مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    باسلام وعذرخواهی فراوان از مطرح کردن این سوال در تاپیک من همین الان یک اسباب بازی برای کاسکوم خریدم ولی هزینه را به صورت مهمان پرداخت کردم وفیشی هم به من داده نشده من سوالم را در پیام خصوصی مطرح کردم ولی فکرکنم ارسال نشده میخواستم بپرسم محصول چه موقع فرستاده میشه و من اون را کی دریافت میکنم؟
    سلام . خواهش میکنم . پیام خصوصی شما به دست من رسید و جواب دادم بهتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    با سلام و ببخشید که اینقدر سوال میپرسم کسی دامپزشکی خوب توی اصفهان سراغ داره یک دامپزشکی نزدیک خونمون هست اسم نمیارم ولی خیلی معروفه ولی از خیلا که پرسیدم راضی نبوم خودم راضی نیستم میدونم جایز نیست این سوال را اینجا بپرسم اما به یک دامپزشکی احتیاج دارم هر کس میدونه و میشناسه اگه میشه معرفی کنه به من فکر نکنم مثل تهران دامپزشکی خوبی توی اصفهان وجود داشته باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام و ببخشید که اینقدر سوال میپرسم کسی دامپزشکی خوب توی اصفهان سراغ داره یک دامپزشکی نزدیک خونمون هست اسم نمیارم ولی خیلی معروفه ولی از خیلا که پرسیدم راضی نبوم خودم راضی نیستم میدونم جایز نیست این سوال را اینجا بپرسم اما به یک دامپزشکی احتیاج دارم هر کس میدونه و میشناسه اگه میشه معرفی کنه به من فکر نکنم مثل تهران دامپزشکی خوبی توی اصفهان وجود داشته باشه
    سلام . دوست من برای سوالاتی که می پرسید اینقدر عذرخواهی نکنید . فروم برای همین سوال و جواب ها ایجاد شده ، سوال شما ممکنه سوال خیلی از کاربران بیرون از فروم باشه . پس بدون نگرانی هر سوالی دارید بپرسید

یکی از دوستان این دکتر رو پیشنهاد کردن و خودشون راضی بودن

دکتر مهران ریاحی

کلینیک دی

خیابان مشتاق اول ، خیابان ابولحسن اصفهانی ، اول کوچه 15

09132000452- 32755300

بقیه دکتر ها هم تو این تاپیک معرفی شدن :

http://www.parsipet.ir/thread10316.html#post43911

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست من برای سوالاتی که می پرسید اینقدر عذرخواهی نکنید . فروم برای همین سوال و جواب ها ایجاد شده ، سوال شما ممکنه سوال خیلی از کاربران بیرون از فروم باشه . پس بدون نگرانی هر سوالی دارید بپرسید

یکی از دوستان این دکتر رو پیشنهاد کردن و خودشون راضی بودن

دکتر مهران ریاحی

کلینیک دی

خیابان مشتاق اول ، خیابان ابولحسن اصفهانی ، اول کوچه 15

09132000452- 32755300

بقیه دکتر ها هم تو این تاپیک معرفی شدن :

http://www.parsipet.ir/thread10316.html#post43911
    بله من فقط یه بار فلفلی را بردم پیششون خوب شد بد جور سرما خورده بود ممنون از جوابتون من خیلی زیاد پیششون نرفتم ولی حالا که شما معرفی کردید خیالم راحت شد
    من یه یاکریم جوجه توی خیابون پیدا کردم دلم براش سوخت یه پا کجه و مادرش هم ترک کرده غذا هم نمیخوره نمیدونم باهاش چکار کنم فکر کنم ژنتیکیه هیچ اطلاعاتی هم در موردش نداشتم برا ی همین دامپزشکی خوب میخواستم ولی فکر نکنم بشه براش کاری کرد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بله من فقط یه بار فلفلی را بردم پیششون خوب شد بد جور سرما خورده بود ممنون از جوابتون من خیلی زیاد پیششون نرفتم ولی حالا که شما معرفی کردید خیالم راحت شد
    من یه یاکریم جوجه توی خیابون پیدا کردم دلم براش سوخت یه پا کجه و مادرش هم ترک کرده غذا هم نمیخوره نمیدونم باهاش چکار کنم فکر کنم ژنتیکیه هیچ اطلاعاتی هم در موردش نداشتم برا ی همین دامپزشکی خوب میخواستم ولی فکر نکنم بشه براش کاری کرد
    سلام . من آشنایی ندارم با این دکتر اما یکی از دوستان تعریف میکرد ازشون

