عزیز
    خاکستری شما تازه وارده و تا 10 روز الی 2 هفته ممکنه رفتارش نرمال نباشه پس نگران نباشید ، مخصوصا الان که فعلا اسباب بازی اینا هم فکر نمیکنم داشته باشه تا سرگرم بشه .
    قفس طوطیتون رو کجا قرار دادید؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط sweetbasil نمایش پست ها
    سلام من یه کاسکو دم قرمز خریدم البته سنش زیاده فک کنم یه ده سالی داشته باشه
    ولی هر غذایی جز تخمه افتابگردون جلوش می ذارم اصلا نمی خوره
    تست هم نمی کنه حتی اگه خیلی گرسنه باشنه نمی دونم چی کار کنم و چطور این عادتشو عوض کنم
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون می شم
    سلام
    غذایی طوطی رو باید کم کم تغییر داد . شما چند وقته خاکستریتون رو دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام مرسی از پاسختون.
    به غیر از فلفل چی دیگه می تونم بش بدم اخه این سه ماهی که دستم بوده بش فلفل دادم اما نخورده . غذاش هم سیب و تخمه و انگوره بعضی میوه های دیگه رو فقط تست می کنه همین اما فلفل رو اصلن تست هم نمی کنه .
    ببخشید یعنی اینکه پرهاش خشک شدن نشونه پرکنی هستش ؟ من تابه حال ندیدم که به جز نرمه ها پر دیگه ای رو کنده باشه پس یا از غذاشه یا تو لکه درسته ؟ ؟ ؟
    میشه از تو لک رفتن یکم توضیح بدید ممنون میشم مرسی .
    سلام
    در مورد دادن فلفل تند عجله نکنید چون هنوز بی ضرر بودنش مشخص نشده و اگر کسی هم بخواد بده در حد تست باید به طوطیش بده نه به صورت روزانه و به مقدار زیاد.
    شما غذاهای دیگه رو چه مدتی امتحان کردید ؟ هنوزم براش میذارید؟
    هر چند وقت پرندتون رو حمام میکنید؟
    خشک شدن پر نشونه پر کنی نیست ، اما اگر همین خشک شدن زیاد بشه و پرنده رو اذیت کنه یکی از عوامل پرکنی میشه.
    با گرم شدن هوا یکسری پرهای طوطی به مقدار زیاد میریزه اما هیچ نقطه ایی از بدن پرنده خالی نمیشه این میشه تو لک رفتن یا پرریزی.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    دوست من ،من شخصا به حموم زیاد اعتقاد ندارم و نهایت ماهی 1 بار به حموم اعتقاد دارم،اگرچه تو تکست ها و نظرات دوستان اینطور میشه برداشت کرد که اقلا هفته ای 1 بار باید طوطی رو حمام برد
    من تا حالا پاطلا رو حموم نبردم و حالا حالا ها هم حموم نمیبرمش البته من کار خودم رو به شما توصیه نمیکنم و طبق اعتقاد بیشتر جاها هفته ای 1 بار اگه با اسپری بهش آب بپاشی خوبه
    موفق باشی...

آقا بابک عزیز،من هرچی تو سایت های خارجی گشتم چیزی به نام پرجوی پیدا نکردم،اگرچه Feather Plucking رو زیاد پیدا کردم،اگه لینکی در مورد پرجوی هم دارین،ممنون میشم بگین
    متشکرم

اقا شهروز

تا حالا فکر کردید اگر شما ماهی یکبار برید حمام چی میشه؟ دقت کردید که کاسکوتقریبا70% روز رو پر آرایی میکنه ؟ و پرنده ای که در اب و هوای گرمسیری زندگی میکنه و در دمای 22 به بالا اونوقت......

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    فکر میکنم توضیحاتی که دادم کافی بود...حتما همه علاقه مندان هر 2 حالت رو بار ها و بار ها مشاهده کردند
    کلا مقوله ای وجود داره با نام TYPES OF FEATHER DESTRUCTIVE BEHAVIOR

و تعجب میکنم چطور سرج کردید در گوگل که فقط Feather Plucking رو دیدید

همانطور که مشاده میکنید از پر جوی(Feather Chewing) با عنوان Barbering هم یاد شده...Feather Barbering
    این هم لینک :

Avian behavior

Parrots - Feather plucking in parrots - Learn causes and remedies for feather plucking and feather chewing

