صفحه 78 از 100 نخستنخست ... 28596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 771 به 780 از 991
    همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط parniand نمایش پست ها
    سلام. خوکچه من سه ماهشه. تازه خریدم و خیلی عادتای غذاییشوو نمیدونم. ولی هرچی جلوش میذارم نمیخوره. واقعا مستاصل شدم. کرفس، لوبیا، خیار، فلفل دلمه ای، هندوانه، جعفری، پلت نمی خوره! فقط سیب و گوجه فرنگی و هویج و یونجه به مقدار خیلی کم میخوره. از پلت خارجی مخصوص هم فقط دانه های ریزش رو جدا میکنه و اون رو هم خیلی خیلی کم و اگه من بشینم کنار قفسش و نگاش کنم می خوره! از ظرف آب مخصوصش اصلا آب نمی خوره و من به شدت نگران کم آبی بدنش هستم. فقط از کاسه آب می خوره. اونم وقتی میذارم توی قفسش در عرض 2 ثانیه میپره توش و آبها رو میریزه توی قفس. موندم با آب خوردنش چیکار کنم. خلاصه اصلا عادتای غذایی خوبی نداره و نمیدونم چطور عادتاشو تغییر بدم. حتی گشنه و بی آب هم گذاشتمش تا شاید مجبور بشه غذا و آب رو از جایی که دوست نداره بخوره ولی تسلیم نشد!!! تمام غذاها پلاسیده شدن و اون هم گشنه کنار قفس نشسته بود!!! لطفا کمکم کنید!!

سلام
    خب اگر تازه خریداری کردید این امری طبیعی هست که هنوز به محیط اطرافش و شما عادت نکرده
    من همیشه به بقیه دوستان گفتم شما ۲۴ ساعت کنار قفسش نیستید که ببینید چه میزان آب و غذا میخوره ، غذا رو از ظرفش میشه متوجه شد اما آب کمتر
    از ظرف مخصوص آبخوری جوندگان استفاده کنید کاسه احتمال خفه شدن حیوان رو داره بگذارید یکجای مخصوص و اصلا جابه جا ش نکنید خودش عادت میکنه و میره سمتش
    سعی کنید بیشتر کنارش باشید و باهاش صحبت کنید اما به منظور غذا دادن نباشه چون شرطی میشه و وابسته شما و فقط میگه کنارم بمون تا غذا بخورم
    یونجه و پلت هر چقدر هم میخوره عالیه ، یونجه تمام مدت داخل قفسش باشه هیچ مشکلی نیست و مطمئن باشید گشنه میشه میره میخوره
    پلت یونجه تهیه کنید پلت هایی که خیلی داخلش انواع و اقسام دانه ها و تخمه های رنگی هستن معمولا توصیه نمیشه
    در غذایی خوکچه باید از چهار دسته گیاهان یا علوفه خشک ، سبزیجات و حبوبات و میوه جات استفاده کنید
    چون قادر به ساخت ویتامین c نیست بدنشون ، باید به این نکته ضروری توجه کرد و روزانه یک قاچ کوچک گوجه رو حتما گذاشت و موادی که ویتامین ث بدنش رو تامین کنن
    بهش در فصلش چند دانه انار بدید چون به منظم کردم دستگاه گوارشش خیلی کمک میکنه
    یونجه که همیشه در دسترسش باشه
    میوه ها و سبزیجات مجاز هم :
    هویج ، کلم ، کرفس ، میوه های خیاری شکل ، گوجه فرنگی ، کاهو به مقدار و میزان معین ، سیب و گلابی هست
    شما طی شبانه روز باید دو بار بهش غذا بدید جدا از یونجه که همیشه در دسترسش باشه
    یک وعده رو همیشه سبزیجات بگذارید براش
    آب رو هم که گفتم مطمئن باشید میخوره ظرف و گذاشتید با ماژیک علامت بزنید تا میزان آب مصرفی ش و متوجه بشید
    نصف ليوان پلت در روز برای خوكچه های بالغ و يك ليوان برای خوكچه های كوچكتر از 6 ماه كافی هستش
    سبزيجات: يونجه، تربچه، جوانه شبدر، ريحان، بروكلی، انواع كلم، هويج، كرفس، برگ چغندر، گشنيز، شبدر، خيار، فلفل سبز، نعناع، جعفری، نخود فرنگی و غلاف آن ، كاسنی، برگ تربچه، برگ تمشك، چمن.
