صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 133
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    نتایج تست اب اک با تستر سالیفرت مورخ ۳۱/۵/94

شوری ۲۵
    Kh ۹
    Ph ۸
    نیتریت ۰
    نیترات ۵
    امونیاک :نزدیک صفر
    فسفات ۰
    سیلیکات ۰/03

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk
    سلام
    همه چیز خوبه ولی اگه ph اومد پایین kh رو ببر بالاتر چون kh و ph ارتباط مستقیم با هم دارن ، تست کلسیوم و منزیوم رو هم اگه نداری ببر بیرون تست بگیر ببین چنده من احتمال میدم کمی اونها هم از حد نرمال پایین تر باشن

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    همه چیز خوبه ولی اگه ph اومد پایین kh رو ببر بالاتر چون kh و ph ارتباط مستقیم با هم دارن ، تست کلسیوم و منزیوم رو هم اگه نداری ببر بیرون تست بگیر ببین چنده من احتمال میدم کمی اونها هم از حد نرمال پایین تر باشن

Send by tapatalk
    با توجه به ابن نتایج فکر میکنم چرخه باکتری بصورت کامل در اکم شکل گرفته؟ اگه اینطوره پس من کلا ۴۸ ساعت بیشتر زمان ندادم برای اضافه کردن ماهی هام, باید خیلی خوب اک رو راه انداخته باشم,(خودم از خودم تعریف میکنم[emoji1] )

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    با توجه به ابن نتایج فکر میکنم چرخه باکتری بصورت کامل در اکم شکل گرفته؟ اگه اینطوره پس من کلا ۴۸ ساعت بیشتر زمان ندادم برای اضافه کردن ماهی هام, باید خیلی خوب اک رو راه انداخته باشم,(خودم از خودم تعریف میکنم[emoji1] )

چرخه نیتروژن کامل شده ولی اون 48 ساعت رو از کجا آوردی ؟
    داخل لایوراک میکروارگانیسمهایی وجود داره که به چرخه نیتروژن کمک میکنن و خودشون هم مرگ و میر دارن و موجوداتی هم مثل صدف دوکپه ای هم هست که از بین میرن و مدام در حال تجزیه شدن هستن و به این سرعت سیکل از بین نمیره ، شما ماهی دوتا ماهی مثل شاه بلنی اضافه کن برای تست و یه هویی نری 10 تا ماهی با هم بخری ، هر شب هم مقدار کمی غذا تو تانک برای محکم کاری بریز تا سیکل استحکامش بیشتر بشه و با ورود ماهی شک بهش وارد نشه

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 23rd August 2015 در ساعت 04:08 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    چرخه نیتروژن کامل شده ولی اون 48 ساعت رو از کجا آوردی ؟
    داخل لایوراک میکروارگانیسمهایی وجود داره که به چرخه هیدروژن کمک میکنن و خودشون هم مرگ و میر دارن و موجوداتی هم مثل صدف دوکپه ای هم هست که از بین میرن و مدام در حال تجزیه شدن هستن و به این سرعت سیکل از بین نمیره ، شما ماهی دوتا ماهی مثل شاه بلنی اضافه کن برای تست و یه هویی نری 10 تا ماهی با هم بخری ، هر شب هم مقدار کمی غذا تو تانک برای محکم کاری بریز تا سیکل استحکامش بیشتر بشه و با ورود ماهی شک بهش وارد نشه

Send by tapatalk
    اخه ۱۸ روز پیش لایوراک گذاشتم, ۱۶ روز پیش ۲ تا ماهی و ۱۴ روز پیش یه تعداد دیگه و ...

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اخه ۱۸ روز پیش لایوراک گذاشتم, ۱۶ روز پیش ۲ تا ماهی و ۱۴ روز پیش یه تعداد دیگه و ...

