کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خب این روی دست نیومدنش روی قفس و داخل قفسه درسته ؟ اصلا جای دیگه نمیذارید باشه ؟ واکنشش به شما دور از قفس چطوره ؟ اگه دور باشه میاد روی دست ؟

چرا در قفس بازه و شبا بیرون از قفس میخوابه ؟ قوانین شما همیشه این بوده یا به تازگی این روش رو دارید پیاده میکنید . چون کاملا اشتباهه .. اینکار کمکی به اعتمادش به دست شما نمیکنه ،

شما باید بهش ثابت کنید که دست شما دیگه مثل قبل براش خطری نداره .. از دست شما غذا میگیره ؟
    سلام ممنونم من جواب سوالا رو میدم
    توی قفس خیلی مقاومت داره و نمیاد ؛ روی قفس بازم کمتره این مقاومتش و دور از قفس حتما میاد چون با اینکه اشناست با محیط هنوز میترسه من نباشم .
    چرا همه جا میره مثلا از قفسش میاد پایین میره سمت سیمای مودم یا سمت پرنده خواهرم ( بلبل خواهرم که کاملا دور و جایی هستش که از سمت قفس طوطی قابل دیدن نیست ) کلا توی اتاقم میچرخه یا میره بالای میز و جلو اینه این ازاد بودنشم همیشه همه زمانا نبود بعضی وقتا
    ( یکی از بچه های اینجا یه پرنده داره به اسم ارتا دیدم اون توی اتاقه از اون زمان منم تصمیم گرفتم اذیتش نکنم فقط هرچی نیاز داره براش فراهم کنم برای همین ازاد گذاشتنش رو بیشتر کردم .
    اگه دور باشه از قفس میاد روی دستم اونم بیشتر از ترس اگه کسی دیگه بیاد سمتش روی شونه من قایم میشه

خب یه مدت ناخنای پاش بلند شده بود من براش میله مخصوص گرفتم که ناخوناش کوتاه شه از اون زمان من در قفسشو باز میزاشتم اونم میومد بیرون و روی قفس میخوابید صبا که بیدار میشدم ( 6 و نیم چراغو میزدم ) و غذا براش میزاشتم میرفت داخل قفسش

اره این باز بودن در قفس بعد اون بی اعتمادی انجام دادم که شاید این حالت از بین بره ولی نرفت و کلا بدتر شد

اره غذا رو هم میگیره چیزی باشه که خیلی دوست داره ( تخم هندونه حتما میخوره ) اما مثلا تخمه افتاب گردون رو دو سه تای اولو میگیره میندازه من ادامه بدم میگیره میخوره میوه رو با دست نمیدم همیشه براش توی ظرفش میزارم گاهی سیب فقط با دست میدم اونم میخوره

الان نمیدونم با این وضع بردنش مسافرت درسته یا نه با توجه به اینکه هتل هم فک کنم پرنده رو راه نمیدن درسته ؟
    یه نکته دیگه الان وقتی زیاد توی قفس باشه جیغ میزنه و از قفش اویزون میشه که بیاد بیرون