یه مورد دیگه اینکه شما که تو خونه کاسکو یا طوطی های دیگه دارین برای آوردن پرنده های مریض تو خونه خیلی باید مراقب باشید . ممکنه بیماری های قابل انتقال داشته باشن . اگه میخواید کمک کنید حتما در اتاقی دور از طوطی خودتون نگهش دارین و وقتی بهش دست میزنید حتما بعدش دستتون رو کاملا بشورید . برای اطمینان لباسی مخصوص رسیدگی به پرنده بیمار داشته باشید که هر بار از اتاقش خارج میشید عوضش کنید

در مورد یاکریم هم تو بخش کبوتر میتونید سوال کنید تا مدیران تا جایی که ممکن هست راهنماییتون کنن:

کبوتر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934

12

با سلام میشه یه راه برای میوه خوردن کاسکوی من که لب به میوه نمیزنه پیشنهاد بدید خیلی ممنونم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام میشه یه راه برای میوه خوردن کاسکوی من که لب به میوه نمیزنه پیشنهاد بدید خیلی ممنونم
    سلام . خودتون جلوی طوطی اون میوه خاص رو بخورید .. بدون توجه به طوطی .. اگه ببینه شما دارید میوه میخورید ممکنه به خوردن اون میوه مشتاق بشه . این روشی هست که برای طوطی ما جواب داده

میوه رو اگه کامل نمیخوره به صورت خرد شده تو ظرف بریزید .

اگه با دست میخوره ، با دست بهش میوه بدین

داخل ظرف میوه ، غذاهایی که دوست داره مثلا تخمه چند عدد بذارید . که برای خوردن میوه تشویق بشه

اگه میوه نمیخوره کلا ، آب میوه طبیعید براش درست کنید .. .

غذاهایی مثل تخمه و دونه ها رو از غذای روزانه حذف کنید و فقط شب براش بذارید تا در روز سیرش نکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    17466
    سلام دوستان من طوطی رو خریدم و الان عکس رو آپلود میکنم. لطف کنید به من بگید چکار کنم. غذا چی بهش بدم.قفسش خوبه؟ و کلا به من نکات اولیه رو بگید
    Free Web Hosting | Free File Hosting | Share Documents Online | Mp3 Songs Download
    Free Web Hosting | Free File Hosting | Share Documents Online | Mp3 Songs Download

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام دوستان من طوطی رو خریدم و الان عکس رو آپلود میکنم. لطف کنید به من بگید چکار کنم. غذا چی بهش بدم.قفسش خوبه؟ و کلا به من نکات اولیه رو بگید
    نکات اولیه اینه که تا چهار هفته به حمام نبرینش و شب ها یک چراغ خواب کوچک براش روشن کنید و اون را در مکان مناسب بذارید
    اثرات دود سیگار و *****؟همانطور که میدانید دود سیگار برای افرادی که در نزدیک فرد سیگاری هستند بیشتر ضرر دارد تا برای شخصی که خود سیگار میکشد! این مسئله برای حیوانات خانگی و کاسکوها هم صدق می کند. دود سیگار و ***** حاوی مواد سمی و شیمیایی هست که باعث بیماری های تنفسی برای کاسکو میشود. معمولا کاسکوهایی که صاحب سیگاری دارند بر روی بدن آنها لکه های قرمز رنگی ظاهر میشود که اگر پیش دامپزشک نبریدشان احتمال مرگ آنها بسیار زیاد هست. پس همیشه به خاطر داشته باشید در محیطی که کاسکو وجود دارد به هیچ وجه سیگار یا ***** نکشید.

آیا بوی شمع برای حیوانات خانگی مضر است؟
    شمع ، در حالی که برای انسان ها بسیار لذت بخش هست و برای انسانها ضرری ندارد اما برای حیوانات خطرناک هست. مطالعاتی بر روی اثرات بالقوه مضر از شمع معطر بر روی حیوانات انجام شده است. کارشناسان مراقبت از حیوانات عقیده دارند که شمع باید با احتیاط در اطراف حیوانات استفاده شود.

