صفحه 45 از 47 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 441 به 450 از 461
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام به همه دوستای عزیز
    من یه جفت پیجن چکربرد دارم که این دفعه دموشونه که تخم میریزن ولی بچه ها بعد از شنای ازاد به والدین نمیچسبن ........
    ارتفاع رو کم کردم
    دورتادور تانک رو سفید کردم
    یه نور هم گذاشتم رو سر تانک
    ولی چشمم اب نمیخوره
    مشکل از کجاس؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام به همه دوستای عزیز
    من یه جفت پیجن چکربرد دارم که این دفعه دموشونه که تخم میریزن ولی بچه ها بعد از شنای ازاد به والدین نمیچسبن ........
    ارتفاع رو کم کردم
    دورتادور تانک رو سفید کردم
    یه نور هم گذاشتم رو سر تانک
    ولی چشمم اب نمیخوره
    مشکل از کجاس؟
    اونقدر دلایلی مختلف میتونه داشته باشه که از شمارش خارجه و اصلا نمیشه اینجوری نظری داد . به عنوان صاحب جفت و دیسکس ها و تنها کسی که میتونه از نزدیک ببینشتون و رفتارشون رو آنالیز کنه، خودتون باید متوجه دلیلش بشید. حتی میتونه ناشی از ژنتیک، بیماری ،شرایط آب، محل تخم گذاری، دارو هایی که قبلا استفاده کردید و خیلی خیلی چیزای دیگه باشه

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام آقای آژیده عزیز
    یکی از مشکلاتی که من دارم اینه که بعضی از جفت هام بعد از مدتی که تخم ریزی میکنن و هیچ مشکلی ندارن نر شروع میکنه به کتک زدن ماده
    جدا کننده گذاشتم بینشون و ماده رو تقویت کردم برای حدود 2 هفته ولی مجدد بعد از اینکه جدا کننده رو برداشتم شروع کردن به کتک زدن همدیگه به آکواریوم بزرگتر انتقالشون دادم باز هم فرقی نکرد یک نر انداختم کنارشون باز هم فایده نداشت هر کاری کردم دیگه جفت نشدن به نظرتون مشکل از کجاست بقیه جفت ها مشکلی ندارن تعداد اندکی از اونها به این مشکل دچار می شوند دلیل اصلی این مشکل از کجاست و راه حل به نظر شما چی میتونه باشه.
    ممنون می شم اگر بتونید راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز

دلایل زیادی میتونه داشته باشه :

جفت یابی باید در گله های بزرگ انجام بشه ، هر چقدر تعداد دیسکس های گله کم تر باشه حق انتخاب دیسکس ها هم کمتر میشه و احتمال داشتن یک جفت این شکلی بیشتر .... این مشکل به خصوص در جفت های دیسکسی که در گله های با تعداد خیلی کم مثل ۳ -۴ یا ۵ تا شکل گرفتن خیلی خیلی رایج تره.

سایر دلایل میتونه عدم بلوغ کامل یکی از مولد ها، عدم وجود محل مناسب برای تخم گذاری، عدم آمادگی یکی از جفت ها (چه نر و چه ماده) ، استرس، وجود عامل مزاحم مثل ماهی دیگر (دیسکس و غیر دیسکس) ، عدم توافق بر سر محل تخم گذاری، دمای بالا ، دمای خیلی پایین، پی اچ خیلی پایین و خیلی مسائل به ظاهر ساده دیگه باشه. حتی بعد از اتفاقاتی مثل شوک PH یا ترس شدید از یک عامل استرس زا که ظاهرا به طور کامل هم حل شده میتونه باعث بروز چنین اختلالات رفتاری در دیسکس بشه.

در مجموع اگر جفت های فعال دیگه دارید، بهتره وقتتون رو سر این جور جفت ها تلف نکنید چرا که احتمال بروز اختلالات رفتاری دیگر مثل خوردن تخم ها، خوردن لارو های دیسکس، دعوا سر نگهداری از تخم یا بچه دیسکس ها و ... هم در آینده وجود داره. اولی اصل تکثیر موفق دیسکس داشتن جفت خوب هست. به هر حال اگر هم قصد دارید ریشه یابی کنید موضوع رو همه موارد فوق رو در نظر بگیرید و یک به یک با شرایط فعلی دیسکس هاتون چک کنید.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    19199
    سلام.10 گرم آکریفلاوین بیو ریجنت شرکت سیگما گرفتم 150000.روش نوشته برای تحقیق و توسعه مصرف دارویی نه.
    1-آیا با آکریفلاوینی که برای ماهی ها استفاده میشه فرق داره؟
    2-در ضمن مدت ماندگاری محلول مادر چه مدت هست؟
    3-آیا اکریفلاوین برای ضد عفونی تخمها بر متیلن بلو ترجیح دارد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز

بهتره از خود فروشنده سوال کنید، تنها چیزی که با قاطعیت میشه گفت اینه که Acriflavinium chloride در صنعت آکواریوم و ماهی رایج هست و استفاده میشه. انواع دیگری اگر وجود داشته باشه (که فکر میکنم وجود داره) با یک سرچ ساده میشه فهمید مضر هستند یا میشه استفاده کرد.

