صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 303
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز من صفحه قبل اولین پست توضیح دادم,اگه شما اون پست را هم خوندید بفرمایید تا براتون بیشتر توضیح بدم ,
    سلام دوست من
    آرتیمیا از آب سبز یا همون فیتوپلانگتو ها استفاده می کنه و دلیل وفور سخت پوست هایی مثل کریل که از این خانواده هستند در آب های حاره ای هم وجود فیتوپلانگتون های سرشار هست.
    من ابتدا آب سبز رو آماده می کنم و برای تغزیه آرتیمیا از آب سبز استفاده می کنم که نتایج خوبی هم داده اما تهیه آب سبز شور علاوه بر زمانبر بودن دردسر های خودش هم داره.
    شما فرمودین که برای تغزیه آرتیمیا از خمیر معمولی استفاده می کنید،آیا منظورتون اینه که از خمیر برای تغزیه فیتوپلانگون ها استفاده می کنید و یا در واقع برای تولید آب سبز و در نتیجه تغزیه آرتیمیا ها استفاده می کنید و یا اینکه از خمیر بصورت مستقیم برای تغزیه آرتیمیا ها استفاده می کنید؟اگر منظور شما همین مورد اخیر هست میتونم ازتون خواهش کنم اگه تصاویری از این نوع تغزیه دارید در اختیار ما قرار بدین؟
    چون برای شخص بنده بسیار تازگی داره و مشتاق هستم بدونم.
    ممنونم و موفق باشید.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    آرتیمیا از آب سبز یا همون فیتوپلانگتو ها استفاده می کنه و دلیل وفور سخت پوست هایی مثل کریل که از این خانواده هستند در آب های حاره ای هم وجود فیتوپلانگتون های سرشار هست.
    من ابتدا آب سبز رو آماده می کنم و برای تغزیه آرتیمیا از آب سبز استفاده می کنم که نتایج خوبی هم داده اما تهیه آب سبز شور علاوه بر زمانبر بودن دردسر های خودش هم داره.
    شما فرمودین که برای تغزیه آرتیمیا از خمیر معمولی استفاده می کنید،آیا منظورتون اینه که از خمیر برای تغزیه فیتوپلانگون ها استفاده می کنید و یا در واقع برای تولید آب سبز و در نتیجه تغزیه آرتیمیا ها استفاده می کنید و یا اینکه از خمیر بصورت مستقیم برای تغزیه آرتیمیا ها استفاده می کنید؟اگر منظور شما همین مورد اخیر هست میتونم ازتون خواهش کنم اگه تصاویری از این نوع تغزیه دارید در اختیار ما قرار بدین؟
    چون برای شخص بنده بسیار تازگی داره و مشتاق هستم بدونم.
    ممنونم و موفق باشید.
    دوست عزیز متاسفانه نمیتونم عکس بزارم بلد نیستم با گوشی عکس بزارم ,درستا مستقیم ارتمیا از خمیر میخوره,دوست عزیز شما همین امروز بهشون بدید متوجه میشید چقدر راحته وچطور کاملا میبینید ارتمیاها هم مثل ماهیها بعد از خوردن غذا شکمشون بزرگتر میشه
    اب سبز دردسر خیلی داره مخصوصا در زمستان ,کافیه یکبار امتحان کنید
    باور نمیکنید میشه چقدر ارتمیا را داخل یه ظرف کوچک نگه داشت وبا این روش تغذیه کرد,فقط این را دوباره میگم داخل ظرف دیگری خمیر را با اب مخلوط کنید بعدش بریزید پیششون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز متاسفانه نمیتونم عکس بزارم بلد نیستم با گوشی عکس بزارم ,درستا مستقیم ارتمیا از خمیر میخوره,دوست عزیز شما همین امروز بهشون بدید متوجه میشید چقدر راحته وچطور کاملا میبینید ارتمیاها هم مثل ماهیها بعد از خوردن غذا شکمشون بزرگتر میشه
    اب سبز دردسر خیلی داره مخصوصا در زمستان ,کافیه یکبار امتحان کنید
    باور نمیکنید میشه چقدر ارتمیا را داخل یه ظرف کوچک نگه داشت وبا این روش تغذیه کرد,فقط این را دوباره میگم داخل ظرف دیگری خمیر را با اب مخلوط کنید بعدش بریزید پیششون

من اين همه وقت آرتميا پرورش دادم و در جاهاي مختلف هم ديدم...اصلا شكمش باد نميكنه يا اگر هم باد كنه اصلا قابل ديدن نيست
    بعدم آرتميا دهن نداره مثل ماهي كه بتونه چيزي بخوره ...فقط ذرات معلق كه من و شما نميتونيم ببينيم رو ميخورن و به اصطلاح آب رو فيلتر ميكنن..دقيقا خودم نميدونم چطوري بيان كنم كه دوستان متوجه بشن اما در تمام سايتهاي خارجي نوشتن كه آرتميا filter feeder است

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها

من اين همه وقت آرتميا پرورش دادم و در جاهاي مختلف هم ديدم...اصلا شكمش باد نميكنه يا اگر هم باد كنه اصلا قابل ديدن نيست
    بعدم آرتميا دهن نداره مثل ماهي كه بتونه چيزي بخوره ...فقط ذرات معلق كه من و شما نميتونيم ببينيم رو ميخورن و به اصطلاح آب رو فيلتر ميكنن..دقيقا خودم نميدونم چطوري بيان كنم كه دوستان متوجه بشن اما در تمام سايتهاي خارجي نوشتن كه آرتميا filter feeder است

