صفحه 13 از 37 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 370

موضوع: اسکیمر

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    فروشگاه ایران اکواریوم الان نمایندگی ریف اختاپوس رو گرفته.توی سایت ریف اختاپوس هم اسم فروشگاه ایران اکواریوم هست.رئیس شرکت ریف اختاپوس هم داره میاد فروشگاه ایران اکواریوم رو ببینه
    الان حتی مهتابی های ati هم وارد بازار ایران شده.قیمت اسکیمر های ریف اختاپوس واقعا عالیه.من قرار بود برام از کانادا اسکیمر بیارن ولی با ضرر کنسلش کردم
    ببینید اسکیمر دو برابر یا سه برابر تانک اصلا صحیح نیست.ما تانک های خارجی هارو میبینیم و میگیم چون این خارجیه تانکش خیلی عالیه و اسکیمرش مثلا دو برابر حجم تانکشه پس بهترین حالت اینه که قدرت اسکیمر دو برابر تانک باشه
    ولی کسی دنبال دلیلش نمیگرده!!!!
    اون خارجی که این کارو کرده با توجه به ابزیان داخل تانکش اسکیمرش رو انتخاب کرده
    شما باید قبل از هر چیزی باید ببینی دقیقا میخوای از چی نگهداری کنی؟؟؟
    بعد باید ببینی بین رشد و رنگ کدوم برات مهم تره و با توجه به این موضوع سیستم نورپردازیت رو انتخاب کنی
    بعدش با توجه به سیستم نورپردازی که انتخاب کردی ارتفاع و عرض تانکت رو انتخاب کنی
    اسکیمر سه برابر حجم تانک یعنی دو برابر هزینه برای اسکیمر و بعدش هم عناصر بیشتری رو باید به اب تانکت اضافه کنی!!!!خب چه کاریه با هزینه ی کمتر میشه همون کارو انجام داد.مگه این که هزینش اصلا برات مهم نباشه که ظاهرا اینجوری نیست
    حساب کردن این چیزا به این سادگیا نیست
    نمیشه گفت برای همه ی اکواریوم ها اسکیمر باید دو برابر حجم تانک باشه!!!!!
    نمیشه گفت مثلا ال ای دی های رادیون بهترین سیستم نورپردازی برای همه ی مرجان هاست
    هر چیزی معایب خودش رو داره.هیچ چیزی بهترین نیست.مهم اینه که حدف شما چیه.مثلا اگه فقط رنگ ریف ها براتون مهمه و رشدشون مهم نیست خب ال ای دی رادیون بهترین گذینست.(مثال میزنم)
    این صحبت هایی که در مورد فروشگاه ایران اکواریوم کردم حدفم تبلیغ نبود.من تا حالا از این فروشگاه خرید نکردم.ولی خب وقتی داره تمام محصولات حرفه ای رو اینجوری و با این قیمت و با گارانتی معتبر میفروشه خب منم میام اینجا خبر میدم تا کسی ضرر نکنه.هیچ سودی هم برای من نداره
    در ضمن این چیزی که شما دارید درست میکنید خیلی بیشتر از این حرفا خرج بر میداره
