صفحه 55 از 60 نخستنخست ... 536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 541 به 550 از 593
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام آقا احمد واقعا خسته نباشي عزيز ...
    من دارم تنگمو حاضر ميکنم واسه آبشور و خدا بخواد تا آخر هفته ميخام راش بندازم .
    ميخام در تهيه لوازم کمک و راهنماييم کنيد ...البته اينم بگم نميتونم زياد دست و دلباز باشم و بايد با حقوقه کارمندي اين آکواريومرو درست کنم.
    خوشحال ميشم کمکم کنيد در خريد لوازم و مواد اوليه ....ابعاد تنگم ١٠٠/۵٠/۶۵ هستش و سامپم حدودا ۶٠ ,ليتر هستش .
    يه سوال اگر اوفلو رو پر بيوبال کنم بايد روش پد بذارم تا آشغالها وارد بيوبالها نشه يا لازم نيستش؟
    منم واسه نورم تعدادي ال اي دي مارکه اديسون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    اقا احمد من تعدادي ال اي دي تهيه کردم مارکه اديسون و تعدادي ال اي ديه تايواني که ١٨کلوين هستش بنظرتواسه آکواريومه من چه تعداد نياز هستش از هر رنگي البته من چندتا صورتيم گرفتم اگه لازم باشه استفاده کنم .
    احمد آقا شما واسه تداعيي کردنه نو خورشيد از چه سيستمي استفاده کرديد . و بنظرتون سيستمه شنبه خوب هستش يا خير؟
    من ميخام نمک برايتول تهيه کنم ولي واسه سامپم نميدونم چي تيه کنم و اسکيمر هم معظلي شدش واسه ما با اين قيمتهايه نجومي . ممنون ميشم هر چي گفتني لازم هستش من بدونم و کارمو استارت کنم بهم بگيد. د من ميخاستم بجايه خريد تعداد زيادي املاح مشکلمرو با سيفونه زود به زود حل کنم نظرتون چيه يا بايد املاحم تهيه کنم . ممنون ميشم در تهيه تسترها و املاح کمکم کنيد . و مدت و زمانه استفاده هر کدومرو برام معين کنيد ... اميدوارم روزي کمکهايه شما و دوستانر جبران کنم . ممنون و تشکر فراوان ...

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    دوستان عزیزم
    من فکر کنم چند باری گفتم اینو ابزیان و حیوانات هموش بهانه هایی هستن برای اینکه از دوستی هامون با هم لذت ببریم! مهم دوستی های ماس که ماندگار میشه
    خواهش می کنم جوری بنویسیم که به تقویت دوستی هامون کمک کنه
    درسته بحث های علمی بسیار مهمه . باید در کمال دوستی و آرامش بش پرداخت ولی در موقعی که بخاد به جمع صمیمی که داریم لطمه بزنه من به شخثه نظرم رو دوستی هاس
    به خدا خیلی حیفه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    فربد جان شما با کمال احترام به من میگی متوهم!!!!حالا باز خوبه نمیگی پارانویا
    من تو تانکم اصلا مرجان خلیجی ندارم (حداقل 1 سالی میشه)
    مرجانهای تانک من عنواع ماشروم هستش که خیلیاشون تکثیر شدن ، سینورالیا، سارکوفیتون،همر فراگ اسپون ، همر الگانس ، پلیپ چشم اژدها ، جاینت کاپ، یوفو هستش.
    من تقسیم بندیتون رو نفهمیدم مرجانها یا قهوه ای هستند (که نگهداریشون کشکه و با هر شرایطی جورن) یا غیر قهوه ایند که نگهداریشون خیلی سخته!!!!!
    چون شما و آقا بنیامین عزیز دانشجویان جویای علم هستید یک موضوع تحقیق بهتون میدم تا بهتر با مطالبی که عنوان میشه آشنا شید:
    1- اندازه مولکولی مواد جامد در آب
    2- اندازه EC , TDS آب در خلیج فارس و دریای کارائیب
    اینها رو گفتم که یکم تحقیق کنید که دیگه نیایید بگید فلزات سنگین چون هر کسی میدونه که وقتی نیترات 1 باشه فلزات سنگین تقریبا حذف شدن (فلزات سنگین با ذغال حذف شده قبل از رسیدن به غشا نیمه تراوا)
    احمد جان جویایی علم زیادم بد نیست کمک میکنه مرجان های تانک رو هم بیشتر بشناسید و بتونید از اونا در شرایط مناسب نگهداری کنید برای مثال:

همر فراگ اسپان نداریم و همر و فراگ اسپان دو گونه ی کاملا جدا از خانواده یوفیلیا هستن
    همر الگانس نداریم همر جزو خانواده یوفیلیاست و الگانس کاتالافیلیاست کلا هیچ ارتباطی با هم ندارن دو گونه ی کاملا جدا هستن
    ماشروم روداکتیس و ماشرومای دیسکوسومایی هم که برای نشون دادن رنگ مرجان ها نشون دادین به هیچ عنوان نمیتونن مثال خوبی برای نشون دادن شرایط تانک باشن
    (آمریکاییا یه ضرب المثل جالب دارن میگن اگر دیسکوسومارو کشتین تفریحتون رو عوض کنید!)
    فراگ اسپانی که عکسشو قرار دادین اگر گلدن تیپ فراگ اسپان باشه که خب 90% رنگش از بین رفته اگر هم فراگ اسپان قهوه ای معمولی باشه که باز مثال خوبی برای نشون دادن رنگ نیست.
    عکس اولی هم که از الگانس قرار دادین میدونید که الگانس رو با توجه به رنگ سر شاخک هاش پینک تیپ" بلو تیپ یا هرچیز دیگه ای نام گذاری میکنن اگر شرایطش خوب نباشه یکی از قسمت هایی که این رو نشون میده همونجا هستش حالا میتونید مرجانتون رو بررسی کنید چون چیزی از رنگ سر شاخکها پیدا نیست.
    البته این مرجان ها همگی نگهداری ساده ای دارن زیاد رو مبحث رنگ و شرایط آب و....نمیتونن معیار خوبی باشن.

دو مبحثی که برای مطالعه معرفی کردین مطالب زیاد مهم و کارامدی نیست البته دوستنشونم بد نیست. مقاله های زیر رو مطالعه کنید تا متوجه TDS و علت 0 بودن اون بشید ( البته از معتبر ترین رفرنس حال حاظر جهان)

What is TDS? by Randy Holmes-Farley - Reefkeeping.com

Reverse Osmosis/Deionization Systems to Purify Tap Water for Reef Aquaria by Randy Holmes-Farley - Reefkeeping.com

بازم ممنون از عکس های زیباتون
    ایشالا تانکتون روز به روز زیباتر بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    احمد آقای عزیز جزو آکواریست های حرفه ای هستن برای همین این مباحث علمی باهاشون بسیار شیرینه البته اگر خدایی نکرده باز هم ناراحتی کوچیکی به وجود اومده از ایشون عذر خواهی میکنم ایشالا عکسای بیشتری از تانکشون بزارن لذت ببرن همگی.....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    سلام ...
    با تشکر از اقا احمد عزیز که جرات کردند و تو فروم ایرانی اعلام کردند که سیفون نمیکنند و ریف نگهداری میکنند... وتشکر بیشتر از دوستان دیگه که تجربیات خودشون و فروم خارجی رو اینجا انتقال میدن...
    امیدوارم بحث دوستان به جایی برسه که همه راضی باشند و استفاده کنند...
    فقط یک چیزی که خیلی برام جالبه تو فرومهای دیگه هم از این بحثها میشد بعضی از دوستان جبهه میگرفتند طوری که طرف میرفت ودیگه تو بحثها شرکت نمیکرد !!!
    در واقع مورد تمسخر قرار میگرفتند ...