دوست عزیز من اصلا نگفتم که چجوری میخورند فقط دوستمون گفتند که از خود اب خمیر میخورند من هم گفتم بله.
    ولی من هر وقت که بهشون دقت میکنم میبینم که هم رنگ وهم اندازه فرق میکنه البته من روزی یکبارش بیشتر بهشون غذا نمیدم,اخه اینقدر فرقش میشه که من همیشه قبل از اینکه بهشون غذابدم هر تعدادی بخوام میگیرم وبعدش غذابه بقیه میدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    دوستان من الان تقریبا 6 ماهه که دارم روی تکثیر ارتمیا کار میکنم
    بهترین شرایط برای یه موجود زنده اینه که همون غذایی که تو طبیعت میخوره رو براش فراهم کنیم توی طبیعت تو هیچ کجای دنیا ارتمیا از مخمر تغذیه نمیکنه....................
    بلکه از فیتوبلانگتون ها تغذیه میکنه............بس بهترین راه برای تغذیه اون ها استفاده از فیتو هاست البته به روش اصولی و درست ...................
    البته من منکر این نیستم که میشه اون ها رو با مخمر هم تغذیه کرد ولی مطمئنا هیچ وقت جای فیتوبلانگتون رو نمیگیره و ارزش غذاییش هم به اندازه اون نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان الان حدود یک ماه و نیم هست که در یک ظرف در بالا پشت بام اب + نمک ریختم...مقداری که گفته بودید در پستهای قبلی ......الان اب کاملا به رنگ سبز تیره در امده و فیتو پلانکتون درش به وفور هست .....ایا شروع کنم به ریختن ارتمیا درش یا اینکه صبر کنم هوا گرم تر بشه ....

یک ایده هم به ذهنم رسید که اگر یشه برای شما و همه دوستان کار خیلی راحت تر میشه ..مخزن ار تمیا رو بزاریم در یک مکان سر بسته با دمای مناسب .....مخزن کشت فیتوپلانکتون رو بزاریم در بالا پشت بام ...

که فکر کنم فیتو پلانکتون برای تکثیر به گرما نیاز نداره و فقد به نور نیاز داره ....

هر 3 روز یک بار از مخزن فیتو پلانکتون یک ظرف اب برداریم بریزیم در مخزن ارتمیا ها تا بخورن .....

میشه برای یک تانک ارتمیا ..چندین تانک تکثیر پلانگتون در بالا پشت بام داشت ....

برای ارتمیا تخم هچ نشده در خونه دارم هچ کنم بریزم در تانک یا اینکه بالغ هاش رو بخرم از نواب

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوستان الان حدود یک ماه و نیم هست که در یک ظرف در بالا پشت بام اب + نمک ریختم...مقداری که گفته بودید در پستهای قبلی ......الان اب کاملا به رنگ سبز تیره در امده و فیتو پلانکتون درش به وفور هست .....ایا شروع کنم به ریختن ارتمیا درش یا اینکه صبر کنم هوا گرم تر بشه ....

یک ایده هم به ذهنم رسید که اگر یشه برای شما و همه دوستان کار خیلی راحت تر میشه ..مخزن ار تمیا رو بزاریم در یک مکان سر بسته با دمای مناسب .....مخزن کشت فیتوپلانکتون رو بزاریم در بالا پشت بام ...

که فکر کنم فیتو پلانکتون برای تکثیر به گرما نیاز نداره و فقد به نور نیاز داره ....

هر 3 روز یک بار از مخزن فیتو پلانکتون یک ظرف اب برداریم بریزیم در مخزن ارتمیا ها تا بخورن .....

میشه برای یک تانک ارتمیا ..چندین تانک تکثیر پلانگتون در بالا پشت بام داشت ....

برای ارتمیا تخم هچ نشده در خونه دارم هچ کنم بریزم در تانک یا اینکه بالغ هاش رو بخرم از نواب
    بهتره از الن شروع کنید به تغذیه پلانگتونها چون دما الان مناسب هست برای اطمینان بیشتر شبها به خاطر اینکه دما پایین نیاد می تونید از بخاری استفاده کنید
    بهتره ارتیما رو خودتون هچ کنید و عمل بیارید تا از بیرون تهیه کنید اینطوری هم به مقدار بیشتر ارتیما دست پیدا می کنید و هم از نظر اقتصادی بصرفه تر خواهد بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    دوستان تخم هایی که تو مغازه های اکواریومی هست همه فکر میکنید مال یک نوع ارتمیا هستش(فرانسیسکانا)یا احتمال داره گونه های مختلف دیگه ای هم باشه ؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان تخم هایی که تو مغازه های اکواریومی هست همه فکر میکنید مال یک نوع ارتمیا هستش(فرانسیسکانا)یا احتمال داره گونه های مختلف دیگه ای هم باشه ؟
    سلام جناب اخوانی
    بله مسلما میشه پیدا کرد همانطور که دوستان هم تهیه کردند البته فروشنده باید قابل اطمینان باشه البته من سنقر رو نمی دونم ولی کرمانشاه می دونم نمی تونید پیدا کنید چون همه از یکجا خرید می کنند و قیمتشون هم بالا هست بهتره اگه امکانش براتون هست از تهران تهیه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    دو هفتس که آرتمیا هچ کردم ولی خیلیاشون مردن فکر میکنم غذا زیادی بهشون دادم، اون چندتایی هم که زنده موندن اصلا رشد نکردن بنظر شما مشکل کجاست؟ طبق دستور شما داخل یخدان روی پشت بام گذاشتم هوادهی هم نکردم، غذا هم اندازه یک عدس مخمر نان با آب قاطی میکنم هر روز ساعت 9 صبح میریزم براشون، با تشکر

صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)