کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    متاسفانه نفس دوباره شروع کرده . این دفعه به پشت و جلو رحم نمیکنه
    . دائم مراقبم اما تا میذارمش یه لحظه سر جاش شروع میکنه . نمیدونم چیکار کنم . آخه غصه هم نمیشه نخورد . حرص و جوش نمیشه نخورد . حتی روی شونه ی خودم شروع کرد به کندن که من بردم نذاشتم . الانم جلوم داره میکنه. واقعا نمیدونم چجوری جلوش رو بگیرم . خوب بود . هیچ اتفاقی هم نیافتاده . خودمو تو خونه حبس کردم . از جلو چشمش دور نمیشم که مبادا ناراحت بشه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    متاسفانه نفس دوباره شروع کرده . این دفعه به پشت و جلو رحم نمیکنه
    . دائم مراقبم اما تا میذارمش یه لحظه سر جاش شروع میکنه . نمیدونم چیکار کنم . آخه غصه هم نمیشه نخورد . حرص و جوش نمیشه نخورد . حتی روی شونه ی خودم شروع کرد به کندن که من بردم نذاشتم . الانم جلوم داره میکنه. واقعا نمیدونم چجوری جلوش رو بگیرم . خوب بود . هیچ اتفاقی هم نیافتاده . خودمو تو خونه حبس کردم . از جلو چشمش دور نمیشم که مبادا ناراحت بشه.
    سلام . خیلی ناراحت شدم . یه امروز رو نذارید متوجه غصه خوردن و ناراحتی شما بشه . نذارید فکر کنه به این کارش حساسیت دارید و تا پر میکنه به سمتش میرید یا میاریدش پیش خودتون . شما چه حرص بخورید و چه حرص نخورید اون الان با همون شدت به کارش ادامه میده ، طوری که آدم حس میکنه اون پرا واقعا روی بدنش سنگینی میکنه و میخواد از دستشون خلاص شه . من دقیقا همین شرایط رو داشتم . مثلا وقتی پای سیستم بودم طوطیم رو باید نزدیک خودم نگه میداشتم و با یه دست هواشو داشتم که پر نکنه . به محض اینکه دستم رو دور میکردم میرفت سراغ پرش . خیلی لحظات عذاب آوریه . یعنی یه لحظه نمیتونستم و نمیخواستم که تنهاش بذارم . اما این کار من فقط بدترش کرد . هم حساسیت منو بیشتر کرد و هم طوطیم فهمید هر وقت به قصد کندن پرش حرکتی انجام میده من بهش توجه میکنم . پس از الان به شما میگم که این روش رو امتحان نکنید .

روزای اول پرکنی در حدی نیست که بخواد به خودش آسیب جدی وارد کنه پس برای از بین بردن ناراحتی خودتون با این دید به این قضیه نگاه کنید که از مدل پرهاش خسته شده و میخواد عوضش کنه

فقط سعی کنید فرصت کمی برای پر آرایی در اختیارش بذارید . روزاش رو با بازی و سرگرمی پر کنید ( نه در واکنش به پر کندن ، یعنی نه اینکه تا دیدین داره پر میکنه برید و باهاش بازی کنید ) قبلش طوطی حتما باید دست از پر کنی کشیده باشه . یعنی با یه صدایی یا با یه روشی اول حواسش رو پرت کنید از پرکنی و بعد کارهایی که باید رو انجام بدین . چون هر کاری در واکنش به پرکنی باشه به عنوان تشویق و توجه میبینه .

من حدسم اینه که به خاطر بلوغ هست . میتونید برای اطمینان با دکتر مشورت کنید و اگه نیاز بود حضوری ببرید که مطمئن بشید مشکل جسمانی نداره .

