صفحه 5 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 208
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام
    شوری امروز 1.25
    خوبه؟
    ویرایش توسط erfan2251 : 6th August 2015 در ساعت 09:39 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    سلام
    شوری امروز 1.25
    خوبه؟
    سلام
    شوری برای تانک ریف در محدوده ی 1.23 تا 1.25 و برای تانک ماهی بین 1.21 تا 1.25 مناسبه
    برای اضافه کردن ماهی توصیه ای اگه شده برای این بوده شما نتیجه موفق تری در نگهداری از تانکتون داشته باشید . وقتی پارامترها و شرایط آب مناسب باشه (آمونیاک و نیتریت به صفر رسیده باشه و شرایط از نظر دما و شوری و ph و... مناسب باشه ) از نظر تئوری هر موقع دوست دارید میتونید ماهی اضافه کنید . برای اطمینان بیشتر تعداد زیادی ماهی رو با هم وارد تانک نکنید که باعث شوک به سیستم بشه . بقیه موارد به سلیقه و خواست خودتون برمیگرده. هدف همه ی دوستان در اینجا کمک به هم دیگه برای داشتن اکواریومی بهتر هست.
    در پست قبل از این نظر گفتم عجله نکنید که اکواریوم به پایداری بیشتری برسه . برای خرید جراح هم از نظر استاندارد و شرایط ایده آل همونی هست که در پست قبل توضیح دادم ولی در عمل خیلی ها تونستن خارج از توصیه های کلی هم ماهی هاشون رو سالم نگه دارن ولی خوب دیگه ایده آل نیست!
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 6th August 2015 در ساعت 01:45 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام
    شوری برای تانک ریف در محدوده ی 1.23 تا 1.25 و برای تانک ماهی بین 1.21 تا 1.25 مناسبه
    برای اضافه کردن ماهی توصیه ای اگه شده برای این بوده شما نتیجه موفق تری در نگهداری از تانکتون داشته باشید . وقتی پارامترها و شرایط آب مناسب باشه (آمونیاک و نیتریت به صفر رسیده باشه و شرایط از نظر دما و شوری و ph و... مناسب باشه ) از نظر تئوری هر موقع دوست دارید میتونید ماهی اضافه کنید . برای اطمینان بیشتر تعداد زیادی ماهی رو با هم وارد تانک نکنید که باعث شوک به سیستم بشه . بقیه موارد به سلیقه و خواست خودتون برمیگرده. هدف همه ی دوستان در اینجا کمک به هم دیگه برای داشتن اکواریومی بهتر هست.
    در پست قبل از این نظر گفتم عجله نکنید که اکواریوم به پایداری بیشتری برسه . برای خرید جراح هم از نظر استاندارد و شرایط ایده آل همونی هست که در پست قبل توضیح دادم ولی در عمل خیلی ها تونستن خارج از توصیه های کلی هم ماهی هاشون رو سالم نگه دارن ولی خوب دیگه ایده آل نیست!
    موفق باشید
    بسیار ممنون از زحمات شما
    من هم خواستم فقط از راهنمایی های شما استفاده کنم و منظورم اون چیزی نیس که شما فکر میکنید
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام
    من امروز تصمیم گرفتم فعلا به تانک چیزی اضافه نکنم (تقریبا تا عید) آون موقع به چیلر میخرم و تانک هم به ثبات بیشتری میرسه و من هم شروع به اضافه کردن ریف میکنم
    اگه موافق هستین به چراغ سبز نشون بدین اگر نه که من برم چیلر بگیرم و ری اضافه کنم
    باتشکر از شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    منکه زاهدان زندگی میکنم و هوا گرمه دارم بدون چیلر تانکم رو نگه میدارم فکر نکنم تبریز خیلی گرم باشه که شما نیاز به چیلر داشته باشید اگه یک بخاری خوب تهیه کنید به صرفه تر هست تا عید فکر نکنم بتونید صبر کنید آخه من هر موقع تصمیم گرفتم چیزی نخرم دو هفته بعدش یک موجودی به تانک اضافه شده اگه خوب به تانک برسید زیاد زیاد تا یک ماه دیگه تانکتون به ثبات میرسه مقدار لایوراک رو هم به حد قانونی ریف برسونید و حتی اگه تانک جا داشت بیشتر هم تهیه کنید چون میخواهید در آینده ماندارین بخرید باید تولید پاد و آمفی پاد زیادی داشته باشید البته به گفته دوستمون اگه بتونید یک