کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قنچ فایتر
    شماره عضویت
    16003
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    برادر من قفست چقدر زنگ زده و خرابه یه فکری به حالش بکن
    جا آبیت چرا اینطوریه ؟ چرا اینقدر کثیفه؟ یه دونه نو بخر 700 تومنه مرض نشن پرنده هات
    کلا خرید جای آبی و جادونه ای رو هم میشه 2000تومن یه قفس هم بخری 10000تومن عالی میشه
    خدای نکرده سلامت فنچات به خطر نیفته
    ممنون از محبتت باور شاید نکنی قفس 2 ماه خریدم موند تو بارون اینجوری شد جا ابی هم هر روز میشورم جا دونی هم 2 تا دارند هر بار عوض میکنم اینجوری میشه

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان11 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان خوبم من 1 قفس 27*37*30 دارم که 2 جفت فنچ دارم میتونم داخل همین قفس برا هر 2 جفت لانه بگذارم؟
    سلام دوست عزیز
    برای نگه داری چند جفت در یک قفس باید به یه سری مسایل توجه کنید،وقتی یکی از جفتها تخم میکنن تغذیشون با جفت دیگه فرق خواهد داشت طوریکه شمامجبور به حذف غذاهای گرم و تحریک کننده دارید،هرچه ابعاد قفس کوچکتر دردسرها بیشتر،دعوا سر لونه ها،زدن و درگیری جفتها با هم و آسیب رسوندن به جوجه ها(جوجه ها بعد از اینکه از لونه بیان بیرون حتی توسط والدین هم امکان کتک خوردن دارن)چه برسه به جفتهای دیگه،بهترین فایده ی نگه داری پرنده به صورت جمعی اینه که میتونن جفت دلخواهشون رو انتخاب کنن اما برای تکثیر باید جدا بشن و به قفسهای مجزا برن اینجوری روند تکثیر بهتر خواهد بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    سلام دوستان بنظر شما انی که میگم واسه تقویت فنچ خوبه یا نه و معایبش چیه -من گندم و ماش و عدس رو به ازای هر فنچ 4 عدد از هر کدام میگذارم جوانه بزنند بعد له می کنم و روش پودر پوست تخم مرغ میریزم میدم بخورن خیلی هم استقبال میکنن در ضمن میشه تو دوره تخم گذاری و خوابیدن رو تخم هم داد ؟ من الان هفته 3 بار میدم بعلاوه یک روز در میان پودر ویتالین در ابشون به توصیه دامپزشک

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سلام دوستان بنظر شما انی که میگم واسه تقویت فنچ خوبه یا نه و معایبش چیه -من گندم و ماش و عدس رو به ازای هر فنچ 4 عدد از هر کدام میگذارم جوانه بزنند بعد له می کنم و روش پودر پوست تخم مرغ میریزم میدم بخورن خیلی هم استقبال میکنن در ضمن میشه تو دوره تخم گذاری و خوابیدن رو تخم هم داد ؟ من الان هفته 3 بار میدم بعلاوه یک روز در میان پودر ویتالین در ابشون به توصیه دامپزشک
    سلام دوست عزیز
    غذاهای که گفتید بسیار عالی و مقوی هستند اما فقط برای زمان آماده سازی جفت چون جوانه ها طبع گرمی دارند و اگر زمانی که تخمو جوجه دارند بهشون بدید باعث مستی زودهنگامشون میشه و به مشکل بر میخورید،بهتره در هفته2بار یا ترجیحا 1بار بهشون بدید و روزهای دیگه از انواع میوه ها و بزیجات و سفیده تخم مرغ استفاده کنید،پودر ویتالین هم یک مولتی ویتامین معمولی هست اگر میخواهید مولتی ویتامین معتبرتر و مفیدتری بهشون بدید از مارکهای نکتون و تابرنیل استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    دوستان محترم سلام،
    متاسفانه از ديروز ديدم، خيلي ناگهانى هر سه تا فنچم شبيه تو گرد شدند و پرهاشون. پف ميدن ، مادهه هم كله اش گٓر شده، رفتم بيرون و برگشتم، دو ساعت زمان برد، ديدم نر زبراهه مرده( خيلي قوى و شيطون بود!!)، نميدونم يه دفعه چه بلايى سرشون اومد!!!
    فقط يه نكته ، به اين فنچها هم مثل بقيه پرنده هام، ad3e دادم، روز بعد دوره ad3e ، بهشون توتال هم دادم، ممنون ميشم، نظرتون رو بفرمايين.

ارسال با موبايل

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-کاکاتیل-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    17057
    با سلام خدمت دوستان عزیز

این فنچای من حدود چهار روز پیش یه دونه تخم گذاشتن ولی از امروز دارن روش میخوابن.. احتمال درومدن جوجه هست؟ اگه نه که درش بیارم بیخود نخوابن روش

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir-hossein نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

این فنچای من حدود چهار روز پیش یه دونه تخم گذاشتن ولی از امروز دارن روش میخوابن.. احتمال درومدن جوجه هست؟ اگه نه که درش بیارم بیخود نخوابن روش
    فقط یکدونه تخم؟
    حداقل 5 تا تا 14 تا تخم میزارن
    لونه رو بردازید حسابی جفت و تقویت کنید و هر روز قفس و در جا تغییر جهت بدید بهشون استرس وارد بشه
    یک ماه باید استراخت کنند
    تخم مرغ با پوستش و هویج سبریجات و هفته ای چند قطره مولتی ویتامین کف دریا انادشون میکنه
    هفته اخر دیگه قفس و جابه جا نکن