ماهیهای بیچاره رو اذیت کردی و شانس آوردی به تلفات نخوردی ، با وجود ماهی به این سادگیها سیکل به هم نمیخوره مگه از دارو استفاده کنی ، اون 48 ساعت رو نگفتی از کجا آوردی

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    ماهیهای بیچاره رو اذیت کردی و شانس آوردی به تلفات نخوردی ، با وجود ماهی به این سادگیها سیکل به هم نمیخوره مگه از دارو استفاده کنی ، اون 48 ساعت رو نگفتی از کجا آوردی

Send by tapatalk
    منظور از ۴۸ ساعت فاصله بین ابگیری و اضافه کردن لایوراک با زمان اضافه کردن اولین سری ماهیامه...
    به جای دو ماه زمان دادن خب ۲ روز زمان دادم,خودم فکر میکنم که نمک خوب و استفاده از اب ro و راکتور بایوپلت از همون روز اول مطابق دوز مناسب و لایوراک خوب بی تاثیر نبوده

ویرایش توسط Aviator : 23rd August 2015 در ساعت 04:25 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    منظور از ۴۸ ساعت فاصله بین ابگیری و اضافه کردن لایوراک با زمان اضافه کردن اولین سری ماهیامه...
    به جای دو ماه زمان دادن خب ۲ روز زمان دادم,خودم فکر میکنم که نمک خوب و استفاده از اب ro و راکتور بایوپلت از همون روز اول مطابق دوز مناسب و لایوراک خوب بی تاثیر نبوده

اینهایی که میگی درست و سرجای خودش خوبه ولی در حین طی شدن سیکل نباید ماهی اضافه میکردی ، جایی خوندم وقتی آمونیاک و نیتریت داریم چشمهای ماهیها میسوزه درست مثل اینکه شامپو تو چشمهات رفته باشه ، حالا شامپو فوقش یه دقیقه میسوزونه و ده دقیقه بعدش هم کلا برطرف میشه ولی 18 روز حساب کن تو چشمهات شامپو باشه ، ما این موجودات دوست داشتنی رو از زندگی طبیعی محروم میکنیم ولی باید سعی کنیم بهترین شرایط رو براشون مهیا کنیم و کمتر باعث آذرشون بشیم

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    قطعا همینطوره , در تکمیل صحبتام باید بگم البته که تو این ۱۸ روز ۷ بار تست زدم از اب و یه بار هم ,روز ۷ ام ده درصد تعویض اب داشتم, تا کوچکترین مشکلی بوجود نیاد, باید بگم راه اندازی بایو پلت و اب ro خیلی مفید بوده علی الخصوص با اب داغون مشهد...

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    قطعا همینطوره , در تکمیل صحبتام باید بگم البته که تو این ۱۸ روز ۷ بار تست زدم از اب و یه بار هم ,روز ۷ ام ده درصد تعویض اب داشتم, تا کوچکترین مشکلی بوجود نیاد, باید بگم راه اندازی بایو پلت و اب ro خیلی مفید بوده علی الخصوص با اب داغون مشهد...

دوست عزیزبایوپلت وابroربطی به طی شدن سیکل نداره,نمک بیواکتیو تروپیک مارین کارایی خوبی داره واینجور که من دیدم خیلی زود باعث میشه سیکل طی بشه ,بنظر من دلیلی که الان ابزیانتون زنده هستند همین نمک هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیزبایوپلت وابroربطی به طی شدن سیکل نداره,نمک بیواکتیو تروپیک مارین کارایی خوبی داره واینجور که من دیدم خیلی زود باعث میشه سیکل طی بشه ,بنظر من دلیلی که الان ابزیانتون زنده هستند همین نمک هست
    همینطور که تو پست های قبلی گفتم نمک خوب علت مهمی بود برای طی شدن سیکل ولی قطعا بدون استفاده از بیوپلت راکتور در این مدت طی غذا دهی به ماهی ها در حالی که هنوز باکتری به تعداد کافی وجود نداشته فسفات و سایر سموم بالا میرفت و نقش بایو پلت و اسکیمر حرفه ای در این رابطه غیر قابل انکاره,
    در هر حال استفاده از اب ro , یه سامپ خیلی جمع و جور که فقط ۳ تا خونه داره و شامل فیلتر سوک و بایو پلت و اسکیمر و نهایتا واتر پمپ هست بمن نشون داد که راه اندازی درست و تجهیزات خوب اولیه ,احتیاج به هدر دادن زمان طولانی برای منتظر بودن رو جایگزین میکنه...

صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)