    دوست عزیز ممنون برای تذکراتتون .البته چندان بدون اطلاع و چشم بسته اقدام به ساخت اکواریوم نمیکنم من حدود 4-5 سال در مورد اب شور مطلب خوندم و 3-4 سال هست یه تانک 350 لیتری ریف هم دارم و با مشکلات مختلفش اشنام .البته به قدری دنیای اب شور گسترده است که واقعا در نظر گرفتن همه ی جوانبش خیلی سخته.
    اسکیمر تا دوبرابر که تو پست قبلی گفتم در مورد اکواریوم های خارجی و نسبتا حرفه ای بود و در پاسخ به پست شما نه اینکه خودم میخوام اسکیمر دوبرابر بذارم .یه نکته ای هم که هست اسکیمر ها رو شرکتهای سازنده در یه بازه ی برای سایزهای مختلف معرفی میکنن مثلا اسکیمر مارین سورس مدل 850 برای اکواریوم از 350 تا 850لیتر هست که با توجه به نوع اکواریوم و بار مواد بیولوژیکی تولیدی اون باید انتخاب بشه .همونطور که اشاره کردید برای تانکی با تعداد ابزیان و ماهیان کمتر اسکیمری منتاسب با همون سایز جوابگو هست اما اگر بیش از تعداد استاندارد مناسب اون سایز بار بیولوژیکی براش باشه نیاز هست که قدرت اسکیمر رو بالاتر از سطح استاندارد و تا 2 یا حتی 3 برابر انتخاب کرد. تانک های sps هم که در مورد فیلتراسیون و نور و جریان کلا استاندارد خودشونو دارن که بالاتر از تانک ریف معمولیه.
    در ابتدای راه اندازی تانک هزینه ها در حد مدیای بیولوژیکی خوب و اسکیمر و واترپمپ به همراه هزینه ی ساخت اکواریوم هست که 3تا 4 میلیون بیشتر نمیشه .قصد دارم ابتدا تجهیزات پایه ی اکواریوم رو در حد تانک ریف معمولی lps خریداری کنم ولی تا مدتی فقط ماهی نگه میدارم و در مرحله ی بعد تجهیزات حرفه ای ریف مثل موج ساز و نور و سایر ملزومات مخصوص اکواریوم ریف رو تهیه و اضافه میکنم .
    اینجا تاپیک مربوط به اسکیمر هست برای همین قصد ندارم در مورد تانک خودم مطلب بنویسم .ان شالله یه تاپیک جدید برای اکواریوم جدیدم ایجاد میکنم و در مورد قسمتهای مختلفش از جمله نور توضیح خواهم داد و از نظرات دوستان استفاده میکنم.
    یه نکته ای هم در مورد تبلیغات بگم و اینکه شخصا موافق معرفی فروشگاه های منصف و معتبر هستم چون کمک زیادی در ایجاد تعادل و رعایت بیشتر حق مشتری توسط فروشگاه ها میکنه و باعث میشه با سواستفاده از عدم اگاهی مشتریهاشون اجناس نامرغوب یا با قیمتهای بالاتر نفروشن.
    البته معرفی فروشگاه باید از طرف کاربری باشه که وابستگی مادی نداره !
    از توجهتون ممنون
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 17th September 2014 در ساعت 06:05 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام دوستان (مخصوصا حسین آقای عزیز)