آلاینده
    وقتی شمع می سوزد ممکن است آلاینده هایی مانند بنزن، تولوئن، فرمالدئيد و دی اکسید کربن در هوا پخش کند که این آلاینده ها برای حیوانات بسیار خطرناک هستند.

ذرات
    شمع نیز ممکن است حاوی ذرات دوده و فلزسوخته باشد که ممکن است وقتی حیوانات هوای آزاد را استنشاق می کنند در ریه های آنها تاثیر بگذارد.

اثر در پستانداران
    با توجه به تحقیقات شمع برای حیوانات سگ و گربه مطرح نیست به شرطی که در محیط نگهداری تهویه مناسبی وجود داشته باشد.

اثر بر پرندگان
    مرکز کنترل و تحقیقات عقیده دارند که دود برای پرندگان سمی و خطرناک هست که دود شمع هم از این قاعده مستثنی نیست. پس در محیطی که پرنده نگه داری می کنید شمع روشن نکنید.

هشدارها
    از آنجا که محصولات خانگی به ندرت در پرنده ها تست شده است، بهتر است در هنگام استفاده از مواد شیمیایی در اتاق نگهداری پرندگان مثل شمع هرگز استفاده نکنید
    بدون شک مهمترین بخش نگهداری کاسکو ،نظافت و رعایت بهداشت محل زندگی آنهاست و اصلی ترین عامل بیماریهای آنها نیز عدم رعایت بهداشت است.

بهداشت محل شامل نظافت قفس،ظروف،نشیمنگاه و زیره قفس کاسکوست

بهداشت قفس

قبلا اشاره شد که قفس کاسکوتان باید از روکش بسیار مناسب برخوردار باشد که خود این امر مهمترین نکته در رعایت بهداشت قفس است.ولی بیاد داشته باشید که جنس قفس هر چقدر هم که خوب باشد باز هم امکان جذب باکتری را دارد پس سعی کنید بطور مداوم قفس را به روش زیر تمییز کنید:

حداقل هفته ای یکبار قفس را با مواد شوینده کاملا بشوئید و کامل آب بکشید (دقت کنید به هیچ وجه مواد شوینده باقی نماند چون سمی و کشنده است).

پس از آبکشی کل قفس را با آب جوش مجددا آبکشی نمایید (استریل ساده و سریع).

هر چند ماه یک بار با مواد ضد عفونی کننده(ترجیحا مواد مخصوص قفس پرندگان) قفس را کاملا ضد عفونی کنید.

قفس را بطور مداوم وارسی کنید ،اگر دچار زنگ زدگی ،رنگ رفتگی و... شده بود در صورت رفع اشکال آنرا رفع ودر غیر اینصورت سریعا آنرا تعویض کنید.

هیچگاه اجازه ندهید قفس به مدت طولانی در معرض آلودگی ویا مدفوع پرنده بماند.

قسمتهای زاویه دار ویا کنج ها را با دقت بیشتر بررسی کنید چون این نقاط باکتری پذیر ترند.

بهداشت ظروف

ظروف آبخوری و غذاخوری را باید بصورت مداوم وروزانه(در صورت نیاز چندین بار در روز)کاملا شسته و خشک کنید(دقت کنید نمناک بودن ظرف غذا باعث تولید باکتری میشود).

دقت کنید بقایای غذاها (مخصوصا غذاهای تر) در ظروف نماند که باعث بو گرفتن وجذب باکتری میشود.

با رعایت تمام نکات فوق ،باز هم ظروف غذا خوری(مخصوصا ظروف پلاستیکی) بعد از مدتی آلوده میشوند پس با وجود ظاهر سالم و تمییز آنها باید هر چند وقت یکبار آنها را تعویض کنید.

باز هم تاکید میکنم بهتر است برای آبخوری از لیوان شیشه ای استفاده کنید.

بهداشت زیره قفس

چون زیره قفس بطور مداوم با مدفوع و باقی نخالات آلوده میشود باید حتما روزانه تمییز شود که به 2 روش زیر قابل انجام است:

1- استفاده از روزنامه برای پوشش کف آن و تعویض روزنامه در هنگام آلودگی ویا تجمع فضولات.