آوردن یه طوطی پر سر و صدای دیگه هم میتونه براش خوب باشه . ( البته حتما باید یه ماه قرنطینه باشه و از سلامتش مطمئن باشید و بعد به مکانی که طوطی خودتون هست منتقلش کنید )

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    ممنون خانومی

این جمله شما کمی ابهام داره برام : روزای اول پرکنی در حدی نیست که بخواد به خودش آسیب جدی وارد کنه . یعنی بعدا چه اتفاقی میافته ؟ تازه رو سینه اش داره 15 ، 16 تا پر جدید میاد .

میدونم . خیلی تلاش میکنم خودم رو آروم نگه دارم . اما دارم توی خودم میریزم . به روی خودش نمیارم . اما تو تنهایی عذاب میکشم . سخته . شما میدونین وابستگی چه معنی میده .

دقیقا جوری رفتار میکنه انگار اون پر ها زیادی هستن .

پس من وقتی پر میکنه توجه نکنم . و بعد با یه صدایی حواسش رو پرت کنم . یا مثلا برم یه دوری تو خونه بزنم . 2 دقیقه بعد بیام تو اتاق و ببرمش بیرون .باهاش بازی کنم . خونه ما هم خلوته . فقط خودمم که میتونم باهاش سر و کله بزنم . سخته . 2 دقیقه غفلت کنم به سرعت برق و باد 2 ردیف رو نابود میکنه . دقیقا دو دقیقه
    ویرایش توسط m.m2020 : 27th February 2015 در ساعت 02:43 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی و کاسکو
    شماره عضویت
    16134
    سلام به همه دوستان خواستم بدونم دم کاسکوی دم قرمز تو چه سنی کاملا قرمز میشه چون یه جوجه کاسکو گرفتم چشماش مایل به زرد ولی ته دمش سیاه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    ممنون خانومی

این جمله شما کمی ابهام داره برام : روزای اول پرکنی در حدی نیست که بخواد به خودش آسیب جدی وارد کنه . یعنی بعدا چه اتفاقی میافته ؟ تازه رو سینه اش داره 15 ، 16 تا پر جدید میاد .

میدونم . خیلی تلاش میکنم خودم رو آروم نگه دارم . اما دارم توی خودم میریزم . به روی خودش نمیارم . اما تو تنهایی عذاب میکشم . سخته . شما میدونین وابستگی چه معنی میده .

دقیقا جوری رفتار میکنه انگار اون پر ها زیادی هستن .

پس من وقتی پر میکنه توجه نکنم . و بعد با یه صدایی حواسش رو پرت کنم . یا مثلا برم یه دوری تو خونه بزنم . 2 دقیقه بعد بیام تو اتاق و ببرمش بیرون .باهاش بازی کنم . خونه ما هم خلوته . فقط خودمم که میتونم باهاش سر و کله بزنم . سخته . 2 دقیقه غفلت کنم به سرعت برق و باد 2 ردیف رو نابود میکنه . دقیقا دو دقیقه
    من درک میکنم کاملا . این لحظات رو دقیقا تجربه کردم . منم مثل شما طوطی رو یه حیوون خونگی نمیبینم ( یا بهتر بگم نمیدیدیم ) همه زندگی من بود . اما اینم میدونم که ما از وابستگی زیاد اشتباهاتی میکنیم که فقط کارمون رو خرابتر میکنه . سعی کن تو دلت هم نریزی ، ,باید این حس رو داشته باشی که طوطی شما الان داره یه رفتار عادی انجام میده و هر زمان که میبینیش بدنش رو پر از پر تصور کنی . این تجربه ی منه اما فقط حرف من نیست . تو مقالات مختلف هم این رو خوندم ، از نظر رفتاری اولین چیزی که باید درست بشه رفتار ماست . حتما اینو هم میدونی که طوطی ها انرژی ما رو میبینن پس وقتی شما ظاهرا قیافه ی آرومی داشته باشی ولی انرژی منفی داشته باشی طوطی متوجه میشه

این رو پیشنهاد میکنم حتما بخون :

http://www.parsipet.ir/thread10252.html

درباره جمله ای که گفتی ابهام داره منظورم این بود که طوطی اوایل پرکنی یا پرجوی فقط هدفش کندن یا جویدن پر هست پس آسیبی به خودش وارد نمیکنه ، دستپاچه نشو . فقط با آرامش سعی کن حواسش رو پرت کنی و یا به کار دیگه ای مشغولش کنی . آموزش ترفند ها رو شروع کنی ( اگه تا الان یادش ندادی ) .