کاش اون لحظه اذیتش نمیکردم اما مطمئنم هرکی میدیدش دلش براش غنج میرفت سرشو تکون تکون میداد بالاشو میزد به هم کلا خیلی دوست داشتنی بود اون لحظه
    ویرایش توسط قاصدک24 : 4th August 2015 در ساعت 10:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم
    1-تو دوره پر ریزی چیز خواستی باید بهش بدم؟؟؟
    2-یه وقتا شروع میکنه به جیغ زدن و بال زدن به خاطر پر ریزیشه؟؟؟ اینم بگم ملنگو من اولین پر ریزیش سنش کم
    3-ناخون هاش بلند شده باید گرفته بشه یا اشکالی نداره همین طوری بمونه؟؟؟ اگر بخوام خودم می تونم کوتاه کنم و با چی؟؟؟
    4-امروز دیدم چند بار اب از دهنش ریخت از چیه؟؟؟
    5- از چند وقت گی شروع به حرف زدن میکنه ملنگو؟؟؟
    ببخشید سوال هام زیاد شد ممنون میشم مثل همیشه کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    2-یه وقتا شروع میکنه به جیغ زدن و بال زدن به خاطر پر ریزیشه؟؟؟ اینم بگم ملنگو من اولین پر ریزیش سنش کم
    3-ناخون هاش بلند شده باید گرفته بشه یا اشکالی نداره همین طوری بمونه؟؟؟ اگر بخوام خودم می تونم کوتاه کنم و با چی؟؟؟
    سلام
    دوره پر ریزی بهتره کلسیم بیشتر به پرنده برسه میتونید از مکمل مودا تابرنیل هم استفاده کنید
    مشکلی نداره طبیعیه(اگه چیزی باعث ترسش نشده)
    مشکلی نداره اگه خیلی بلند نیست براش نشیمن سوهان دار بذارید
    اگه عطسه کرده باشه طبیعیه اگه هیمنجوری اب از دهنش میاد و بهتر نشده ببرید دامپزشکی
    اگه از جوجگی بخرید و تمرین کنید زود به حرف میاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17611
    سلام دامپزشکى متخصص اصفهان کسى سراغ داره ميخوام طوطيم رو ببرم براى واکسن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsh نمایش پست ها
    سلام دامپزشکى متخصص اصفهان کسى سراغ داره ميخوام طوطيم رو ببرم براى واکسن
    تو این تاپیک هست آدرسشون

http://www.parsipet.ir/thread10316.html#post249789

واکسن برای چی ؟ طوطی شما با پرنده های وحشی در ارتباط هست ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک24 نمایش پست ها
    سلام ممنونم من جواب سوالا رو میدم
    توی قفس خیلی مقاومت داره و نمیاد ؛ روی قفس بازم کمتره این مقاومتش و دور از قفس حتما میاد چون با اینکه اشناست با محیط هنوز میترسه من نباشم .
    چرا همه جا میره مثلا از قفسش میاد پایین میره سمت سیمای مودم یا سمت پرنده خواهرم ( بلبل خواهرم که کاملا دور و جایی هستش که از سمت قفس طوطی قابل دیدن نیست ) کلا توی اتاقم میچرخه یا میره بالای میز و جلو اینه این ازاد بودنشم همیشه همه زمانا نبود بعضی وقتا
    ( یکی از بچه های اینجا یه پرنده داره به اسم ارتا دیدم اون توی اتاقه از اون زمان منم تصمیم گرفتم اذیتش نکنم فقط هرچی نیاز داره براش فراهم کنم برای همین ازاد گذاشتنش رو بیشتر کردم .
    اگه دور باشه از قفس میاد روی دستم اونم بیشتر از ترس اگه کسی دیگه بیاد سمتش روی شونه من قایم میشه

خب یه مدت ناخنای پاش بلند شده بود من براش میله مخصوص گرفتم که ناخوناش کوتاه شه از اون زمان من در قفسشو باز میزاشتم اونم میومد بیرون و روی قفس میخوابید صبا که بیدار میشدم ( 6 و نیم چراغو میزدم ) و غذا براش میزاشتم میرفت داخل قفسش

اره این باز بودن در قفس بعد اون بی اعتمادی انجام دادم که شاید این حالت از بین بره ولی نرفت و کلا بدتر شد

اره غذا رو هم میگیره چیزی باشه که خیلی دوست داره ( تخم هندونه حتما میخوره ) اما مثلا تخمه افتاب گردون رو دو سه تای اولو میگیره میندازه من ادامه بدم میگیره میخوره میوه رو با دست نمیدم همیشه براش توی ظرفش میزارم گاهی سیب فقط با دست میدم اونم میخوره

الان نمیدونم با این وضع بردنش مسافرت درسته یا نه با توجه به اینکه هتل هم فک کنم پرنده رو راه نمیدن درسته ؟
    یه نکته دیگه الان وقتی زیاد توی قفس باشه جیغ میزنه و از قفش اویزون میشه که بیاد بیرون

کاش اون لحظه اذیتش نمیکردم اما مطمئنم هرکی میدیدش دلش براش غنج میرفت سرشو تکون تکون میداد بالاشو میزد به هم کلا خیلی دوست داشتنی بود اون لحظه
    خب پس اونقدرا هم شرایطش بد نیست . اینکه خارج از قفس میاد روی دست شما خوبه ..