وقتی شما دو یا سه برابر حجم تانک اسکیمر انتخاب میکنید به این دلیله که اسکیمر بتونه حداکثر 40 درصد از مواد آلی موجود در آب که توسط غذا و مدفوع ماهی ها تولید شده را از آب جدا کنه در نتیجه هر چقدر اسکیمر بزرگ تر باشه (اصطلاحا میزان تولید هوا و ترکیب اون با آب برای جدا سازی و اسکیم کردن آب) این عمل بهتر انجام میشه

درسته که ریف اختاپوس و برندهای معروف بازار خیلی خوبن ولی این یه جوری جنبه تبلیغاتی هم داره و مهم ترین چیز تو انتخاب اسکیمر واتر پمپ اونه که اسکیمرهای jns واتر پمپ های قابل قبولی دارن
    بهرحال تا حدودی انتخاب اسکیر سلیقه ای میشه و بسته به انتخاب نوع تانک
    انشاالله موفق باشید
    منتظر تانک جدیدتون هستیم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون برای تذکراتتون .البته چندان بدون اطلاع و چشم بسته اقدام به ساخت اکواریوم نمیکنم من حدود 4-5 سال در مورد اب شور مطلب خوندم و 3-4 سال هست یه تانک 350 لیتری ریف هم دارم و با مشکلات مختلفش اشنام .البته به قدری دنیای اب شور گسترده است که واقعا در نظر گرفتن همه ی جوانبش خیلی سخته.
    اسکیمر تا دوبرابر که تو پست قبلی گفتم در مورد اکواریوم های خارجی و نسبتا حرفه ای بود و در پاسخ به پست شما نه اینکه خودم میخوام اسکیمر دوبرابر بذارم .یه نکته ای هم که هست اسکیمر ها رو شرکتهای سازنده در یه بازه ی برای سایزهای مختلف معرفی میکنن مثلا اسکیمر مارین سورس مدل 850 برای اکواریوم از 350 تا 850لیتر هست که با توجه به نوع اکواریوم و بار مواد بیولوژیکی تولیدی اون باید انتخاب بشه .همونطور که اشاره کردید برای تانکی با تعداد ابزیان و ماهیان کمتر اسکیمری منتاسب با همون سایز جوابگو هست اما اگر بیش از تعداد استاندارد مناسب اون سایز بار بیولوژیکی براش باشه نیاز هست که قدرت اسکیمر رو بالاتر از سطح استاندارد و تا 2 یا حتی 3 برابر انتخاب کرد. تانک های sps هم که در مورد فیلتراسیون و نور و جریان کلا استاندارد خودشونو دارن که بالاتر از تانک ریف معمولیه.
    در ابتدای راه اندازی تانک هزینه ها در حد مدیای بیولوژیکی خوب و اسکیمر و واترپمپ به همراه هزینه ی ساخت اکواریوم هست که 3تا 4 میلیون بیشتر نمیشه .قصد دارم ابتدا تجهیزات پایه ی اکواریوم رو در حد تانک ریف معمولی lps خریداری کنم ولی تا مدتی فقط ماهی نگه میدارم و در مرحله ی بعد تجهیزات حرفه ای ریف مثل موج ساز و نور و سایر ملزومات مخصوص اکواریوم ریف رو تهیه و اضافه میکنم .
    اینجا تاپیک مربوط به اسکیمر هست برای همین قصد ندارم در مورد تانک خودم مطلب بنویسم .ان شالله یه تاپیک جدید برای اکواریوم جدیدم ایجاد میکنم و در مورد قسمتهای مختلفش از جمله نور توضیح خواهم داد و از نظرات دوستان استفاده میکنم.
    یه نکته ای هم در مورد تبلیغات بگم و اینکه شخصا موافق معرفی فروشگاه های منصف و معتبر هستم چون کمک زیادی در ایجاد تعادل و رعایت بیشتر حق مشتری توسط فروشگاه ها میکنه و باعث میشه با سواستفاده از عدم اگاهی مشتریهاشون اجناس نامرغوب یا با قیمتهای بالاتر نفروشن.
    البته معرفی فروشگاه باید از طرف کاربری باشه که وابستگی مادی نداره !
    از توجهتون ممنون
    این موضوع رو هم بگم که فقط محصولات ریف اختاپوس این فروشگاه قیمتشون مناسبه(تا جایی که من دیدم). قیمتی که برای چیلر به من دادن خیلییییییییییی...........بالا بود
    من خودم الان دوساله که شبانه روز در حال تحقیق کردن هستم.یعنی صبح تا شب فقط و فقط ذهنم درگیر این موضوعه.اگه پست های قبلیم رو خونده باشین خیلی سوال میپرسم.تقریبا در مورد همه چی سوال میکنم با این که خودم جواب سوالم رو میدونم.ولی باز هم میپرسم بلکه یه چیز جدیدی پیدا کنم
    این که من چیزای خیلی ساده رو توضیح دادم برای این بود که خودم دوست دارم اینجوری جواب بگیرم.دوست دارم طرف هرچی میدونه رو بگه.
    در مورد تانک های اس پی اس هم میگن حد اقل سه برابر.بعضی ها تانکشون دیگه هیچی جا نداره از بس ریف دارن اسکیمر میزارن 5 برابر
    در کل این روشی که برای ساخت اکواریومتون انتخاب کردید خیلی عالیه.منم دقیقا دارم همین کارو میکنم.دیدم پولم کافی نیست صبر کردم.نرفتم جنس بی کیفیت بخرم
    ایشالا یه اکواریوم عالی درست کنید و هیچ مشکلی پیش نیاد
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوستان (مخصوصا حسین آقای عزیز)

وقتی شما دو یا سه برابر حجم تانک اسکیمر انتخاب میکنید به این دلیله که اسکیمر بتونه حداکثر 40 درصد از مواد آلی موجود در آب که توسط غذا و مدفوع ماهی ها تولید شده را از آب جدا کنه در نتیجه هر چقدر اسکیمر بزرگ تر باشه (اصطلاحا میزان تولید هوا و ترکیب اون با آب برای جدا سازی و اسکیم کردن آب) این عمل بهتر انجام میشه

