نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین نمک آب شور موجود در بازار

رأی دهندگان
103. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کنت مارین

13 12.62%
  • آکواریم سیستم

2 1.94%
  • سیچم

2 1.94%
  • برایت ول

40 38.83%
  • اینستنت اوشن

1 0.97%
  • کروتچ

0 0%
  • ردسی

29 28.16%
  • آکوامدیک

4 3.88%
  • مرینیم

0 0%
  • دلتا مارین

3 2.91%
  • تترا

2 1.94%
  • سرا

4 3.88%
  • تروپیک مارین

2 1.94%
  • تانزی

0 0%
  • سایر نمک ها

1 0.97%
صفحه 14 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 176
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    من این موضوع رو قبول دارم که تولید کننده داخلی داره کم کاری میکنه اما اینم قبول ندارم که دیگه نمکی که میده خودش عامل امونیاک و نیتریت ونیترات تانک ما هست،این زمانی قابل اثبات هست که ما همه اب تانکامونو با تی دی اس صفر پر کرده باشیم فیلتراسیون تانک درست باشه اسکیمر ها حرفه ای باشه بعد بیایم به نمک برسیم ،نه اینکه تا 6 ماه پیش باید میجنگیدیم با به اصطلاح با تجریه های این صنف که اقا تی دی اس صفر بریزین در غیر این صورت شما نیترات و فسفات و سیلیکاتو دستی به تانکتون دارین اضافه میکنید از طریق آب(بماند هر کی هم رسید هر چی دلش خواست اینور اونور راجعبمون گفت از گروه های کاسبی تو وایبر و فروم های همسایه ولی خداروشکر تقریبا جاافتاده تی دی اس صفر) توکل دنیا هم تا چند وقت پیش که متد هایی مثل DSR و triton نبود کسی نمیتونست کل عناصر نمک رو اندازه بگیره و مقایسه کنه اونارو با هم و همه تانکای اس پی اس دومینیتد هم حتی با همین تستر های در دسترس اکواریوم داران جلو میرفتن پ.ن: برای دوستانی که با متد های DSR و triton آشنایی ندارن ، این متدها تعویض اب ندارن و تک تک عناصر نمک رو اندازه میگیرن و به صورت دستی به اب تانک اضافه میکنند بر اساس نیاز و مصرف تانک که متد های خیلی گرونی هم هستن در کل میشه گفت اگه شما بتونید کلسیوم و سختی اب رو کنترل کنید نیترات و فسفات هم تو رنج مطلوب نگه دارین بدون تعویض اب و با اضافه کردن یه سری عناصر میتونید از تعویض اب بی نیاز شین (البته همچنان بهترین راه تعویض اب هست و در مواقعی که تانک به بن بست میرسه تعویض اب به راحتی اونو احیا میکنه که اونم باز بر میگرده به عناصر داخل نمک)