2- استفاده از خاک مخصوص برای پوشش کف.این گزینه بهترین حالت ممکن میباشد که بجز هزینه آن تماما حسن میباشد.که میتوانید در مدت های مشخص خاک را تعویض کنید.مزایای ای روش این است که خاک سریعا نم و فضولات را جذب کرده و علاوه بر جلوگیری از آلودگی از انتشار بو هم جلوگیری میکند.دقت کنید فقط از خاکهای مخصوص اینکار استفاده کرد.(البته خود بنده با ماسه ساحل یا ماسه بادی شسته وتمیز هم اینکار را انجام دادم که کاملا مناسب است).

دقت کنید بعضا از خاک اره هم بعنوان گزینه مناسب یاد میکنند ولی به هیچ وجه از خاک اره استفاده نکنید چون خود خاک اره در مجاورت با رطوبت باکتری تولید میکند و بو میگیرد .

بجز موارد گفته شده باقی وسایل مورد استفاده کاسکو هم باید بطور مداوم تمییز ویا تعویض شوند بعنوان مثال میله نشیمن کاسکو چون از جنس چوب است خیلی نباید شسته شود (البته در مدت مصرف باید مداوم آنرا بشویید وخوب خشک کنید) و باید در مدت های معین آنرا تعویض نمائید

بعد از استقرار کاسکو در قفس اصلی و انتخاب محل مناسب برای زندگی کاسکو باید در نظر داشته باشید که بعد از مدت کوتاهی که کاسکویتان کمی رام شد احتیاج دارد از قفس بیرون بیاید به همین دلیل بد نیست که کمی از خطرات محیط زندگی کاسکو ها را بررسی نماییم .

علاوه بر نکاتی که در مورد محل مناسب استقرار کاسکو بیان شد باید چند نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که تحت عنوان خطرات محل زندگی بیان می شود که این خطرات را به طور کلی می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

1- خطراتی که کاسکوها را تهدید می کنند.

2- خطراتی که کاسکوها برای محیط ایجاد می کنند.

در مورد اول خطرات باعث از بین رفتن پرنده می شود و در مورد دوم باعث از بین رفتن وسایل خانه می شود.

در هر صورت باید موارد زیر را رعایت کنید (در تمام موارد باید دسترسی کاسکو را محدود کنید یعنی اگر کاسکو داخل قفس است فاصله قفس را از موارد گفته شده و اگر خارج از قفس است فاصله خود کاسکو را تا موارد ذیل درحدی قرار دهید که کاسکو امکان دسترسی نداشته باشد . البته در هر مورد تجربیات شخصی را هم بیان می کنم )

۱-مواردی که برای کاسکو خطرناک است:

- اگر در محل زندگیتان گیاه طبیعی نگهداری می کنید مطمئن شوید که گیاه برای پرندگان مضر نباشد در صورت مضر بودن آنرا از پرنده دور نگهدارید‌( بعضأ گیاهانی دارای گرده های مضر برای پرندگان هستند که باید این گیاهان بکلی از منطقه زندگی کاسکو دور کنید.)

- سیم برق برای کاسکو بسیار خطرناک است چون اگر کاسکو آن را بجود دچار سانحه می شود . پس سیم برق را از کاسکو دور نگهدارید و هنگامی که کاسکو در محیط خانه آزاد است بسیار مواظب باشید که به سیم های برق نزدیک نشود.

- شیشه و پنجره برای کاسکو آزاد بسیار خطرناک است چون به هوای محیط آزاد اگر پرواز کند با برخورد به شیشه دچار حادثه می شود.

- به هیچ عنوان اجازه ندهید کاسکو به مواد شیمیایی سمی (مثل مواد شوینده ، آفت کش و ...)دسترسی پیدا کند.

- کاسکو را از وسایلی که دارای شعله هستند مثل شومینه دور نگهدارید.

- وسایل نوک تیز و برنده را در دسترس کاسکو قرار ندهید .

- مهمترین مطلب اینکه اگر کاسکویتان آزاد است به هیچ وجه در و یا پنجره ای که رو به فضای باز است را باز نگذارید.

- بجز موارد گفته شده هر موردی که ایجاد خطر می کند و احتمال آسیب رسانی به پرنده را دارد باید از کاسکو دور باشد.

2- مواردی که کاسکو برای آن ها خطرناکند:

چون کاسکو ها دارای منقار بسیار قوی هستند و علاقه شدیدی به جویدن دارند برای تمامی وسایل خانه خطرناک می باشند و در صورت غفلت شما براحتی وسایل چوبی ، گچی ، پارچه ای و ... مانند مبلمان ، گچبری ، قالی و ... را از بین می برند.