ا
    ین رفتار طوطی ها به صورت کلی یک اختلال محسوب میشه که دقیقا مثل اختلالات عصبیه انسان ها شاخه و حالت های مختلفی رو شامل میشه
    مرسی آقای آژیده و بابت اشتباه معذرت میخوام
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    سلام
    در مورد دادن فلفل تند عجله نکنید چون هنوز بی ضرر بودنش مشخص نشده و اگر کسی هم بخواد بده در حد تست باید به طوطیش بده نه به صورت روزانه و به مقدار زیاد.
    شما غذاهای دیگه رو چه مدتی امتحان کردید ؟ هنوزم براش میذارید؟
    هر چند وقت پرندتون رو حمام میکنید؟
    خشک شدن پر نشونه پر کنی نیست ، اما اگر همین خشک شدن زیاد بشه و پرنده رو اذیت کنه یکی از عوامل پرکنی میشه.
    با گرم شدن هوا یکسری پرهای طوطی به مقدار زیاد میریزه اما هیچ نقطه ایی از بدن پرنده خالی نمیشه این میشه تو لک رفتن یا پرریزی.
    [/quote]
    سلام
    الان 2 ماهه هفته ای یکبار بهش اینطور غذاهارو می دم مثل حبوبات و زرده تخم مرغ اما فقط در حد تست می خوره گرسنه هم باشه اصلا نمی خوره . من همون هفته ای یکبار حموم می برمش
    دوستان گفتن عکس بزارید که تو عکس مشخص نیست از نزدیک هم نمی تونم عکس بندازم چون نمیزاره

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام
    الان 2 ماهه هفته ای یکبار بهش اینطور غذاهارو می دم مثل حبوبات و زرده تخم مرغ اما فقط در حد تست می خوره گرسنه هم باشه اصلا نمی خوره . من همون هفته ای یکبار حموم می برمش
    دوستان گفتن عکس بزارید که تو عکس مشخص نیست از نزدیک هم نمی تونم عکس بندازم چون نمیزاره
    سلام
    هفته ایی یکبار خیلی کمه ، من خودم برای اینکه به غذایی جدید عادت کنه طوطیم هر روز چند ساعت براش غذاهای جدید رو میذاشتم ، به شکلهای مختلف باید امتحان کنید ، قطعات کوچیک و بزرگ و تو نخ من حتی چندین بار مجبور شدم حبوبات رو تو نخ کنم تا طوطیم بخوره .
    حالا اگر هر روز هم غذاهای جدید رو براش نمیذارید ، اما تعداد روزها رو در طول فهته بیشتر کنید مثلا یک روز در میون بذارید تا طوطیتون عادت کنه به غذای جدید به این شکل که یکبار در هفته غذای جدید براش میذارید بعیده که به غذای جدید تمایل پیدا کنه.
    هفته ایی یکبار حمام هم کافیه ، از مواد شوینده هم اصلا استفاده نکنید .
    بهترین راه برای اینکه پرها کیفیت خوبی پیدا کنن تغذیه هستش که باید روش کار کنید.
    این پرها هم وقتی برن تو لک میریزن و پرهای جدید در میان .
    بهتره با دکتر مشورت کنید تا اگر نیازی به دارو برای کیفیت پرها لازمه بهتون بگن.
    از مکمل ها استفاده میکنید؟ اوی ویت و اوی مینرال یا کف دریا سنگ معدنی؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خاکستری شما تازه وارده و تا 10 روز الی 2 هفته ممکنه رفتارش نرمال نباشه پس نگران نباشید ، مخصوصا الان که فعلا اسباب بازی اینا هم فکر نمیکنم داشته باشه تا سرگرم بشه .
    قفس طوطیتون رو کجا قرار دادید؟
    سلام
    قفس رو توی پذیرایی گذاشتم ولی من و خانمم صبح ساعت 8 میریم سر کار تا 5 بعد از ظهر از ساعت 5 به بعد در اختیار آقا داود هستم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    هفته ایی یکبار خیلی کمه ، من خودم برای اینکه به غذایی جدید عادت کنه طوطیم هر روز چند ساعت براش غذاهای جدید رو میذاشتم ، به شکلهای مختلف باید امتحان کنید ، قطعات کوچیک و بزرگ و تو نخ من حتی چندین بار مجبور شدم حبوبات رو تو نخ کنم تا طوطیم بخوره .
    حالا اگر هر روز هم غذاهای جدید رو براش نمیذارید ، اما تعداد روزها رو در طول فهته بیشتر کنید مثلا یک روز در میون بذارید تا طوطیتون عادت کنه به غذای جدید به این شکل که یکبار در هفته غذای جدید براش میذارید بعیده که به غذای جدید تمایل پیدا کنه.
    هفته ایی یکبار حمام هم کافیه ، از مواد شوینده هم اصلا استفاده نکنید .
    بهترین راه برای اینکه پرها کیفیت خوبی پیدا کنن تغذیه هستش که باید روش کار کنید.
    این پرها هم وقتی برن تو لک میریزن و پرهای جدید در میان .
    بهتره با دکتر مشورت کنید تا اگر نیازی به دارو برای کیفیت پرها لازمه بهتون بگن.
    از مکمل ها استفاده میکنید؟ اوی ویت و اوی مینرال یا کف دریا سنگ معدنی؟
    نه از مکمل ها استفاده نکردم تا به حال اگه امکان داره بگید چی بگیرم و از چه مارکی ؟ و مقدار مصرف رو هم بفرمایید. ممنونم از لطفتون

صفحه 406 از 1238 نخستنخست ... 306356387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425456506906 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)