کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    با درود فراوان
    من چند روزی هست که برای رو دست اوردن (کامی)اسم کاسکوم هست.دارم از روش چوب نشانگر استفاده میکنم.فقط توی قفس نمیشه باهاش تمرین کرد.تا در قفس رو باز کنم میاد بیرون و نمیشه مانعش شد.چون سپیده خانم فرموده بودن توی قفس باهاش تمرین کنم.میاد روی قفس و اونجا باهاش کار میکنم.فعلا یاد گرفته اول با منقار چوب رو لمس میکنه و من میگم افرین و بلافاصله غذای تشوقی با دست دیگه.این روش خوبه به نظر شما؟و یک سوال دیگه کاسکویی که بالغ هست ولی حرف میزنه چند کلمه.امکان داره که دیگه کلمه جدیدی یاد نگیره؟با سپاس فراوان از اقا ابولضل و سرکار خانم سپیده و سایر دوستان که راهنمایی مکنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17628
    سلام یه کاسکو دارم ک 7 ماهه خریدم و مدت 3 ماهه ک پرکن شده لطفا راهنماییم کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    کاسکویه قبلی من به لطف راهنمایی هایه شما دستی شد وگرنه حالا حالا ها وحشی بود درمورد میوه امتحان میکنه ولی هیچوقت نمیخوره یعنی یکخورده میخوره بقیه شو نمیخوره از سیب گرفته تا نارنگی پرتغال کیوی موز خرما هر میوه ای که بهش دادم امتحان کرده ولی نمیخوره فقط مزه میکنه بعد بیخیالش میشه درمورد تخمه انداختنش هم عرض کنم چندین بار پیش اومده تا سی یا حتی بیشتر تخمه هی بهش میدادم پرت میکرد میدادم پرت میکرد اندازه که کف زمین پر تخمه شده بود ولی نمیخورد تنها تو شرایطی که خیلی گرسنه باشه میخوره اگه یکخورده سیر بشه میندازه و نمیخوره از پشت میله ها هم چند وقته تخمه نمیگیره امروز در قفسو باز کردم بهش دادم خورد یکم سیر شد مینداخت همین الانم کاسکوم رفت تو قفس خودش بیرون قفس دو تا تخمه بهش دادم خورد وقتی رفت تو قفس بهش دادم انداخت

درکل فک کنم این روش ظهر بهش غذا کم بدم تا غروب غذاشو بزارم تو قفس جواب داده تا چند روزی این روش رو پیش میرم تا واسش عادی بشه و خیال من راحت بشه
    سلام .. بله روش خوبیه .. فقط زیاد گرسنش نذارید ، غذاها رو وعده بندی کنید ..مثلا در 3 وعده .. میوه هم همون یکم که امتحان میکنه خوبه .. این جمله که تو یه مقاله درباره مرکبات برای طوطی نوشته شده بود هیچ وقت یادم نمیره که "مقدار کم از یه غذا برای طوطی به اندازه سر طوطی نیست ؛ به اندازه چشم طوطیه ".. پس همون یه مقدار کم هم میتونه مفید باشه ..

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    با درود فراوان
    من چند روزی هست که برای رو دست اوردن (کامی)اسم کاسکوم هست.دارم از روش چوب نشانگر استفاده میکنم.فقط توی قفس نمیشه باهاش تمرین کرد.تا در قفس رو باز کنم میاد بیرون و نمیشه مانعش شد.چون سپیده خانم فرموده بودن توی قفس باهاش تمرین کنم.میاد روی قفس و اونجا باهاش کار میکنم.فعلا یاد گرفته اول با منقار چوب رو لمس میکنه و من میگم افرین و بلافاصله غذای تشوقی با دست دیگه.این روش خوبه به نظر شما؟و یک سوال دیگه کاسکویی که بالغ هست ولی حرف میزنه چند کلمه.امکان داره که دیگه کلمه جدیدی یاد نگیره؟با سپاس فراوان از اقا ابولضل و سرکار خانم سپیده و سایر دوستان که راهنمایی مکنند
    سلام . من یادمه که شما گفتید طوطی میاد روی تخت و من گفتم "اگه طوطی شما روی تخت میاد مکان خوبی هست برای تمرین روی دست آوردن با این آموزش :

آموزش روی دست آوردن کاسکو

من نگفتم تو قفس تمرین کنید

ولی چوب نشانگر هم روش خوبیه . اگه این بازی رو یاد گرفته که با لمس چوب با منقارش میتونه جایزه بگیره همین روش رو ادامه بدین ..

برای سوال دومتون بله احتمال اینکه کلمات دیگه رو هم یاد بگیره زیاده

نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس بهروزنژاد نمایش پست ها
    سلام یه کاسکو دارم ک 7 ماهه خریدم و مدت 3 ماهه ک پرکن شده لطفا راهنماییم کنید
    سلام دوست من . خوش اومدین به پارسی پت ..

