صفحه 10 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 180
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام

من یک اکواریوم 20 در 25 در 35 دارم با یه پمپ و فیلتر معمولی که فقط یه گلدفیش توشه. چه ماهی های دیگه ای میشه باهاش نگه دارم؟ کت برنز هم میشه؟ چون خیلی تند تند کثیف میشه.

مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

من یک اکواریوم 20 در 25 در 35 دارم با یه پمپ و فیلتر معمولی که فقط یه گلدفیش توشه. چه ماهی های دیگه ای میشه باهاش نگه دارم؟ کت برنز هم میشه؟ چون خیلی تند تند کثیف میشه.

مرسی
    سلام
    گلدفیش رو خارج کنید دستتون باز تر میشه چون گلدفیش یا اذیت میکنه یا اذیت میشه ولی میتونید باهاش مولی و پلاتی و کالر فیش نگهداری کنید،کت انداختن با گلدفیش هم شانسیه گاهی کاری نداره و گاهی گلد رو اذیت میکنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    گلدفیش رو خارج کنید دستتون باز تر میشه چون گلدفیش یا اذیت میکنه یا اذیت میشه ولی میتونید باهاش مولی و پلاتی و کالر فیش نگهداری کنید،کت انداختن با گلدفیش هم شانسیه گاهی کاری نداره و گاهی گلد رو اذیت میکنه
    ممنون

نه ترجیحا نمیخوام گلدفیش رو خارج کنم. پس اینارو میشه با گلد با هم نگه داشت؟ در اینصورت از هر کدوم چندتا؟ زبرا و گوپی هم میشه؟
    یا اینکه فقط یه گلدفیش دیگه بگیرم؟
    ویرایش توسط میترا : 4th March 2016 در ساعت 05:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    ممنون

نه ترجیحا نمیخوام گلدفیش رو خارج کنم. پس اینارو میشه با گلد با هم نگه داشت؟ در اینصورت از هر کدوم چندتا؟ زبرا و گوپی هم میشه؟
    خواهش
    بستگی به تعویض آبتون و فیلتر داره ، بهتره یک گلدفیش دیگه بگیرید تا برا ماهیای دیگه یا گلدفیش خودتون مشکل ایجاد نشه . . .
    موفق باشید
    ویرایش توسط karshenas : 5th March 2016 در ساعت 08:59 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام

مرسی
    ممنون

سلام
    این تانک شما حدود 17 لیتر بیشتر حجم ندارد و به همین خاطر تعداد محدودی ماهی میتوانید در آن داشته باشید. خانواده گلدفیشها به خاطر تحرک و اشتهای فراوان و با توجه به حجم کم به سرعت آب را آلوده میکنند.
    به همین خاطر بهره بیشتر از یک گلدفیش در این تانک نباشد.
    میتوانید تعداد کمی ( 3 تا 4 عدد ) از انواع زنده زا ها را در کنار همین ماهی نگهداری کنید.
    به خاطر حجم کم تانک بهتره هر هفته 2 تا 3 بار 30 تا 40 درصد آب را سیفون کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    این تانک شما حدود 17 لیتر بیشتر حجم ندارد و به همین خاطر تعداد محدودی ماهی میتوانید در آن داشته باشید. خانواده گلدفیشها به خاطر تحرک و اشتهای فراوان و با توجه به حجم کم به سرعت آب را آلوده میکنند.
    میتوانید تعداد کمی ( 3 تا 4 عدد ) از انواع زنده زا ها را در کنار همین ماهی نگهداری کنید.
    سلام
    استاد شما علم رو قبول داری یا تجربه؟
    من هر جور حساب میکنم با سیفون هفته ای یک سوم میشه داخل 1 آکواریوم 17 لیتری که طبق گفته های خودشون پمپ و فیلتر داره به راحتی 2 تا گلدفیش نگهداری کرد . . .
    البته اگر پست من رو پاک نکنید مثل پست های قبلی داخل تاپیک ها دیگر . . .
    موفق باشید
    ویرایش توسط karshenas : 5th March 2016 در ساعت 10:14 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام
    استاد شما علم رو قبول داری یا تجربه؟
    من هر جور حساب میکنم با سیفون هفته ای یک سوم میشه داخل 1 آکواریوم 17 لیتری که طبق گفته های خودشون پمپ و فیلتر داره به راحتی 2 تا گلدفیش نگهداری کرد . . .
    البته اگر پست من رو پاک نکنید مثل پست های قبلی داخل تاپیک ها دیگر . . .
    موفق باشید
    سلام عزیز
    بنده علم توام با تجربه رو بیشتر قبول دارم. شما اگر کمی تجربه هم در کنار علم خود داشته باشید متوجه خواهید شد که گلدفیشها به سرعت رشد میکنند و به همان میزان هم نیازمند فضا برای شنا هستند و البته با افزایش سایز میزان آلوده کردن آب هم توسط آنها بیشتر خواهد شد. رشد و حق دیگر ماهیهای موجود در تانک را هم در نظر بگیرید.
    پس بهتره کمی هم به اتفاقاتی که ممکنه در اینده برای این تانک کوچک رخ بدهد فکر کرد.

