صفحه 19 از 348 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    اگه اوضاع خوب بود همین کارو کنید
    امیدوارم موفق بشین ...
    به تغذیه فنچاتانم که خوب میرسید و نکته ای باقی نذاشتید
    فقط تو انتخاب فنچ ماده دقت کامل داشته باشد و عجله نکنید
    با سلام
    دیگه رو تخما نخوابیدن
    نر و اون یکی مادهه هم دیگه باهم دعوا نمیکنن و توی لونه نمیرن . فکر کنم باید هرچی زودتر یه ماده بخرم .
    این که فرمودین تو انتخاب فنچ ماده دقت کامل داشته باشم , میخواستم بدونم نکته خاصی هست که باید دقت کنم ؟؟؟
    یا فقط حواسم باشه که نوکش کامل و یک دست نارنجی باشه ؟؟؟
    اگه نوکشون یک دست نارنجی باشه اما خیلی پررنگ نباشه , نشونه ی نابالغ بودنشونه ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    با سلام
    دیگه رو تخما نخوابیدن
    نر و اون یکی مادهه هم دیگه باهم دعوا نمیکنن و توی لونه نمیرن . فکر کنم باید هرچی زودتر یه ماده بخرم .
    این که فرمودین تو انتخاب فنچ ماده دقت کامل داشته باشم , میخواستم بدونم نکته خاصی هست که باید دقت کنم ؟؟؟
    یا فقط حواسم باشه که نوکش کامل و یک دست نارنجی باشه ؟؟؟
    اگه نوکشون یک دست نارنجی باشه اما خیلی پررنگ نباشه , نشونه ی نابالغ بودنشونه ؟؟؟
    حتما بهشون استرس وارد شده دوست عزیز که از خوابیدن روی تخما سر باز میزنن
    و برای انتخاب یک ماده خوب باید به یک دست بودن نوک{نارنجی} و همچنین یک دست بودن پرها و چروک نبودن پاها توجه کنید
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    حتما بهشون استرس وارد شده دوست عزیز که از خوابیدن روی تخما سر باز میزنن
    و برای انتخاب یک ماده خوب باید به یک دست بودن نوک{نارنجی} و همچنین یک دست بودن پرها و چروک نبودن پاها توجه کنید
    موفق باشید

ممنون از راهنماییتون
    ولی این تخما واسه یه ماده دیگه بود که فرار کرده بود .
    تا الآنم که یه ماده دیگه روی تخما خوابیده بود , خودش خیلیه .

ببخشید که من دوباره سوالمو میپرسم . سوال من اینه که اگه ی فنچ ماده همه نوکش یک دست نارنجی باشه , اما رنگش یکم روشن باشه یعنی نابالغه ؟؟؟
    ​نارنجیش پررنگ نباشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    ممنون از راهنماییتون
    ولی این تخما واسه یه ماده دیگه بود که فرار کرده بود .
    تا الآنم که یه ماده دیگه روی تخما خوابیده بود , خودش خیلیه .

ببخشید که من دوباره سوالمو میپرسم . سوال من اینه که اگه ی فنچ ماده همه نوکش یک دست نارنجی باشه , اما رنگش یکم روشن باشه یعنی نابالغه ؟؟؟
    ​نارنجیش پررنگ نباشه
    سلام
    هر چه فنچ ماده از دوران جوجگی خودش فاصله میگیره رنگ نوکش بسمت یکدست نارنجی شدن پیش میره اما در مواردی رنگ نوک فنچ ماده بالغ نارنجی پررنگ و گاهی هم کمرنگه .(من خودم یه فنچ ماده بالغ داشتم که رنگ نوکش نارنجی پرنگ بود اما موارد زیادی رو هم دیدم که اینطوری نبودن) پس شدت رنگ نارنجی خیلی نمیتونه معیار مناسبی برای بالغ بودن باشه اما یکدست بودن رنگ چرا.
    ببینید فنچ که بدنیا میاد رنگ نوکش تا دوماه کاملا مشکی هستش و بعد از اون در 3تا 4 ماهگی تقریبا نوکش قرمز در جنس نر و نارنجی در جنس ماده میشه که البته در این بازه ی سنی باز هم لکه هایی توی نوک وجود داره .
    حالا از اونجایی که جوجه فنچ ها در بازهی سنی 6 تا 10 ماه بسته به شرایط به بلوغ کامل میرسن هم از لحاظ جثه(بزرگترمیشن) و هم از لحاظ رنگ نوک و رنگ پرها(فنچی که بین 6 تا 10 ماه سن داره حتما پرریزی کرده و پرهای اصلیش در اومده) شبیه به یک فنچ بالغ میشن .
    پس شما برای اینکه بفهمی فنچ بالغه یا نه علاوه بر یکدستی رنگ نوکش میتونی به جثه و رنگ پرهاش دقت کنی.
    موفق و پیروز باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    با عرض سلام
    دوستان رفتم یه ماده خریدم و خدارو شکر فعلا که مشکلی پیش نیومده و دوتا دوتا جفت خوردن .
    از دیروز هم هر چهارتایی شون شروع کردن به لونه ساختن منم یه خورده پنبه و تیکه های چوب گذاشتم تو قفسشون و اینا هم برمیدارن و هرکدوم میبرن تو لونه خودشون .
    عرضم اینجاست که تو این مدتی که دارن لونه شونو میسازن , احتمالا خیلی خسته میشن . من که از لحاظ غذا سعی کردم کم نذارم , میتونم واسه استراحتشون استخر مخصوصشونو بذارم تو قفسشون ؟؟؟
    ( آخه راستش مرغی که کرچ میشه رو , اگه بخوای نخوابه رو تخما , باید خیسش کنی )
    میخواستم بدونم اگه استخر بذارم براشون ضرر نداره ؟؟؟
    باتشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    [QUOTE=rezza;112081]با عرض سلام
    دوستان رفتم یه ماده خریدم و خدارو شکر فعلا که مشکلی پیش نیومده و دوتا دوتا جفت خوردن .
    از دیروز هم هر چهارتایی شون شروع کردن به لونه ساختن منم یه خورده پنبه و تیکه های چوب گذاشتم تو قفسشون و اینا هم برمیدارن و هرکدوم میبرن تو لونه خودشون .
    عرضم اینجاست که تو این مدتی که دارن لونه شونو میسازن , احتمالا خیلی خسته میشن . من که از لحاظ غذا سعی کردم کم نذارم , میتونم واسه استراحتشون استخر مخصوصشونو بذارم تو قفسشون ؟؟؟
    باتشکر
    [/QUO