موفق باشید...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    تانکتون خیلی زیباست.ایشالا هر روز زیباتر و بهتر بشه
    چقدر طول کشید تا لایوراکهاتون اینجوری کورالاین بزنه؟؟؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام آقا احمد واقعا خسته نباشي عزيز ...
    من دارم تنگمو حاضر ميکنم واسه آبشور و خدا بخواد تا آخر هفته ميخام راش بندازم .
    ميخام در تهيه لوازم کمک و راهنماييم کنيد ...البته اينم بگم نميتونم زياد دست و دلباز باشم و بايد با حقوقه کارمندي اين آکواريومرو درست کنم.
    خوشحال ميشم کمکم کنيد در خريد لوازم و مواد اوليه ....ابعاد تنگم ١٠٠/۵٠/۶۵ هستش و سامپم حدودا ۶٠ ,ليتر هستش .
    يه سوال اگر اوفلو رو پر بيوبال کنم بايد روش پد بذارم تا آشغالها وارد بيوبالها نشه يا لازم نيستش؟
    منم واسه نورم تعدادي ال اي دي مارکه اديسون
    راستش اگه نظر من رو میخوایید که روش حتما بزارید حتی یک تکه از این شبکه ها رو که بالای اورفلو میچسبونن با شیب بزارید که کاملا آب به همه جای بیو بال ها برسه .اگر هم نظرات علمی و برگرفته از فروم های خارجی رو میخوایید خوب سوالتون رو تو بخش سوالات آب شور بپرسید دوستان جوابتون رو میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    دوستان عزیزم
    من فکر کنم چند باری گفتم اینو ابزیان و حیوانات هموش بهانه هایی هستن برای اینکه از دوستی هامون با هم لذت ببریم! مهم دوستی های ماس که ماندگار میشه
    خواهش می کنم جوری بنویسیم که به تقویت دوستی هامون کمک کنه
    درسته بحث های علمی بسیار مهمه . باید در کمال دوستی و آرامش بش پرداخت ولی در موقعی که بخاد به جمع صمیمی که داریم لطمه بزنه من به شخثه نظرم رو دوستی هاس
    به خدا خیلی حیفه
    من از همه دوستان خواهش میکنم اینجا (یعنی صفحه شخصی من) که میان یا مثل من تجربیات شخصیسشون رو بزارن که اونم بهتره تو پیج خودشون باشه وگرنه اضافه نمودن لینک و سرچ تو اینترنت و کپی و پیست کردن مطالب موجود در وب غیر از پر کردن فضای سایت عایدی دیگه ای نداره
    من اگه نظراتم رو تو پیج های تخصصی (مثل اصول سیفون کردن و املاح و اصور نوردهی و ....) بزارم به دوستان حق میدم بدون تجربه و فقط بر اساس یک سری مطالب برگرفته از وب بیان و اظهار نظر کنن مگرنه در پیج خودم مناسب نمیبینم که کسانی که فقط اسم یک همر رو میدونن و فقط بیان و راجع بهش نظر بدن و چیزی مثل سیستم نور من رو که حداقل 2.5 سال هستش رو تانکم هستش به راحتی بگن مزخرفه و توهمه .
    بنده اسبک نداشتم پس راجه بهش نظر نمیدم خروس دارم و راجع بهش نظر میدم صدف ماکسیما داشتم راجع بهش نظر میدم دنات نداشتم راجع بهش نظر نمیدم من تو یک فروم خودرو هم هستم وقتی اپتیما نداشتم نمیرم راجع بهش نظر بدم اینو تو اظهار نظر خواهش میکنم مد نظر قرار بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    احمد آقای عزیز جزو آکواریست های حرفه ای هستن برای همین این مباحث علمی باهاشون بسیار شیرینه البته اگر خدایی نکرده باز هم ناراحتی کوچیکی به وجود اومده از ایشون عذر خواهی میکنم ایشالا عکسای بیشتری از تانکشون بزارن لذت ببرن همگی.....
    من حرفه ای نیستم فقط سعی دارم طیف بیشتری جرات ورود به عرصه آب شور رو بکنن و زیاد ازش غول نسازن مثل خودم
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    سلام ...
    با تشکر از اقا احمد عزیز که جرات کردند و تو فروم ایرانی اعلام کردند که سیفون نمیکنند و ریف نگهداری میکنند... وتشکر بیشتر از دوستان دیگه که تجربیات خودشون و فروم خارجی رو اینجا انتقال میدن...
    امیدوارم بحث دوستان به جایی برسه که همه راضی باشند و استفاده کنند...
    فقط یک چیزی که خیلی برام جالبه تو فرومهای دیگه هم از این بحثها میشد بعضی از دوستان جبهه میگرفتند طوری که طرف میرفت ودیگه تو بحثها شرکت نمیکرد !!!
    در واقع مورد تمسخر قرار میگرفتند ...

موفق باشید...
    دوست عزیز اگه از بین این بحث ها یکنفر هم ترسش بریزه برای من کافیه خوب این سرچ کردنها و ارئه اطلاعات سریع خیلی خوبه من خوشم میاد .خدا پدر و مادر باعث وبانی گوگل رو بیامورزه شما تو چت با استاد هر حرفه ای(مثلا آشپزی) هم میتونی کل بندازی و اطلاعات رو سریع پیدا و پردازش و ارسال کنی جدیدا که حتی image processing هم میکنه و شما کافیه از یک چیزی عکسی بگیرید کل اطلاعات در موردش رو بهتون نشون میده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    تانکتون خیلی زیباست.ایشالا هر روز زیباتر و بهتر بشه
    چقدر طول کشید تا لایوراکهاتون اینجوری کورالاین بزنه؟؟؟
    دوست عزیز ستگ پشت مرجان تورچ رو که میبینی 1 ماه گذاشتم کاملا سفید بود همونطور که خوندید من چیزی هم به تانکم (مثل پرپل و ...) اضافه نمیکنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    سلام
    کرولاین روی سنگاتون بنفشه ؟
    چطور میشه چنین کرولاینهای بنفشی ایجاد کرد ؟ چون اکثر کرولاین تانکهارو که میبینم صورتیه .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    سلام
    کرولاین روی سنگاتون بنفشه ؟
    چطور میشه چنین کرولاینهای بنفشی ایجاد کرد ؟ چون اکثر کرولاین تانکهارو که میبینم صورتیه .
    والا رنگ واقعیش purple یا همون زرشکی ارغوانی هستش دیگه منظورتون از صورتی رو متوجه نمیشم .یک طیف هستش از بنفش تا بقول شما صورتی پررنگ

صفحه 55 از 60 نخستنخست ... 536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)