کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط َامین نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

یک جفت عروس هلندی دارم، نر مرواریدی 6 ماهه، ماده دارچینی 5 ماهه ،

ماده واسه داییمه ، الان نزدیک 2 هفته اس اوردش خونه ما ، و تقریبا من 1 هفته میشه ک تو یک قفس نگهشون میدارم.

گاهی اوقات باهم جنگ خفیف می کنن من هم بخاطر این 2 تا جای غذا براشون گذاشتم ، این دعوا عادیه؟

یک سوال دیگه هم داشتم این بود که ماده دمش شکسته بود من درش اوردم الان یک دم داره ک اون نشکسه اما ی خورده انگاری معلقه چقدر طول میکشه دمش در بیاد، و چی بدم بخوره زود در بیاد.
    اون یکی دمش و چکار کنم ؟

ممنون میشم کسانی که تجربه بالایی دارند جواب منو بدند
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش آمدید.
    اگه عروس نر و ماده شما 6 و 5 ماهه باشند که هنوز دقیق نر و مادگیش مشخص نیست.
    بهتره از هرکدام یه عکس بذارید تا دوستان سن و جنسیت تقریبشو بهت بگند.

دم ماده را کشیدی و درآوردی؟ این کار به نظر من اشتباهه چون به پرنده استرس زیادی وارد میشه.
    بهتره صبر کنید با اولین تو لک رفتن همه پارش صاف میشه.
    از پوست تخم مرغ استفاده کنید به این صورت که بعد از شستشو و ضد عفونی کردن با آب جوش خوب بکوبید و همراه با سایر غذاهای گرم در اختیار پرنده قرار دهید.
    سنگ کف دریا هم همیشه در قفس باشه.
    دعوا کردندشون هم عادیه. جفت هایی که جوجه هم دارند بعضی اوقات با هم دعوا میکنند.
    ولی خب اگر هم از سنشون و جنسیتشون مطمئن باشید خیلی زوده جفت انداختن. حداقل سن برای جفت انداختن 14 ماهگی است که بهترین نتیجه را میدهد.
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    خوب ظاهرا باز ويرايش داشتين بايد بيشتر صبر ميكردم

سلام! من یک بار اشتباه کردم و ویراش کردم در جا (پست خودم رو) ، و اصل مطلبم هنوز همونه . حالا شما امتیاز گرفتی ازش و قصد داری اصل موضوع رو به نفع خودت عوض کنی بحثش جداست .... و این رو هم بدونید که اگر میخواستم ویراش کنم همین پست شما رو هم ویراش میکردم که کسی متوجه اشتباهم نشه !!! آب هم از آب تکون نمیخورد . حرف همان است که بود . من بر خلاف شما که اشتباهت رو گردن نمیگیری اشتباهم رو میپذیرم و سعی هم نمیکنم از زیرش شونه خالی کنم . به هر حال گفتنی ها رو گفتم و نرود میخ آهنین در سنگ آقای محقق!

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 11th April 2015 در ساعت 12:46 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام! من یک بار اشتباه کردم و ویراش کردم در جا (پست خودم رو) ، و اصل مطلبم هنوز همونه . حالا شما امتیاز گرفتی ازش و قصد داری اصل موضوع رو به نفع خودت عوض کنی بحثش جداست .... و این رو هم بدونید که اگر میخواستم ویراش کنم همین پست شما رو هم ویراش میکردم که کسی متوجه اشتباهم نشه !!! آب هم از آب تکون نمیخورد . حرف همان است که بود . من بر خلاف شما که اشتباهت رو گردن نمیگیری اشتباهم رو میپذیرم و سعی هم نمیکنم از زیرش شونه خالی کنم . به هر حال گفتنی ها رو گفتم و نرود میخ آهنین در سنگ آقای محقق!

موفق باشید

منظورتون از يكبار اشتباه ويرايش عمقي كل چهار خط فرمايش آخرتون بود ديگه!

دوست عزيز باور كنيد بنده اصلا اهل جدل بي منطق يا با منطقش نيستم
    پستهايي هم كه گذاشتم هيچ سودي برام نداشت غير از زحمت تايپ و گرفتن وقتم فقط ديدم عزيزان تجربياتشونو اينجا قرار دادن منم آنچه رو كه تو اين چند روز تجربه كردم ارائه كردم ، تاييد يا تكذيبشم گذاشتم بپاي با تجربه ترها
    سواي مدير سايت بودنتون توقعم اين بود كه اگر متخصصين جواب متخصصانه ميدادين استفاده ميكرديم و به اشتباهمون پي مي برديم و اگر منتقدين جواب نقادانه مي دادين ولي تمسخر!
    ظاهرا جنابعالي سوء برداشت داشتيد و با نقل قولهاي مختلف و مچگيرانه در پي اثبات چي بوديد نمي دونم - ان شالله كه خيره
    ولي مطمئنم اگر پستهاي بنده را باصبر بيشتر و بدون موضع گيري مطالعه ميفرمودين اينطوري چوبكاريمون نمي كردين .
    يا علي
    ویرایش توسط adwin : 11th April 2015 در ساعت 01:49 PM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام، دوستان. لطفا دیگه بحث رو ادامه ندید..

