کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    یه طوطی با معرفت
    شماره عضویت
    15341
    سلام دوستان . متاسفانه کاسکوم علاقه ی شدیدی به چای داره . اینم از شانس ماست . از اون جایی شروع شد که اتفاقی پدرم بهش چای داد .الان لیوان چای میبینه دنیا رو بهش بدی قبول نداره ولی بهش نمیدیم . میخواستم سوال کنم چیکارش کنم ؟؟؟اصلا دیگه مغزم کار نمیکنه .یکم راهنمایی کنین. ترسو شده بخاطر ارامش خونه میتونه باشه ؟؟ یه صدایی میاد کلا قفل میکنه .ترسش واسه چیه واسه اروم بودن تو خونه هست که یهو صدا میشنوه این طوری میکنه و میترسه ؟؟؟
    ویرایش توسط sokoote1990 : 25th June 2014 در ساعت 09:04 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام بچه ها چند روز پیش چندتا پر دیدم تو قفس و بیرون قفس ریکی برا همین عکساشو گذاشتم همه هم با ریشه بودن و دوستان گفتن رفته تو لک ولی از اون موقع دیگه هیچ پری نریخته میخوام بدونم تموم شد دوره تو لکیش؟
    بعد ی سوال پرای شکم و سینه کاسکو باید ی رنگ باشه ؟ آخه ماله من نصفش رنگ پرای بالش یعنی خاکستری و نصفش سفیده انگاری

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokoote1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان . متاسفانه کاسکوم علاقه ی شدیدی به چای داره . اینم از شانس ماست . از اون جایی شروع شد که اتفاقی پدرم بهش چای داد .الان لیوان چای میبینه دنیا رو بهش بدی قبول نداره ولی بهش نمیدیم . میخواستم سوال کنم چیکارش کنم ؟؟؟اصلا دیگه مغزم کار نمیکنه .یکم راهنمایی کنین. ترسو شده بخاطر ارامش خونه میتونه باشه ؟؟ یه صدایی میاد کلا قفل میکنه .ترسش واسه چیه واسه اروم بودن تو خونه هست که یهو صدا میشنوه این طوری میکنه و میترسه ؟؟؟
    سلام دوست عزیز .
    چای برای کاسکو به شدت ضرر داره و نباید بهش داد . اگه خیلی علاقه داره توی لیوان نوشیدنی بخوره میتونید بهش آب میوه های طبیعی و خالص مثل لیمو یا پرتغال بدین بدون هیچ افزودنی مثل شکر یا هرچی بدین . مدتی بهش چایی ندین خودش عادتشو میذاره کنار . یه مدت نزدیکش چایی نخورید (یعنی توی دیدش نباشه و موقعی که خواستید بخورید به اون بجای چای همونطور که گفتم آب میوه بدین که هم براش بهتره هم کم کم از سرش میافته ...)
    در رابطه قفل کردنش روی یه حرکت یا صدا ممکنه از چیزی تازگی ها ترسیده که کمی احساس ناامنی داره . ممکنه صدایی توی شب یا حرکتی و ... باعث ترسش شده باشه . هیچ ایرادی نداره خودش دوباره کم کم عادی میشه شما حساس نباش . نیمی از این قفل کردنش هم نشونه هوشش هست که حواسش رو میخواد متمرکز کنه روی اون حرکت یا صدا تا بفهمه چی هست و نشونه کنجکاویه آمیخته با ترس هست که گفتم رفع میشه .نگران نباشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها چند روز پیش چندتا پر دیدم تو قفس و بیرون قفس ریکی برا همین عکساشو گذاشتم همه هم با ریشه بودن و دوستان گفتن رفته تو لک ولی از اون موقع دیگه هیچ پری نریخته میخوام بدونم تموم شد دوره تو لکیش؟
    بعد ی سوال پرای شکم و سینه کاسکو باید ی رنگ باشه ؟ آخه ماله من نصفش رنگ پرای بالش یعنی خاکستری و نصفش سفیده انگاری
    سلام دوست عزیز
    پر های توی لک رفتن ممکنه به مرور و یا به یکباره بریزه . هیچ قاعده مشخصی نداره و کم کم پر ها جایگزین میشن .
    پر ها ممکنه گاهی تداخل رنگی داشته باشه بینشون که بعد از سن بلوغ و طی پر ریزی توی اون دوره رنگ پر ها یکدست و شفاف میشه (خاکستری روشن (روشن تر از بال ها )) میشه . البته به استثنا پرنده هایی که پر هاشون ذاتا این رنگی هست .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    یه طوطی با معرفت
    شماره عضویت
    15341
    سلام و خسته نباشید واسه عزیزان پارسی پتی . بال اصلی طی چه زمانی دوباره رشد میکنه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام و خسته نباشید واسه عزیزان پارسی پتی . بال اصلی طی چه زمانی دوباره رشد میکنه ؟
    سلام
    اگر منظورتون پرهای پروازی هست اگر قیچی شده باشه باید پرریزی کنه تا پرهای قدیمی بریزه و پرهای جدید رشد کنه
    ویرایش توسط abolfazl : 26th June 2014 در ساعت 11:59 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    پرنده من عاشق هر چیزی هست که من میخورم . مثلا ممکنه یه چیزی رو نخورده باشه اما وقتی من یخورم اونم میخوره . چای و نوشابه رو هم مثل پرنده شما علاقه داره بخوره . اما من بهش اصلا ندادم . کلا توی لیوان خوردن رو دوست دارن . من آب هویج و آب سیب و میوه هایی که ترش نیستن رو بهش میدن تا توی لیوان خوردن بخوره . خیلی هم دوست داره .
    اینکه تا یه اتفاقی میافته قفل میکنه و یا میترسه رو از کجا میفهمین ؟ پرنده من نسبت به هر صدایی واکنش نشون میده . ساکت میشه . به سمت صدا نگاه میکنه و چند لحظه صبر میکنه تا کلا بفهمه چی بوده . حالت ترس رو از کجا متوجه شدین؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان چنتا سوال داشتم

