کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام معمولا با شنیدن صدای طوطی های دیگه یا صداهای سوت توجهشون جلب میشه و سعی می کنن به اون صدا جواب بدن .جواب دادن این نیست که همون صدا رو تقلید کنن . اگه خیلی کم این صداها رو براش میذاری فقط با یه سوت کوچولو یا یه صدایی که خودشون برای واکنش به اون صداها انتخاب می کنن جواب میدن . ولی با مرتب گوش کردن اون صدا تقلیدش می کنن و همون رو تکرار می کنن.مثلا من برای طوطیه خودم صدای سوت رابین هود رو میذاشتم .با دقت گوش می داد ولی چون بلد نبود .برای اینکه جواب داده باشه به این سوت ، صداهای مسخره ای در می آورد یا با چندتا سوت کوتاه جواب می داد .ولی وقتی خودم براش مدام این سوت رو تو خونه زدم .یاد گرفت بعد دو یا سه هفته .اونوقت که این سوت رو براش می ذاشتم اول گوش می داد و بعضی جاها که براش آشنا بود خودش هم باهاش تکرار می کرد .تازگی هم آهنگ اسکیپی ( همون کانگرو که کارتونشو قبلا نشون می داد ) رو با سوت یادش دادم .البته خیلی تمرین کردم باهاش که تقریبا یاد گرفته. اگه می خوای می تونی یه سوت کوتاه انتخاب کنی و یادش بدی .البته تا قبل از حرف زدن، می گن بهتره سوت یاد نگیرن ولی اگه خیلی دوست داری یه سوت یاد بگیره می تونی یادش بدی .

من می خواستم جوابای قبلی رو هم جواب بدم .یعنی جواب دادم ولی می خوام اول این سوالو بپرسم که تو خاروندن سر چقدر پیشرفت کردی ؟؟ البته الان زوده بپرسم و اگه بگی نه تعجب نمی کنم ولی به جایی رسیدی ؟؟

خیلی از طوطی ها جیغ می زنن .طوطیه منم مدام جیغ میزنه .البته به خاطر سرو صدای زیادی که تو خونه ما هست . خودم خیلی ناراحتم تنها کاری که من باید بکنم اینه که طوطیم رو از این شلوغیا دور کنم ولی اصلا شرایطش رو ندارم و هر جا ببرمش این صداها رو میشنوه .طوطی ها تو هر سرو صدایی دوست دارن صداشون از همه بلندتر باشه .همین جیغهاشون رو ممکنه بشتر کنه .البته این یکی از دلایل جیغ زدنه .دلایل دیگه ای هم هست که که الان اصلا مهم نیست .مهم رام کردنه که باید به این مسئله توجه کنی .اگه وقتی بیرون میاریش و تند تند بال میزنه ( همون تخلیه انرژی که بعضی از طوطی ها انجام میدن بعد چند ساعت تو قفس موندن ، از جمله 2 تا از طوطی های خودم ) و جیغ میزنه .این جیغش مهم نیست .بذار راحت باشه ولی توجهی بهش نکن .حالا وقتی در حالت عادی جیغ زد ،بدون توجه برو از اتاق بیرون و وقتی ساکت شد بیا کنارش و بهش جایزه بده .تنها کاری که می تونی بکنی فعلا همینه .

تمریناتت هم بی فایده نیست .از سوالاتی که آقای آژیده پرسید 2تاش جوابشو می دونم مثبته . بهت اطمینان داره ( چون بدون اینکه قار بزنه می ذاره کنارش بمونی ) میذاره لمسش کنی ( پاهاشو میذاره اینم کم چیزی نیست ) .سومین سوال رو باید خودت تشخیص بدی ولی با رام شدن بیشتر حتما از بودن با شما احساس رضایت می کنه . اینم بگم تا یادم نرفته ، اطمینان طوطی به دست با اطمینانش به خود صاحبش فرق می کنه . ممکنه طوطی به صاحبش اطمینان داشته باشه خیلی هم باهاش جور باشه ولی حاضر نباشه بیاد روی دست ( مثل saba) .این بهترین مثالی بود که زدم . ببین بعد دو سال تازه به دست اطمینان کرد .:smile (170):

