همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام.در پستهای قبلی گفتم حذف بیولوژیک نیترات نیاز به حضور فسفات داره و دوستان خواستن توضیح علمی در این مورد بزارم.
    در حذف بیولوژیک فسفات یا نیترات از باکتری ها استفاده میشه، باکتری ها هم به میزان خاصی از فسفات و نیترات و کربن نیاز دارن تا بتونن فعالیت کنن بنابراین اگر سطح فسفات و و کربن صفر باشه امکان حذف بیولوژیک نیترات وجود نداره و بالعکس. هر کدوم از این سه پارامتر که از یه میزان خاصی کمتر باشن امکان حذف پارمترهای دیگه وجود نداره
    اگر دقت کرده باشین شرکت برایت ول هم برای کارایی هر چه بیشتر نیترات گیرها و فسفات گیرهاش محصول reef bio fuel رو پیشنهاد میده که منبع کربن هستش!
    حتی این شرکت محصولاتی حاوی نیترات (NeoNitro) و فسفات(Neo Phos) خالص رو به بازار عرضه میکنه که در صورت کم بودن هر کدوم از اونها تو آکواریوم شما بتونید این پارامترها رو تامین کنید
    موفق باشید

سلام دوست عزیز
    یه مورد به تجربیات من اضافه شد
    این مورد برای من جای سوال بود و احتمالا شما تو سایت همسایه دیدید که من از آقای مرادی سوال کردم این موضوع رو و شما جمله آقای مرادی رو عیناً کپی کردید اینجا ، در این موارد حتما باید اسم نویسنده و منبع (سایت )رو بنویسید دوست عزیز

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    من همزمان از
    Neo Phosو reef bio fuelاستفاده کردم اسکیمر هر روز یک کاپ پر میکرد ولی نیو فوس نباید زیاد استفاده کنید البته اسکیمر قوی هم باید باشه چون بعدش اب اک ابری میشه توی کاهش نیترات وفسفات تاثیر خاصی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    بچه ها شما چه پروانه هایی برای اکواریوم پیشنهاد میدید ؟ چون اکثرا غذاخور نمیشن و میمیرن .چند مورد که بشه با گرانول تغذیه شون کرد بهم معرفی کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    حالا دو تا سوال

1- به بلوغ رسیدن ربطی به سایز ماهی داره ؟ من اسلاریسم تقریبا دوبندی هست یعنی امکان داره تو این سایز کوچیک به بلوغ رسیده باشه ؟

2- پس چه جوریه که یه اسلاریس 20 سانتی کاملا نارنجیه و تیره نمیشه ؟ من از کجا باید چنین اسلاریسی پیدا کنم که وقتی بزرگ شد تیره نشه و همونطوری نارنجی بمونه ؟ اصلا از کجا بفهمم کدوم نژاده ؟
    سلام دوست عزیز
    در تکمیل فرمایش جناب نوروزی عرض کنم که .نوع محل زندگی و شرایط محیط روی رنگ موجودات تاثیر زیادی داره. و رنگ اسلاریس های موجود در بازار بستگی به محل صید داره و البته که اکثر اسلاریس های موجود تکثیری داخل و یا کشورهای که به تکثیر مشغول هستند رو شامل میشه که صد البته کیفیت رنگ ماهی های صید شده دریا رو ندارند. مسئله بعدی نحوه تغذیه و شرایط اب تانکهای ما هستش که باز هم روی ماهی ها تاثیر داره. و پیشنهاد میشه که حتما از محلول ید با احتیاط و دز مناسب استفاده بشه تا ماهیان و سایر مرجانها کیفیت سلامتی و رنگ خودشونو حفظ کنند
    بلوغ ماهی مربوط به سن ماهی میشه نه سایز ماهی و سایز ماهی که در اکثر موارد در تانکها زیاد شاهدش نیستیم و رشدی زیادی رو نمیبینیم دلیل بر بالغ نبودن ماهی نمیشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    طبقه بندی ماهیها بر اساس رنگ و مخصوصا در یک خانواده بر اساس خطوط روی بدنشون طبقه بندی میشن ، عکسهای زیر نم.نه های مختلف اسلاریس هستند که کمی خطوط روی بدنشون با هم فرق داره

]
    اینا همشون اسلاریسن؟!!!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    طبقه بندی ماهیها بر اساس رنگ و مخصوصا در یک خانواده بر اساس خطوط روی بدنشون طبقه بندی میشن ، عکسهای زیر نم.نه های مختلف اسلاریس هستند که کمی خطوط روی بدنشون با هم فرق داره

]
    اقای نوریزی فکر کنم سوال بنده رو اشتباه متوجه شدید.منظورم اسلاریس معمولی بود.منظورم کل اسلاریس ها نبود.اگه یادتون باشه اون شخصی که این موضوع رو مطرح کرد فقط در مورد اسلاریس معمولی سوال داشت.سوال من اینه:اسلاریس معمولی گونه های مختلفی داره؟
    دوتا عکس وسط شبیه پرکولا هستن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان میخواستم سیفون کنم 10 درصد آب تانکو فقط باید آب تازه که درست میکنم از نظر شیمیایی و دما باید با آب تانک یکی باشه؟؟؟؟
    چون من یه بار سیفون زدم شوری تانک اومد پایین دو درجه دلیلش کم ریختن نمکه؟؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان دیروز سیفون کردم و به همراه سیفون کردم مدیا رو بیرون آوردم و با آب تانک شستشو دادم.

نتیجه:

نیترات الان کمتر از 5 ppm

فوق العاده!!!

احیا هم نکردم.فقط با آب خود تانک شستم.ممنون از همتون.
    در ضمن من بین مدیای (نیترات آر) و (اورگانبت آر) برایت ول شک دارم که کدوم بسته چیه؟! مثل هم هستن .اما یکی رو که شستم کلا تا چند دقیقه رنگ قرمز میداد بیرون.فک میکنم اون (نیترات آر) باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان دیروز سیفون کردم و به همراه سیفون کردم مدیا رو بیرون آوردم و با آب تانک شستشو دادم.

نتیجه:

نیترات الان کمتر از 5 ppm

فوق العاده!!!

احیا هم نکردم.فقط با آب خود تانک شستم.ممنون از همتون.
    در ضمن من بین مدیای (نیترات آر) و (اورگانبت آر) برایت ول شک دارم که کدوم بسته چیه؟! مثل هم هستن .اما یکی رو که شستم کلا تا چند دقیقه رنگ قرمز میداد بیرون.فک میکنم اون (نیترات آر) باشه
    سلام دوست عزیز میشه یه راهنمایی کلی از نحوه سیفون زدنت بگی آخه من سفیون میزنم اینفدر نیتراتم نمیاد پایین؟
    میشه بگی چی کار کردی؟مدیا کی به کی میاری بیرون و میشوری؟
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15941
    سلام به دوستان عزیز .
    من تازه یه اکواریوم شور راه اندازی کردم ابش قهوه ای شده چیکار کنم درست شه موج سازم دارم

صفحه 580 از 1093 نخستنخست ... 804805305615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996306801080 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)