صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 129
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqaomid نمایش پست ها
    یه فیلتر کوچیک گذاشتم....با اینکه سرعتش خیلی کمه ولی تو اکواریوم یه خورده تلاطم ایجاد میکنه....... برا بچه ماهیا ضرر نداره؟؟؟؟؟؟برا زایمان دوتا ماده مشکل ایجاد نمیکنه؟؟استرس ایجاد نمیکنه براشون؟
    یا از وسیله ای به عنوان فشار شکن مقابل خروجی اب استفاده کنید و یا فیلتر رو به نحوی قرار بدید که کمترین تلاطم رو در اب ایجاد کنه خروجی به سمت شیشه باشه
    در کل برای ماهی ها در صورتی که جریان زیادی در اب تولید نکنه مشکلی پیش نخواهد امد
    استفاده از فیلترهای اسفنجی که با پمپ هوا کار می کنند برای چنین تانکهایی مناسب تر هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16852
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    یا از وسیله ای به عنوان فشار شکن مقابل خروجی اب استفاده کنید و یا فیلتر رو به نحوی قرار بدید که کمترین تلاطم رو در اب ایجاد کنه خروجی به سمت شیشه باشه
    در کل برای ماهی ها در صورتی که جریان زیادی در اب تولید نکنه مشکلی پیش نخواهد امد
    استفاده از فیلترهای اسفنجی که با پمپ هوا کار می کنند برای چنین تانکهایی مناسب تر هست
    خیلی بهتر شد.........saeed92129212

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-کاکاتیل-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    17057
    با سلام خدمت دوستان من ماهی گوپیم امروز زایمان کرد تو خود آکواریوم اما به محض در اومدن بچه انجل هام خوردنش بعدش یکی دیگه دنیا اورد و اون و مادرشو سریع به یه زایشگاه دستی که با جای خودکار ساخته شده انتقال دادم اما یکی دو ساعت میگذره و بچه ای دنیا نیاورده و همون یه دونس
    ایا احتمال داره بازم دنیا بیاره یا بمدازمش پیش بقیه ماهیا؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir-hossein نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من ماهی گوپیم امروز زایمان کرد تو خود آکواریوم اما به محض در اومدن بچه انجل هام خوردنش بعدش یکی دیگه دنیا اورد و اون و مادرشو سریع به یه زایشگاه دستی که با جای خودکار ساخته شده انتقال دادم اما یکی دو ساعت میگذره و بچه ای دنیا نیاورده و همون یه دونس
    ایا احتمال داره بازم دنیا بیاره یا بمدازمش پیش بقیه ماهیا؟
    سلام

تعداد بچه ها در هر زایمان یه سن و سایز ماهی بستگی دارد. به احتمال زیاد ماهی شما بچه ها را در تانک به دنیا آورده و شما دیر متوجه شدین و توسط آنجل شکار شدن و یا اینکه ماهی شما جوان هست و این اولین زایمان آن محسوب میشود.
    در صورت امکان یک عکس از ماهی خودتون اینجا قرار دهید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    سلام دوستان
    من دوتا ماده گوپی که شکمشون خاکستری (مایل به سیاه ) شده و یجورایی موقع زایمانشون هست جدا کردم
    میخواستم بدونم تا چند ساعت باید صبر کنم تا معلوم بشه بچه میکنند یا نه ؟ تا درصورت بچه دار نشدن انتقالشون بدم داخل آک
    دوم اینکه ظرفی که باید زایمان صورت بگیره باید چطوری باشه شرایطش منظورم کوچیک باشه با آب کم و دورتادورش با یه پارچه پوشیده باشه (یا ظرف اینقدر کدر باشه تا ماهی احساس راحتی کنه و جایی رو نبینه و محیطش نیمه تاریک باشه ؟تا ماهی به راحتی و بدون مزاحمتی زایمان کنه و غیرر... میخواستم منو راهنمایی کنید باتشکر

