کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    این عکس پره بهادره که کنده
    http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image22.jpg
    اینم یه عکس دیگه
    http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image23.jpg
    بقیه ی پهاش را دور ریختم
    پرهاش با ریشه هستش فکر نکنم پرکنی باشه طبیعی هستش وقتی پر کنده میشه و میوفته باهاش بازی میکنن و داغونش میکنن پرها قاصدکی خودش کنده میشه و باهاش ور میرن پرها قاصدکی مشکلی نداره به نظرم این عکس دم هم با ریشه هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام بازم من اومدم با مشکل رو دست اوردن الان شاید نزدیک یک ماه میشه طوطی من نیمه دستی شده

قبلا خیلی راحت تو قفس جفت پاهاشو رو دستم میزاشت وقتی تخمه جلوش میگرفتم ولی از وقتی از قفس خارجش کردم و یک گشتی با هم زدیم دیگه حاضر نشد جفت پاهاشو رو دستم بزاره بخاطر همین از اون روز به بعد به زور از قفس خارجش میکردم یعنی وقتی پا اولش رو دستم بود بلندش میکردم بالا و با انگشتم اون یکی پا که رو چوب نشیمن هستش رو بلند میکردم و از قفس خارجش میکردم یک اتاق دیگه میبردمش و کلی تخمه بهش میدادم و دوباره میزاشتم بالا قفس باز کلی تخمه بهش میدادم( گفتم شاید فک کنه اگه رو دستم بیاد کلی جاییزه گیرش میاد ) خلاصه هنوز درگیرم با طوطیم و به زور رو دستم میارمش ولی وقتی رو دستم بیاد دیگه تکون نمیخوره یعنی از دستم نمیپره حتی اگ به زور خارجش کنم امروز باز خواستم بازی نردبون باهاش تمرین کنم که متاسفانه باز همکاری نکرد منم واسه اولین بار بردمش طبقه پایین پیش خانواده گفتم شاید بیشتر بگرده و کلی ادم بیبنه بهتر راه میاد اتاق طوطی ها دیگه هم بردمش از دور بقیه طوطی هامو هم دیدم وقتی پیش خانواده بودیم کلی واسمون سوت زد تو گلویی سلام میگفت حتی رو دستم پر پر میزد مث قتی رو قفسه و خستگی در میکنه خودشو تکون میداد خلاصه اصلا ترسی از من و دست من نداره کلا مشخصه ولی با این همه وجود حاضر نمیشه رو دستم بیاد باید به زور رو دستم بیارمش و یکهو بلندش کنم هیچ راهی نیس این طوطیه ما خوشش بیاد از رو دست اومدن؟

