همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid0261 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان قدیما بچه بودم داشتم ولی خب خونه ویلایی بود و به صداش توجه نداشتم
    میخواستم بدونم جفت فنج بخرم سرو صداش چطوره ادم میتونه استراحت کنه وسط روز یا نه ؟سر و صداشون زیاده
    سلام دوست عزیز
    فنچ صداش گوش خراش نیست و صدای چندان بلندی نداره که بخواد اذیت کنه،فنچ نرگس صداش زیباتر و آروم تر هست نسبت به فنچ زبرا،موفق باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    سلام بهترین تغذیه برای جوجه های دونخور شده که از والدین جدا شده چیه؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidshshpoor نمایش پست ها
    سلام بهترین تغذیه برای جوجه های دونخور شده که از والدین جدا شده چیه؟
    سلام
    بهتره در کنار ارزن که غذای روتین هست،سفیده رنده شده و تفاله هویج هم بهشون تا ۱هفته بدید،اگر دیدید جوجه ها بعد والدین پف کردن و گوشه گیر شدند سریعتر برشون گردونید پیش والدین،موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid0261 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان قدیما بچه بودم داشتم ولی خب خونه ویلایی بود و به صداش توجه نداشتم
    میخواستم بدونم جفت فنج بخرم سرو صداش چطوره ادم میتونه استراحت کنه وسط روز یا نه ؟سر و صداشون زیاده
    اگه منظورتون از زیاد بودن سر و صدا بلندی صدا نیست و اینه که مدام صدا میکنن بنا به تجربه خودم میگم آره.در طول روز یه بار و دو بار نیست.این که صداشونو بتونین تحمل کنین به خودتون بستگی داره.یکی میتونه یکی نمیتونه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    مطمئنا صداشون بستگی به مست بودن نر و جفت گیری شون هم داره تو این زمان سروصدای بیشتری دارن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فنج جاوا
    شماره عضویت
    17268
    درود فراووان . بهترین غذا برای نرگسی های دو ماه چیه؟ و اگر دو جفت داشته باشم با همین سن میتونم دستیشون کنم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    سلام دوستان
    ببخشید یکم متن طولانیه ، ولی خواهشمندم جواب بدین لطفا
    چند وقت پیش یکی از دوستام که از تعدادی پرنده نگهداری میکرد مشکلی براش پیش اومد و تعداد زیادی از اون ها تلف شدن
    اما توی یه قفس یه فنچ ماده هنوز زنده بود ولی جفتش متاسفانه تلف شده بود
    دوستم نمیتونست بهش رسیدگی کنه و من تصمیم گرفتم این حیوون رو نجات بدم ، وقتی آوردمش خونه تو لونش سه تا تخم بود . از اونجایی که تو تنهایی خیلی بی تابی میکرد براش یه جفت نر هم خریدم که خیلی خوب با هم کنار اومدن و دیروز که براشون پنبه ریختم باهاش لونه درست کردن .
    اما مشکلی که هست اینه که نه روی تخم ها میخوابن و نه تخم هارو از بین میبرن ! به نظر شما دلیلش چیه ؟
    با توجه به این که قفس موقع انتقال یکم تکون خورده ممکنه به تخم ها آسیب رسیده باشه ؟
    من نباید تخم ها رو خودم بردارم تا تخم جدید بزارن ؟؟؟
    و سوال آخر این که با وجود این که با هم غذا میخورن و شبا تو لونه کنار هم میخوابن آیا امکانش هست هنوز جفت نشده باشن ؟ ( تو قفس دو تا لونه خالی دیگه هم هست )