درسته که ریف اختاپوس و برندهای معروف بازار خیلی خوبن ولی این یه جوری جنبه تبلیغاتی هم داره و مهم ترین چیز تو انتخاب اسکیمر واتر پمپ اونه که اسکیمرهای jns واتر پمپ های قابل قبولی دارن
    بهرحال تا حدودی انتخاب اسکیر سلیقه ای میشه و بسته به انتخاب نوع تانک
    انشاالله موفق باشید
    منتظر تانک جدیدتون هستیم
    سلام و خسته نباشید
    این مواد الی که شما فرمودید دقیقا چیه؟؟؟اینا دقیقا همون چیزاییه که طی چند مرحله تبدیل میشه به نیترات.بحث 40 درصد و ... نیست
    امونیاک و نیتریت که توسط باکتریها تبدیل میشن و توی اکواریوم باقی نمیمونن.فقط نیترات میمونه که خارج کردنش یکم سختتره
    کار اسکیمر اینه که قبل از این که چرخه ی نیتروژن شروع بشه این مواد رو از اب خارج کنه.برای یک تانک ریف معمولی نیترات 10 هیچ مشکلی به وجود نمیاره.ولی برای تانک های حرفه ای اس پی اس نیترات 10 خیلی مضره.برای همین میان اسکیمرشون رو خیلی قوی میگیرن که اصلا چیزی برای تبدیل شدن توسط باکتری ها باقی نمونه
    کنار اسکیمرشون هم راکتور کربن و نیترات گیر و ... میزارن که اون مقدار کمی که توسط باکتریها تبدیل شده هم از تانک خارج بشه
    همونطور که گفتم برای تانک ریف معمولی نیازی به اسکیمر پر قدرت نیست.البته اسکیمر هرچی قوی تر باشه بهتره ولی هزینه ی بیشتری داره
    به جای اسکیمر خیلی قوی میشه از فیلتراسیون بیولوژیکی قوی و نیترات گیر قوی استفاده کرد.نتیجش همون میشه و هزینش کمتر
    نمیگم اسکیمر قوی خوب نیست.کلا منظورم اینه که صرف اقتصادی نداره
    ویرایش توسط s H a Y a N : 17th September 2014 در ساعت 07:09 PM

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    سلام
    این مواد الی که شما فرمودید دقیقا چیه؟؟؟اینا دقیقا همون چیزاییه که طی چند مرحله تبدیل میشه به نیترات.بحث 40 درصد و ... نیست

مواد آلی به ترکیباتی که کربن و هیدروژن دارن گفته میشه و داخل تانک از تجزیه مواد ارگانیک و پروتینها که توسط غذا به ماهی ها داده میشه بوجود میاد و شامل پروتئین ، قند و کربوهیترات ها و ..هستند
    و بقول شما وارد چرخه نیتروژن میشن و به آمونیاک و نیتریت و نهایت نیترات تبدیل میشن ، پس بحث در صد پیش میاد (حالا 40 ، کمتر یا بیشتر )اما من یه عدد دادم تا اهمیت موضوع روشن بشه

امونیاک و نیتریت که توسط باکتریها تبدیل میشن و توی اکواریوم باقی نمیمونن.فقط نیترات میمونه که خارج کردنش یکم سختتره
    کار اسکیمر اینه که قبل از این که چرخه ی نیتروژن شروع بشه این مواد رو از اب خارج کنه
    شما اینجا دقیقا جواب سوال چرا از اسکیمر قوی استفاده بشه را دادین و اصلی ترین دلیل استفاده از اسکیمر قوی همین نکته هست که بتونه هرچه بیشتر مواد آلی را از آب بیرون بکشه و بازم توصیه شده در کنارش از راکتور کربن هم استفاده بشه تا بتونه اون بخشی از مواد آلی که توسط اسکیمر حذف نمیشه را جذب کنه و همه این کارها برای جلو گیری از تولید کمتر نیترات همینطور فسفات هست

.برای یک تانک ریف معمولی نیترات 10 هیچ مشکلی به وجود نمیاره.ولی برای تانک های حرفه ای اس پی اس نیترات 10 خیلی مضره.برای همین میان اسکیمرشون رو خیلی قوی میگیرن که اصلا چیزی برای تبدیل شدن توسط باکتری ها باقی نمونه