دوست عزیز گویا منظور دوستان رو خوب متوجه نشدید، شما تحقیق کردید و راهی رو رفتید و نتیجه گرفتید. این رو به عنوان نظر شخصی خودتون مطرح کردید و تمام.

اگر دوستان میگن ما تایید نمیکنیم به دلیل این هست ک پرنده موجود زندس و هرکدوم خصوصیات اخلاقی خاص خودشون رو دارن مثل انسان ها

اگر شما از این راه رفتید و نتیجه گرفتید که خیلی هم عالی ولی اگر کسی با تایید و به پیشنهاد شما که بهش بگید این راه حتما جواب میده، پیش بره و بلایی سر پرندش بیاد شما و مدیری که تایید کرده حرفتون رو و سایت مسوول این اتفاق میشن در صورتی که ما میدونیم ممکنه این کار شوک بزرگی به پرنده وارد کنه و نباید به کسی به طور قطع پیشنهاد بدیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    الانم احساس ميكنم جو بوجود اومده در اينجا زياد به تبادل نظر و در اختيار قرار دادن تجربيات نزديك نيست و عزيزان حالت دفاعي پيدا كردن و ظاهرا گروهي در تاييد فرمايشات خودشون مصررا
    اگرنه بنده فقط نظر شخصيمو دادم و در پايانشم گفتم كه نظر متخصصين ارجح تره ضمنا شما كه اينقدر دقيقي خوشحال ميشم نظرتون رو راجع به جمله دوستمون آقا ابولفضل هم با همين علاقه بگيد كه فرمودند"
    هیچ کدوم از مدیران بخش
    طوطی
    این رفتار رو تایید نمیکنیم حتی اگه درست باشه
    يعني واقعا كار درست حتي اگر برخلاف ميل عزيزان باشه تاييد نميشه !!!؟

بنده از این بابت نوشتم درست چون میدونم این روش جواب میده حدود 8 سال پیش بود همین روش رو از یکی از همکلاسی هام که میگفت باباش تو مولوی پرنده فروشی داره رو ملنگو بالغم انجام دادمو نتیجه داد اما اون زمان اطلاعی نداشتم
    اگه ادم از سر علاقه بخواد با این پرنده ها ارتباط برقرارکنه دیگه این روش جایی نداره

استرس و عصبی شدن -پرکنی -ایست قلبی و تلف شدن پرنده- جراحات شدید بر اثر زمین افتادن و خوردن تو در و پنجره-گوشه گیر شدن و ارتباط برقرار نکردن- گاز های ناگهانی و شدید که دلیلش مشخص نیست و حتی فرارکردن ممکنه بخاطر همین به زور دستی کردن باشه
    شما مگه نمیگید این پرنده ها هوش بالایی دارن پس یادشون میمونه که چه اتفاقی افتاده که دستی شدن همون طور که وقتی کلمه ای رو یاد میگیرن بعد از مدت ها تکرار میکنن

در مورد بحث کردن هم هیچ مشکلی نداره ولی نه این بحثایی که نتیجش مشخصه و کسانی که کمتر اطلاع دارن ممکنه روشی که مد نظر شماست رو پیش بگیرن
    ما به این حیوانات علاقه داریم و بی احترامی به حقوقشون رو رد میکنیم
    پس معلوم شد چرا ما این روش رو نه پیشنهاد میدیم و نه میزاریم کسی پیشنهاد بده
    ویرایش توسط abolfazl : 11th April 2015 در ساعت 02:27 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام، دوستان. لطفا دیگه بحث رو ادامه ندید..

دوست عزیز گویا منظور دوستان رو خوب متوجه نشدید، شما تحقیق کردید و راهی رو رفتید و نتیجه گرفتید. این رو به عنوان نظر شخصی خودتون مطرح کردید و تمام.