ببخش وقتی پست میزارم کلی توضیح میدم بخاطر اینه شرایطم کاملا واضخ باشه و خوب بتونید راهنماییم کنید.
    منم خودم با ین مشکل در حال حاضر مواجه شدم بهادر روی بالشت میاد ولی به هیچ وجه روی دست نمیاد حتی با جایزه راهکارهای خودمم بی فایده بوده فقط بهم دست میده بعد دست رومحکم میگیره و میبره نزدیک نوکش ویک نوک جانانه نثارم میکنه چکار کنم من فقط یک پاش را میذاره و نوکم میزنه تازه همون یه پاشم به زور میذاره اگر هم به زور روی دستم بیارمش میپره!!!!
    ویرایش توسط فلفلی : 29th July 2015 در ساعت 03:28 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    منم خودم با ین مشکل در حال حاضر مواجه شدم بهادر روی بالشت میاد ولی به هیچ وجه روی دست نمیاد حتی با جایزه راهکارهای خودمم بی فایده بوده فقط بهم دست میده بعد دست رومحکم میگیره و میبره نزدیک نوکش ویک نوک جانانه نثارم میکنه چکار کنم من فقط یک پاش را میذاره و نوکم میزنه تازه همون یه پاشم به زور میذاره اگر هم به زور روی دستم بیارمش میپره!!!!
    خوشبختانه طوطی من گاز نمیگیره نوک نمیزنه اصلا فقط دستمو دور میکنه زیاد نزدیکش کنم قبلا رو دستم میومد با طوطی تخمه خیلی راحت ولی یک مدتی هستش دیگه نمیاد یک پاشو خیلی راحت بدون هیچ ترسی میزاره ولی تازگی ها پا دوم رو نمیزاره اصلا منم بلندش میکنم بالا اون یکی پاشو با انگشتم میگیرم و بلندش میکنم خیلی سریع از قفس خارجش میکنم نمیدونم چه حکمتی هستش که درست و حسابی رو دستم نمیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    منم نمیدونم چرا اینکار را میکنند ولی فکر کنم بخاطر نژادشون باشه چون نژاد کنگو یکم خجالتی و گوشه گیره و کمتر اجتماعیه و دیر اعتماد میکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    طوطی من پرهای قاصدکی شو میکنه توی دهنش ولی کاری به پرهای دیگش نداره مشکلش خودم بیشتر احتمال میدم به خاطر تابستان و پر ریزی کاسکو ه باشه ان سول را بیشتر بری کاسکوی کنگو میپرسم اون پرکنی داره و پرهای قشنگششو میکن مخصوصا پرهای قرمز دمش به احنمال زیاد پرکن کاسکو من پریزی دز فصل تابستونه چون خوبکه دقت کردم دیدم د هنگام پرارایی پرهاش را نمیکنه ولی ریشه ی بعضی پرهاش اونقدر شله که میفته ولی در مورد "بهادر "اسم کاسکوی کنگو هست ا پرهاش را میکنه مخصوصا پر های قشنگ قرمزش را بعد دستش میگره و میجوه عکس ی نمونه از پرهاش را میفرستم من دوتاشون را دکتر بردم فلفلی اینطور که دکتر گفت فقط مشکل لاغری داره و بهادر مشکل چاقی داره و باید تخمه بهش ندم نه من توی فلفلی مشکلی ندیدم فقط الان که دقت کردم دیدم پر ریزیه که طبیعیه .
    این عکس پره بهادره که کنده
    http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image22.jpg
    اینم یه عکس دیگه
    http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image23.jpg
    بقیه ی پهاش را دور ریختم
    سلام . پرهای قاصدکی که همیشه میریزه فقط محدود به زمان تو لکی نیست

اما طوطی کنگوی شما تو لکه به نظر من ، اما اگه جایی از بد خالی شده اون موقع میشه به پرکن بودنش شک کرد.

وزنشون کرد طوطی ها رو ؟ وزنشون نرمال بود ؟ تا جایی که من میدونم تیغه کردن استخوان سینه عادی نیست اما شما یه کاری کن ، یه زنگ به دکتر برهانی کیا بزن ..و بگو طوطیم قفسه سینش تیغه کرده اما نشونه های بیماری نداره آیا طبیعی هست ؟ درباره تغذیش هم بگو حتما ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    17466
    سلام. همونطور که میدونید سه روزه طوطی دارم. اسمش رافی هست. تو روز اول جلوی من هیچ کاری نمیکرد ولی دیروز و امروز جلوی من غذا خورد. ولی سوت نمیزد وقتی که تنهاست یا وقتی که زیاد پیشش میشینم سوت میزنه آیا این نشونه ی پیشرفت و اعتماد رافی به منه؟ بعد انواع میوه رو میشه بهش داد؟ امروز میخواستم بهش آناناس بدم دودل بودم ممنون از راهنماییتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام بازم من اومدم با مشکل رو دست اوردن الان شاید نزدیک یک ماه میشه طوطی من نیمه دستی شده