    جواب این بخش رو در همون پست بالایی دادم و از تکرار پرهیز کردم. اینکه قبول ندارید به دیده ما جا دارد...کل این بحث علمی است و بعید میدونم هیچ یک سود و زیان مادی داشته باشیم فقط لذتی از مطالعه و تحقیق و همفکری... و هر خواننده ای هم در نتیجه گیری بی شک اختیار تام دارد موفق باشید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    سلام به آقای فربود عزیز توضیح اول: کل بحث بنده بیشتر ملاحث تئوریک هست و ناظر بر تولید کننده یا بسته بندی کننده داخلی خاصی نیست. صرفا تبادل نظر علمی است. توضیح دوم : اغلاط املایی رو که باوجود دقت به دلیل خستگی اجتناب ناپذیر است به دیده اغماض ببینید. توضیح سوم: در مورد جمله قرمز شده کلا عبارت به صورت تجمیعی مورد نظر است نه فقط بخشی از ان. پارامترهای آب با هم در ارتباط تنگاتنگی هستند و ملاک قرار دادن هر یک به تنهایی کار درستی نیست.پس در عبارت من پی اچ و سختی و کلسیم هر سه باهم مورد توجه قرار گرفته .... برای مقایسه تک تک هر ایتم هم بهترین رفرنس مقدار ان پارامتر در اقیانوس ها و ابهای ازاد است...مثلا آیا پارامتر kh در اقیانوس ها 12 هست؟! ایا با این سختی شما میتوانید با موفقیت sps نگه داری کنید؟!! مستحضرید که اس پی اس ها سختی 8 تا 10 را میپسندد که در دسته نرمال و به تعبیر من دسته متوسط قرار میگیرند. حال اگر بحثی دارید در مورد سختی مناسب برای تانک مرجانی این را میتوان جداگانه مورد بحث قرار داد. ولی اگر با سختی 8 تا 10 برای تانک ریف موافقید خودتان نمک مورد نظرتان را از جهت تامین این سختی ارزیابی کنید.... توضیح 4 : در مورد 4 و بحث مواد ارگانیک ، خیلی سوال عجیب است بخصوص اینکه اط طرف شماست و بنده دانش شما رو قبول دارم و ابه احتمال اقوی اینست که بهتر از من میدانید که مواد مورد استفاده در نمک از کلسیم کلراید گرفته تا سولفات منیزیم خالص نیستند و بحث خلوص در قیمت نمک بسیار تاثیر گزار است لذا تولید کننده ها علاقه به استفاده از مواد گرید صنعتی دارند این ناخالصی در عمده موارد به شگل مواد ارگانیک با ترکیباتی پیچیده هستند و طی چندین روز و گاهی چندین هفته توسط باکتری های هتروفیک به مواد تشکیل دهنده یعنی امونیاک و فسفات و .... تجزیه میشوند که متعاقبا این امونیاک توسط باکتریهای اتوفیک به نیتریت و سپس نیترات تبدیل میشن.....مثل همه غذاهیی که ما برای تغذیه ماهی ها میریزیم یا خود میکرو جلبک ها و خود باکتریهای مرده..... این همون چرخه نیتروژن هست..من متوجه نشدم اساسا و دقیقا کجایش را قبول نداشتید خاصه اینکه همه نمک های داخلی و چینی این مشکل رو بوضوح دارند و ربطی به افزودنی های ما ندارد....سیفون کنید یک هفته هیچ افزودنی به تانک نریزید و ازمایش کنید!!! امیدوارم فراموش نکرده باشید نمکی که بواسطه استفاده از کلرید منیزیم ناخالص مدتها تانک ها دچار مشکل نیترات و جلبک مویی میکرد!! امیدوارم توضیحات مکفی باشد و حداقل خصوصی هم که باشد به من بفرمایید که شما که اشتباه تایپی نیترید رو دید چطور مواد ارگانیک یا الی رو در نمک تاکنون ندید... مخصوصا اینکه فرمودید نمک های ایرانی رو قبل استفاده کردید گویا...لذا یا خیلی خوش شانسید یا با مزاح فرمودید! موفق باشید و شاد