آره روش خوبیه . فقط مراقب باش که متوجه نشه این صداهایی که برای حواسپرتی ایجاد میکنی در واکنش به پرکنیش هست . فرصت پرآرایی نباید براش زیاد فراهم بشه ، نباید زیاد بیکار باشه . باید کاری کنی که شب کاملا خسته باشه . موقع خواب هم سکوت و آرامش کاملا برقرار باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن النینو نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خواستم بدونم دم کاسکوی دم قرمز تو چه سنی کاملا قرمز میشه چون یه جوجه کاسکو گرفتم چشماش مایل به زرد ولی ته دمش سیاه
    سلام .تا جایی که میدونم بعد از اولین تو لکی ، اما باز نمیشه دقیق گفت . ممکنه بعضی از پر هاشون تو دوران پرریزی نیفته و یکسال یا بیشتر نگهش دارن.

بعضی وقتا هم دم کاسکو ممکنه یه بخش هاییش کلا مشکی باشه . که اون باقی میمونه . مثلا یه قسمت از یکی از پرهای دم طوطی من مشکی بود ( یعنی یه پر قرمز و مشکی ) ، حتی بعد از چند بار تو لک رفتن و افتادن اون پر ، پرهای جدید دقیقا همون بخش مشکی رو داشتن . (البته نمیتونم با اطمینان بگم که همیشگی هست )

مشکی بودن ته دم همیشه به معنی کم سن بودن کاسکو نیست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

سلام و با تشکر از کمک هاتون.اگه شما نبودید معلوم نبود چه اتفاقی میفته برای کاسکوم.ددخترم دیگه پر نمیکنه.ولی با توجه به تجربه شخصیم میگم که هروقت کاسکوتون پر کند با ابپاش یکم جاهایی که کنده رو خیس کنید.(من که جواب گرفتم).

یه سوال دارم.باید چیکار کنم که کاسکوم وقتی ما باهاش حرف میزنیم جواب بده.مثل ضیط صوت میمونه.هروقت خودش بخواد حرف میزنه.
    چیکار کنم که مثلا من بهش میگم سلام اونم سریع بگه سلام.

یه سوال دیگه هم اینکه چی جوری یهش بفهمونم اسمشو.فکر کنم نمیدونه اسمش چیه.

ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام و با تشکر از کمک هاتون.اگه شما نبودید معلوم نبود چه اتفاقی میفته برای کاسکوم.ددخترم دیگه پر نمیکنه.ولی با توجه به تجربه شخصیم میگم که هروقت کاسکوتون پر کند با ابپاش یکم جاهایی که کنده رو خیس کنید.(من که جواب گرفتم).

یه سوال دارم.باید چیکار کنم که کاسکوم وقتی ما باهاش حرف میزنیم جواب بده.مثل ضیط صوت میمونه.هروقت خودش بخواد حرف میزنه.
    چیکار کنم که مثلا من بهش میگم سلام اونم سریع بگه سلام.

یه سوال دیگه هم اینکه چی جوری یهش بفهمونم اسمشو.فکر کنم نمیدونه اسمش چیه.