در ضمن هیچ یک از پستهای شما تابحال توسط اینجانب حذف نشده چون دلیلی برای اینکار نمیدیدم . ولی اگر پستی برابر قوانین سایت توسط بنده یا دیگر همکاران حذف شده باشد ، دلیلی برای گله مندی شما و جوابگویی از طرف مدیران وجود ندارد.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    سلام عزیز
    بنده علم توام با تجربه رو بیشتر قبول دارم. شما اگر کمی تجربه هم در کنار علم خود داشته باشید متوجه خواهید شد که گلدفیشها به سرعت رشد میکنند و به همان میزان هم نیازمند فضا برای شنا هستند و البته با افزایش سایز میزان آلوده کردن آب هم توسط آنها بیشتر خواهد شد. رشد و حق دیگر ماهیهای موجود در تانک را هم در نظر بگیرید.
    پس بهتره کمی هم به اتفاقاتی که ممکنه در اینده برای این تانک کوچک رخ بدهد فکر کرد.

در ضمن هیچ یک از پستهای شما تابحال توسط اینجانب حذف نشده چون دلیلی برای اینکار نمیدیدم . ولی اگر پستی برابر قوانین سایت توسط بنده یا دیگر همکاران حذف شده باشد ، دلیلی برای گله مندی شما و جوابگویی از طرف مدیران وجود ندارد.
    موفق باشید.
    صحبتتون درسته ولی این رشد که بخواد مشکل ساز بشه 4-6 ماه طول میکشه و تازه بعد از رشد هم مشکل سازنیست
    من داخل 20 لیتر 3 تا گلدفیش و 20 تا گیاهخوار نظیر نئون و گوپی و رامینوز داشتم و هر هفته هم یک سوم سیفون و هیچوقت هم مشکل ساز نشد . . .
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و آکواریوم / عروس هلندی
    شماره عضویت
    17608
    سلام

مرسی
    سلام
    گلدفیش شما از چ نژادی هست ؟
    اگ از نوع معمولی یا کامت باشن همینه اب رو خیلی میتونن کثیف کنن
    ولی شما باید سیفون مرتب یا تعویض کلی اب و غذادهی با برنامه ای داشته باشید ک ب مشکل برنخورید
    هیچ ماهی لطفا با گلدفیش نگهداری نشه چون توسط بقیه اسیب میبینه
    اگ از نوع معمولی هست من پیشنهاد میکنم از گونه های نژاد دار نگهداری کنید
    2 تا کافیه سایز کوچیک تا متوسط
    بجای اون فیلتر هم از فیلتر های هنگان استفاده کنید برای اون ابعاد
    ن جا میگیره و هم اینک بهتر کار میکنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    سلام عزیز
    گلدفیشها به سرعت رشد میکنند و به همان میزان هم نیازمند فضا برای شنا هستند و البته با افزایش سایز میزان آلوده کردن آب هم توسط آنها بیشتر خواهد شد. رشد و حق دیگر ماهیهای موجود در تانک را هم در نظر بگیرید.
    موفق باشید.
    صحبتتون درسته ولی این رشد که بخواد مشکل ساز بشه 4-6 ماه طول میکشه و تازه بعد از رشد هم مشکل سازنیست
    من داخل 20 لیتر 3 تا گلدفیش و 20 تا گیاهخوار نظیر نئون و گوپی و رامینوز داشتم و هر هفته هم یک سوم سیفون و هیچوقت هم مشکل ساز نشد . . .
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    سلام
    گلدفیش شما از چ نژادی هست ؟
    اگ از نوع معمولی یا کامت باشن همینه اب رو خیلی میتونن کثیف کنن
    ولی شما باید سیفون مرتب یا تعویض کلی اب و غذادهی با برنامه ای داشته باشید ک ب مشکل برنخورید
    هیچ ماهی لطفا با گلدفیش نگهداری نشه چون توسط بقیه اسیب میبینه
    اگ از نوع معمولی هست من پیشنهاد میکنم از گونه های نژاد دار نگهداری کنید
    2 تا کافیه سایز کوچیک تا متوسط
    بجای اون فیلتر هم از فیلتر های هنگان استفاده کنید برای اون ابعاد
    ن جا میگیره و هم اینک بهتر کار میکنه
    خیلی ممنون

گلدفیش من از نژاد معمولیه،‌در واقع ماهی عید بوده و الان حدود 3-4 ساله که دارمش. ماشالا خیلی هم پر اشتهاست
    الان هر هفته 40-50 درصد آب رو عوض میکنم و ماهی یکبار هم کل آب رو تعویض میکنم (البته آب از 24 ساعت قبلش دپو میشه که کلر نداشته باشه).
    فیلتر و پمپی هم که گفتم معمولیه، از اینایی که با هم هستن (یه دستگاه) و از یک طرف هوا رو از بیرون با فشار متوسط وارد آب میکنه و از از یه طرف دیگه هم حالت مکنده داره (و یه اسفنج) برای جمع اوری فضولات که این قسمتش البته ضعیفه. لازمه عوضش کنم؟
    احساس میکنم تنهاست به خاطر همین میخواستم ترجیحا یه ماهی دیگه (حالا هرچی که بهتره) کنارش بذارم.
    پس من یا یک گلدفیش کوچیک دیگه بگیرم یا ترجیحا 3-4 تا زنده زا؟ میشه اسم ماهی های زنده زای مناسب (که مقاوم هم باشن) رو بگید؟

مرسی

صفحه 10 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)