محلول مادر اگر با آب مقطر ساخته شده، در مجاورت نور نباشه و همچنین در دمای ایده آل نگهداری بشه حد اقل یک سال میتونید نگه دارید، اینکه بیشتر میشه یا نه باز هم بهتره یک سرچ ساده بکنید.

انتخاب یکی بین آکریفلاوین و متیلن بلو سلیقه ای هست و هر کس بر اساس تجربه شخصی و سلیقه یکی رو به دیگری ترجیح میده و شاید نشه پاسخ این سوال رو به صورت قاطع پیدا کرد ولی نظر شخصی بنده اینه :

آکریفلاوین بسیار قوی تر و وسیع الطیف تر هست و بالطبع اثر جانبیش (روی مولد ها، روی تخم و نهایتا روی لارو دیسکس ها) بیشتر . برای مثال آکریفلاوین در درمان انگل های تک یاخته ای هم به وفور استفاده میشه ولی متیلن بلو واقعا به ندرت به عنوان یک داروی درمانی استفاده میشه...حد اقل میشه با اطمینان گفت در بیماری های حاد و جدی کاربرد زیادی نداره.

از طرفی بیشتر بزرگان این صنعت (تکثیر ونگهداری دیسکس و حتی سای رماهی های آب شیرین) متیلن بلو رو پیشنهاد کردند. و نهایتا وقتی متیلن بلو به آب اضافه میکنید شاهد کمتر شدن استرس ماهی خواهید بود که یکی از دلایلش تیره شدن آب هست ولی آکریفلاوین اگر استرس نده، از استرس ماهی کم هم نمیکنه. و نهایتا متیلن بلو تنفس ماهی رو آسان تر میشکنه. نقطع مقابلش آکریفلاوین هست که باز هم اگر سخت تر نکنه و اکسیژن رو فرار نکنه، تاثیر مثبت هم نداره روی تنفس ماهی و وضعیت اکسیژن آب. همه این ها رو کنار هم بزارید و تصمیم بگیرید!

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 3rd May 2016 در ساعت 07:52 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    19199
    باسلام و تشکر از آقای آژیده:
    1-نظرتون در مورد کیفیت دیسکسهایی که به روش مصنوعی تکثیر شده اند چیست؟
    2-آیا غذای شرکتی برای تغذیه لارو دیسکسهایی که بروش مصنوعی تکثیر می شوند وجود داره؟
    باسپاس فراوان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    19199
    باسلام
    آیا پس از جداسازی لاروها از مولدین نیاز هست که با داروهایی مثل کلرآمین تی یا پرمنگنات پتاسیم مولدین شستشو بشن(مخصوصا زمانیکه لاروها لطماتی هم به پوست مولدین وارد کرده باشن)؟
    باتشکر و سپاس فراوان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kahatami نمایش پست ها
    باسلام
    آیا پس از جداسازی لاروها از مولدین نیاز هست که با داروهایی مثل کلرآمین تی یا پرمنگنات پتاسیم مولدین شستشو بشن(مخصوصا زمانیکه لاروها لطماتی هم به پوست مولدین وارد کرده باشن)؟
    باتشکر و سپاس فراوان
    سلام، خیری چنین چیزی نه تنها لازم نیست بلکه بسیار هم بده. پرمنگنات یه چیز دم دستی و ساده نیست که هر از گاهی آدم برای آنچه که شما شست و شو!! مینامید ازش استفاده بشه. بسیار سمیست و خیلی خیلی مضر و کشنده.

اولا نباید لارو ها رو اونقدر نگه داریدکه به پوست دیسکس های مولد آسیب برسونن. در ثانی اگر هم این اتفاق اتفاد فقط با آب تمیز ، نمک و سیفون های پی در پی به ماهی کمک کنید تا روند بهبودی تسریع بشه.

نهایتا اگر لازم به اضافه کردن دارویی هم بود، آکریفلاوین خیلی کم خطر تر از پرمنگنات هست و آثار مخرب کمتری هم داره.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    19199
    باسلام و تشکر از پاسختون آقای آژیده:
    1- من خیلی وقته با موفقیت از پرمنگنات مرک استفاده میکنم و حتی یک دوره پلیک رو هم چند ماه پیش بدن استفاده از هیچ آنتی بیوتیکی با پرمنگنات درمان کردم.
    2-درمورد کلرامین تی (هالامید)نظرتون رو نفرموید.
    3-نظرتون در مورد کیفیت دیسکسهایی که به روش مصنوعی تکثیر شده اند چیست؟
    4-آیا غذای شرکتی برای تغذیه لارو دیسکسهایی که بروش مصنوعی تکثیر می شوند وجود داره؟
    باسپاس فراوان ازینکه تجربیات گرانبهاتون رو د اختیار همگان میگذارید.

صفحه 45 از 47 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)