دوست عزیز سلام
    اول اینکه برای لونه سازیشون به هیچ وجه برای لونه سازیشون چوب و پنبه نذار
    پنبه باعث میشه که تخماشونو گم کنن و چوب هم زخمیشون میکنه
    بهترین ماده برای لونه سازیشون پنبه دونه هست که پرنده فروشی ها دارن
    و بابت استخر در مدت لونه سازی اشکال نداره ولی موقع روی تخم خوابیدنشون نذارین ...

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    [QUOTE=lucas007;112100]
    با عرض سلام
    باتشکر
    [/QUO

دوست عزیز سلام
    اول اینکه برای لونه سازیشون به هیچ وجه برای لونه سازیشون چوب و پنبه نذار
    پنبه باعث میشه که تخماشونو گم کنن و چوب هم زخمیشون میکنه
    بهترین ماده برای لونه سازیشون پنبه دونه هست که پرنده فروشی ها دارن
    و بابت استخر در مدت لونه سازی اشکال نداره ولی موقع روی تخم خوابیدنشون نذارین ...

بابت راهنماییتون ممنون
    خب الآن ک اینا پنبه هارو بردن و گذاشتن تو لونه شون , من چیکار کنم ؟؟؟
    فردا پنبه دونه میگیرم و میذارم تو قفسشون ولی پنبه هایی ک گذاشتن توی لونه شون چی ؟
    آخه نمیخوام به هیچ وجه به لونه شون دست بزنم .
    بعد یه چیز دیگه , میشه به جای تخم مرغ از تخم بلدرچین استفاده کرد ؟؟؟
    تخم بلدرچین میخورن که براشون بگیرم ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    با عرض سلام
    باتشکر
    سلام
    دوست عزیزم تا اونجایی که من میدونم شما هدفتون از نگهداری فنچ ها تولید مثل شون هست پس با این حساب بوده که لونه رو براشون قرار دادید و اگه این قصد رو نداشتید اصلا نباید لونه براشون توی قفس قرار میداید . وقتی که فنچ اقدام به لونه سازی میکنه دیگه نباید کاری بکارش داشت و موضوع خستگی که ما براشون متصور میشیم صحیح نیست و این فرآیندی هستش که بطور طبیعی باید تا لحظه ی متولد شدن جوجه هاشون طی بشه و شما با همون تغذیه ی مناسب کمک خیلی بزرگی بهشون میکنید و اصلا نیازی به این نیست که بهشون در این زمان استراحت بدید (موضوع استراحت وقتی مطرح میشه که یک جفت جوجه بدنیا میارن و اونا رو مستقل میکنن و بعدش میخوان از دوباره تخمگذاری کنن که در این زمان شما تنها کافیه که لونه رو بردارید و خوب تغذیه شون کنید ).
    در مورد مواد ساخت لونه هم همونطور که دوست عزیزیم عرض کردن فقط از پنبه دونه استفاده کنید نه چیز دیگه ای .
    قرار دادن استخر یا همون ظرف آب هم فقط در دوره ای که نمیخوان تخمگذاری کنن و روی تخم بخوابن براشون بذارید.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    [QUOTE=rezza;112108]

