همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    مرسی چشم حتما
    فک نکنم مشکلات من تمومی داشته باشه امروز صبح خواستم ابشونو عوض کنم دیدم که ماده تو لونه نیست نگاش که کردم کف قفس یه گوشه بیحال نشسته وپرهاشو پف داده بود اصلا حال پرواز کردن نداشت به نظر شما مریض شده ممنون میشم اگه باز جوابمو بدید
    سلام
    تخم گذاری مجدد و پشت سر هم باعث ضعف پرنده ها میشه،نباید بذارید پرنده پشت سرهم تخم بذاره،شما ببینید وقتی کف قفس نشسته به خودش فشار وارد نمیکنه مثلا مثل زمان دفع مدفوع؟یا زیر شکمش متورم نیست؟شاید تخم گیر کرده باشه،میتونید مقدار کمی کاهو بهش بدید تا در صورت گیر کردن تخم بهش کمک بشه دفعش کنه،اما اگر علایم فوق رو نداشت نظر شخصی من این هست لونه رو بردارید و به جفت استراحت بدید،سفیده تخم مرغ،هویج،حبوبات،ذرت و انواع سبزیجات بهشون بدید تا دوباره تقویت بشن و بعد از یک دوره استراحت دوباره لونه بذارید تا هم جفت سالمی داشته باشید هم جوجه های سالم و قوی،موفق باشید

Sent from my ASUS using Tapatlk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    چشم حتما اینکارو میکنم مرسی از لطفتون...
    در مورد مرغ عشق کسی رو سراغ دارید که ازش چندتا سوال بپرسم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    چشم حتما اینکارو میکنم مرسی از لطفتون...
    در مورد مرغ عشق کسی رو سراغ دارید که ازش چندتا سوال بپرسم
    http://www.parsipet.ir/thread124-373.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    تخم گذاری مجدد و پشت سر هم باعث ضعف پرنده ها میشه،نباید بذارید پرنده پشت سرهم تخم بذاره،شما ببینید وقتی کف قفس نشسته به خودش فشار وارد نمیکنه مثلا مثل زمان دفع مدفوع؟یا زیر شکمش متورم نیست؟شاید تخم گیر کرده باشه،میتونید مقدار کمی کاهو بهش بدید تا در صورت گیر کردن تخم بهش کمک بشه دفعش کنه،اما اگر علایم فوق رو نداشت نظر شخصی من این هست لونه رو بردارید و به جفت استراحت بدید،سفیده تخم مرغ،هویج،حبوبات،ذرت و انواع سبزیجات بهشون بدید تا دوباره تقویت بشن و بعد از یک دوره استراحت دوباره لونه بذارید تا هم جفت سالمی داشته باشید هم جوجه های سالم و قوی،موفق باشید

سلام فنج ماده رو نگاه کردم زیر شکمش نزدیک مخرجش ورم داره با دست لمسش کردم شبیه تخم بود حالا چیکار کنم تخم در بیاد بیچاره خیلی بیحال شده ممنون میشم راهنماییم کنید از صبح تا الان فک نکنم چیزی خورده باشه کاهو براش گذاشتم ولی نمیخوره
    ویرایش توسط heresh : 9th February 2015 در ساعت 03:54 PM

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام فنج ماده رو نگاه کردم زیر شکمش نزدیک مخرجش ورم داره با دست لمسش کردم شبیه تخم بود حالا چیکار کنم تخم در بیاد بیچاره خیلی بیحال شده ممنون میشم راهنماییم کنید از صبح تا الان فک نکنم چیزی خورده باشه کاهو براش گذاشتم ولی نمیخوره