قبلا خیلی راحت تو قفس جفت پاهاشو رو دستم میزاشت وقتی تخمه جلوش میگرفتم ولی از وقتی از قفس خارجش کردم و یک گشتی با هم زدیم دیگه حاضر نشد جفت پاهاشو رو دستم بزاره بخاطر همین از اون روز به بعد به زور از قفس خارجش میکردم یعنی وقتی پا اولش رو دستم بود بلندش میکردم بالا و با انگشتم اون یکی پا که رو چوب نشیمن هستش رو بلند میکردم و از قفس خارجش میکردم یک اتاق دیگه میبردمش و کلی تخمه بهش میدادم و دوباره میزاشتم بالا قفس باز کلی تخمه بهش میدادم( گفتم شاید فک کنه اگه رو دستم بیاد کلی جاییزه گیرش میاد ) خلاصه هنوز درگیرم با طوطیم و به زور رو دستم میارمش ولی وقتی رو دستم بیاد دیگه تکون نمیخوره یعنی از دستم نمیپره حتی اگ به زور خارجش کنم امروز باز خواستم بازی نردبون باهاش تمرین کنم که متاسفانه باز همکاری نکرد منم واسه اولین بار بردمش طبقه پایین پیش خانواده گفتم شاید بیشتر بگرده و کلی ادم بیبنه بهتر راه میاد اتاق طوطی ها دیگه هم بردمش از دور بقیه طوطی هامو هم دیدم وقتی پیش خانواده بودیم کلی واسمون سوت زد تو گلویی سلام میگفت حتی رو دستم پر پر میزد مث قتی رو قفسه و خستگی در میکنه خودشو تکون میداد خلاصه اصلا ترسی از من و دست من نداره کلا مشخصه ولی با این همه وجود حاضر نمیشه رو دستم بیاد باید به زور رو دستم بیارمش و یکهو بلندش کنم هیچ راهی نیس این طوطیه ما خوشش بیاد از رو دست اومدن؟

ببخش وقتی پست میزارم کلی توضیح میدم بخاطر اینه شرایطم کاملا واضخ باشه و خوب بتونید راهنماییم کنید.
    خوشبختانه طوطی من گاز نمیگیره نوک نمیزنه اصلا فقط دستمو دور میکنه زیاد نزدیکش کنم قبلا رو دستم میومد با طوطی تخمه خیلی راحت ولی یک مدتی هستش دیگه نمیاد یک پاشو خیلی راحت بدون هیچ ترسی میزاره ولی تازگی ها پا دوم رو نمیزاره اصلا منم بلندش میکنم بالا اون یکی پاشو با انگشتم میگیرم و بلندش میکنم خیلی سریع از قفس خارجش میکنم نمیدونم چه حکمتی هستش که درست و حسابی رو دستم نمیاد
    سلام . نه اتفاقا کار خوبی میکنید کامل توضیح میدین. بیرون از قفس روی دست شما میاد ؟ یه بار اامتحان کنید . حتی اگه فرار کرد تیغه دست رو زیر شکمش نگه دارید .. یه دست رو از پشت ببرید نزدیکش و یکی از جلو زیر شکمش ، تیغه دست رو .. یعنی کف دست به سمت بالا تیغه دست میره بین پا و شکم .. چون طوطی شما از دست شما نمیترسه .. فقط داره یکم لجبازی میکنه . کم کم براش عادی میشه چون اون روزای مهم اعتماد کردن به دست رو پشت سر گذاشته .

روزا وقتی میبریدش بگرده اگه استند داره که روی استند ، اما اگه نداره روی یه صندلی دست دار بذارید بشینه . دست رو ببرید سمتش ، همونطور که بالا گفتم . و بذارید از روی صندلی بیاد روی دست ، وقتی اومد یه جایزه ، و بعد دوباره بذارید روی دسته صندلی ، دوباره دست بره سمتش ، وقتی اومد یه حایزه دیگه ، بعد دوباره بذاریدش سر جاش .. هر بار تشویق با هیجان یادتون نره .

در مورد بازی نردبون کف دستی که طوطی روش هست رو آروم به سمت بالا نگه دارید طوری که طوطی روی لبه دست بشینه و همونطور که گفتم تیغه دست دوم رو ببرید بین پا و شکم . و مجبورش کنید روی دست دوم بشینه .

