کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من همیشه از اب ro استفاده میکنم..هیچکدوم از دیسکسا خال سیاه نداشتن..دیروز آب ro رو با اب لوله کشی 1/3 قاطی کردم البته اب مونده بود چند روز
    امروز دیدم چندتا از دیسکسا خالهای سیاه زدن...آیا با تعویض آب با ro مشکل برطرف میشه؟
    در حال حاضر tds آب تانک 250 هست
    دوست عزیز این خال های سیاه مربوط به نژاد ماهی میشه و با roتعداد اونها کم و زیاد میشه و شاید باroبه یه دونه خال برسه و خیلی کم بشه مثلا نژادهایی که ژن البینو دارند به هیچ وجه خال نمیزنند ولی یه خورده گرون هستند مثلا 2اینچی البینو رد گلدن دلیموند قیمتش 190تومن هستش و تو ایران هم میشه پیدا کرد وهرچی گرید ماهی بالاترA یاAAباشه خبری از خال دیگه نیست البته برخی از نزاد ها هم Aشون خال میزنه و مستعد خال زدن هستند

و مطلب دوم این که شما که از ROاستفاده میکنی به هیچ وجه نباید از اب شهری استفاده کنی و اگه اب کم اوردی بزار خالی بمونه بعدا با همونROپرش کن برای این که دیسکس از ابROبه اب شهری منتقل بشه یا برعکس نیاز به اب ب اب طولانی داره 2الی 3روز
    ارادتمند سعید

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام به همه
    من همیشه از اب ro استفاده میکنم..هیچکدوم از دیسکسا خال سیاه نداشتن..دیروز آب ro رو با اب لوله کشی 1/3 قاطی کردم البته اب مونده بود چند روز
    امروز دیدم چندتا از دیسکسا خالهای سیاه زدن...آیا با تعویض آب با ro مشکل برطرف میشه؟
    در حال حاضر tds آب تانک 250 هست
    سلام

دوست خوبم هیچگاه به صورت خالص و 100 درصد از آب RO برای تانک دیسکس استفاده نکنید و همیشه اب حاصل از دستگاه رو به میزان مشخصی با آب لوله کشی که از قبل آماده کردین مخلوط کنید.
    سهم اصلی خالهای دیسکس به نژاد و مرغوبیت ماهی مربوط میشه و میزان سختی و استفاده از آب RO به صورت خالص تاثیر چشمگیری در این مورد نخواهد داشت.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست خوبم هیچگاه به صورت خالص و 100 درصد از آب RO برای تانک دیسکس استفاده نکنید و همیشه اب حاصل از دستگاه رو به میزان مشخصی با آب لوله کشی که از قبل آماده کردین مخلوط کنید.
    سهم اصلی خالهای دیسکس به نژاد و مرغوبیت ماهی مربوط میشه و میزان سختی و استفاده از آب RO به صورت خالص تاثیر چشمگیری در این مورد نخواهد داشت.
    سلام دوست عزیز
    دلیل اینکه می فرمایید به صورت خالص از R/O استفاده نشه چی هستش؟
    سپاسگذارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام خسته نباشید ممنونم بابت کمک هاتون چندتا سوال داشتم
    فرق بین سمپ با فیلت سطلی چیه و کلا کارای این دوتا چیه؟
    و این که فکر میکنم یکی از ماهیم رشت سوز شده چون از وقتی خرید اثلا بزرگ نشوده و کلا غذام کم می خوره باید چی کا کنم؟

همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    سلام سختی اب تانک دیسکس بین ۲۰۰تا۲۵۰ باشه خوبه یا باید پایین تر بیاد خروجی roمن بین ۸۰ تا ۱۰۰هست باتوجه به اینکهاب اهواز سختی حدود۸۵۰داره زیاد نمیتونم اب لوله اضافه کنم به ro راه حل شما چیه؟ ممنون
    ویرایش توسط saeed6501 : 29th September 2014 در ساعت 12:54 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دلیل اینکه می فرمایید به صورت خالص از R/O استفاده نشه چی هستش؟
    سپاسگذارم
    سلام

شما وقتی به صورت خالص از آب RO استفاده میکنید املاح و مواد مفید مثل کلسیم ، پتاسیم و سدیم را که برای ادامه حیات ماهی لازم هست از آب حذف میکنید. به همین خاطر و برای جبران این مواد باید آب حاصل از دستگاه با آب لوله کشی ترکیب شود.
    البته در شرایط عادی و مناسب بودن آب لوله کشی نیازی به استفاده از RO نیست.

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام سختی اب تانک دیسکس بین ۲۰۰تا۲۵۰ باشه خوبه یا باید پایین تر بیاد خروجی roمن بین ۸۰ تا ۱۰۰هست باتوجه به اینکهاب اهواز سختی حدود۸۵۰داره زیاد نمیتونم اب لوله اضافه کنم به ro راه حل شما چیه؟ ممنون
    سلام

اگر بتوانید سختی را بین 150 تا 200 ثابت نگه دارید مناسب خواهد بود.
    خروجی دستگاه در حالت عادی نباید بیشتر از 10 تا 20 باشد ( در صورت امکان تنظیم دستگاه ).شما باید با سعی و خطا به سختی مناسب دست پیدا کنید. میتوانید با ترکیب 50 به 50 یا 60 به 40 ( 40 درصد آب شهری ) شروع کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

شما وقتی به صورت خالص از آب RO استفاده میکنید املاح و مواد مفید مثل کلسیم ، پتاسیم و سدیم را که برای ادامه حیات ماهی لازم هست از آب حذف میکنید. به همین خاطر و برای جبران این مواد باید آب حاصل از دستگاه با آب لوله کشی ترکیب شود.
    البته در شرایط عادی و مناسب بودن آب لوله کشی نیازی به استفاده از RO نیست.
    این در صورتی هست که TDS 0 باشه و فکر کنم با استفاده از هوزینگ رزین این اتفاق خواهد افتاد و شما و قتی که سختی را روی150PPM (یا هر مقدار دیگر)تنظیم کنید هنوز مینرال ها در آب وجود دارند.
    در مناطقی (به طور مثال همین دوستمون آقا سعید)که پارامترهای آب حتی برای شرب هم نامساعد هست ، خیلی نمیشه از آب شهری استفاده کرد.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام :
    با تشکر از دوستان عزیز در مورد استفاده از آب RO به پستی که قبلا در مورد این مسئله قرار داده بودم سری بزنید در لینک زیرپست شماره 972
    http://www.parsipet.ir/thread11516-98.html
    در بعضی شرایط ناچار به استفاده از RO هستیم ولی نه خالص
    ویرایش توسط B@B@K : 29th September 2014 در ساعت 01:38 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    این در صورتی هست که TDS 0 باشه و فکر کنم با استفاده از هوزینگ رزین این اتفاق خواهد افتاد و شما و قتی که سختی را روی150PPM (یا هر مقدار دیگر)تنظیم کنید هنوز مینرال ها در آب وجود دارند.
    در مناطقی (به طور مثال همین دوستمون آقا سعید)که پارامترهای آب حتی برای شرب هم نامساعد هست ، خیلی نمیشه از آب شهری استفاده کرد.
    البته بنده هم به صورت کلی عرض کردم یعنی زمانیکه خروجی دستگاه بین 0 تا 10 باشد.
    در مورد نامساعد بودن آب برخی از مناطق کشور با شما موافقم ولی با این شرایط هم باز توصیه میشه مقداری آب شهری به آب خروجی دستگاه تصفیه اضافه شود.

صفحه 311 از 412 نخستنخست ... 211261292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330361411 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)