لطفا توضیحات کامل بدین درمورد طوطی ، از روز اول ورود به خونه ، از تلاش و روش شما برای رام کردنش بگید ، اینکه الان تا چه حد به شما اعتماد ، ارتباطش با تک تک اعضای خونواده چطوره ؟ قفسش چه مدلیه ؟ تو چه ارتفاعی هست ، مکان قفس رو شرح بدین ، چند ساعت بیرون از قفسه ؟ حمومش میکنید ؟ چطوری ؟ بالش رو کوتاه کردین ؟ چه تغییراتی تو محیط خونه یا قفس طوطی داده شده تو این مدت ؟ اسباب بازی داره ؟ در طول روز چطور سرگرم میشه ... هر چی توضیحات شما بیشتر باشه بیشتر میشه شما رو راهنمایی کرد ، یه عکس هم از خودش و قفسش بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17628
    سلام ممنونم. کاسکوم قفسش سایز متوسطه و اول مکانش طوری بود ک پشت قفس به دیوار بود و از دو طرفش کسی رد میشد بعد تغییر دادم گذاشتم نزدیک آشپزخونه بعد هم الان جای بهتری گذاشتم البته فندق ( اسم کاسکومه) قبل از این تغییرات مکانی پرکن شده بود، بالش رو هم کوتاه کردم و حموم هم میبرم شامپو فیروزه رو اسپری میکنم بهش زیاد از اسپری کردن خوشش نمیاد همش میچرخه آخر سر هم با دوش تو همون قفس نشسته آب کشی میکنم، رابطش با اعضای خانواده خوبه از دست همه غذا میگیره حتی غریبه ها، اسباب بازی هم زیاد واسش گرفتم اسمش رو هم یاد گرفته و تکرار میکنه ولی اصلا نمیذاره بهش دست بزنیم میترسه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام ممنونم. کاسکوم قفسش سایز متوسطه و اول مکانش طوری بود ک پشت قفس به دیوار بود و از دو طرفش کسی رد میشد بعد تغییر دادم گذاشتم نزدیک آشپزخونه بعد هم الان جای بهتری گذاشتم البته فندق ( اسم کاسکومه) قبل از این تغییرات مکانی پرکن شده بود، بالش رو هم کوتاه کردم و حموم هم میبرم شامپو فیروزه رو اسپری میکنم بهش زیاد از اسپری کردن خوشش نمیاد همش میچرخه آخر سر هم با دوش تو همون قفس نشسته آب کشی میکنم، رابطش با اعضای خانواده خوبه از دست همه غذا میگیره حتی غریبه ها، اسباب بازی هم زیاد واسش گرفتم اسمش رو هم یاد گرفته و تکرار میکنه ولی اصلا نمیذاره بهش دست بزنیم میترسه
    دوست من دو نکته مهم :

1. پستی که میفرستید تا یک ساعت می تونید ویرایش کنید .. پس پست های پشت سرهم ارسال نکنید

2. عکس آواتارتون رو طبق قانون سایت باید تغییر بدید .. عکس باید از حیوانات و طبیعت باشه

اما جواب :

توضیحات شما کامل نیست .. سایز متوسط یعنی دقیقا چه مدلی ؟ 1033 ؟ قفس الان دقیقا کجاست ، منظورتون از جای بهتری گذاشتم یعنی کجا ؟ از قفس و مکان قفس عکس بذارید طبق این آموزش :

http://www.parsipet.ir/thread13094.html

بالش رو کی کوتاه کردین ؟ موقع خرید یا بعد از چند مدت از حضورش در خونه ؟ از خودش هم یه عکس بذارید حتما

از شامپو نباید استفاده کنید دوست من ، طوطی اصلا به شامپو نیازی نداره .. اگه از اسپری هم وحشت داره استفاده نکنید اصلا ، فقط با دوش با فشار ملایم و کم روی پشت و پاهاش آب بپاشید نه اینکه موش آب کشیده بشه همین که پرهاش کمی خیس بشه کافیه .. در هفته 2 بار میتونید حمومش کنید

نگفتید از قفس بیرون میاد یا نه ؟ چند ساعت در روز ؟ چه وقتایی پر میکنه ، شبا هم پر میکنه ؟ یعنی صبح کف قفس پر میبینید ؟ با اسباب بازی هاش بازی میکنه ؟ پرها با ریشه هست یا بدون ریشه ؟

از تغذیش بگید ، چه غذاهایی میخوره در روز ؟ چه غذاهایی رو بیشتر دوست داره

این سوالات رو که میپرسم تک تکشون برای جواب دادن به شما لازمه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17628
    بالش رو بعد از خرید بعد از 1 ماه کوتاه کردم از قفس هم بیرون میارمش اولا خیلی بیرون بود ولی بعدا فهمیدم ک باید کمتر بیرون باشه دقیق نمیدونم چ وقتایی پر میکنه اولا خیلی کف قفس پر بود ولی الان حدود دو سه تادونه میکنه پرها فک منم بی ریشه هستند پرهارو را نوکش قیچی میکنه نصفه نصفه.بله با اسباب بازیش هم بازی میکنه. غذاش هم ذرت و تخمه و سیب و هویج و میوه مث پرتقال و نارنگی و آناناس، بادام هم میدم. هفته ای دو روز هم بنا به شرایطی خونه مادر بزرگم هستیم و مجبورم فندق رو هم ببرم. از همون اول هم میبردم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254

کاسکو-طوطی خاکستری آفریقایی(قسمت سوم)

سلام، اين عكسها مربوط به فندقه خانم بهروز نژاده.

اینم جایی ک الان هستش و سمت راستش هم در ورودیه پشتشم ک دیواره.

ارسال با موبايل
    ویرایش توسط Pedramnq : 10th May 2015 در ساعت 05:53 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17628
    تخمه کدو از این درشتا ک زرده اونارو خیلی دوس داره و در درجه ی دوم ذرت رو

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام رنگ چشم کاسکو چه رنگی بشه تا متوجه بشیم قادر به تقلید صدا هستش دودی روشن؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام رنگ چشم کاسکو چه رنگی بشه تا متوجه بشیم قادر به تقلید صدا هستش دودی روشن؟
    سلام
    زمان مشخصی نداره
    گاهی پرنده بالغ و چشم زرد حرف نمیزنه
    بستگی به رفتار صاحب پرنده و امورش هایی که میده داره

صفحه 1112 از 1238 نخستنخست ... 1126121012106210931094109510961097109810991100110111021103110411051106110711081109111011111112111311141115111611171118111911201121112211231124112511261127112811291130113111621212 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)