صفحه 15 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 311

موضوع: سیکل ازت

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    ساده ترين راهكار به غير از ماهيان براي طي كردن سيكل چيه و چه ماده اي تجاري با قيمت مناسب جهت سيكل معرفي ميكنيد كه باعث مشكل تغيير رنگ آب نشه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    ساده ترین راه بدونه ماهی که سیکل هم زودتر طی میشود استفاده از داروهای شرکتی که برای همین منظور تهیه شدن حاوی باکتری های مفید بوده که بعد از از بین رفتن کلر اب و اضافه کردن اون به تانک بعد یک هفته سیکل طی می شه مثل داروی شرکت تترا به اسم TetraAqua SafeStart یا داروهای شرکتها دیگه مثل شرکتهای سرا و غیره که می تونید از تمامی اکواریومی ها این مواد رو تهیه کنید
    راهنمایی کامل را جناب سعید عزیز فرمودند فقط این را در نظر داشته باشید اگر با استفاده از تسریع کننده ها و بدون ماهی سیکل را طی کنید ، باید ماهیها را به تدریج و با فاصله به تانک اضافه کنید. بعد از ورود ماهی ممکنه آب آکواریوم کمی کدر شود که جای نگرانی نیست و بعد از یک تا دو روز دوباره آب شفاف خواهد شد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام به دوستان

من میخوام سیکل رو بدون دارو طی کنم دفعه قبل 5 هفته طول کشید اینبار یک هفته بدون ماهی فقط با گیاه بود بعد چند روزی ماهی برای طی کردن سیکل نه ماهی اصلی ریختم

الان میبینم بالای اب اکواریوم یک لایه چربی مانند تشکیل شده مثل اون زمانی که از کپسول باکتری استفاده میکردم

این یعنی داره سیکل طی میشه؟
    سیفون بکنم یا نه؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام به دوستان

من میخوام سیکل رو بدون دارو طی کنم دفعه قبل 5 هفته طول کشید اینبار یک هفته بدون ماهی فقط با گیاه بود بعد چند روزی ماهی برای طی کردن سیکل نه ماهی اصلی ریختم

الان میبینم بالای اب اکواریوم یک لایه چربی مانند تشکیل شده مثل اون زمانی که از کپسول باکتری استفاده میکردم

این یعنی داره سیکل طی میشه؟
    سیفون بکنم یا نه؟
    سلام دوست عزیز
    سیکل بدونه ماهی یا تسریع کننده طی نخواهد شد مگه اینکه از ابی که قبلا در اون سیکل طی شده باشد استفاده کرده باشید
    تا موقعی که ماهی در تانک نباشه تا بوسیله فضولات نیتریت و نیترات و امونیاک بوجود نیاد و شما با سیفون این عوامل رو خارج نکنید سیکلی طی نخواهد شد
    برای طی شدن سیکل بدونه تسریع کننده ها استفاده از ماهی ریز و مقاوم بیشتر سه هفته طول خواهد کشید و در این زمان شما باید با سیفون مرتب از کف تانک و خارج کردن فضولات و جایگزینی اون با اب بدونه کلر و هم دما باعث تسریع در طی شدن سیکل بشوید در صورتی که عمل سیفون انجام نشه در نتیجه امونیاک بالا می ره و فقط باعث تلف شدن ماهی ها خواهد شد
    چربی روی اب هم ارتباطی با طیشدن یا نشدن سیکل نداره یا در اب موجود بوده و یا از غذاهایی هست که به ماهی ها می دید بهتره با سیفون از تانک خارج بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نه تا حالا بهشون غذا ندادم فضولاتی هم نداشتند که من فیلتر کنم زیاد

الان پمپ رو باید روشن کنم؟

سیفون چند روز یکبار بزنم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    نه تا حالا بهشون غذا ندادم فضولاتی هم نداشتند که من فیلتر کنم زیاد

الان پمپ رو باید روشن کنم؟

سیفون چند روز یکبار بزنم؟
    سلام . بهترین جواب رو زمانی میشه داد که تستی از آب داشته باشید . تست آمونیاک - نیتریت و نیترات . ولی به هر شکل توصیه من به شما سریعا یک سیفون سنگین ، استفاده از تسریع کننده ها برای اطمینان بیشتر است .
    حالا نخواید تسریع کننده بزنید روزانه 20 تا 30 درصد رو سیفون کنید . غذادهی رو کم کنید . کل فیلترها و پمپ ها 24 ساعته باید کار کنند .
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    سلام

دوستان من یه تانک 400 لیتری دارم میخوایم نقل مکان کنیم

بهترین راه برای حفظ کردن سیکل ازتم چیه ؟ اصلا پیشنهاد میشه که این کارو بکنم یا دوباره سیکل ایجاد کنم ؟ .. یه تانک 90 لیتری دیگه هم دارم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    سلام

دوستان من یه تانک 400 لیتری دارم میخوایم نقل مکان کنیم

بهترین راه برای حفظ کردن سیکل ازتم چیه ؟ اصلا پیشنهاد میشه که این کارو بکنم یا دوباره سیکل ایجاد کنم ؟ .. یه تانک 90 لیتری دیگه هم دارم
    سلام .

پیشنهاد من به شما اینکه شما ماهیهاتون رو در تانک 90 لیتری نگهداری کنید . آکواریوم رو منتقل کنید . آبگیری کنید و با تسریع کننده ها سیکل رو طی کنید . بعد ماهیها رو منتقل کنید . تنها چیزی که از تانک قدیمی شما می تونه وارد سیستم جدید بشه فیلترهاتون خواهد بود . تسریع کننده ها هم برای اطمینان کامل هستند وگرنه می تونید فقط فیلترها رو منتقل کنید . به هیچ عنوان آب کهنه رو وارد سیستم نکنید . چون هیچ فایده ای نداره .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام .

پیشنهاد من به شما اینکه شما ماهیهاتون رو در تانک 90 لیتری نگهداری کنید . آکواریوم رو منتقل کنید . آبگیری کنید و با تسریع کننده ها سیکل رو طی کنید . بعد ماهیها رو منتقل کنید . تنها چیزی که از تانک قدیمی شما می تونه وارد سیستم جدید بشه فیلترهاتون خواهد بود . تسریع کننده ها هم برای اطمینان کامل هستند وگرنه می تونید فقط فیلترها رو منتقل کنید . به هیچ عنوان آب کهنه رو وارد سیستم نکنید . چون هیچ فایده ای نداره .

ممنون از راهنماییتون . میشه بگید از چه تسریع کننده ای استفاده کنم ؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون . میشه بگید از چه تسریع کننده ای استفاده کنم ؟
    سلام
    اگر به فروشگاه های آکواریوم مراجعه کنید انواع تسریع کننده ها را برای فروش دارند . یکی از بهترین تسریع کننده ها کپسول باکتوزیم محصول تترا میباشد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    سلام

در مدت زمانی که چرخه طی میشه(به روش سنتی!ینی تعدادی ماهی زبرا بندازیم توی تانک به مدت حدود 30 روز) آب رو باید سیفون کرد یا صبر کنیم چرخه کامل طی بشه؟!

صفحه 15 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)