ممنون
    سلام . ممنون درباره پیشنهادتون و خوشحالم که این راه جواب داده برای شما ، اما وقتی که آب بپاشیم به جاهایی که پر میکنه . 2تا مشکل بوجود میاد و نمیشه گفت همیشه جواب میده

1. طوطی هایی هستن که از آبپاش متنفرن ، با اینکار فقط طوطی عصبی تر میشه و اینکار رو مثل یه تنبیه میدونه و بدتر به کارش ادامه میده

2. خیس شدن پر به پرآرایی بیشتر نیاز داره ، طوطی هایی که پرکن هستن یا پرجوی میکنن بهتره فرصت کمتری برای پرآرایی براشون فراهم بشه

اما درباره سوالتون ، سعی کنید کلمات یا جملاتی که باید مواقع خاصی گفته بشه ، درست همون موقع تکرار کنید ، مثلا وقتی از در میاید داخل ، بگید سلام ، وقتی دارید میرید بگید بای بای یا خداحافظ ، پس با هر وارد شدن به اتاق طوطی، سلام و با هر بار خارج شدن از اتاق طوطی بگید خداحافظ. موارد مشابه ی دیگه هم به همین صورت ، مثلا میتونید با وارد شدن به اتاق علاوه بر سلام ، احوال پرسی هم کنید .... کم کم یاد میگیره که تو این موقعیت ها چه کلمات و جملاتی رو باید بگه

اینکار سختی نیست . هر وقت باهاش حرف میزنید اسمش رو هم بگید خودش یاد میگیره اسمشو.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان من تو یک مشکلی گیر کردم

همونجور ک تو پست های قبلی گفتم و سپیده خانوم تو جریان بودن کاسکو من داشت دستی میشد اما متاسفانه یک هفتس اصلا به دستم نزدیک نمیشه انواع خوراکی های ک دوست داره رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم ( البته یکبار ک داشتم باهاش کار میکردم تعادلش بهم خورد و پرواز کرد تقصیر من نبود دستم ثابت بود خودش ترسید ) از اون روز به بعد حتی به دستم نزدیک هم نمیشه فکر کنم دیگه به دستم اعتماد نداره نمیدونم باید چکار کنم دوباره اعتمادش جلب بشه

این اواخر کم مونده بود پای دومشو هم بزاره رو دستم ولی یکهو همه چی خراب شد ظهر شب روزی دو دفعه میرم باهاش تمرین کنم ولی ساعت ها هم صبر کنم حتی نزدیک دستم هم نمیشه

اینم اضافه کنم کاسکوم ازم دیگه هیچ ترسی نداره غرغر هم خیلی وقته دیگه نمیکنه وقتی مقابلش ایستادم خودش میاد فاصله یک انگشتی من بهم زووم میکنه و نگام میکنه
    ویرایش توسط منصور : 1st March 2015 در ساعت 01:04 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان من تو یک مشکلی گیر کردم

همونجور ک تو پست های قبلی گفتم و سپیده خانوم تو جریان بودن کاسکو من داشت دستی میشد اما متاسفانه یک هفتس اصلا به دستم نزدیک نمیشه انواع خوراکی های ک دوست داره رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم ( البته یکبار ک داشتم باهاش کار میکردم تعادلش بهم خورد و پرواز کرد تقصیر من نبود دستم ثابت بود خودش ترسید ) از اون روز به بعد حتی به دستم نزدیک هم نمیشه فکر کنم دیگه به دستم اعتماد نداره نمیدونم باید چکار کنم دوباره اعتمادش جلب بشه

این اواخر کم مونده بود پای دومشو هم بزاره رو دستم ولی یکهو همه چی خراب شد ظهر شب روزی دو دفعه میرم باهاش تمرین کنم ولی ساعت ها هم صبر کنم حتی نزدیک دستم هم نمیشه

اینم اضافه کنم کاسکوم ازم دیگه هیچ ترسی نداره غرغر هم خیلی وقته دیگه نمیکنه وقتی مقابلش ایستادم خودش میاد فاصله یک انگشتی من بهم زووم میکنه و نگام میکنه

سلام . همین دیروز داشتم فکر میکردم که چرا خبری از شما نشده !

اگه قصد روی دست آوردن نداشته باشید، از دستتون غذا میگیره؟

یا فقط وقتی دو تا دست رو طبق روال همیشگی برای روی دست آوردن نزدیکش میبرید از دست شما غذا نمیگیره ؟

صفحه 1089 از 1238 نخستنخست ... 89589989103910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911001101110211031104110511061107110811391189 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)