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    دوستان محترم سلام،
    متاسفانه از ديروز ديدم، خيلي ناگهانى هر سه تا فنچم شبيه تو گرد شدند و پرهاشون. پف ميدن ، مادهه هم كله اش گٓر شده، رفتم بيرون و برگشتم، دو ساعت زمان برد، ديدم نر زبراهه مرده( خيلي قوى و شيطون بود!!)، نميدونم يه دفعه چه بلايى سرشون اومد!!!
    فقط يه نكته ، به اين فنچها هم مثل بقيه پرنده هام، ad3e دادم، روز بعد دوره ad3e ، بهشون توتال هم دادم، ممنون ميشم، نظرتون رو بفرمايين.

ارسال با موبايل
    سلام
    ادث ای و توتال دادید به فنچ ها؟ فنچ ها فقط بهشون مولتی ویتامین پرندگات با دوز کم هفته ای یک بار کفایت میکنه
    جاشون باید گرم باشه 25 تا 27 درجه و تمیز هم باشه
    باید حسابی تقویت بشن وقتی در قفس محبوسن که در برابر حداقل بیماریها مقاوم بشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    فنچ های من 4 تا تخم گذاشتن بهشون دو سری تخم مرغ آب پز دادم مشکلی براشون پیش نمیاد تخم مرغ رو تو دوران تخم گزاری دادم؟
    در ضمن یه جفت دیگه هم دارم تو همون قفس مادش سفیده نرش زبرا مادهه نه تنها تا الان تخم نزاشته بلکه پراش یه ماه پیش کم شد تا الان هم ادامه داره هی کم پپشت تر میشه حمامشون هم هفته ای یه بار تا قبل اینکه اونیکی جفتم تخم بزارن به راه بود
    کف دریا گزاشتم تخم مرغ میدم سیب میدم بعضی وقتا سبزی میدم تازگیا هم میخوام براشون جوانه بزارم بکوبمشون بدم؟قبل کوبیدن خشکشون کنم یا خیس خیس بکوبم ؟ دانه هاشون هم مخلوت 1 به 4 ارزن و کتانه تمیز میکنم آب رو عوض میکنم هر روز
    فقط میخوام قفسشون رو جابه جا کنم یه جایی بزارم یکم کم نور تر مشکلی نداره؟(البته بعد از اینکه جوجه ها از تخم در اومدن)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    فنچ های من 4 تا تخم گذاشتن بهشون دو سری تخم مرغ آب پز دادم مشکلی براشون پیش نمیاد تخم مرغ رو تو دوران تخم گزاری دادم؟
    در ضمن یه جفت دیگه هم دارم تو همون قفس مادش سفیده نرش زبرا مادهه نه تنها تا الان تخم نزاشته بلکه پراش یه ماه پیش کم شد تا الان هم ادامه داره هی کم پپشت تر میشه حمامشون هم هفته ای یه بار تا قبل اینکه اونیکی جفتم تخم بزارن به راه بود
    کف دریا گزاشتم تخم مرغ میدم سیب میدم بعضی وقتا سبزی میدم تازگیا هم میخوام براشون جوانه بزارم بکوبمشون بدم؟قبل کوبیدن خشکشون کنم یا خیس خیس بکوبم ؟ دانه هاشون هم مخلوت 1 به 4 ارزن و کتانه تمیز میکنم آب رو عوض میکنم هر روز
    فقط میخوام قفسشون رو جابه جا کنم یه جایی بزارم یکم کم نور تر مشکلی نداره؟(البته بعد از اینکه جوجه ها از تخم در اومدن)
    سلام
    خیر اتفاقا در دوره تخم گذاری بهتره تخم مرغ آبپز داده بشه(سفیده تخم مرغ)همه ی چیزهای که گفتید عالی هست فقط توجه کنید برای تکثیر بهتره جفته جدا باشن چون به مشکل بر میخورید،اون پرنده تون احتمالا یا رفته تو لک یا کمبود کلسیم داره،حتما اون جفت که تخم نداره رو جدا کنید،برای دادن جوانه گندم وقتی جوانه های سفید در اومد یکم خوردشون کنید و در اختیارشون بذارید(برای جفتی که تخم داره جوانه نذارید،جوانه ها و غذاهای گرم فقط برای زمان آماده سازی جفت هست و بعد تخم گذاری مصرف آن قطع شود)یکم کم نور تر یعنی به چه میزان؟نباید زیاد تاریک باشه و در طول روز حتما روشنایی داشته باشند،قفس رو بعد از جداکردن جوجه ها و دونخور شدنشون جابه جا کنید
    ،موفق باشید
    ویرایش توسط aramesh : 1st February 2015 در ساعت 03:36 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-کاکاتیل-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    17057
    درود
    فنچای من تخم گذاشتن و به نوبت روشون میخوابن
    چون من قفسمو زدم به دیوار برای پاک کردن یا غذا دادن میارمش پایین آیا این کار مشکلی پیش نمیاره؟

صفحه 271 از 348 نخستنخست ... 171221252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290321 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)