کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    امكانش نيس به خدا وگرنه من دارم از نگراني ميميرم...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    والا از روی عکس هیلی سخته تشخیص داد که مشکل داره یا نه.
    فکر کنم بتونید با آقای دکتر برهانی کیا تماس بگیرید و مشکلتون و بگید. ایشون پزشک خیلی خوبی هستند و راهنمایی لازم را میکنند.
    به این صفحه هم سر بزنید خوبه :
    http://www.parsipet.ir/thread10052.html

اینم مشخصاتش :

نام: دکتر علی برهانی کیا
    تخصص: متخصص پرندگان و حیوانات خاص
    ایمیل: borhanikiatehranpet.com

کلینیک دامپزشکی آوین

دکتر برهانی کیا

آدرس : خیابان کبیری (دزاشیب)، خیابان رمضانی ، نبش کوچه بنفشه ، پلاک 53

تلفن : 22205998-22209543

فکس : 22392508
    ویرایش توسط Madanzadeh : 23rd April 2015 در ساعت 11:10 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    خيلي خيلي مرسي...لطفا دعا كنيد طوريش نباشه...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام تخمه گرفتن و پرت کردن نشونه چیه نشونه ترسه نشونه ناراحتیه نشونه قهر کردنه نشونه چیه چون اصلا نمیتونم کاسکویه خودمو درک کنم چرا این رفتارو داره.

یک روز خیلی خوب عالی هرطرف قفس میاد تخمه میگیره یک روز از چوب نشیمن دومش جم نمیخوره تا تخمه نزدیکش کنی

یک روز هرچی با دست بهش بدی میخوره بعضی وقتا میگیره پرت میکنه یک هفته خوبه خوبه یک هفته زمین تا اسمون تغییر میکنه این تخمه و پرت کردن نشونه چی میتونه باشه؟

بیرون قفس که هیچوقت تخمه رو نمیخوره فقط میگیره پرت میکنه هفته ای یکبارم میاد بیرون قفس دوباره میره داخل تا یک هفته بیرون نمیاد اصلا موندم چه مدلی باهاش تمرین کنم.

چون نشیمن دومشو هم برداشتم چون اون چوب مخفیگاهش شده بود و هی میرفت اونجا تا بلند میشدم از جام یا نزدیکش میشدم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    ببخشيد من عكس هركول رو چند تا پست قبل گذاشتم،ميشه بگين حدودا چند سالشه؟
    نفسش الان كاملا خوبه،مثل ديشبم كاملا سر حاله خدارو شكر،فردا ميبرمش دكتر حتما كه چك آپ بشه،يه سوال،ميشه پراشو زد؟خيلي ناراحت ميشه؟آخه اين طوري كه بال داره نميتونم از قفس درش بيارم،چكار كنم؟...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام تخمه گرفتن و پرت کردن نشونه چیه نشونه ترسه نشونه ناراحتیه نشونه قهر کردنه نشونه چیه چون اصلا نمیتونم کاسکویه خودمو درک کنم چرا این رفتارو داره.

یک روز خیلی خوب عالی هرطرف قفس میاد تخمه میگیره یک روز از چوب نشیمن دومش جم نمیخوره تا تخمه نزدیکش کنی

یک روز هرچی با دست بهش بدی میخوره بعضی وقتا میگیره پرت میکنه یک هفته خوبه خوبه یک هفته زمین تا اسمون تغییر میکنه این تخمه و پرت کردن نشونه چی میتونه باشه؟

بیرون قفس که هیچوقت تخمه رو نمیخوره فقط میگیره پرت میکنه هفته ای یکبارم میاد بیرون قفس دوباره میره داخل تا یک هفته بیرون نمیاد اصلا موندم چه مدلی باهاش تمرین کنم.

چون نشیمن دومشو هم برداشتم چون اون چوب مخفیگاهش شده بود و هی میرفت اونجا تا بلند میشدم از جام یا نزدیکش میشدم.
    سلام
    ممکنه سیر باشه یا دوست نداشته باشه از دست غذا بخوره
    اگه تازه خریدید میتونه نشانه ترس باشه
    خلق و خوی پرنده ها هم مثل ادم ها متغیره و ثابت نیست ممکنه گاهی عصبانی باشه یا خوابش بیاد
    یا حوصله نداشته باشه
    ویرایش توسط abolfazl : 24th April 2015 در ساعت 09:26 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    ممکنه سی باشه یا دوست نداشته باشه از دست غذا بخوره
    اگه تازه خریدید میتونه نشانه ترس باشه
    خلق و خوی پرنده ها هم مثل ادم ها متغیره و ثابت نیست ممکنه گاهی عصبانی باشه یا خوابش بیاد
    یا حوصله نداشته باشه
    الان نزدیک یک ماهه از دست غذا میگیره ولی مشکل اینجاست چند روز خیلی عالی هرجا تخمه بگیرم میاد و میخوره و چند روز بعد میبینی تخمه میگیره پرت میکنه بعضی وقتا سیرم نیس اینکارو میکنه باوجود اینکه هیچ استرس قبلی یا کاری ک بترسه صورت نگرفته .

اگه درب بالایه قفس رو براش باز بزارم که هروقت دلش خواست بیاد بیرون و هروقت خواست بره داخل بهتر نیس اینجوری ترسش بیرون قفسم بریزه ازم با اینکار تو مراحل رام شدنش مشکل ایجاد نمیکنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    الان نزدیک یک ماهه از دست غذا میگیره ولی مشکل اینجاست چند روز خیلی عالی هرجا تخمه بگیرم میاد و میخوره و چند روز بعد میبینی تخمه میگیره پرت میکنه بعضی وقتا سیرم نیس اینکارو میکنه باوجود اینکه هیچ استرس قبلی یا کاری ک بترسه صورت نگرفته .