شما هر قدر هم مواظب باشید چون کاسکو ها بسیار باهوشند یک راهی را برای رسیدن به هدف خود پیدا می کنند پس خراب شدن بعضی از وسایل و تزئینات خانه شما اجتناب ناپذیرند که نباید ناراحت شوید. بصورت تجربی می توانید راه هایی را برای کم کردن خسارات پیدا کنید که بعنوان نمونه یکی از مواردی را که من با ناتسی تجربه کردم را خدمتتان معرفی می کنم ولی قبل از آن دانستن یک نکته در کنترل و مراقبت کاسکو ها در هنگام آزادی بسیار کمک می کند .

کاسکو ها اصولأ برای حرکت بین سطوح مختلف از منقار خود استفاده می کنند یعنی با استفاده و کمک از منقار به محل جدید حرکت می کنند و اگر فاصله بین دو نقطه بیشتر از این فاصله باشد ناچار مجبور به پریدن می باشد که صدای پریدن شما را متوجه حرکت او می کند پس یکی از راههای کنترل حرکت کاسکو این است که فاصله بین محل استقرارش با مکان های دیگر را بیش از مقدار قابل حرکت کاسکو قرار دهید (در بخش مربوط به تفضیل به آن خواهیم پرداخت).

خود بنده در قفس ناتسی را در کنار نشیمن خودمان قرار دادم و چون در چهار جهت قفسش مواردی برای کنده کاری و خسارت زدن ناتسی وجود دارد( از یک طرف گچبری دیوار ، از یک طرف باند ضبط و از طرف دیگر مبلمان) و چون هر وقت که روی قفس میاید دوست دارد که به سمت من بیاید، در ابتدا فاصله اش را از مبلمان تنظیم کرده بودم که یک روز دیدم روی درب باز شده قفس ایستاده ( چون درب را با زنجیر می بندم که بسته نشود و پای ناتسی لای در گیر نیوفتد) و با خیال راحت دارد حساب بلند گو و جای باند را می رسد و من مجبور به تغییر جای باند شدم . چند روز بعد هم دیدم تا جایی که جا داشته کش اومده و ترتیب گچبری را داده که مجبور شدم برای حفظ فاصله با دیوار تقریبأ تمام وسایل را جابجا کنم . (مورد بعدی هم چون مربوط به حضور ناتسی در بیرون قفس و محل دیگری جز قفس می باشد در مبحث مربوطه به تفضیل توضیح خواهم داد.)

البته طبق تمام مواردی که تا اینجا گفته شده این مورد هم کاملأ به خصوصیات فردی کاسکوی مورد نظر بستگی دارد چون بعضی از کاسکو ها بسیار به حمله کردن به وسایل خانه علاقه دارند ولی گروهی دیگر بسیار آرامند و بجز وسایل خود با دیگر وسایل کاری ندارند.

