کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    آور فلو آب از پایین آکواریوم بکشه بهتره یا از سطح?

خوب بهتره از پایین باشه چون اون قانون ابشار مانند رو داره و کارایی بیوبال رو در ارفلو رو به بهترین حالت میرسونه.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    آور فلو آب از پایین آکواریوم بکشه بهتره یا از سطح?
    علیک سلام
    در آب شور از بالا بکشه کفایت میکنه چون با وجود جریان زیاد آب در تانک ، تمام فضولات در آب حل میشه ولی در آب شیرین حتما از پایین هم باید مکش داشته باشه ولی به نظر من مکش هم از بالا و هم از پایین اصولی تره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان ماهی که ich یا سفیدک بگیره و درمان بشه ، آیا در آینده هم ممکنه سفیدک بگیره ؟ آیا نسبت به سفیدک مقاوم تر میشه؟

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    علیک سلام
    در آب شور از بالا بکشه کفایت میکنه چون با وجود جریان زیاد آب در تانک ، تمام فضولات در آب حل میشه ولی در آب شیرین حتما از پایین هم باید مکش داشته باشه ولی به نظر من مکش هم از بالا و هم از پایین اصولی تره
    سلام
    مکش از بالا و پایین چطوره ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم یکی در مورد سامپ و یکی هم در مورد موج ساز:
    سایز تانک من اینه:120 طول 50 عرض و ارتفاع 65 که 60 تا آبگیری میشه.
    من میخواستم بپرسم که برای تانک من چه موج سازی مناسبه در ضمن تو محاسبه ی گردش آب تانک قدرت واتر پمپ هم حساب میشه چون من یه واتر پمپ آکواریوم سیستم مدل 2300 دارم؟چه موج سازی باید بگیرم دوتا بهتره؟یدونه هم سوبو 300 دارم که روش نوشته 7500 لیتر گردش آب نمیدونم چقدر دقیق باشه قدرتش؟
    همچنن در مورد سامپ اینه که من سامپی ساختم به این اندازه 65 طول 36 عرض و ارتفاع 35 و رفیجیومم 50 طول 36 عرض و ارتفاع 40.میخواستم بدونم این سامپ مناسبه یا نه؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    سلام

دوست عزیز بهترین شیوه این هست که اب از بالای وارد اورفلو بشه و از پایین اورفلو وارد سامپ بشه من تو چند تا پست عقبتر
    خوب سوال شما رو متوجه نشدم به خاطر همین شاید بد توضیح دادم ولی بهترین حالت همین هست چون وقتی شما در ان بیوبال
    هم استفاده میکنید کارایی ان بیشتر میشه و روی بیوبال هم یه پد قرار دهید تا از همان ابتدا جلوی ورود ذرات را به سامپ بگیرید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان ماهی که ich یا سفیدک بگیره و درمان بشه ، آیا در آینده هم ممکنه سفیدک بگیره ؟ آیا نسبت به سفیدک مقاوم تر میشه؟

پارسا جان این مشکل پا ثابت اک هست درسته که ماهی شما بهبود یافته ولی باز با استرس احتمال این مشکل هست بهتر شما بجای درمان به پیشگیری این مشکل
    باشید با تقویت ماهی خود ایجاد استرس کمتر ماهی شما در برابر ان مقاوم تر میشه و با عصاره سیر و مولتی ویتامین و غذاهای مختلف ماهی خود رو بیمه کنید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز بهترین شیوه این هست که اب از بالای وارد اورفلو بشه و از پایین اورفلو وارد سامپ بشه من تو چند تا پست عقبتر
    خوب سوال شما رو متوجه نشدم به خاطر همین شاید بد توضیح دادم ولی بهترین حالت همین هست چون وقتی شما در ان بیوبال
    هم استفاده میکنید کارایی ان بیشتر میشه و روی بیوبال هم یه پد قرار دهید تا از همان ابتدا جلوی ورود ذرات را به سامپ بگیرید.

سلام
    همونطوریکه بهنام جان گفتند اگه میخواهید از بیوبال استفاده کنید باید فقط از بالا مکش داشته باشید و اگه خواستید از پایین هم مکش داشته باشید باید اورفلوی دو جداره بسازید
    ایت تایپیک رو یه نگاه بندازید بد نیست

http://www.parsipet.ir/thread25458.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام
    دوستان از غذا ریز استفاده می کنند؟
    کدوم برندش خوب هست؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم یکی در مورد سامپ و یکی هم در مورد موج ساز:
    سایز تانک من اینه:120 طول 50 عرض و ارتفاع 65 که 60 تا آبگیری میشه.
    من میخواستم بپرسم که برای تانک من چه موج سازی مناسبه در ضمن تو محاسبه ی گردش آب تانک قدرت واتر پمپ هم حساب میشه چون من یه واتر پمپ آکواریوم سیستم مدل 2300 دارم؟چه موج سازی باید بگیرم دوتا بهتره؟یدونه هم سوبو 300 دارم که روش نوشته 7500 لیتر گردش آب نمیدونم چقدر دقیق باشه قدرتش؟
    همچنن در مورد سامپ اینه که من سامپی ساختم به این اندازه 65 طول 36 عرض و ارتفاع 35 و رفیجیومم 50 طول 36 عرض و ارتفاع 40.میخواستم بدونم این سامپ مناسبه یا نه؟
    ممنون

سلام
    ظرفیت تانک شما 320 لیتره
    گردش آب از تانک به سامپ یا همون قدرت واتر پمپ بین 6 (آکواریوم فیش اونلی ) تا 8 برایر (آکواریوم ریف ) باید باشه که واتر پمپی با قدرت حداقل 2000 لیتر در ساعت لازم دارید که واتر پمپ شما برای حداقل کفایت میکنه چون ظرفیت قید شده روی واتر پمپ در نقطه صفر هستش و هرچه ارتفاع بره بالا دبی واتر پمپ کم میشه

گردش آب داخل تانک حداقل 10 تا 20 درصد ظرفیت تاک باید باشه که ما حداکثر رو بگیریم میشه 6400 که واتر پمپ رو کم کنیم ، شما به یک موج ساز 5000 هزار یا بهترش اینکه دو تا موج ساز 2500 لازم دارید

ظرفیت سامپ حدود 25 درصد تانک باید باشه که در تانک شما میشه 80 لیتر که سامپی که ساختید مناسب به نظر میاد

رفریجیوم هم باید یکدهم ظرفیت تانک باشه که رفریجیوم یه مقدار بزرگتره که نباید ایرادی داشته باشه ، ظرفیت واتر پمپ رف هم باید حدود سه برایر ظرفیت رف باشه

صفحه 517 از 1093 نخستنخست ... 174174674984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365676171017 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)