جلو آینه نذارید برید . من به دوستمون ( آرتا ) هم گفتم این روش مناسب نیست . کاش جواب های ما رو هم میخوندین . طوطی باید یاد بگیره که همیشه یه جای امن تو خونه هست که مال خودشه .. شما ممکنه جایی برید که مجبور شید تو قفس بذارید یه روز ، دو روز و شاید یه هفته حتی نتونستید بیاریدش بیرون و اونوقت طوطی نمیتونه تحمل کنه .. شما باید بهش عادت بدین که به تو قفس موندن عادت کنه .. تحت هر شرایطی بذارید شبا داخل قفس بخوابه .. و برای شروع، روزا بذارید 2 3 ساعت داخل قفس بمونه . اوایلش مقاومت میگنه . اما قانون داشته باشید برای طوطی . تا تربیتش از دستتون خارج نشه

روی شونه هم نذارید بشینه. فقط روی انگشتای دست .. وقتی روی دست شماست دیگه دست رو تکون ندید و اگه از دستتون غذا میگیره روی دست بهش جایزه بدین .. و سعی کنید با همین جایزه دادن ها طوطی رو دویاره به دست خودتون علاقمند کنید .. بذارید فکر کنه هر وقت دست شما بهش نزدیک میشه غذاهای خوشمزه داره و قراره بهش خوش بگذره ..

زنگ بزنید از هتل بپرسید .. ریسک نکنید و تا مطمئن نشدین نبریدش .. اما اگه هتل مشکلی نداره ، شما هم برای بردنش مشکلی نخواهید داشت جز اینکه براش تو قفس موندن سخته که این دیگه نتیجه کار شماست و اگه من تاکید میکنم ، ساعاتی رو داخل قفس بمونه در روز ، یکیش همین مسافرت هست.. ملنگو هم تمایل زیادی به فرار کردن داره و خیلی باید مراقب باشید و. از قفس که میاریدش بیرون حتما باید در و پنجره بسته باشه ..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    به توضیحات آقا ابولفضل اضافه کنم :

1. غذا های پروتئین دار مثل حبوبات ... و غذاهای حاوی ویتامین A مثل هویج و سبزیجات نارنجی زرد ... حتما استفاده کنید برای کیفیت و درخشندگی پرها لازم هست

5. بین 8 تا 1 سالگی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17237
    بچه ها من یه طوطی ملنگو نر حدود 2ساله یک هفتست خریدم
    طوطیم رو باهاش کار کردم رو دست می یاد و غذا میگیره و ازم نمی ترسه اما نمی زاره سرش رو ناز کنم.
    چیکار کنم ؟
    وقتی میخوام ناز کنم سرش رو میاره بالا و منقارش رو باز می کنه انگار می خواد گازم بگیره... چیکار کنم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ASALL نمایش پست ها
    طوطیم رو باهاش کار کردم رو دست می یاد و غذا میگیره و ازم نمی ترسه اما نمی زاره سرش رو ناز کنم.
    چیکار کنم ؟
    وقتی میخوام ناز کنم سرش رو میاره بالا و منقارش رو باز می کنه انگار می خواد گازم بگیره... چیکار کنم ؟
    کلا ملنگو و شاه طوطی خیلی از این کار خوششون نمیاد برای تمرین تاپیک زیر رو بخونید
    http://www.parsipet.ir/thread24488.html
    ویرایش توسط abolfazl : 11th August 2015 در ساعت 12:13 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ASALL نمایش پست ها
    چیکار کنم ؟
    سلام . به هفته زمان خیلی کمی هست . خیلی بیشتر از اینا ممکن بود طول بکشه رام شدنش . اما همین که تو این یه هفته اومده رو دستتون خیلی پیشرفت خوبیه ..

سر خاروندن کار زیاد واجبی نیست ، اگه اعتمادش به شما بیشتر بشه امکان داره که این اجازه رو به شما بده ..

سعی نکنید سرش رو به زور ناز کنید ، اینجوری اعتمادش به دست شما کم میشه ، هر وقت خودش خواست ... اصلا عجله نکنید

صفحه 367 از 529 نخستنخست ... 267317348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386417467 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)