بابت راهنماییتون ممنون
    خب الآن ک اینا پنبه هارو بردن و گذاشتن تو لونه شون , من چیکار کنم ؟؟؟
    فردا پنبه دونه میگیرم و میذارم تو قفسشون ولی پنبه هایی ک گذاشتن توی لونه شون چی ؟
    آخه نمیخوام به هیچ وجه به لونه شون دست بزنم .
    بعد یه چیز دیگه , میشه به جای تخم مرغ از تخم بلدرچین استفاده کرد ؟؟؟
    تخم بلدرچین میخورن که براشون بگیرم ؟؟؟
    الان که پنبه ها رو گذاشتن توی لونه و لونه سازی شون رو تموم کردن بهتره که اصلا کاری بهشون نداشته باشید و به لونه دست نزنید چون تا اونجایی که من میدونم اولین باره که دارن برای شما تخم میذارن و ممکنه که با خارج کردن پنبه های داخل لونه بهشون استرس وارد بشه و اطمینانشون رو به شما از دست بدن .
    پس این بار بهشون کاری نداشته باشید و اجازه بدید تا مرحله ی جوجه دهی پیش برن و برای بار بعدی که میخوان تخمگذاری کنن براشون از پنبه دونه هایی که میخواید تهیه کنید قرار بدید تا لونه رو با اون بسازن(البته اگه در حال حاضر حجم پنبه های داخل لونه خیلی کم هست میتونید پنبه دونه رو براشون قرار بدید ولی دقت کنید که اگه حجم پنبه های داخل لونه زیاده اصلا دیگه براشون پنبه دونه رو قرار ندید چون احتمال داره که اینطوری تخم هاشون بره زیر پنبه ها و جوجه نشه).در ضمن در قرار دادن پنبه دونه پس از اینکه از مقدار قرار داده شده ی قبلی استفاده کردن خودداری کنید چون شما هرچی پنبه دونه بذاری اونا باز هم ازش استفاده میکنن و باز هم قضیه ی رفتن تخم ها زیر پنبه و جوجه نشدنش رخ میده.
    در مورد تخم بلدر چین اول یه سری توضیحات میدم چون نسبت به تخم مرغ خیلی برتری داره که میشه به موارد زیر صرفا جهت اطلاع اشاره کرد:
    غنی از آهن - ویتامینهای آ ، ب ، ث - اسیدهای آمینه و سرشار از مواد معدنی
    یک تخم بلدرچین هر چند که از لحاظ وزنی حدود یک پنجم وزن تخم مرغ معمولی رو داره ولی نسبت به اون دارای 5 برابر فسفر، 5/7 برابر آهن، 6 برابر ویتامین B12 و ویتامین B1 و 15 برابر ویتامین B2 ریبوفلاوین و درصد قابل توجهی پروتئین هستش و مهمتر از همه نسبت به تخم مرغ کلسترول بسیار ناچیزی داره در ضمن طبع تخم بلدرچین هم گرمه پس مصرف مواد غذایی با طبع سرد هم فراموش نشه بویزه که داریم به فصل گرم سال هم نزدیک میشیم.
    اما بنده تا حالا استفاده نکردم و اگه شما میتونید امتحان کنید و لطفا نتیجه رو اعلام کنید تا همه ی دوستان مطلع بشن .
    با سپاس ، موفق و سربلند باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    در ضمن طبع تخم بلدرچین هم گرمه پس مصرف مواد غذایی با طبع سرد هم فراموش نشه بویزه که داریم به فصل گرم سال هم نزدیک میشیم.
    اما بنده تا حالا استفاده نکردم و اگه شما میتونید امتحان کنید و لطفا نتیجه رو اعلام کنید تا همه ی دوستان مطلع بشن .
    با سپاس ، موفق و سربلند باشید
    با عرض سلام
    چون فرموده بودین نتیجه رو اعلام کنم , منم اعلام میکنم
    من اول صبح یدونه تخم بلدرچین و یه هویج کوچیک رو آپبز کردم و بعدش گذاشتم توی قفسشون , ظهر که برگشتم خونه از تخم بلدرجین فقط یه خورده پوستش مونده بود و تا ظهر همه شو خورده بودن . ( صرفا جهت اطلاع )
    گفتین که طبع تخم بلدرچین گرمه و مصرف مواد غذایی طبع سرد فراموش نشه , من کنار تخم بلدرچین و هویج یه تیکه کوچیک هم گوجه گذاشتم و اتفاقا خیلی هم استقبال کردن .
    میخواستم بدونم گوجه که براشون مشکلی پیش نمیاره ؟؟؟

صفحه 19 از 348 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869119 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)