صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 144
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11152
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اینکه الان موقع تعویض آب و غذا از شما نمیترسن به این معنی نیست که به شما اعتماد پیدا کردن بلکه فقط به شما و محیطشون عادت کردن.جفت شما بالغ هستن و از طرفی جفت شدن پس دیگه بهتره به فکر رام کردنشون نباشید چون ممکنه همین اعتماد نسبی که موقع تعویض آب و غذا به شما دارن هم از بین بره.

نه کلا از ذهنم اومده بیرون دستی کردن اینا
    ایشالا یکی از جوجه های خوشگلشونو دستی میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شما الان از دو راه میتونی روی دست اومدن روباهاش تمرین کنی که برای هر دوراه کلیپ میذارم که راحت تر متوجه بشی . فرقشون فقط تو مکان تمرینه

اولین روش روی قفسه .کلیپی که گذاشتم طوطی روی ااستندش نشسته ولی روی قفس هم میتونی ازش استفاده کنی .چون گفته بودی روی قفس باهاش تمرین میکنی . البته بهتره آموزش ها روی قفس یا نزدیک قفس و جایی که قفس دیده میشه نباشه .

Parrot Training - Step up دانلود ● آپلود سنتر تخصصی آپلود عکس حیوانات خانگی

مراحلش اینه :

قبل اینکه این مراحل رو شروع کنی چند روز باهاش تمرین قبل رو کار کن و بعد مثل مراحل زیر عمل کن

مرحله اول : مثل تمرین قبل که باهاش کار کردی ، با یه دست خوراکی مورد علاقش رو جلوی قفس نگه دار وبذار بیاد ازت بگیره . دست بعدی رو کنار قفس و بدون حرکت نگه دار . بدون اینکه مجبورش کنی حرکت کنه ،چندین بار بهش همونجا جایزه بده . توکلیپ کاملا مشخصه

اگه تو مرحله اول احساس کردی که خیلی راحت با این شرایط داره پیش میره واصلا نمی ترسه و همکاری خوبی داره ، مرحله رو تا همین حد نگه دار . بذار فقط این تمرین براش عادی شه .

شاید براش عادی نباشه و بترسه پس چند روز همین تمرین روانجام بده تا براش عادی شه . بستگی به طوطی داره . ممکنه تا چند روز تا همین حد باقی بمونه .عجله نکن.

مرحله دوم ( اگه مرحله اول همه چی عادی بود) دستت روبا جایزه کمی دورتر نگه دار. تا برای رسیدن بهش یکم گردنش رو بکشه .. مطمئنا تا مجبور نشه روی دست کنار قفس قدم بر نمی داره

مرحله سوم دورتر نگه دار ، طوری که طوطی مجبور شه برای رسیدن به جایزه ، روی دست شما فقط یک پاشو بذاره . همین جایزه داره و در طول این اتفاقات شما اصلا دست کنار قفس رو حرکت نده . بذار این دست به عنوان یه پل برای رسیدن به جایزه باشه . اگه حرکت کنه طوطی اعتمادش رو از دست میده .

نکته : ممکنه طوطی قبل اینکه روی دست ، پا بذاره ، ازمحکم بودن بخواد مطمئن شه . ممکنه با منقار امتحانش کنه .پس نترس حتی اگه گازش محکم بود . فقط جایزه ای نده بهش اون لحظه . دستت رو ببر پشتت وخیلی جدی بهش بگو نه .

مرحله چهارم : دورتر ببر جایزه رو . طوری که طوطی برای رسیدن بهش کلا روی دست بیاد با هر دو پا . باز هم دست کنار نشیمن بی حرکت .

این تمرین رو تا وقتی انجام بده که طوطی خیلی راحت و بدون اینکه برای قدم گذاشتن روی دستت ، به دستت نگاه کنه ، بیاد روی دست . طوطی که خیالش راحت باشه و از دست نترسه برای روی دست اومدن به دستت نگاه نمی کنه .. راحت قدم برمیداره . انگار که داره راحت و بدون ترس راه میره .

همه این مراحل ممکنه دقیقا تو 4 بار تمرین تموم نشه . گفتم که ممکنه طوطی با هر مرحله راحت نباشه ومجبور باشی مثلا مرحله 1 رو چندین روز باهاش کار کنی .

روش بعدی دوراز قفس و جاییه که طوطی قفسش رو نمیبینه . میتونی با قفس ببریش روی یه میز یا اپن یا هر جایی که مسطح باشه .وسایلی که حواسش رو پرت میکنه رو ازش دور کن . بعد در قفس رو باز کن که بیاد بیرون و بعد قفس رو ازش دور کن . ارتفاعت از طوطی باید بیشتر باشه .