ولی در کل کاسکو ها به جویدن گچبری و چوب علاقه بیشتری دارند لذا یکی از راههای پیشگیری از تخریب این است که اسباب بازی و مکمل هایی که گچی و یا چوبی هستند را در اوقات بیکاری کاسکو در اختیارش قرار دهید.منبع
    سایت تخصصی کاسکو - نگهداری کاسکو
    تا چند وقت هم اسباب بازی بهش ندید و بگذارید اشنا بشه و از قفس هم بیرون نیاریدش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    وقتی کاسکو را به خانه اوردید میتوانید پس از چهار هفته حمامش کنید. برای حمام کردن طوطی 15 دقیقه و برای خشک کردنش هم 15دقیقه وقت لازم است. یادتان باشد برای حمام کردن طوطی هرگز از مواد شوینده استفاده نکنید زیرا ممکن است هنگامی که پر اریی میکند مواد شوینده داخل دهانش شود و طوطیتان را مسموم کند . اگر طوطیتان خیلییییی کثیف بود میتوانید از زل داخل برگ الو ورا استفاده کنید. وحواستان باشد که وقتی طوطی را از حمام اوردید سریعا انرا به یک محیط گرم ببرید چون ممکن است سرما بخورد. زمان حمام کردن کاسکو در تابستان هفته ای 1 بار و در ز مستان ماهی 1 بار است.
    میتوانم
    کاسکو را دستم بگیرم؟
    سعی کنید اول با
    کاسکو دوست شوید بعد با او برای صحبت کردن فقط کار کنید زیرا اگر کاسکو عادت کند که از قفس خارج شود دیگر شما نمیتوانید با او کار کنید. او آنقدر در قفس سر و صدا میکند تا شما در قفس را باز کنید تا او بیاید بیرون و اگر این کار را نکنید او شروع میکند به کندن پرهای خود. بنابراین ، از اول این اجازه را به او ندهید و فقط سعی کنید که پرنده در قفس با شما ارتباط برقرار کند سرش را بخارانید ، نوازش کنید ، و به او بوسی بدهید. فقط در قفس هفته ای یک بار نیم ساعت پرنده را در بیاورید تا روی قفس برود و بال بزند خستگی در کند. اجازه ندهید او از روی قفس پایین بیاید تا عادت کند بدون اجازه شما پایین نیاید.
    در روز چند بار باید
    کاسکو را تمیز کرد؟
    روزی یک بار، یادتان باشد هر روز جای آب آن را بشویید ، مخصوصاً هنگام ریختن آب.
    وقتی در خانه نیستیم چه کنیم؟
    سعی کنید
    کاسکو را باچیزی سرگرم کنید، مثلا روزنامه را لوله کنید. کمی در اختیارش بگذارید تا آنرا ریزریز کند یا وسایل فکری بچه ها را در اختیارش قرار دهید. یا یک توپ تخم مرغی اگر خوشش بیاید. یا چند کلید که به کارتان نمیاید در اختیارش بگذارید یا یک زنگوله به قفسش وصل کنید تا او سرگرم شود.

1. برای رام کردن کاسکو به چه میزان زمان نیاز داریم؟

اگر جوجه باشد یک تا دو ماه ، اگر کمی سنش بالا باشد حداقل 3 الی 6 ماه

1. آیا میتوانیم به کاسکوی خود اجازه دهیم که از قفس خارج شود؟

بله. جوجه کاسکو هفته ای دوبار برای اینکه کف پای پرنده خشک شود ولی کاسکوهای سخن گو را میتوان هر وقت دلتان خواست بیرون بیاورید و با آن بازی کنید به شرط آنکه پر آنرا قیچی کرده باشید. در ضمن سعی کنید برای جوجه کاسکو یک ساعت قرار دهید سر ساعت کاسکو را در قفس جا دهید.

1. در مقابل بیماری کاسکو چه باید کرد؟

اول اینکه کاسکوها خیلی کم بیمار میشوند – مگر از سرما. این پرنده به سرما خیلی حساس میباشد. چون همانطور که میدانید آفریقایی هستند یعنی یک قاره گرمسیر پس هیچ وقت مقابل کولر نباید باشند و میوه های سرد مثل خیار ، هندوانه ، خربزه نباید به او داد. در ضمن وقتی میخواهید کاسکوبخرید حتماً از دور به حرکاتش توجه کنید که اگر پرنده کز کرده باشد یا سر خود را پشت کمرش گذاشته باشد مریض میباشد. و همیشه وقتی که قفس پرنده را تمیز میکنید فضله او را نگاه کنید اگر یک دست یا سفید باشد حتما با دکتر تماس بگیرید.

1. وقتی خانه نیستید و کاسکو در خانه تنها است چه باید کرد؟

میتوانید تلوزیون را برایش روشن کنید تا از فاصله 3متری با صدای کم. میتوان وسایل بازی بچه ها را برایش در قفس گذاشت تا بازی کند یا چند شاخه درخت که آن را ریزریز کرده و بخورد و از این کار لذت ببرد یا میتوانید یک کاج تمیز تهیه کنید که هم تخم آن را میخورد هم برای نوکش خوب است
    منبع
    http://www.parsipet.ir/forum473.html
    در ضمن حرف نزدن قار کشیدن و کم محلی کردن در روزهای اولیه طبیعه البته من موفق نشدم عکس کاسکوتون را ببینم ولی رام یا اهلی بودنش هم بستگی به سنش داره و اینکه قبلا صاحبش چطوری تربیتش کرده و تا حدی هم بستگی به نژادش داره اگه تمینه باشه زودتر باهاتون اشنا میشه چون اجتماعی تره.

صفحه 1141 از 1238 نخستنخست ... 141641104110911122112311241125112611271128112911301131113211331134113511361137113811391140114111421143114411451146114711481149115011511152115311541155115611571158115911601191 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)