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidshshpoor نمایش پست ها
    درود فراووان . بهترین غذا برای نرگسی های دو ماه چیه؟ و اگر دو جفت داشته باشم با همین سن میتونم دستیشون کنم؟
    سلام
    بهترین تغذیه وقتی هست که ما همه غذاهای مجاز رو درکنار هم توی غذایشون قرار بدیم،میتونید از ی که در حالتهای معمولی(غیر آماده سازی و جوجه داشتن) استفاده کنید،مقداری برنج خام،سفیده تخم مرغ،هویج،ذرت و...برای دستی کردن بهتره پرنده تک نگه داری بشه و هم نوع های خودش رو نبینه،هرچه سن نرگسی پایین تر بهتر تقریبا از زمان دونخور شدن اگر امکان سرلاکی بزرگ کردنش رو داشته باشید بیشتر میتونید به خواستتون برسید،موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط finch-lover نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید یکم متن طولانیه ، ولی خواهشمندم جواب بدین لطفا
    چند وقت پیش یکی از دوستام که از تعدادی پرنده نگهداری میکرد مشکلی براش پیش اومد و تعداد زیادی از اون ها تلف شدن
    اما توی یه قفس یه فنچ ماده هنوز زنده بود ولی جفتش متاسفانه تلف شده بود
    دوستم نمیتونست بهش رسیدگی کنه و من تصمیم گرفتم این حیوون رو نجات بدم ، وقتی آوردمش خونه تو لونش سه تا تخم بود . از اونجایی که تو تنهایی خیلی بی تابی میکرد براش یه جفت نر هم خریدم که خیلی خوب با هم کنار اومدن و دیروز که براشون پنبه ریختم باهاش لونه درست کردن .
    اما مشکلی که هست اینه که نه روی تخم ها میخوابن و نه تخم هارو از بین میبرن ! به نظر شما دلیلش چیه ؟
    با توجه به این که قفس موقع انتقال یکم تکون خورده ممکنه به تخم ها آسیب رسیده باشه ؟
    من نباید تخم ها رو خودم بردارم تا تخم جدید بزارن ؟؟؟
    و سوال آخر این که با وجود این که با هم غذا میخورن و شبا تو لونه کنار هم میخوابن آیا امکانش هست هنوز جفت نشده باشن ؟ ( تو قفس دو تا لونه خالی دیگه هم هست )
    سلام
    وقتی ماده رو آوردید باید چند وقت صبر میکردید تا ببینید آیا علاىم بیماری رو مشاهده میکند یا خیر بعد اقدام به خرید جفت میکردید با توجه به گفته های خودتون از محل قبلی پرنده احتمال بیماری دور از انتظار نیست(ان شالله که چیزیش نباشه)منظورتون از پنبه،پنبه دانه هست دیگه؟چون پنبه های بهداشتی استفادشون توصیه نمیشه،بهتر بود تخم های قبلی رو بر میداشتید،چون به فنچ ماده استرس وارد شده و جفت جدید تخمها رو نمیپذیره و وقتی شما پنبه گذاشتید باعث تحریکشون شدید و تخمهارو رها میکنند و دوباره شروع به مراحل تخم گذاری و لونه سازی میکنند،بهتره تخمها رو بردارید،لونه های اضافه رو بردارید،کنار هم بودن و شب توی لونه بودن از نشانه های جفت شدن هست اما زمانی میشه گفت جفت شدن که جفتگیریشون رو دیده باشید،تغذیه خوب و سالم و بهداشت لازمه داشتن جفت خوب هست،کف دریا حتما حتما تو قفسشون باشه و خوب تقویتشون کنید،موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    وقتی ماده رو آوردید باید چند وقت صبر میکردید تا ببینید آیا علاىم بیماری رو مشاهده میکند یا خیر بعد اقدام به خرید جفت میکردید با توجه به گفته های خودتون از محل قبلی پرنده احتمال بیماری دور از انتظار نیست(ان شالله که چیزیش نباشه)منظورتون از پنبه،پنبه دانه هست دیگه؟چون پنبه های بهداشتی استفادشون توصیه نمیشه،بهتر بود تخم های قبلی رو بر میداشتید،چون به فنچ ماده استرس وارد شده و جفت جدید تخمها رو نمیپذیره و وقتی شما پنبه گذاشتید باعث تحریکشون شدید و تخمهارو رها میکنند و دوباره شروع به مراحل تخم گذاری و لونه سازی میکنند،بهتره تخمها رو بردارید،لونه های اضافه رو بردارید،کنار هم بودن و شب توی لونه بودن از نشانه های جفت شدن هست اما زمانی میشه گفت جفت شدن که جفتگیریشون رو دیده باشید،تغذیه خوب و سالم و بهداشت لازمه داشتن جفت خوب هست،کف دریا حتما حتما تو قفسشون باشه و خوب تقویتشون کنید،موفق باشی

نه بیمار نیست کاملا مطمعنم ! پرنده های دوستم متاسفانه به دلیل گرسنگی تلف شدن
    حدود دو هفته ایی میشه کنار هم هستن و پنبه رو دیروز گذاشتم ( پنبه بهداشتی ! )
    خوب الان باید هم پنبه و هم تخم ها رو بردارم ؟ قهر نمیکنن ؟!!
    لونه ایی که توش هستن اصلا تمیز نیست و میترسم اگه عوضش کنم دیگه داخل لونه نرن ! چیکار کنم واسه لونه جدیدشون ؟
    ویرایش توسط finch-lover : 25th April 2015 در ساعت 06:10 PM

صفحه 285 از 348 نخستنخست ... 185235266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304335 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)