کنار اسکیمرشون هم راکتور کربن و نیترات گیر و ... میزارن که اون مقدار کمی که توسط باکتریها تبدیل شده هم از تانک خارج بشه
    همونطور که گفتم برای تانک ریف معمولی نیازی به اسکیمر پر قدرت نیست.البته اسکیمر هرچی قوی تر باشه بهتره ولی هزینه ی بیشتری داره
    به جای اسکیمر خیلی قوی میشه از فیلتراسیون بیولوژیکی قوی و نیترات گیر قوی استفاده کرد.نتیجش همون میشه و هزینش کمتر
    نمیگم اسکیمر قوی خوب نیست.کلا منظورم اینه که صرف اقتصادی نداره
    در مورد انتخاب اسکیمر من فکر میکنم شما اگه یه بار هزینه کنی بهتر از اینه که بعدا دوباره به فکر تغییر تجهیزات باشی چون معمولا کسانی که وارد این عرصه میشن بعداز یه مدت که تجربه بیشتری پیدا کردن بفکر ارتقاع سیستم هاشون میوفتن
    و هیچ چیزی نمیتونه جای اسکیمر را توی تانک شور بگیر
    ای تی اس و رفیجیوم تکمیل کننده کارکرد اسکیمر و راکتور GAC هستند
    در ضمن در طول زمان استفاده از نیترات گیر ها هزینشون از مابه التفاوت اسکیمر پرقدرت بیشتر میشه که اونم بدلیل اشتباع شدن این مواد و جایگزین کردن اونا هست
    بهر حال دوست خوبم آقای بنیامین عزیز با همکاری آقای مسعود تقی زاده مقاله خیلی کاملی تهیه کردن و در سایت (همسایه ، نمیدونم میشه اسم آورد یانه) قرار دادن که میتونه برای دوستان بسیار مفید باشه
    موفق و پیروز باشید

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام من مطالب بالا رو خوندم با ایران اکواریوم تماس گرفتم گفت قرار بیارم موجود ندارم الان موندم jnsبخرم یا منتظر ریف اختاپوی باشم

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام من مطالب بالا رو خوندم با ایران اکواریوم تماس گرفتم گفت قرار بیارم موجود ندارم الان موندم jnsبخرم یا منتظر ریف اختاپوی باشم

سلام
    ریف اختاپوس برند معروف و خوبیه و نسبت به jns بهتره
    ولی باید ببینید تو رنج هزینه ای که برای خرید اسکیمر میکنید کدوم بصرفه تر هست البته با در نظر گرفتن نوع تانک که اگه sps باشه باید اسکیرم قوی تری بخرید
    اولویت بندی بر میگرده به بودجه ای که در نظر گرفتید
    موفق باشید

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    ریف اختاپوس برند معروف و خوبیه و نسبت به jns بهتره
    ولی باید ببینید تو رنج هزینه ای که برای خرید اسکیمر میکنید کدوم بصرفه تر هست البته با در نظر گرفتن نوع تانک که اگه sps باشه باید اسکیرم قوی تری بخرید
    اولویت بندی بر میگرده به بودجه ای که در نظر گرفتید
    موفق باشید
    مرسی از اینکه جواب دادید jnsساخت کدوم کشوره میدونید امروز با 2 تا فروشنده معتبر تماس گرفتن گفتن مثل اینکه داری بنز با با bmwمقایسه میکنی هر کدوم یه مزیت داره واسه خودش کلا گیج شدم با اقای سید هم حرف زدم اونم گفت jnsسری جدیدش امده خیلی سره کلا دیگه قاط زدم

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    مرسی از اینکه جواب دادید jnsساخت کدوم کشوره میدونید امروز با 2 تا فروشنده معتبر تماس گرفتن گفتن مثل اینکه داری بنز با با bmwمقایسه میکنی هر کدوم یه مزیت داره واسه خودش کلا گیج شدم با اقای سید هم حرف زدم اونم گفت jnsسری جدیدش امده خیلی سره کلا دیگه قاط زدم
    سلام
    اگه اشتباه نکنم ساخت تایوان هست ولی واتر پمپ سیچه ایتالیا روشه
    من که خیلی تعریفشو شنیدم
    اگه منظورتون از سید آقای مرادی هست ، ایشون تایید کنن دیگه انتخاب کردنتون آسون میشه
    ولی پیشنهادمیکنم یکمی صبر کنید چون شنیدم ایران آکواریوم داره ریف اختاپوس وارد میکنه ، برای اطمینان بهتره یه تماسی با این فروشگاه داشته باشید
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    این عکس از سری جدید اسکیمر های jns هستش که این قسمت ورود هوا و اب هستش با این کار ورود انها رو به اسکیمر بهتر کرده.
    jns ساخت تایوان قطعات ان امریکایی هستش(که راحتی قابل مشاهده هست) و پمپ ان هم ایتالیایی هستش کارکرد عالی داره.

صفحه 13 از 37 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)