    ميوه ها: سيب، انبه، هلو، گلابی، آناناس، آلو، تمشك، توت فرنگی، پرتقال، گوجه فرنگی
    از دادن میوه های خیلی شیرین مثل موز پرهیز کنید لطفا
    اگر چند روز هم هست تازه آوردینش و خریداری شده بهش زمان بدید این فسقلی ها خیلی پرخور هستن پس مطمئن باشید غذا رو هیچ وقت پس نمیزنن
    برای چکاپ و انگل تراپی هم به دامپزشک حتما مراجعه کنید
    ذرت هم جز علاقه های خوکچه است بهش تفننی بدید لازمه
    ویرایش توسط sisil : 13th August 2015 در ساعت 08:04 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    18162
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    خب اگر تازه خریداری کردید این امری طبیعی هست که هنوز به محیط اطرافش و شما عادت نکرده
    من همیشه به بقیه دوستان گفتم شما ۲۴ ساعت کنار قفسش نیستید که ببینید چه میزان آب و غذا میخوره ، غذا رو از ظرفش میشه متوجه شد اما آب کمتر
    از ظرف مخصوص آبخوری جوندگان استفاده کنید کاسه احتمال خفه شدن حیوان رو داره بگذارید یکجای مخصوص و اصلا جابه جا ش نکنید خودش عادت میکنه و میره سمتش
    سعی کنید بیشتر کنارش باشید و باهاش صحبت کنید اما به منظور غذا دادن نباشه چون شرطی میشه و وابسته شما و فقط میگه کنارم بمون تا غذا بخورم
    یونجه و پلت هر چقدر هم میخوره عالیه ، یونجه تمام مدت داخل قفسش باشه هیچ مشکلی نیست و مطمئن باشید گشنه میشه میره میخوره
    پلت یونجه تهیه کنید پلت هایی که خیلی داخلش انواع و اقسام دانه ها و تخمه های رنگی هستن معمولا توصیه نمیشه
    در غذایی خوکچه باید از چهار دسته گیاهان یا علوفه خشک ، سبزیجات و حبوبات و میوه جات استفاده کنید
    چون قادر به ساخت ویتامین c نیست بدنشون ، باید به این نکته ضروری توجه کرد و روزانه یک قاچ کوچک گوجه رو حتما گذاشت و موادی که ویتامین ث بدنش رو تامین کنن
    بهش در فصلش چند دانه انار بدید چون به منظم کردم دستگاه گوارشش خیلی کمک میکنه
    یونجه که همیشه در دسترسش باشه
    میوه ها و سبزیجات مجاز هم :
    هویج ، کلم ، کرفس ، میوه های خیاری شکل ، گوجه فرنگی ، کاهو به مقدار و میزان معین ، سیب و گلابی هست
    شما طی شبانه روز باید دو بار بهش غذا بدید جدا از یونجه که همیشه در دسترسش باشه
    یک وعده رو همیشه سبزیجات بگذارید براش
    آب رو هم که گفتم مطمئن باشید میخوره ظرف و گذاشتید با ماژیک علامت بزنید تا میزان آب مصرفی ش و متوجه بشید
    نصف ليوان پلت در روز برای خوكچه های بالغ و يك ليوان برای خوكچه های كوچكتر از 6 ماه كافی هستش
    سبزيجات: يونجه، تربچه، جوانه شبدر، ريحان، بروكلی، انواع كلم، هويج، كرفس، برگ چغندر، گشنيز، شبدر، خيار، فلفل سبز، نعناع، جعفری، نخود فرنگی و غلاف آن ، كاسنی، برگ تربچه، برگ تمشك، چمن.