اگر دوستان میگن ما تایید نمیکنیم به دلیل این هست ک پرنده موجود زندس و هرکدوم خصوصیات اخلاقی خاص خودشون رو دارن مثل انسان ها

اگر شما از این راه رفتید و نتیجه گرفتید که خیلی هم عالی ولی اگر کسی با تایید و به پیشنهاد شما که بهش بگید این راه حتما جواب میده، پیش بره و بلایی سر پرندش بیاد شما و مدیری که تایید کرده حرفتون رو و سایت مسوول این اتفاق میشن در صورتی که ما میدونیم ممکنه این کار شوک بزرگی به پرنده وارد کنه و نباید به کسی به طور قطع پیشنهاد بدیم
    سلام
    فرمايش سركار كاملا درسته منم كه نگفتم علامه هستم فقط نظراتمو دادم و هيچ كجا نگفتم اينيكه بنده گفتم كاملا درسته و همه اجرا كنند آخر پستمم گفتم نظر متخصصين ارجحتره- دوستان هم برخي تاييد برخي تكذيب كردند -همينطوري ميشه كه تو هر كاري جمعي به راه حلي ميرسند الانم فرمايش شما كاملا درسته هيچ كار صد در صدي تو دنيا وجود نداره و هميشه خطاها و اشتباهاتي هست
    فقط از متن تمسخر آميز جناب آژيده ناراحت شدم .
    ديگه هم ادامه نميدم
    متشكرم از توجه دوستان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    17446
    سلام.من یه طوطی عروس دارم که تقریبا 4 تا 5 ماهشه.حدود یک ماه ونیم هست که خریدمش.ولی از همون موقع که خریدمش مدفوعش خیلی شل بود.من هم به خاطر همین چند بار پیش دامپزشک رفتم وبا توضیحاتی که بهش دادم چند تا دارو بهم داد که توی آبش بریزم تا بخوره.ولی نتیجه ای نداشته هیچ،تازه ضعیف تر وکم تحرکتر وبی حال تر هم شده.توضیح اینکه :مدفوعش آبکی شفاف که بعضی قسمتهاش سبزه و بعضی قسمتها زرد.راستی قبلا خوب دونه می خورد ولی چند روزه که اشتها نداره و فقط غذای مورد علاقه ش رو که تخم مرغ باشه رو می خوره.البته من سعی کردم حذفش کنم ولی دیدم که چیز دیگه ای نمی خوره.ناچار شدم از دوباره بهش تخم مرغ بدم.لطفا بفرمایید اسم بیماریش چیه و راه درمانش رو هم بفرمایید.ممنونم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.دور گردن ماده ام پر نداره.
    یکی از علت هاشم اینه هروقت نر سر ماده رو خواروند اخرش ی پر کند.
    شکل ظاهری ماده رو بد کرده. چکارش کنم پرهاش در بیاد. میخوام بدمشون برن.فکر میکنن مریض هست.درصورتی که مدفوع کاملا طبیعی هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط malcom نمایش پست ها
    سلام.من یه طوطی عروس دارم که تقریبا 4 تا 5 ماهشه.حدود یک ماه ونیم هست که خریدمش.ولی از همون موقع که خریدمش مدفوعش خیلی شل بود.من هم به خاطر همین چند بار پیش دامپزشک رفتم وبا توضیحاتی که بهش دادم چند تا دارو بهم داد که توی آبش بریزم تا بخوره.ولی نتیجه ای نداشته هیچ،تازه ضعیف تر وکم تحرکتر وبی حال تر هم شده.توضیح اینکه :مدفوعش آبکی شفاف که بعضی قسمتهاش سبزه و بعضی قسمتها زرد.راستی قبلا خوب دونه می خورد ولی چند روزه که اشتها نداره و فقط غذای مورد علاقه ش رو که تخم مرغ باشه رو می خوره.البته من سعی کردم حذفش کنم ولی دیدم که چیز دیگه ای نمی خوره.ناچار شدم از دوباره بهش تخم مرغ بدم.لطفا بفرمایید اسم بیماریش چیه و راه درمانش رو هم بفرمایید.ممنونم.
    سلام
    ممکنه از همون اول پرنده مریض نبوده باشه و شما که پیش دامپزش بردید با دادن انتی بیوتیک ضیفش کردید
    فضله ی پرنده نباید خیلی سفت باشه و نه حالت ابکی باشه
    ارزن و تخمه کتان نسبت 4 ارزن و 1 کتان با چند تا دونه تخمه افتابگردان خام در روز براش بذارید
    در مورد بیماری و درمان اطلاعی ندارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام.دور گردن ماده ام پر نداره.
    یکی از علت هاشم اینه هروقت نر سر ماده رو خواروند اخرش ی پر کند.
    شکل ظاهری ماده رو بد کرده. چکارش کنم پرهاش در بیاد. میخوام بدمشون برن.فکر میکنن مریض هست.درصورتی که مدفوع کاملا طبیعی هست
    سلام
    اگه خیلی وقته که کنده شدن شاید پرهاش درنیان
    تنها راهش جدا کردنشون از همه

صفحه 1454 از 1915 نخستنخست ... 4549541354140414351436143714381439144014411442144314441445144614471448144914501451145214531454145514561457145814591460146114621463146414651466146714681469147014711472147315041554 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)