صفحه 33 از 348 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.سفیدی نوک به دلیل کمبود کلسیم و مواد معدنی یا بلوغ کامل پرنده ممکنه رخ بده.موفق باشید
    سلام ممنون از راهنماییتون
    الان ک خدارو شکر اثری از سفیدی تو نوکاشون نیست و ب خیر گذشت .
    اما از نظر تغذیه من خیلی بهشون میرسم ، کف دریا و آجر مینرال هم همیشه تو قفسشون هست .
    درمورد سنشون هم ، با توجه ب جثه و کامل بودن پرها و اندازه پاها ( همون نشونه هایی ک خودتون و آقا محمدرضا فرمودین ) فکر نمیکنم سنشون هم کم باشه .
    از طرفی هم نوکشون تازه اینجوری شده بود ، یعنی اول نوکشون رنگ طبیعی و یکدستی و داشت اما بعدا سفید شد ک اینم خودش نشون دهنده اینه ک ب بلوغ کامل رسیدن .
    در ضمن ی بارم جفت خورده بودن و تخم هم گذاشته بودن و رو تخما هم خوابیده بودن . پس نمیتونن بالغ نبوده باشن .
    البته شما تو این کار استادین من جسارت نکردم .

__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________

در ضمن خیلی ببخشید من سوال زیاد میپرسما ، درسته ک فنچ ارزش مالی نداره اما وقتی من مسءولیت اینارو پذیرفتم ، وظیفمه ک ب بهترین نحو ازشون نگهداری کنم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون
    الان ک خدارو شکر اثری از سفیدی تو نوکاشون نیست و ب خیر گذشت .
    اما از نظر تغذیه من خیلی بهشون میرسم ، کف دریا و آجر مینرال هم همیشه تو قفسشون هست .
    درمورد سنشون هم ، با توجه ب جثه و کامل بودن پرها و اندازه پاها ( همون نشونه هایی ک خودتون و آقا محمدرضا فرمودین ) فکر نمیکنم سنشون هم کم باشه .
    از طرفی هم نوکشون تازه اینجوری شده بود ، یعنی اول نوکشون رنگ طبیعی و یکدستی و داشت اما بعدا سفید شد ک اینم خودش نشون دهنده اینه ک ب بلوغ کامل رسیدن .
    در ضمن ی بارم جفت خورده بودن و تخم هم گذاشته بودن و رو تخما هم خوابیده بودن . پس نمیتونن بالغ نبوده باشن .
    البته شما تو این کار استادین من جسارت نکردم .

__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________

در ضمن خیلی ببخشید من سوال زیاد میپرسما ، درسته ک فنچ ارزش مالی نداره اما وقتی من مسءولیت اینارو پذیرفتم ، وظیفمه ک ب بهترین نحو ازشون نگهداری کنم .
    نه خواهش میکنم مسئله ای نیست و همه از همفکری خوشحال میشیم.ضمن اینکه من عرض کردم یکی از دلایل میتونه بلوغ کامل باشه.بهتره همیشه از سبزیجات استفاده کنید.سبزی جعفری و هویج رنده شده فراموش نشه هر هفته حداقل یکبار.هر پرنده ای برای صاحبش مهمه وگرنه ازش نگهداری نمیکرد.همین قدر که برای من عروس هلندی هام با ارزشن فنچ های شما هم برای شما همین حکم رو دارن و قرار نیست همه به یک چشم به پرنده ها نگاه کنن و قیمت بذارن.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    بازم سلام و عرض ادب

آقا این فنچای من لونه سازی رو تموم کردن الان هردوتا جفت ، نر و ماده داخل لونه رفت و آمد دارن . هم نرها و هم ماده ها تو لونه سازی ب هم کمک میکردن ، تا این ک امروز لونه سازیشون تموم شده .
    فقط این ک یکی از ماده ها شبا میره تو لونه ، اما نرش نمیره . تو طول روز هردوتاشون هم هی میرن تو لونه سرک میکشن .
    دفعه قبلی ک تخم گذاشته بودن ، هردوتاشون میرفتن تو لونه و هردوتاشون رو تخما میخوابیدن . اما این دفعه با این ک هنوز تخم نذاشتن ، نر
    ه شبا بیرون میخوابه .
    میدونم این نشونه خوبی نیس . واسه حلش چیکار کنم ؟؟؟

