همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmrabi نمایش پست ها
    آهان مرسی...
    دو تا سوال دیگه هم دارم...
    میخواستم جای وسایل آکواریومم رو عوض کنم مجبور بودم دستم رو ببرم داخل آکواریوم بعد از اینکار یهو دیدم رنگ فلاورم به شدت تغییر کرده و روی هدش و جلوی چشماش و روی بقیع بدنش و باله هاش به شدت سیاه شده چرا اینطوری شده؟؟؟به خاطر استرس؟؟؟البته خدا رو شکر برطرف شد ولی واسه جلو گیری از اینکار باید چه کاری بکنم؟؟؟

و دوم اینکه رو آکواریومم شیشه انداختم ماهیم چندیدن بار از اب میپره و با دهنش به شیشه ضربه میزنه چرا اینطوریه؟خیلی رو سطح ابه و به سطح اب نگاه میکنه و بیشتر جلوی آکواریومه انگار با خیلی از جاهای آکواریومم هنوز غریبس...

ممنون...
    ببخشین طولانی شد...
    سلام مجددراجع به سوال اولتون عرض کنم نباید دستتون رو داخل تانک کنید شدیدا بیماری به آب منتقل میشه و با این کار آب تانک بر اثر جابه جایی دکور کدر و تیره میشه ...
    سوال دوم هم این که سطح آب تانکتون رو کمی پایین بیارید اوکی میشه ... دلیلش اینه که به دلیل تبخیر سطحی آب قطره های آب روی شیشه سطح آب جمع میشه و فلاور رو به واسطه تغذیه به غلط میندازه و فلاور به سطح آب میاد سطح آب رو پایین بیاری درست میشه . میتونی کنار شیشه رو هم سوراخ کنی تا آب از اونجا تبخیر شه...موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    17387
    نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام مجددراجع به سوال اولتون عرض کنم نباید دستتون رو داخل تانک کنید شدیدا بیماری به آب منتقل میشه و با این کار آب تانک بر اثر جابه جایی دکور کدر و تیره میشه ...
    سوال دوم هم این که سطح آب تانکتون رو کمی پایین بیارید اوکی میشه ... دلیلش اینه که به دلیل تبخیر سطحی آب قطره های آب روی شیشه سطح آب جمع میشه و فلاور رو به واسطه تغذیه به غلط میندازه و فلاور به سطح آب میاد سطح آب رو پایین بیاری درست میشه . میتونی کنار شیشه رو هم سوراخ کنی تا آب از اونجا تبخیر شه...موفق باشی
    خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتون...مشکلات این ماهی که تمومی نداره....شرمنده بابت پرسش های زیاد...
    الان دیدم دو بار کف آکواریوم خوابید حالا ممکنه علتش بیماریه کیسه هواش باشه؟البته باید بگم بعد از این دوبار دیگه این کارو انجام نداد و ظاهرش خیلی سر حاله...
    ممنون بابت راهنمایی هاتون اقای احسان...

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmrabi نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتون...مشکلات این ماهی که تمومی نداره....شرمنده بابت پرسش های زیاد...
    الان دیدم دو بار کف آکواریوم خوابید حالا ممکنه علتش بیماریه کیسه هواش باشه؟البته باید بگم بعد از این دوبار دیگه این کارو انجام نداد و ظاهرش خیلی سر حاله...
    ممنون بابت راهنمایی هاتون اقای احسان...
    بببین داداش بیماری کیسه هوایی فلاور میتونه از : حمله انگل به کیسه هوایی ، سقوط ماهی ، تغییرات شدید دمایی ، درگیری و ... باشه ، اما اگه کف آب واسه چند ثانیه اینطور میشه از کیسه هوایی نیست ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی /فلاور
    شماره عضویت
    12005
    http://up.parsipet.ir/uploads/image_3721f.jpg
    با عرض سلام
    معذرت ميخوام اگه سوالم رو اينجا مطرح كردم اما هر چي گشتم بيمارى هاى فلاور رو پيدا نكردم
    ماهي من انگل روده گرفته امرو رفتم دنبال قرق اونها هم اين رو تحويل من دادند مخواستم ببينم درست گرفتم يا نه
    اب تچكر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی /فلاور
    شماره عضویت
    12005
    با عرض سلام مجدد
    در ضمن مترونيدازول و سرا نماتول رو هم قبل استفاده كردم چون جواب نگرفتم براي خريد قرص lorencit ياpraziquantel رو بگيرم كه اون قرصى كه بالا عكسشو گذاشتم رو بهم دادن
    ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی طهرانی نمایش پست ها
    http://up.parsipet.ir/uploads/image_3721f.jpg
    با عرض سلام
    معذرت ميخوام اگه سوالم رو اينجا مطرح كردم اما هر چي گشتم بيمارى هاى فلاور رو پيدا نكردم
    ماهي من انگل روده گرفته امرو رفتم دنبال قرق اونها هم اين رو تحويل من دادند مخواستم ببينم درست گرفتم يا نه
    اب تچكر
    امروز رفتید دنبال چی؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی طهرانی نمایش پست ها
    با عرض سلام مجدد
    در ضمن مترونيدازول و سرا نماتول رو هم قبل استفاده كردم چون جواب نگرفتم براي خريد قرص lorencit ياpraziquantel رو بگيرم كه اون قرصى كه بالا عكسشو گذاشتم رو بهم دادن
    ممنونم

عکس اون دارویی که گذاشتید ، شامل اطلاعات کافی و مشخصیست.