مثل روش قبل تو یه دست جایزه رونگهدار و یه دست رو روی میز زیر دستی که جایزه رو نگه داشتی باهاش، بذار .توکلیپ کاملا مشخصه که باید چیکار کنی . تقریبا مثل روش قبله فقط جای تمرین فرق میکنه .

iPod - iPod - DickShapeStepUp2 دانلود ● آپلود سنتر تخصصی آپلود عکس حیوانات خانگی

تو هر مرحله اگه گازت گرفت بهش جایزه نده و دستی که باهاش جایزه رو نگهداشتی ازش دور کن

موفق باشی

سلام واقعا دستتون درد نکنه خیلی خوب بود باهاش کار کردم تا مرحله ی دوم خیلی خوب پیش رفتم وقتی خوراکی رو ازش دور کردم نگاه کرد به دستم و آروم با جبونش لمسش کرد بعد کم کم گازهای ملایم گرفت دفعه ی بعد هم که امتحان کردم همونطوری بود حالا به نظرتون اگه همینطوری ادامه بدم میاد روی دست؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghar78 نمایش پست ها
    سلام واقعا دستتون درد نکنه خیلی خوب بود باهاش کار کردم تا مرحله ی دوم خیلی خوب پیش رفتم وقتی خوراکی رو ازش دور کردم نگاه کرد به دستم و آروم با جبونش لمسش کرد بعد کم کم گازهای ملایم گرفت دفعه ی بعد هم که امتحان کردم همونطوری بود حالا به نظرتون اگه همینطوری ادامه بدم میاد روی دست؟
    آفرین خیلی عالیه

آره شک نکن. فقط عجله نداشته باش . مراحل 2 به بعد رو آهسته تر انجام بده .ممکنه دوهفته 3 هفته یا یه ماه طول بکشه تا کاملا یاد بگیره ولی ارزشش رو داره چون دیگه کاملا بهت اعتماد میکنه. مثلا چند روز توهمین مرحله 2 بمون که براش خیلی عادی شه و مهم تر از همه اینکه منتظر نباش گازت بگیره .با ترس باهاش تمرین نکن . جدی ، مهربون و بی خیال باش. یعنی اگه کاری که میخوای انجام نمیده جوری رفتار کن که انگار داری بهش می فهمونی به من مربوط نیست جایزه رو از دست میدی

منتظر خبرای خوبت هستم

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    سلام دوستان.اگه یادتون باشه من قبلا اینجا گفته بودم که کاسکوم عاشق گاز گرفتن و فقط بعضی وقت ه اجازه میده از سر نازش کنم.تو این مسافرت های که ما رفتیم قفس کاسکو توی ماشین بقل دست من بود.من دائما به بدنش دست میکشیدم و اون کاری نمی کرد چون حواسش به ماشین پرت بود.نتیجه رضایت بخش بود.کاسکو الان دیگه غیر از سر موقع ناز کردن اجازه میده کل بدنش رو ناز کنم.فقط زیر شکمش رو میترسم.به نظر شما اجازه میده زیر شکمش رو ناز کنم...اگه گذاشن میتونم تمرین رو دست اوردن رو شروع کنم.در ضمن من متوجه شدم که کاسکوم از این که روی جسم متحرکی باشه بشدت میترسه.مثلا یه ذره میلش رو تکون میدم سریع میپره به قفس......رو دست هم چند بار اوردمش تو جنگل ولی چون ترسیده بود گازم نگرفت.تا وقتی بی حرکت بودم اون هم اروم بود.به محضه این که حرکت کردم پرید؟ممکنه این ترسش نزاره که دستیش کنم؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط face gator نمایش پست ها
    سلام دوستان.اگه یادتون باشه من قبلا اینجا گفته بودم که کاسکوم عاشق گاز گرفتن و فقط بعضی وقت ه اجازه میده از سر نازش کنم.تو این مسافرت های که ما رفتیم قفس کاسکو توی ماشین بقل دست من بود.من دائما به بدنش دست میکشیدم و اون کاری نمی کرد چون حواسش به ماشین پرت بود.نتیجه رضایت بخش بود.کاسکو الان دیگه غیر از سر موقع ناز کردن اجازه میده کل بدنش رو ناز کنم.فقط زیر شکمش رو میترسم.به نظر شما اجازه میده زیر شکمش رو ناز کنم...اگه گذاشن میتونم تمرین رو دست اوردن رو شروع کنم.در ضمن من متوجه شدم که کاسکوم از این که روی جسم متحرکی باشه بشدت میترسه.مثلا یه ذره میلش رو تکون میدم سریع میپره به قفس......رو دست هم چند بار اوردمش تو جنگل ولی چون ترسیده بود گازم نگرفت.تا وقتی بی حرکت بودم اون هم اروم بود.به محضه این که حرکت کردم پرید؟ممکنه این ترسش نزاره که دستیش کنم؟
    دوست عزیز دست کشیدن به پشت طوطی یا سینه طوطی هیچ ربطی به اهلی کردن نداره؛شما باید باهاش کار کنید که بهتون سر بده؛بعد از اون میتونید بیاریدش روی دست چون لازمه روی دست آوردن اینه که طوطی کاملا اهلی باشه و باهتون اعتماد کنه و یکی از بهترین روشهای جلب اعتماد همین تمرین سر خاروندن هست چون طوطی به شدت از این کار لذت خواهد برد.
    در ضمن هیچ وقت کاری نکنید که طوطی بترسه؛تکان دادن میله یا قفس یا ... که باعث ترس ططی میشه تنها اثری که داره به تعویق انداختن روند اهلی شدن و خراب شدن طوطی است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    منظورتون از سر دادن یعنی اینکه خودش سرش رو پایین بیاره؟
    فقط بعضی اوقات من دستم رو تکون میدم بعدش سرش رو خودش میاره پایین منم نازش میکنم.غیر این صورت دستم رو قلم میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    آفرین خیلی عالیه