1 . فردا 2 هفته کامل میشه ک راجو ( کاسکو ) به خونه اومده میتونم از فردا بهش با دست غذا بدم باوجود اینکه هنوزم یکخورده بعضی وقته غار میزنه و اگ زیاد بهش نزدیک شم ی نمه میلرزه یا صب کنم؟
    2 . ذرت سفید برای کاسکو ضرر نداره؟اگه ضرر داره چه نوع ذرتی برای کاسکو تهیه کنم ذرتی که باهاش پفیلا درست میکنن یا ذرت عادی؟بهش خشک بدم یا ابپز؟
    3 . همیشه بهش ارزن بدم اشکالی نداره؟اخه شبا قبل خوابش بهش کتان ذرت سفید دانه گلرنگ ارزن میدم با حدود 20 تا تخمه بعد اینکه تخمه بخوره ارزن میخوره ذرت و دانه گلرنگ ندیدم به اون صورت بخوره چون همیشه هستن و کم نمیشه ولی ارزن صبحا وقتی نگا میکنم زیر قفس پره از ارزن پوست کنده براش خوبه ارزن؟
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    اینم یادم رفت بگم گندم خیس خورده هم اشکالی نداره هر روز بهش بدم؟
    کاسکو من 2 ظرف داره یکی ظرف اب یکی ظرف غذاش براش ی ظرف دیگه تهیه کنم ظرف سبزی جات اینا ولی برای اضافه کردن اون باید در قفس باز بسته کنم با وجود شرایط که دارم اینکارو بکنم یا صبر کنم بعدا اضافه کنم؟
    ویرایش توسط منصور : 26th June 2014 در ساعت 08:27 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نمیدونم تو نت اشتباه نوشتن و مینویسن یا این پرنده فروشیهای شهر ما خیلی ...... هستن .
    با دوستم رفتیم واسه فروش کاسکوش اونم با من خرید تا ب پرنده فروشی ها میگیم 2 ساله هستن سریع میگن بدرد نمیخورن ن رام میشن ن حرف میزنن مگه دیوونه ایم بخریم اینو ؟ جریانش چیه خیلیا میگن کاسکو ها تا 3 سالگی جوجه هستن خیلیا میگن ن از 1 سال رد شد دیگه نیست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    نمیدونم تو نت اشتباه نوشتن و مینویسن یا این پرنده فروشیهای شهر ما خیلی ...... هستن .
    با دوستم رفتیم واسه فروش کاسکوش اونم با من خرید تا ب پرنده فروشی ها میگیم 2 ساله هستن سریع میگن بدرد نمیخورن ن رام میشن ن حرف میزنن مگه دیوونه ایم بخریم اینو ؟ جریانش چیه خیلیا میگن کاسکو ها تا 3 سالگی جوجه هستن خیلیا میگن ن از 1 سال رد شد دیگه نیست

سلام دوست عزیز

کلا همونطور که در خرید طوطی نباید به حرف فروشنده ها گوش داد و باید با اطلاعات شخصی خودمان خرید کنیم در همین مورد هم همینطوراست.و کاسکو ها تا بعد از یکسال بالغ نمی شوند و سن آنها

خیلی بالا نمی رود که رام کردنشون سخت باشه بلکه کاسکو دوساله هم یک مورد خوب برای رام کردن و سخنگو شدن است و به مرتب قابلیت یادگیری دارد و این گفتارها در بین بعضی از پرنده فروش ها

جا افتاده که کاسکویی که از یکسال سن او عبور کند دیگر نه رام میشود نه قابلیت یادگیری دارد...برای اینکار هم در فروش کاسکو اگر دیدید که پرنده فروشان خریداری نمی کنند.واقعا بهتره اگر برای

طوطی خاکستری خود ارزش قائل هستید به پرنده فروش ندهید.

برای فروش پیشنهاد می کنم یک آگهی در همین سایت بزنید و به بچه های پارسی پت بفروشید چون قابل اطمینان تر از پرنده فروشان هستند.موفق باشید

صفحه 898 از 1238 نخستنخست ... 398798848879880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906907908909910911912913914915916917948998 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)