رف تهیه کنید که خیلی خوب میشه برای خرید ماهی هم به مرور و در هر دوسه هفته دو تا به نظر من کافیه و بیشتر ریسکش میره بالا تا نظر اساتید چی باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    منکه زاهدان زندگی میکنم و هوا گرمه دارم بدون چیلر تانکم رو نگه میدارم فکر نکنم تبریز خیلی گرم باشه که شما نیاز به چیلر داشته باشید اگه یک بخاری خوب تهیه کنید به صرفه تر هست تا عید فکر نکنم بتونید صبر کنید آخه من هر موقع تصمیم گرفتم چیزی نخرم دو هفته بعدش یک موجودی به تانک اضافه شده اگه خوب به تانک برسید زیاد زیاد تا یک ماه دیگه تانکتون به ثبات میرسه مقدار لایوراک رو هم به حد قانونی ریف برسونید و حتی اگه تانک جا داشت بیشتر هم تهیه کنید چون میخواهید در آینده ماندارین بخرید باید تولید پاد و آمفی پاد زیادی داشته باشید البته به گفته دوستمون اگه بتونید یک رف تهیه کنید که خیلی خوب میشه برای خرید ماهی هم به مرور و در هر دوسه هفته دو تا به نظر من کافیه و بیشتر ریسکش میره بالا تا نظر اساتید چی باشه.
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
    منظورتون از رف چیه اگه رفرجیوم میگید من دارم ولی تا حالاگیاه پیدا نکردم

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    سلام
    من امروز تصمیم گرفتم فعلا به تانک چیزی اضافه نکنم (تقریبا تا عید) آون موقع به چیلر میخرم و تانک هم به ثبات بیشتری میرسه و من هم شروع به اضافه کردن ریف میکنم
    اگه موافق هستین به چراغ سبز نشون بدین اگر نه که من برم چیلر بگیرم و ری اضافه کنم
    باتشکر از شما
    سلام:
    بحث خرید ریف و ماهی یه چیز شخصی هست و بستگی به توانایی و تجربه فرد و کیفیت راه اندازی اکواریوم داره به همین دلیل واقعا نمیشه گفت یک ماه یا دو ماه یا ... مناسب هست. اگر تمام استانداردهای ساخت اکواریوم رعایت شده باشه نیازی به گذشت زمان طولانی برای پایداری شرایط نیست اما تدریجی پیش رفتن مطمئنتره.
    برخی از اکواریوم داران که حرفه ای هستن در عرض یک ماه اکواریومی پر از ریف های حرفه ای راه میندازند . راه بهتر این هست شما ابتدا بیشتر ماهی هایی رو که قصد نگهداری ازشون داری بخرید تا اگر دچار بیماری یا ناسازگاری یا هر مشکل دیگه ای شد راحتتر بتونی درمانش کنی. بعد از تکمیل با تعداد ماهی که مورد نظر هست پارامترهای اساسی برای ریف رو تست کنید (مثل kh و سختی - کلسیم و منیزیم - سطح نیترات و فسفات و ... ) و احتمالا تجهیزات اضافی برای ریف رو تهیه کنید و پارامترهای آب رو برای ورود مرجان اندازه بگیرید اگر همه چیز مناسب بود به تدریج از ریفهای ساده تر شروع کنید. در طول این مدت تجربه ی بهتری هم از اکواریوم آب شور به دست میارید
    برای رفریجیوم و سایر مسائل آب شور به بخش خودش در همین سایت نگاهی داشته باشید کمکتون میکنه :
    رفریجیوم
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 7th August 2015 در ساعت 11:46 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام تو آکواریوم من سیانو اصلا ندیدم حتی کمی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!نمیدونم این نشانه ی خوبی هست یا نه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام
    تو آکواریوم من به اکو سیستمی به وجود آمده که تمامی آب سامپ باید اول برن به رفریجیوم و بعد برن به تانک اصلی آیا این مشکل به وجود میاره؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    [QUOTE=erfan2251;258985]سلام
    تو آکواریوم من به اکو سیستمی به وجود آمده که تمامی آب سامپ باید اول برن به رفریجیوم و بعد برن به تانک اصلی آیا این مشکل به وجود میاره؟[/QU
    عکسشو قرار بده تا متوجه شیم
    یعنی رف وسط سامپه یا با واتر پمپ ابو میفرستی تو رف

صفحه 5 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)