اگه درب بالایه قفس رو براش باز بزارم که هروقت دلش خواست بیاد بیرون و هروقت خواست بره داخل بهتر نیس اینجوری ترسش بیرون قفسم بریزه ازم با اینکار تو مراحل رام شدنش مشکل ایجاد نمیکنه؟
    زمان باز شدن در رو خودتون در روز باید تایین کنید
    اینجوری بد عادت میشه
    زمانی که تخمه نمیگیره غذای دیگه ای که دوست داره بهش بدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    زمان باز شدن در رو خودتون در روز باید تایین کنید
    اینجوری بد عادت میشه
    زمانی که تخمه نمیگیره غذای دیگه ای که دوست داره بهش بدید
    تخمه رو از همه بیشتر دوس داره موندم مشکل از کجاست و ایراد کجایه کار که انقد لجبازی میکنه حالا بازم ادامه میدم یک ماه دوماه سه ماه چهار ماه اخرش درست میشه انشالله

راستی بجز با دست غذا دادن چه کارهایی میتونه اعتماد کاسکو و ترسش رو نسبت به ادم کمتر کنه؟
    ویرایش توسط منصور : 24th April 2015 در ساعت 09:38 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

تخمه رو از همه بیشتر دوس داره موندم مشکل از کجاست و ایراد کجایه کار که انقد لجبازی میکنه حالا بازم ادامه میدم یک ماه دوماه سه ماه چهار ماه اخرش درست میشه انشالله

راستی بجز با دست غذا دادن چه کارهایی میتونه اعتماد کاسکو و ترسش رو نسبت به ادم کمتر کنه؟
    سلام همونطور که آقا ابوالفضل گفتن روز خوب و بد دارن ، گاهی اوقات پیش میاد که بد اخلاق میشن ، طوطی های رام هم این حالت ها رو دارن .. طوطی دوست من هم همینطوره و گاهی اوقات یه سیب کامل رو با عصبانیت فقط خرد میکنه و میندازه ( مثلا من این غذا رو دوست ندارم یا ولم کن الان گرسنه نیستم ) ولی یکم مونده که سیب تموم بشه تصمیم میگیره یکم تست کنه و بعد به خوردن سیب ادامه میده و مجبور میشیم یه سیب دیگه براش بیاریم .. من معمولا اینقدر غذا رو نگه میدارم که بخوره البته چون خیلی بد غذاست مجبورم اینقدر پافشاری کنم ..

تخمه رو کلا از غذای روزانش حذف کنید فقط موقع شبا خواب 2 قاشق براش بذارید تا مشتاق تر بشه .. هر وقت جایزه گرفت تشویقش کنید . در حدی رسیده که از دست بدون غذا نترسه ؟

در رو کلا باز نذارید. در روز میتونید بیاریدش بیرون ... 2 3 ساعت بذارید بیرون باشه ..

سر خاروندن هم در جلب اعتماد طوطی میتونه موثر باشه ..

نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    ببخشيد من عكس هركول رو چند تا پست قبل گذاشتم،ميشه بگين حدودا چند سالشه؟
    نفسش الان كاملا خوبه،مثل ديشبم كاملا سر حاله خدارو شكر،فردا ميبرمش دكتر حتما كه چك آپ بشه،يه سوال،ميشه پراشو زد؟خيلي ناراحت ميشه؟آخه اين طوري كه بال داره نميتونم از قفس درش بيارم،چكار كنم؟...

حتما اینکار رو انجام بدین و خبرشو به ما هم بدین ..

درمورد سنش باید تو نور طبیعی روز از چشمش عکس بگیرید

در مورد پرهاش هم دلیلی داره که میخواید پرهاشو کوتاه کنید ؟ وقتی بیرون قفس میاد و پرواز میکنه تعادل نداره ؟ به دیوار برخورد میکنه ؟ اگه آره بهتره که پرهاشو رو کوتاه کنید ولی بدین دامپزشک کوتاه کنه ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966

کاسکو-طوطی خاکستری آفریقایی(قسمت سوم)

چشم،
    يه بار هركول خودش در قفسشو باز كرده بود اومده بود بيرون،پرواز ميكرد به وسيله ها ميخورد،بعد از اون موقع ديگه درش نياوردم از قفس،خودش خيلي مشتاقه بياد بيرون از قفس اما من ميترسم بعدش نره داخل قفس دوباره،خودش هم اذيت شه،توي قفس هم نميشه روي دست اومدن باهاش تمرين كنم،واسه اين ميخوام بالاش رو بدم دامپزشك بزنه،
    هركول تازگيا هر وقت يه كم زياد پيشش ميشينم يا يكم سرشو ميخارونم ميخواد بالا بياره،يني سرشو يه طور خاصي تكون ميده،البته من زود بلند ميشم از كنارش كه ادامه نده!!!بايد چكار كنم؟قبلا گفتين بهم كه كم تر سرشو بخارونم،گوش دادم به خدا اما درست نميشه!!
    در مورد سر خاروندنشم من اصلا نميخواستم سرشو بخارونم باره اول!!خودش همش سرشو خم ميكرد طرفم!منم يه بار اتفاقي منظورشو فهميدم!!

ویرایش توسط lindo : 25th April 2015 در ساعت 05:15 PM

صفحه 1107 از 1238 نخستنخست ... 1076071007105710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511061107110811091110111111121113111411151116111711181119112011211122112311241125112611571207 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)