سلام آقای کیمیایی
    ممنون برای توضیحات کاملتون
    من در اینکه شما با علم صحبت میکنید و با مستندات شکی ندارم اگرم اون سوالاتو مطرح کردم قصد به چالش کشیدن شمارو ندارم و نخواهم داشت فقط خواستم تاپیک پویا باشه و دوستانی که میخونند کمی مطلب رو علمی تر دنبال کنند
    در رابطه با نیترید هم شاید باورتون نشه ولی واقعا غلط املایی نگرفتم و فکر کردم یه فاکتور هست که من بی اطلاعم و این رو هم اخر پستم مطرح کردم که سوء برداشت نشه
    بازم ممنونم که علی رغم مشغله کاری وقت گذاشتین چند خطی نوشتین تا استفاده کنیم
    شاد کام باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

سلام آقای کیمیایی
    ممنون برای توضیحات کاملتون
    من در اینکه شما با علم صحبت میکنید و با مستندات شکی ندارم اگرم اون سوالاتو مطرح کردم قصد به چالش کشیدن شمارو ندارم و نخواهم داشت فقط خواستم تاپیک پویا باشه و دوستانی که میخونند کمی مطلب رو علمی تر دنبال کنند
    در رابطه با نیترید هم شاید باورتون نشه ولی واقعا غلط املایی نگرفتم و فکر کردم یه فاکتور هست که من بی اطلاعم و این رو هم اخر پستم مطرح کردم که سوء برداشت نشه
    بازم ممنونم که علی رغم مشغله کاری وقت گذاشتین چند خطی نوشتین تا استفاده کنیم
    شاد کام باشید
    سلامی دوباره به دوست گرامی فربود
    لطف شما همیشه شامل حال ما بوده...خوشبختانه کسی اینروزها با این مطالب کاری ندارد و شاید ما دو نفر باشیم که با علاقه مطالب هم را تعقیب میکنیم. حداقل برای من که اینطور است پست هایتان را به ذقت میخوانم و استفاده میکنم. از نقدی هم که نوشتید متشکرم.
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    16318
    با سلام خدمت تمام دوستان
    دوستان مطالبی را راجع به نمک های ایرانی عنوان کرده اند که بسیار مفید و سازنده هستند و من بعنوان کسی که در حال دست و پنجه نرم کردن با تولید هست ضمن تشکر از دوستان اعلام میکنم آویسا از هر طرح و ایده و روش علمی که در بهتر کردن محصول تاثیر داشته باشد صمیمانه استقبال نموده و روی آن کار خواهیم کرد، ضمن اینکه موانع تولید در کشور ما بیشمار است مثلا مواد اولیه - نیروی کار متخصص و...، تولید کنندگان داخلی (حداقل آویسا) بفکر کم کاری و سودجویی نیست و مشتری مداری و پیشرفت همواره سرلوحه کار ما قرار خواهد داشت. از این رو آماده همفکری و همکاری با تمامی کسانی که در این زمینه تخصص لازم را دارند هستیم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    سلام دوستان عزیز
    به نظرتون نمک کنت بهتره یا رد سی؟
    برای راه اندازی اولیه

Sent from my C5303 using Tapatalk
    ویرایش توسط mohammad91 : 11th August 2015 در ساعت 12:42 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    برای راه اندازی اولیه

جفتشون عالیه اقا محمد،ولی کنت یکم گرون تره و ردسی به صرفه تر.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    برای راه اندازی اولیه

من ردسی گرفتم
    دیروز با آب RO تست زدم نتایج این بود

24 ساعت هوادهی اولیه
    شوری 25
    کلسیوم 500 با تست کلسیوم API , JBL
    منیزوم 1420 با تست JBL
    کا اچ 13.2 با تست سالیفرت
    پی اچ 8.8 با تست API

به نظرم به نمک های بازار اصلا اعتمادی نیست، بهتره با دقت بیشتری خریداری کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    من ردسی گرفتم

24 ساعت هوادهی اولیه
    شوری 25
    منیزوم 1420 با تست JBL
    پی اچ 8.8 با تست API

خوب الان کجایی تست این نمک بنظر شما اشکال داره؟؟؟

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    من ردسی گرفتم

24 ساعت هوادهی اولیه
    شوری 25
    منیزوم 1420 با تست JBL
    پی اچ 8.8 با تست API

دوست عزیز فکر کنم شوری سنج شما ایراد داشته باشه ,وشوری بالاتر از این باشه که نتیجه تستها این شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر کنم شوری سنج شما ایراد داشته باشه ,وشوری بالاتر از این باشه که نتیجه تستها این شده
    شوری سنج رد سی استفاده میکنم و شوری سنج جیوه ای هر دو یه مقدار نشون میدن شوری رو آقا حجت

صفحه 14 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)