سلام دوست عزیز بهترین و عاقلانه ترین کار این هست که ببرید دامپزشکی تا اگر تخم گیر کرده دامپزشک برای خروج تخم اقدام بکنه چون تخم فنچ خیلی حساس و پوسته نازکی داره اگر داخل شکمش بشکنه منجرب به مرگ حتمی فنچ خواهد شد اگر این تجربه رو ندارید اصلا توصیه نمیشه توسط خودتون انجام بشه،اما راههای برای خروج ذو من میگم اما بازهم تاکید میکنم به دامپزشک مراجعه کنید:دمای محل نگه داری و رطوبت رو ببرید بالا(یه جای که رطوبت بالا باشه مثلا حمام یا جایی مشابه یا ظرف آب گرم ،مالیدن مقداری روغن زیتون به مخرج پرنده و ماساژ دادن از زیر شکم به سمت مخرج،امااین کار خطر داره بهتره توسط کسی انجام بشه که قبلا تجربه داشته و یا توسط دامپزشک،ان شالله که پرندتون تخم رو دفع کنه و مشکلی پیش نیاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    ممنون واقعا خیلی به من لطف کردید بازم ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق و ماهی کوپی و مولی
    شماره عضویت
    17143
    سلام به دوستان
    من یک جفت فنچ دارم که همیشه جوجه هاشون که بزرگ میشن پاهاشون چلاقه یعنی پنجه هاشون جمع هست کسی می دونه چرا اینطوری می شوند؟
    من فکر می کردم مربوط به کلسیم و ویتامینDهستش برای همین مولتی ویتامن (دارای ویتامینD)و چهارتخم (افزایش دهنده جذب کلسیم و دارای کلسیم)و کف دریا(دارای کلسیم)بهشون میدادم ولی بازهم مشکلم حل نشد.
    ممنون میشم اگه کمکم کنید....
    ویرایش توسط flood321 : 11th February 2015 در ساعت 02:03 PM

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط flood321 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من یک جفت فنچ دارم که همیشه جوجه هاشون که بزرگ میشن پاهاشون چلاقه یعنی پنجه هاشون جمع هست کسی می دونه چرا اینطوری می شوند؟
    من فکر می کردم مربوط به کلسیم و ویتامینDهستش برای همین مولتی ویتامن (دارای ویتامینD)و چهارتخم (افزایش دهنده جذب کلسیم و دارای کلسیم)و کف دریا(دارای کلسیم)بهشون میدادم ولی بازهم مشکلم حل نشد.
    ممنون میشم اگه کمکم کنید....
    سلام
    جفتی که شما دارید آیا هم خون هستند؟این مساىل اکثرا در پرنده های که هم خون هستند (از یک پدر و مادر) هستند اتفاق میفته به دلیل مشکلات ژنتیکی و از اونجای هم که جفت شما از نظر کلسیمی مشکل و کمبودی ظاهرا ندارند بیشترین احتمال همخون بودن جفت هستش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق و ماهی کوپی و مولی
    شماره عضویت
    17143
    فکر نکنم هم خون باشند.چون نر رو از یکجا و ماده رو از جای دیگه گرفتم.

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط flood321 نمایش پست ها
    فکر نکنم هم خون باشند.چون نر رو از یکجا و ماده رو از جای دیگه گرفتم.
    مهمترین دلیل همون هم خون بودن هست که باعث مشکلات جسمی در جوجه ها میشه ،وکمبود کلسیم،فسفر و خصوصا کمبود ویتامین D که باعث بیماری Rickets (نرمی استخوان) میشه که در این حالت جوجه ها پاها و گاهی بالهاشون دچار نرمی استخوان میشه نمیتونند از پاها و بالهاشون استفاده کنند،افتادن جوجه از لونه و مناسب نبودن بستر کف لونه هم میتونه از عوامل دخیل توی این امر باشه،اگر واستون امکانش هست برای فنچاتون جفت جدید بخریدو اونهارو با فنچهای جدیدی جفت کنید،اگر هم این امکان وجود نداره میتونید لونه رو بردارید و جفت روبا مکملها با برندهای معروف مثل نکتون و تابرنیل تقویت کنید و از غذاهای مجاز برای فنچها استفاده کنید و حتما پرنده ها رو در معرض اشعه های خورشید برای جذب ویتامین D قرار بدید و بعد از گذشت مدتی از این تقویت اقدام به لونه گذاری کنید ان شالله که به این مشکل بر نخورید

صفحه 275 از 348 نخستنخست ... 175225256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294325 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)