این دوتا سوال رو جواب بده : روزی چند ساعت خونه هستی ؟؟؟؟ چند ساعت در کنار طوطیت هستی ؟؟؟؟
    سلام سپیده خانوم
    اصرار من به سر و صدا کردن بیشترشه که میپرسم با چی تشویقش کنم به سر و صدای بیشتر به سوت زدن بیشتر.. 1هفته شد دیگه ..یه هفته س که دیگه سوتاشو نمیزنه:smile (269): عوضش جیغ میزنه دیگه صدای سوت این خانومو نمیشنویم ما .....خب خونه ی ما هم چندان شلوغ نیست...از عصر به بعد معمولا هستم اگه برنامه ای نباشه اما بازم تو خونه م درگیر کارامم..10دقیقه ای میشینم باهاش بازی یا حرف اونم نهایت 5 یا 6 بار....فکر میکردم حداقل دو ساعت بتونم تو روز براش بذارم نشد!!!!تمرین نوازشم دارم باهاش..الان دیگه دستم نزدیک نوکشه..با دستم بازی میکنه انگار.:smile (95): آروم با منقارش میگیره ش...پیش هم اومد بخواد گاز بگیره شانس آوردم دستمو نکشیدم چون گفته بودم که وحشت دارم از گازش .خیلی دردناکه..یه بارم یه شیطونی کردم :smile (41):..خواب بود سرش هم بین بالش بود دست کشیدم پشت گردنش بیدار شد نگاه کرد باورش نمی شد !!! بعدم خوابید!!! یه سوال چشم عسل یه دست نباتی نیس نزدیک سیاهی چشمش سفیده ..چشم راستش بیشتر اینطوریه و چشم چپش کمتر..چرا؟!!
    و یه چیز بی نهایت نگرانم کرده :63:تا الان اصلا توجه نداشتم بهش...اونم اینکه تاحالا ندیدم ..هیچ صدایی رو تقلید کنه...حتی زنگ تلفن که مداوم میشنوه...این همه هم شنیده!!! نه صدای محیط نه سوتی شبیه صدای حرف زدن من باهاش..گفتم حداقل تا الان یه صدارو باید یاد گرفته باشه از خونه...اما هیچی...جالبه منکه تو اتاقم هرکی بیاد سراغش باهاش حرف بزنه برمیگرده بمن نگاه میکنه:smile (7): حالا یکی دیگه داره قربون صدقه ش میره ها محل نمیده...
    :smile (235):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4561
    سلام
    خسته نباشید
    من بعد از حدود 1 ماه بررسی و تحقیق و خوندن فروم های مختلف تصمیم گرفتم که کاسکو بگیرم از نوع تیمنه
    من ساکن مازندرانم
    اگه کاسکو فروش معتبر ی میشناسین چه شمال چه تهران
    که پرنده سالم و سرحال داشته باشه یه راهنمایی به ما بکنین

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirzed نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من بعد از حدود 1 ماه بررسی و تحقیق و خوندن فروم های مختلف تصمیم گرفتم که کاسکو بگیرم از نوع تیمنه
    من ساکن مازندرانم
    سلام
    میتونید از فروشگاه سایت تهیه کنید
    آدرس : فروشگاه اینترنتی - پارسی پت - اولین و بزرگترین فروشگاه کاسکو و طوطی و سایر حیوانات خانگی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4561
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از راهنماییت
    اما من ادرس مغازه می خوام که حضوری برم و ببینم طوطی رو
    فروشگاه پارسی پت مغازه ای نداره تو تهران ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام
    خسته نباشید
    من ساکن مازندرانم
    سلام اگه بي احترامي به بقيه نشه من ميتونم كسي رو بهت معرفي كنم كه خودم از اون خريد كردم و كارش عالي هستش و آدم با انصافي هم هست اگه ميخواي بگو تا برات يه پيغام خصوصي بفرستم كه يه وقت خداي نكرده تبليغات نشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    امیر جان بسیار کار به جایی میکنی که میخواهی حتما ببینیش بعد خریدتو انجام بدی اشتباه منو شما نکن
    افرادی که تو این کار هستن بسیار زیادن و به نظر من خرید از یه آشنا کار عاقلانه ایه.من و خیلی های دیگه اینجا به کار آقا بابک اعتقاد داریم اگه پارسی پت رو به شما پیشنهاد میکنیم ولی تصمیم نهایی با خود شما
    این مرحله ایه که اگه توش وسواس به خرج بدی تا یه حدی ضرر نداره