طوطی من وقتی 5 ماهش بود از یه دست به دست دیگه نمیومد میترسید که دست دوم بندازتش .. من برای اینکه اعتماد به نفسش رو زیاد کنم . مثل بالا باهاش تمرین نردبون میکردم . اوایلش میترسید و بعد که جایزه میدادم و تشویقش میکردم خیلی راحت میومد روی دست دیگه و اعتماد به نفسش هم خیلی زیاد شده بود . کلا اعتماد به نفس پایینی داشت .. مخصوصا وقتی میدید خواهرش خیلی شیطون تره و خیلی راحت میتونه پرواز کنه. بازی نردبون خیلی کمک کرد برای بالا رفتن اعتماد به نفسش

حالا شما این راه ها رو امتحان کنید بعد خبرش رو بدین ، جایی هم اگه متوجه نشدین بگید دوباره توضیح بدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    منم نمیدونم چرا اینکار را میکنند ولی فکر کنم بخاطر نژادشون باشه چون نژاد کنگو یکم خجالتی و گوشه گیره و کمتر اجتماعیه و دیر اعتماد میکنه
    یکم بیشتر در مورد بهادر خان توضیح بدید که ببینم اصلا تو چه مرحله ای هست ؟ از دست شما غذا میگیره ؟ ارتباطش با شما چطوره ؟ و بگید چه راهکارهایی رو امتحان کردین ؟ هرچی توضیح کاملتر باشه بهتر میتونم راهنمایی کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام. همونطور که میدونید سه روزه طوطی دارم. اسمش رافی هست. تو روز اول جلوی من هیچ کاری نمیکرد ولی دیروز و امروز جلوی من غذا خورد. ولی سوت نمیزد وقتی که تنهاست یا وقتی که زیاد پیشش میشینم سوت میزنه آیا این نشونه ی پیشرفت و اعتماد رافی به منه؟ بعد انواع میوه رو میشه بهش داد؟ امروز میخواستم بهش آناناس بدم دودل بودم ممنون از راهنماییتون
    سلام . بله نشونه ی خوبیه . طوطی شما کم کم داره تو محیط و در حضور شما احساس راحتی میکنه . معمولا همینطور هست و طوطی روزای اول سعی میکنه محیط رو شناسایی کنه و کم شیطنت میکنه ..اما با گذشت چند روز اگه خطری حس نکنن ، به محیط عادت میکنن

بله میشه اناناس بدین. بعضی از میوه ها هستن که حتما باید هستش رو دربیارید تاپیک زیر رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread8094.html

اگه برای دادن میوه های دیگه شک دارید حتما بپرسید . یکم سعی کنید مقاله های بخش تغذیه رو بخونید تا اطلاعاتنون بیشتر بشه :

اصول تغذیه طوطی سانان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت دوستان و سپیده خانم.
    خوشبختانه کاسکوم انقدر رام شده و حرف میزنه که نگو. ماشاالله یادتون نره.

الان نزدیک 30 کلمه حرف میزنه و کاملا رو دست میاد و در حد چلوندن باهاش بازی میکنم ولی از قفس زیاد بیرون نمیارمش شاید هفته ای دو ساعت و هیچ مشکلی هم نداره.
    خواستم ببینم مشکلی نیست؟؟
    یکی از دلایلی که از قفس بیرون نمیارم اینه که وقتی منو میبینه فقط میخواد پیش من باشه و بال میزنه میاد پیش من.
    این ترفند خودم یاد دادم بهش که فکر نمیکردم انقدر دردسر داشته باشه.

بعضی وقتها هم وقتی داره قفس نوردی میکنه میره کف قفس به صورت پشت میخوابه و خودشو لوس میکنه. مشکلی نداره؟؟؟
    کلا همه چیو خیلی خوب یاد میگیره که جا داره از دوستان و به خصوص سپیده خانم تشکر ویژه ای کنم.
    روز اول نمیذاشت دست بزنم بهش اما غذا میگرفت . فکر نمیکردم انقدر رام بشه و راحت حرف بزنه باهام.
    ممنو

صفحه 1149 از 1238 نخستنخست ... 149649104910991130113111321133113411351136113711381139114011411142114311441145114611471148114911501151115211531154115511561157115811591160116111621163116411651166116711681199 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)