    ميوه ها: سيب، انبه، هلو، گلابی، آناناس، آلو، تمشك، توت فرنگی، پرتقال، گوجه فرنگی
    از دادن میوه های خیلی شیرین مثل موز پرهیز کنید لطفا
    اگر چند روز هم هست تازه آوردینش و خریداری شده بهش زمان بدید این فسقلی ها خیلی پرخور هستن پس مطمئن باشید غذا رو هیچ وقت پس نمیزنن
    برای چکاپ و انگل تراپی هم به دامپزشک حتما مراجعه کنید
    ذرت هم جز علاقه های خوکچه است بهش تفننی بدید لازمه
    از راهنمایی کاملتون ممنون. این حیوان الان 2 هفته است که خریداری شده. آب را علامت زدم. اصلا کم نشد!!! گوجه رو با ولع میخوره. هویج و سیب هم خوب میخوره. به سمت سبزیجات اصلا نمیره!!! همه پلاسیده میشه و باید از قفس خارج بشه. فلفل دلمه ای و خیار و کرفس و جعفری هم امتحان کردم. نخورد!
    انگل تراپی و چکاپ و کوتاهی مو و ناخن انجام شده.
    یونجه و پلت همیشه در دسترسشه.
    منو که میبینه شروع به جست و خیز و غذا خوردن میکنه و خیلی تلاش میکنه توجه منو جلب کنه که کنارش بشینم و اون غذا بخوره. اگه توجه نکنم میره میخوابه!!!
    حالا چطور میتونم مجبورش کنم غذاهایی که دوست نداره بخوره؟ یا از ظرف آبش آب بخوره؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط parniand نمایش پست ها
    از راهنمایی کاملتون ممنون. این حیوان الان 2 هفته است که خریداری شده. آب را علامت زدم. اصلا کم نشد!!! گوجه رو با ولع میخوره. هویج و سیب هم خوب میخوره. به سمت سبزیجات اصلا نمیره!!! همه پلاسیده میشه و باید از قفس خارج بشه. فلفل دلمه ای و خیار و کرفس و جعفری هم امتحان کردم. نخورد!
    انگل تراپی و چکاپ و کوتاهی مو و ناخن انجام شده.
    یونجه و پلت همیشه در دسترسشه.
    منو که میبینه شروع به جست و خیز و غذا خوردن میکنه و خیلی تلاش میکنه توجه منو جلب کنه که کنارش بشینم و اون غذا بخوره. اگه توجه نکنم میره میخوابه!!!
    حالا چطور میتونم مجبورش کنم غذاهایی که دوست نداره بخوره؟ یا از ظرف آبش آب بخوره؟
    خب این نشونه اینه که به شما خیلی وابسته شده و همونطور که گفتم شرطی اینکارو میکنه یعنی به شرط حضور شما غذا میخوره
    خب شما قدم اول اینه که دیگه کنارش نمونید تا غذاش و بخوره
    در روز براش ساعت بذارید مثلا ظهر دو ساعت میارید بیرون یا همون قفس پیشش باشید
    غروب هم همینطور یعنی برای تعویض غذا نباشه فقط برای نوازش و پیش هم بودن
    سعی کنید ساعت ها رو یکسان نگه ندارید که متوجه بشه این ساعت شما میاید و نباید غذا بخوره تا وقتی که حضور دارید
    شما کمی از حساسیتون کم کنید و فقط غذاهای بالا رو متنوع براش بگذارید همون ترتیبی که گفته شد
    و آب هم همینطور
    بعد چند روز با این روال و وقت گرسنگی خودش سمتشون میره و امکان نداره آب نخوره
    این وابستگی به همین کل از سرش میوفته
    بسیار عالی که تمام موارد و رعایت کردید
    موفق و سلامت باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18174
    با سلام من به خاطر نبودم خوکچه ام رو امانت داده بودم که تو این مدت دو دندان جلویی بالاش شکستن و لاغر شده همچنین ناراحت و بی حوصله هس. چی بدم بخوره؟ چی کار کنم؟ دندون هاش چقد طول میکشه تا دوباره بلند شن؟ خیلی نگرانشم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهتاب55 نمایش پست ها
    با سلام من به خاطر نبودم خوکچه ام رو امانت داده بودم که تو این مدت دو دندان جلویی بالاش شکستن و لاغر شده همچنین ناراحت و بی حوصله هس. چی بدم بخوره؟ چی کار کنم؟ دندون هاش چقد طول میکشه تا دوباره بلند شن؟ خیلی نگرانشم
    سلام
    دوست من لطفا چند تاپیک جداگانه ایجاد نکن عزیزم
    میدونم نگرانی
    به دامپزشکی برسونیدش باید معاینه بشه ، و البته از این پس غذای پوره و نرم بخوره احتمالا
    چه کردن با حیوون که دندوناش شکسته ؟؟!!!!!