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    من شرایط کلی کاسکوم را میگم شما بگین چقدر رام هست و از کجا شروع کنم
    تقریبا از دست همه غذا میگیره و میخوره بعضی وقتها هم میندازه اگه دست به پاش بزنی میخواهد دستتو بگیره
    روی دست هم کم میاد اول میاد روی چوبش که میگیرم جلوش بعد میاد روی دست تا مجبور نشه نمیاد
    شبها خودش میره داخل قفس که درشو ببندم و کاورش را بکشم
    اصلا قار نمیزنه
    صبح ها هم سر و صدا نمیکنه خیلی ساکت هست
    سوت و این چیزها هم نمیزنه
    عکسشم توی مسابقه طوطی گزاشتم چشماشم زرد شده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4561
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    امیر جان بسیار کار به جایی میکنی که میخواهی حتما ببینیش بعد خریدتو انجام بدی اشتباه منو شما نکن
    افرادی که تو این کار هستن بسیار زیادن و به نظر من خرید از یه آشنا کار عاقلانه ایه.من و خیلی های دیگه اینجا به کار آقا بابک اعتقاد داریم اگه پارسی پت رو به شما پیشنهاد میکنیم ولی تصمیم نهایی با خود شما
    این مرحله ایه که اگه توش وسواس به خرج بدی تا یه حدی ضرر نداره
    ممنون از نظرت رفیق
    میدونم عزیزم منم اقا بابک رو از انجمن های دیگه میشناسم و می دونم ادم کاربلد و منصفیه.
    اما خرید طوطی مثله خرید فلش دیسک یا نرم افزار نیست که فقط علاقه ی انسان مهم باشه
    طرف حساب ما یک موجود فوق العاده با هوش و احساسیه .و اونم باید از ما خوشش بیاد .و باید جفتمون همون اول باهم رابطه برقرار کنیم.
    اگه کسی ادرس مغازه معتبر و کار درستی میدونه ممنون میشم پ.خ بدین
    مرسی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    دوست عزیز ممنون از راهنماییت
    اما من ادرس مغازه می خوام که حضوری برم و ببینم طوطی رو
    فروشگاه پارسی پت مغازه ای نداره تو تهران ؟؟
    سلام
    شما از فروشگاه پارسی پت هم خرید بکنید می تونید قبل از خرید بروید و پرنده را ببینید در فروشگاه شماره تلفن جهت تماس هست ... میرید پرنده را میبینید اگر خوشتان نیامد نمی خرید خب .... :smile (22):

اگر تمام این صحبت ها شما را قانع نکرد می تونید از فروشندگان دیگه ای خرید کنید ... به قول خودتون یه پ خ به من بدهید تا بهتون معرفی کنم ... :smile (259):
    ویرایش توسط Shikra : 13th June 2011 در ساعت 08:56 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان کم کم دارم عادتش میدم به قفس
    غذاشو میگزارم توی قفس خودش میره تو قفس
    غذاش درب قفس میگذارم غذاشو میکشه جلو درم بسته میشه اینطوری فکر کنم استرسش کمتر هست که خودش درو میبنده وقتی هم تموم کرد میرم درب را باز میکنم بعضی وقتها میاد بیرون بعضی وقتها هم میمونه نظرتون چی هست؟

صفحه 366 از 1238 نخستنخست ... 266316347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385416466866 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)