ی چیز دیگه ، من خیلی شنیدم ک بعد از این ک جوجه ها ب دنیا میان ، یکی دوتا از جوجه ها یا همه شون از لونه میفتن بیرون ، حالا یا خودشون میفتن ، یا ننه باباشون میندازشون ک احتمال مرگ جوجه خیلی زیاده .
    میدونم ک واسه این ک خودشون نیفتن ، باید پنبه دونه زیاد در اختیارشون قرار نداد ک سطحش بیاد بالا . ولی اگه نر یا ماده بخوان این کار و کنن ، دیگه پایین بودن سطح لونه هم نمیتونه جلوشونو بگیره .
    واسه پیشگیری از این اتفاق ، نمیشه کف قفس و با خاک اره یا ی چیز شبیه این پر کرد آیا ؟؟؟ ( البته قبل از گذاشتن لونه )

با تچکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    بازم سلام و عرض ادب

آقا این فنچای من لونه سازی رو تموم کردن الان هردوتا جفت ، نر و ماده داخل لونه رفت و آمد دارن . هم نرها و هم ماده ها تو لونه سازی ب هم کمک میکردن ، تا این ک امروز لونه سازیشون تموم شده .
    فقط این ک یکی از ماده ها شبا میره تو لونه ، اما نرش نمیره . تو طول روز هردوتاشون هم هی میرن تو لونه سرک میکشن .
    دفعه قبلی ک تخم گذاشته بودن ، هردوتاشون میرفتن تو لونه و هردوتاشون رو تخما میخوابیدن . اما این دفعه با این ک هنوز تخم نذاشتن ، نر
    ه شبا بیرون میخوابه .
    میدونم این نشونه خوبی نیس . واسه حلش چیکار کنم ؟؟؟

ی چیز دیگه ، من خیلی شنیدم ک بعد از این ک جوجه ها ب دنیا میان ، یکی دوتا از جوجه ها یا همه شون از لونه میفتن بیرون ، حالا یا خودشون میفتن ، یا ننه باباشون میندازشون ک احتمال مرگ جوجه خیلی زیاده .
    میدونم ک واسه این ک خودشون نیفتن ، باید پنبه دونه زیاد در اختیارشون قرار نداد ک سطحش بیاد بالا . ولی اگه نر یا ماده بخوان این کار و کنن ، دیگه پایین بودن سطح لونه هم نمیتونه جلوشونو بگیره .
    واسه پیشگیری از این اتفاق ، نمیشه کف قفس و با خاک اره یا ی چیز شبیه این پر کرد آیا ؟؟؟ ( البته قبل از گذاشتن لونه )

با تچکر
    سلام
    برای به لونه نرفتن فنچ نر کاری از دست شما بر نمیاد ، جز اینکه صبر کنید .
    قبل از قرار دادن لونه جفتگیری میکردن؟
    اگه جفتگیری هاشون ادامه داره و زیاد شده ، نگران نباشید و به زودی مشکل حل میشه.
    در مورد سوال دوم:
    بیرون افتادن اتفاقی جوجه ها تنها دلیلش همون بالاتر بودن سطح پنبه دانه ها از ارتفاع در ورودی لونه و نداشتن گودی مناسب در اونه.
    اما اگه جوجه ها توسط والدین به بیرون انداخته میشن شایع ترین دلیلش اینه که تعدادی از تخم ها هنوز به دنیا نیومدن و جفت به خصوص ماده چون باید جوجه رو تغذیه کنه و نمیتونه بصورت مناسب روی تخم ها بشینه ، جوجه رو به عنوان خطری برای تخم ها میدونه و اون رو از لونه بیرون میندازه .
    برای اینکه چنین اتفاقی رخ نده : در صورتی که تعدادی از جوجه ها بدنیا بیان و به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از اون جوجه های بعدی متولد نشن باید باقی تخم ها رو بسته به تعداد تخم ها از لونه خارج کرد. (توجه داشته باشین که پس از تخمگذاری جوجه ها بعد از 12 تا 14 روز و گاهی هم زودتر بدنیا میان و در صورتی که 72 ساعت از زمان مقرر متولد شدن آخرین تخم بگذره و جوجه بدنیا نیاد دیگه امیدی به ادامه ی کار نیست.)