    لطفا سریعتر ببرید دامپزشکی تا ببینه در چه سطحی هست نصف شده یا از جا دراومده نیاز به آنتی نباشه یک موقع ریشه ش چرک کنه
    پس جواب این سوالات و در معاینه حضوری میشه فهمید حتما سریعتر ببرش دامپزشکی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18174
    نگران پریدنشون نباشین درسته که دیوانه وار میپرن و سر تکون میدن و حرکات عجیب نشون میدن ولی کاملا طبیعیه و این بازیشون هس. معمولا وقتی خوشحالن اون کارا رو انجام میدن. شما باید فقز تماشاشون کنین و بخندین. هر چی بزرگ تر بشن این کارشون به علت سنگینی و تکراری شدن محیط کمتر میشه اونا به تغییرات و هیجان احتیاج دارن پس براشون به مرور سرگرمی های مختلف فراهم کنین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18174
    خیلی ممنون از راهنماییتون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    نگران پریدنشون نباشین درسته که دیوانه وار میپرن و سر تکون میدن و حرکات عجیب نشون میدن ولی کاملا طبیعیه و این بازیشون هس. معمولا وقتی خوشحالن اون کارا رو انجام میدن. شما باید فقز تماشاشون کنین و بخندین. هر چی بزرگ تر بشن این کارشون به علت سنگینی و تکراری شدن محیط کمتر میشه اونا به تغییرات و هیجان احتیاج دارن پس براشون به مرور سرگرمی های مختلف فراهم کنین

دوست خوبم لطفا برای ارسال کامنت برای موضوع خاصی حتما از کلید نقل قول استفاده بفرمایید
    و من انجام وظیفه میکنم نیازی به تشکر نیست کلید لایک هم به این منظور گذاشته شده
    از حال کوچولوتون مارو بی خبر نگذارید
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18174
    سلام خواستم بگم که خوکچه ام رو بردم کلینیک و گفتن که هیچ مشکلی نداره و به مروذ دندوناش بلند میشن فقط باید تقویت شه منم حسابی چه از نظر روحی و چه از نظر تغذیه بهش رسیدگی کردم و ظرف 5 روز خییییلی بلند شدن خیلی خوشحالم. البته زودتر از حالت معمولی بلند شدن! خودش هم خیلی خوشحاله و لوس تر شده!!!!

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    سلام خواستم بگم که خوکچه ام رو بردم کلینیک و گفتن که هیچ مشکلی نداره و به مروذ دندوناش بلند میشن فقط باید تقویت شه منم حسابی چه از نظر روحی و چه از نظر تغذیه بهش رسیدگی کردم و ظرف 5 روز خییییلی بلند شدن 😁 خیلی خوشحالم. البته زودتر از حالت معمولی بلند شدن! خودش هم خیلی خوشحاله و لوس تر شده!!!!

سلام
    مرسی که اطلاع دادین
    خدا رو صدهزار مرتبه شکر و از همه مهمتر مرسی که براتون مهم بود و بردینش
    ایشالله همیشه سالم باشه در کنار شما
    دیگه هیچ وقت امانت ش نده [emoji252]

صفحه 78 از 100 نخستنخست ... 28596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)