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دوتا ماده گوپی که شکمشون خاکستری (مایل به سیاه ) شده و یجورایی موقع زایمانشون هست جدا کردم
    میخواستم بدونم تا چند ساعت باید صبر کنم تا معلوم بشه بچه میکنند یا نه ؟ تا درصورت بچه دار نشدن انتقالشون بدم داخل آک
    دوم اینکه ظرفی که باید زایمان صورت بگیره باید چطوری باشه شرایطش منظورم کوچیک باشه با آب کم و دورتادورش با یه پارچه پوشیده باشه (یا ظرف اینقدر کدر باشه تا ماهی احساس راحتی کنه و جایی رو نبینه و محیطش نیمه تاریک باشه ؟تا ماهی به راحتی و بدون مزاحمتی زایمان کنه و غیرر... میخواستم منو راهنمایی کنید باتشکر
    سلام دوست عزیز
    ممکنه زایمان تا چند روز هم زمان ببره پس باید به ماهی ها زمان بدید
    بهترین حالت این هست که یک تانک برای ماهیان باردار با پ.شش گیاهی مهیا کنید تا حتی در هنگام تولد نوزادان توسط خود ماده خورده نشوند
    اگر ماهی ها اماده نباشتد این زمان ممکنه خیلی طولانی باشه پس در تانک تکثیر می تونید در کنار ماده یک نر هم قرلر بدید
    تانک نوزادان هز چه بزرگتر باشد رشد سریعتری خواهند داشت و نشاط بیشتری خواهند داشت
    نیازی به پوشاندن اطراف تانک نیست در زمان مقرر ماهی ماده نوزادان را بدنیا خواهد اورد
    اگر فراهم کردن تانک تکثیر براتون مقدور نیست می تونید از زایشگاههایی که در ماهی فروشی ها می فروشند تهیه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممکنه زایمان تا چند روز هم زمان ببره پس باید به ماهی ها زمان بدید
    بهترین حالت این هست که یک تانک برای ماهیان باردار با پ.شش گیاهی مهیا کنید تا حتی در هنگام تولد نوزادان توسط خود ماده خورده نشوند
    اگر ماهی ها اماده نباشتد این زمان ممکنه خیلی طولانی باشه پس در تانک تکثیر می تونید در کنار ماده یک نر هم قرلر بدید
    تانک نوزادان هز چه بزرگتر باشد رشد سریعتری خواهند داشت و نشاط بیشتری خواهند داشت
    نیازی به پوشاندن اطراف تانک نیست در زمان مقرر ماهی ماده نوزادان را بدنیا خواهد اورد
    اگر فراهم کردن تانک تکثیر براتون مقدور نیست می تونید از زایشگاههایی که در ماهی فروشی ها می فروشند تهیه کنید

وقتی که ماهی های ماده رو جدا کردم و داخل ظرف جداگانه ای قرار دادم برای زایمان میدیدم خیلی بیقرار هستند و اینور اونور زیاد میرن و اصلان آرامش نداشتند به همین دلیل بعد 5 ساعت بدون زایمان دوباره انتقالشون دادم به آک تا خوب به حالت زایمان برسند و اون موقع جداشون کنم

آیا بعد از زایمان میشه با یه اتاقکی توری مانند داخل آکواریوم یا همون زایشگاه از بچه ماهی ها نگهداری کرد تا بزرگ بشن یا نه باید فضا و جای بیشتری برای آنها درست کنم ؟ چون اگه قرار باشه یه آک دیگه درست کنم باید لوازم هایی همچون بخاری و پمپ و فیلتر بگیرم تا بچه ماهی ها هم شرایط و دما و محیط آک اصلی رو داشته باشند و بگیرند
    از اونجایی که شنیدم بچه ماهی ها ی گوپی یکم مقاوم هستند و الانم هوا گرمه ، میشه داخل یه ظرفی یا تنگ ماهی نگهداریشون کرد تا بزرگ بشن ؟

من از غذا ی Blood Worm (FD Mix Bloodworm دارم استفاده میکنم برای ماهی های آکم آیا برای بچه ماهی ها هم این غذا مناسب هست یا نه ؟