این قرص ترکیبیست از ۳ داروی مختلف که اسمشون روی بسته بندی موجوده، من نمیدونم اون یکی ها چین و چه تاثیری روی ماهی شما دارن ولی اولا استفاده نکنید چون معلوم نیست چه بلایی سر فلاورهورن میاره، و پسش بدید . باعث تاسف که فروشنده به جایی رسیده که واسه ۵ تومان ۱۰ تومان سود، فقط چون پرازیکوانتل خالی نداره، قرصی به شما میده که ۲۵ میلیگرم پرازیکوانتل داره ولی ۶۰۰ میلیگرم از یک داروی دیگر و ۱۰۰ میلیگرم هم باز از یک دارو دیگر داخل هست!!!

چند سال پیش مشتری داشتم به نام آقای نوروزی، احتمالا اینجا هم سر میزنه و این تاپیک رو خواهد دید. ایشون برای یک تانک پر دیسکس های ۵ اینچیش داروی ضد انگلی مخصوص سگ خرید که دقیقا ترکیبی بود از پرازیکوانتل و چند داروی دیگر، احتمال اینکه همین قرص بوده باشه هم هست . بعد از مصرف نصف بیشتر دیسکس ها مردند و با اینکه خیلی سریع سیفون کرد، بقیشون هم تا چندین روز کج و کوله کف آکواریوم افتاده بودند.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی /فلاور
    شماره عضویت
    12005
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    امروز رفتید دنبال چی؟
    با سلام خدمت بابك عزيز
    اشتباه تايپى بود قربان رفتم دنبال قرص،
    ویرایش توسط مهدی طهرانی : 20th April 2015 در ساعت 08:17 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی /فلاور
    شماره عضویت
    12005
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    عکس اون دارویی که گذاشتید ، شامل اطلاعات کافی و مشخصیست.

این قرص ترکیبیست از ۳ داروی مختلف که اسمشون روی بسته بندی موجوده، من نمیدونم اون یکی ها چین و چه تاثیری روی ماهی شما دارن ولی اولا استفاده نکنید چون معلوم نیست چه بلایی سر فلاورهورن میاره، و پسش بدید . باعث تاسف که فروشنده به جایی رسیده که واسه ۵ تومان ۱۰ تومان سود، فقط چون پرازیکوانتل خالی نداره، قرصی به شما میده که ۲۵ میلیگرم پرازیکوانتل داره ولی ۶۰۰ میلیگرم از یک داروی دیگر و ۱۰۰ میلیگرم هم باز از یک دارو دیگر داخل هست!!!

چند سال پیش مشتری داشتم به نام آقای نوروزی، احتمالا اینجا هم سر میزنه و این تاپیک رو خواهد دید. ایشون برای یک تانک پر دیسکس های ۵ اینچیش داروی ضد انگلی مخصوص سگ خرید که دقیقا ترکیبی بود از پرازیکوانتل و چند داروی دیگر، احتمال اینکه همین قرص بوده باشه هم هست . بعد از مصرف نصف بیشتر دیسکس ها مردند و با اینکه خیلی سریع سیفون کرد، بقیشون هم تا چندین روز کج و کوله کف آکواریوم افتاده بودند.
    جناب بابك ممكن ادرس يه داروخانه درست حسابي بديد، اينو من از داروخانه دامي جهاد كشاورزى تو خيابان انقلاب گرفتم ٢٥ تومن قرص حساب كرد ١٠ تومن هم دادم به پيكم اخرشم كارم راه نيفتاد درضمن اقاى بابك اين شربت سولفات منيزيوم در داروخانه هاي انسانى موجوده؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط مهدی طهرانی : 20th April 2015 در ساعت 08:28 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    17533
    سلام دوستان.من به مشکل بر خوردم.لطفا راهنمایی کنین.
    یه فلاور هورن دارم که نژادش خوبه و رنگ وهدشم بسیار عالیه و کاملا دستیه.خیلی با هم رفیقیم.الان مدتیه که ترسو شده وگاهی هم خودشو به روی شنهای کف میماله.رنگش تیره شده و بعضی وقتا مثل دیوونه ها از این ور به اون ور میزنه.مدفوع شم گرد گردو به هم چسبیدست.ولی اشتهاش اصلا کم نشده.تا جایی که من میدونم اینا علایم انگله.الان یه تانک جدید واسش مهیا کردم دمارو هم روی 32 گذاشتم و نمک هم اضافه کردم که منتقلش کنمو درمان رو شروع کنم و تانک اصلی رو پاکسازی کنم.ولی یه مشکلی هست.اینجا دارو پیدا نمیشه.یه جنرال تونیک بود که اونم تاریخ گذشته بود.تنها یه دارو پیدا کردم که ایرانیه و ساخت دست خود فروشنده که به قول خودش مواد اولیه رو خودشون وارد کردن و دارو رو تهیه کردن.از یه طرف هم مترونیدازول تهیه کردم.حالا نمیدونم دقیقا چکار کنم.لطفا راهنمایی کنین
    ویرایش توسط محمود رفیعی : 26th April 2015 در ساعت 02:52 PM

صفحه 200 از 227 نخستنخست ... 100150181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)