آره شک نکن. فقط عجله نداشته باش . مراحل 2 به بعد رو آهسته تر انجام بده .ممکنه دوهفته 3 هفته یا یه ماه طول بکشه تا کاملا یاد بگیره ولی ارزشش رو داره چون دیگه کاملا بهت اعتماد میکنه. مثلا چند روز توهمین مرحله 2 بمون که براش خیلی عادی شه و مهم تر از همه اینکه منتظر نباش گازت بگیره .با ترس باهاش تمرین نکن . جدی ، مهربون و بی خیال باش. یعنی اگه کاری که میخوای انجام نمیده جوری رفتار کن که انگار داری بهش می فهمونی به من مربوط نیست جایزه رو از دست میدی

منتظر خبرای خوبت هستم

موفق باشی
    سلام با کمک شما عزیزان طوطیم یک پاشو گذاشت البته دیگه تکرار نکرد ولی واقعا ازتون خیلی ممنونم این تمرین رابطه ی من و طوطیمو خیلی بهتر کرده!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    فقط وقتی گاز میگیره بهش میگم نه و جایزه رو دور میکنم لج میکنه و محکم تر گاز میگیره الآن نسبت به اوایلش خیلی محکم تر گاز میگیره!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام با کمک شما عزیزان طوطیم یک پاشو گذاشت البته دیگه تکرار نکرد ولی واقعا ازتون خیلی ممنونم این تمرین رابطه ی من و طوطیمو خیلی بهتر کرده!
    فقط وقتی گاز میگیره بهش میگم نه و جایزه رو دور میکنم لج میکنه و محکم تر گاز میگیره الآن نسبت به اوایلش خیلی محکم تر گاز میگیره!
    سلام تو 4 روز پیشرفتش خیلی خوب بود. آفرین

کدوم دستت رو گاز میگیره ؟ اونی که باهاش جایزه رو نگه میداری یا اونی که کنار قفس گذاشتی ؟

چه غذایی به عنوان جایزه بهش میدی ؟ این غذا به طور عادی تو غذاییش هست یا فقط به عنوان جایزه بهش میدی ؟ چقدر برای گرفتنش مشتاقه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    سلام تو 4 روز پیشرفتش خیلی خوب بود. آفرین

کدوم دستت رو گاز میگیره ؟ اونی که باهاش جایزه رو نگه میداری یا اونی که کنار قفس گذاشتی ؟

چه غذایی به عنوان جایزه بهش میدی ؟ این غذا به طور عادی تو غذاییش هست یا فقط به عنوان جایزه بهش میدی ؟ چقدر برای گرفتنش مشتاقه؟
    دستی که کنار قفسه بهش یک ساعت قبل از تمرین ظرف غذا رو از جلوش برمیدارم توی غذاش هم همه چیز هست آجیل تخمه سیب و.... و برای گرفتنش هم خیلی مشتاقه تا وقتی که گردنش به غذا میرسه

صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)