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    برای به لونه نرفتن فنچ نر کاری از دست شما بر نمیاد ، جز اینکه صبر کنید .
    قبل از قرار دادن لونه جفتگیری میکردن؟
    اگه جفتگیری هاشون ادامه داره و زیاد شده ، نگران نباشید و به زودی مشکل حل میشه.
    در مورد سوال دوم:
    بیرون افتادن اتفاقی جوجه ها تنها دلیلش همون بالاتر بودن سطح پنبه دانه ها از ارتفاع در ورودی لونه و نداشتن گودی مناسب در اونه.
    اما اگه جوجه ها توسط والدین به بیرون انداخته میشن شایع ترین دلیلش اینه که تعدادی از تخم ها هنوز به دنیا نیومدن و جفت به خصوص ماده چون باید جوجه رو تغذیه کنه و نمیتونه بصورت مناسب روی تخم ها بشینه ، جوجه رو به عنوان خطری برای تخم ها میدونه و اون رو از لونه بیرون میندازه .
    برای اینکه چنین اتفاقی رخ نده : در صورتی که تعدادی از جوجه ها بدنیا بیان و به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از اون جوجه های بعدی متولد نشن باید باقی تخم ها رو بسته به تعداد تخم ها از لونه خارج کرد. (توجه داشته باشین که پس از تخمگذاری جوجه ها بعد از 12 تا 14 روز و گاهی هم زودتر بدنیا میان و در صورتی که 72 ساعت از زمان مقرر متولد شدن آخرین تخم بگذره و جوجه بدنیا نیاد دیگه امیدی به ادامه ی کار نیست.)

موفق باشید

سلام
    ممنون ک انقد دقیق و با حوصله ب موضوعات جواب میدیدن
    درمورد جفتگیریشون ، چون من خیلی کم سمتشون میرم زیاد ندیدم . اما یکی دوبار دیدم ک هردوتا جفت ، جفتگیری میکنن .

درمورد سوال دوم ، امکان این نیست ک مثلا ده دوازده ساعت
    بعد از ب دنیا اومدن اولین جوجه ، ماده نسبت ب جوجه احساس خطر کنه ( ب خاطر تخما ) و همون موقع تصمیم بگیره ک جوجه رو بندازه بیرون ؟؟؟
    یا اون هم 24 تا 48 ساعت صبر میکنه ؟؟؟
    حتما ب این کاری ک فرمودین ، عمل میکنم ( ایشالا بعد از جوجه دار شدن ) ، ولی ب نظرتون اگه خاک اره بریزیم کف قفس ، خیال خودمون و راحت نکردیم آیا ؟؟؟
    امکان نداره ، مثلا جوجه خودش انقد تکون بخوره یا نر یا ماده بخورن بهش و اتفاقی بیفته بیرون ؟؟؟
    ب نظرتون واسه جلوگیری از این اتفاقای احتمالی ، خاک اره بریزیم بهتر نیس آیا ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139

.

سلام
    ممنون ک انقد دقیق و با حوصله ب موضوعات جواب میدیدن
    درمورد جفتگیریشون ، چون من خیلی کم سمتشون میرم زیاد ندیدم . اما یکی دوبار دیدم ک هردوتا جفت ، جفتگیری میکنن .