باتشکر از راهنمایی و کمک شما

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    وقتی که ماهی های ماده رو جدا کردم و داخل ظرف جداگانه ای قرار دادم برای زایمان میدیدم خیلی بیقرار هستند و اینور اونور زیاد میرن و اصلان آرامش نداشتند به همین دلیل بعد 5 ساعت بدون زایمان دوباره انتقالشون دادم به آک تا خوب به حالت زایمان برسند و اون موقع جداشون کنم

آیا بعد از زایمان میشه با یه اتاقکی توری مانند داخل آکواریوم یا همون زایشگاه از بچه ماهی ها نگهداری کرد تا بزرگ بشن یا نه باید فضا و جای بیشتری برای آنها درست کنم ؟ چون اگه قرار باشه یه آک دیگه درست کنم باید لوازم هایی همچون بخاری و پمپ و فیلتر بگیرم تا بچه ماهی ها هم شرایط و دما و محیط آک اصلی رو داشته باشند و بگیرند
    از اونجایی که شنیدم بچه ماهی ها ی گوپی یکم مقاوم هستند و الانم هوا گرمه ، میشه داخل یه ظرفی یا تنگ ماهی نگهداریشون کرد تا بزرگ بشن ؟

من از غذا ی Blood Worm (FD Mix Bloodworm دارم استفاده میکنم برای ماهی های آکم آیا برای بچه ماهی ها هم این غذا مناسب هست یا نه ؟

باتشکر از راهنمایی و کمک شما
    برای اطمینان خاطر بیشتر می تونید از زایشگاه هم استفاده کنید
    می تونید داخل همچین فضایی نگهداری کنید ولی مد نظر داشته باشید ماهی های شما باز هم زایمان خواهند داشت و تعداد بچه ماهی ها خیلی زود چند برابر خواهد شد پس اگر قصد تکثیر دارید حتما تانک مجزا نگه داری کنید تانک بچه ماهی ها رشد بیشتری داشته باشند شادابتر هم باشند
    هوادهی برای بچه ها الزلمی هست فیلتراسیون هم بزارید خوب هست ولی سیفون رئ حتما باید مرتبا انجام دهید ولی توی این دما نیازی به بخاری ندارید

می تونید اون غذا رو همپودر کنید و به بچه ماهی ها بدید ولی اصلا کافی نیست بهتره برای بچه ماهی ها تترا مین و ارتیما نیز تهیه کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    اگر بچه گوپی ها را یا خود گوپی ها را بریزم تو پرورشگاه و بذارم تو یه آکواریوم که ماهی هاش با گوپی نمیسازن طوریه؟
    و الان غذای زیر آبی ریز اگه بریزم پیش بچه گوپی ها خوبه یا باید پودرش کنم یا غذای مخصوصی هست که باید بدم؟
    و غیر غذا چیز دیگه هم باید به بچه گوپی ها داد؟
    و گوپی ماده من که از این گوپی بزرگ ها هو بود فکر کنم 3 ، 4 سانت حدودا 20 تا بچه ریخته که چندتایی هم مردند مثلاً دو سه تا را انگار خودشون خوردند و بعد بیرون دادند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    اگر بچه گوپی ها را یا خود گوپی ها را بریزم تو پرورشگاه و بذارم تو یه آکواریوم که ماهی هاش با گوپی نمیسازن طوریه؟
    و الان غذای زیر آبی ریز اگه بریزم پیش بچه گوپی ها خوبه یا باید پودرش کنم یا غذای مخصوصی هست که باید بدم؟
    و غیر غذا چیز دیگه هم باید به بچه گوپی ها داد؟
    و گوپی ماده من که از این گوپی بزرگ ها هو بود فکر کنم 3 ، 4 سانت حدودا 20 تا بچه ریخته که چندتایی هم مردند مثلاً دو سه تا را انگار خودشون خوردند و بعد بیرون دادند
    چرا هیچ کس راهنماییم نکرد؟

صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)