درمورد سوال دوم ،
    1-امکان این نیست ک مثلا ده دوازده ساعت
    بعد از ب دنیا اومدن اولین جوجه ، ماده نسبت ب جوجه احساس خطر کنه ( ب خاطر تخما ) و همون موقع تصمیم بگیره ک جوجه رو بندازه بیرون ؟؟؟
    یا اون هم 24 تا 48 ساعت صبر میکنه ؟؟؟
    2-حتما ب این کاری ک فرمودین ، عمل میکنم ( ایشالا بعد از جوجه دار شدن ) ، ولی ب نظرتون اگه خاک اره بریزیم کف قفس ، خیال خودمون و راحت نکردیم آیا ؟؟؟
    3-امکان نداره ، مثلا جوجه خودش انقد تکون بخوره یا نر یا ماده بخورن بهش و اتفاقی بیفته بیرون ؟؟؟
    ب نظرتون واسه جلوگیری از این اتفاقای احتمالی ، خاک اره بریزیم بهتر نیس آیا ؟؟؟
    سلام
    خواهش میکنم آقا رضا
    1- نه . قبلا عرض کردم که فنچ ها معمولا تخم ها رو به فاصله ی 24 ساعت از هم (کمی زودتر یا کمی دیرتر) میذارن و خودشون میدونن که بچه هاشون با چه فاصله ای باید به دنیا بیان و این رفتار معمولا از فنچ ها زمانی سر میزنه که جوجه ها سر موعد به دنیا نیان و نگران این موضوع نباشید .
    2- بهترین چیز برای لونه ی فنچ همونطور که خودتون میدونید پنبه دانه هستش و خاک اره هم اصلا توصیه نمیکنم چون بشدت زمینه رو برای بروز بیماری در لونه فراهم و هم جفت و هم جوجه ها رو تهدید میکنه.
    3- چرا. اکثر مواقع بیرون افتادن جوجه از لونه به خاطر همینه که بطور اتفاقی پاهای جفت هنگام خروج از لونه به جوجه ها برخورد میکنه و باعث بیرون افتان اونها میشه و خاک اره هم کاری از دستش بر نمیاد و برای جلوگیری از این موضوع خدمتتون عرض کردم که باید پنبه دانه به چه صورت در لانه قرار بگیره .
    یه نکته: وقتی جوجه از لونه بیرون افتاد هرگز اون رو با دست داخل لونه قرار ندید چون دیگه فنچ ها اصلا اون رو قبول نمیکنن وبازم میندازنش بیرون و برای بالا بردن احتمال پذیرش جوجه در لونه حتما از دستکش یا پارچه ای استفاده کنید که دستتون رو کاملا بپوشونه.

موفق باشید
    ویرایش توسط MOHAMMAD REZA 137017 : 26th June 2013 در ساعت 12:56 PM دلیل: ٍE

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام:

دوستان چند روزیست جثه فنچ ماده کوچک شده. در مقابل فنچ نر انگار جوجه س .

تغذیه اش مثل همیشه سفیده تخم مرغ هویچ سیب و البته ارزن که همیشه ظرفشون پر بوده.

مشکلش چیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    با سلام:

دوستان چند روزیست جثه فنچ ماده کوچک شده. در مقابل فنچ نر انگار جوجه س .

تغذیه اش مثل همیشه سفیده تخم مرغ هویچ سیب و البته ارزن که همیشه ظرفشون پر بوده.

مشکلش چیه؟

سلام

اول اینکه سوخت و ساز بدن پرنده ها با هم یکسان نیست و گاهی دو پرندهی مشابه با تغذیه ی یکسان دارای چثه ای برابر هم نیستن و این طبیعیه و برای من عکس حالتی که برای شما پیش اومده ، ماده به لحاظ جثه بزرگتر از نر بود .
    دوم اینکه ممکنه در حال پرریزی باشه و این کاهش وزن و کاهش حجم پر و بال باعث کوچکتر به نظر اومدنش شده.

اگه ممکنه یه عکس در کنار هم ازشون قرار بدید .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

اول اینکه سوخت و ساز بدن پرنده ها با هم یکسان نیست و گاهی دو پرندهی مشابه با تغذیه ی یکسان دارای چثه ای برابر هم نیستن و این طبیعیه و برای من عکس حالتی که برای شما پیش اومده ، ماده به لحاظ جثه بزرگتر از نر بود .
    دوم اینکه ممکنه در حال پرریزی باشه و این کاهش وزن و کاهش حجم پر و بال باعث کوچکتر به نظر اومدنش شده.

اگه ممکنه یه عکس در کنار هم ازشون قرار بدید .

موفق باشید
    خدمت شما :

بنظر شما ماده به سن بلوغ رسیده.؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    خدمت شما :

بنظر شما ماده به سن بلوغ رسیده.؟

سلام

فنچ ماده خیلی ضعیف شده.
    چند وقته که وضعیت پاهای فنچ ماده به این شکل هستش ؟
    تغذیه اش مثل سابق مناسبه یا دچار کم اشتهایی هم شده ؟(دقیق بگید که از چه غذاهایی براش استفاده میکنید)
    ویرایش توسط MOHAMMAD REZA 137017 : 28th June 2013 در ساعت 04:41 PM دلیل: ٍٍE

صفحه 33 از 348 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283133 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)