نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین نمک آب شور موجود در بازار

رأی دهندگان
103. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کنت مارین

13 12.62%
  • آکواریم سیستم

2 1.94%
  • سیچم

2 1.94%
  • برایت ول

40 38.83%
  • اینستنت اوشن

1 0.97%
  • کروتچ

0 0%
  • ردسی

29 28.16%
  • آکوامدیک

4 3.88%
  • مرینیم

0 0%
  • دلتا مارین

3 2.91%
  • تترا

2 1.94%
  • سرا

4 3.88%
  • تروپیک مارین

2 1.94%
  • تانزی

0 0%
  • سایر نمک ها

1 0.97%
صفحه 8 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 176
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    برايت ويل ph پاييني داره و من همينجوري مشكل ph دارم

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    برايت ويل ph پاييني داره و من همينجوري مشكل ph دارمSent from my iPhone using Tapatalk
    به نظر من هم برایتول نمک خوبی هست وهمیشهphاکم خوب بوده البته همیشه کلسیم ودیگر مواد را در حد نرمال نگه میداشتم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    به نظر من هم برایتول نمک خوبی هست وهمیشهphاکم خوب بوده البته همیشه کلسیم ودیگر مواد را در حد نرمال نگه میداشتم
    من اینار به جای برایتول ، کورال پرو گرفتم، نمی دونم چه جوره، فعلاً که چیز خاصی ندیدم و توی آب هم تغییر خاصی ایجاد نکرده البته فروشنده می گفت با این نمک دیگه تقریباً احتیاج به سایر مکملها نداری ، خودش تأمین می کنه.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام به دوستانه عزیز .
    وقتی فروشنده میگه با این نمک نیاز به اضافه کردنه چیز دیگه نیستید منظورش اینه که در هفته حدود 15 الی 20 در صد سیفون کنید ، دوستان من همیشه گفتم و بازم میگم ، اگه الان از من بپرسید از نورم راضیم میگم تا یکسال از استفاده کردنم نگذره نظر نمیتونم بدم ، نمک و بقیه چیزا هم همینطور ، قرار نیستش که ما وقتی با یک نمک سیفون میکنیم در آب تغیر خاصی ببینیم بلکه معایب و مزایایه اون نمک در داز مدت نشون میده البته اگر همه پارامترها و موارد درست و نرمال باشه ، من خودم از نمکهایه ردسی ، آکواریوم سیستم ، و برایتول استفاده میکنم ، و ازشون راضیم ، هم در حلالیتشون و هم پارامترهایی مانند کلسیم و منیزیم و غیره.... چون با یکی از دوستان ، قبل استفاده تستشون کردیم ،

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزیز .
    وقتی فروشنده میگه با این نمک نیاز به اضافه کردنه چیز دیگه نیستید منظورش اینه که در هفته حدود 15 الی 20 در صد سیفون کنید ، دوستان من همیشه گفتم و بازم میگم ، اگه الان از من بپرسید از نورم راضیم میگم تا یکسال از استفاده کردنم نگذره نظر نمیتونم بدم ، نمک و بقیه چیزا هم همینطور ، قرار نیستش که ما وقتی با یک نمک سیفون میکنیم در آب تغیر خاصی ببینیم بلکه معایب و مزایایه اون نمک در داز مدت نشون میده البته اگر همه پارامترها و موارد درست و نرمال باشه ، من خودم از نمکهایه ردسی ، آکواریوم سیستم ، و برایتول استفاده میکنم ، و ازشون راضیم ، هم در حلالیتشون و هم پارامترهایی مانند کلسیم و منیزیم و غیره.... چون با یکی از دوستان ، قبل استفاده تستشون کردیم ،
    سلام اقا یونس
    البته اینی که شما میگین درسته احتیاج به زمان داره
    اما تو تانکای حرفه ای ریف وقتی سیفون میزنن PE اونها که به فارسی مخفف باز شدن بیشتر شاخکهای مرجان ها هست به وجود میاد و بر عکس با نمک نا مرغوب کورال ها واکنش نشون میدن
    بهترین حالت تست زدن قبل از اضافه کردن هر چیزی به تانکه حتی اب نمک تازه درست شده برای سیفون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام اقا یونس
    البته اینی که شما میگین درسته احتیاج به زمان داره
    اما تو تانکای حرفه ای ریف وقتی سیفون میزنن PE اونها که به فارسی مخفف باز شدن بیشتر شاخکهای مرجان ها هست به وجود میاد و بر عکس با نمک نا مرغوب کورال ها واکنش نشون میدن
    بهترین حالت تست زدن قبل از اضافه کردن هر چیزی به تانکه حتی اب نمک تازه درست شده برای سیفون
    اولاً ممنون که دوباره اومدی آقا فربد، جای خالیت پیدا بود
    دوم اینکه خب چه جوری باید آب نمک رو تست کرد؟
    من قبلاً نمک برایتول استفاده می کردم ، بعد رد سی، الان کورال پرو، فروشنده در مورد آخری گفت آب هیچی نمی خواد و یک ساعت بعد استفاده کن ازش، خب اگه فرض کنیم راست گفته، کیفیت رو چه جوری می شه تست زد؟ بهترین المانهای نمک برای خرید چی هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، فربد جان تحمله دوریت واسه ما خیلی دشواره ،به ما سر بزن داداش
    فربد جان من تو مطلبه قبلیم گفتم که یک سری تست انجام دادیم طبقه فرمایشه خودت البته نه همه تستها ولی ، تا اونجایی که میتونستیم تست انجام دادیم ، و شرایط نرماله نمکهایه مورد استفادمونو رویت کردیم ، مثلا ،تسته منیزیم ، کلسیم ، نیترات ،فسفات ،پتاسیم ، آمپنیاک ، ......و چندتا تتست که این دوستمون داشت ، شرایط نرمال بودش ، طبقه بروشوریه که نمکهارو معرفی کرده بودن مطابقت میکرد، این موضوع هم که یکسری مرجانها با نمکهایه مرغوب فورا شکوفا میشن هم درسته ولی ریفهایی که ما الان داریم ، بان نور و شرایطم معمولیم تا یه مدت باز میشن ، ولی. دیفعه دار فانیرو وداع میگن ، ولی ما الان خیلی املاح و نمکهایه مختلف داریم که دوستانه مختلف تجربه هایه مختلفی ازشون دارن ، نمک دلتا که بنطرم نمک خوبی نیستش ، برخی دوستان خیلی ازش تعریف میکنن ، ولی تا یه تعداد تست انجام نشه کیفیت و مرغوبیت مشخص نمیشه ، در کل مرغوبیت نمکها هم به این راحتی نمیشه پی بردش ، چون حتی کیفیته صطلهایه نمکهایه یک مارک هم در یک زمان با هم یکسان نیستش ، من برایتول خریدم تا کیفیتشو بسنجم ، خیلی خوب بود ، سری دوم اصلا کیفیت نداشت ، و دفعخ یوم که مقدارشم زیاد بود چون با چندتا از دوستان باهم خرید کردیم به شرطی خرید کردیم که نمک مشخصاته یک نمکه خوبرو داشته باشه که ، بعد یکسری تستها و مشخص شدنه این موضوع خریدمونو انجام دادیم ، .
    یه موضوعییم که هستش همه شرایط تسته همه موارد موجود در نمکرو ندارن ، و فقط با اطلاعاتی که از دیگر بزرگواران بدست میارن اقدام به خرید میکنن ،
    موفق و پیروز باشید ،

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    آقا یه سوال مهم اینجا وجود داره: بهترین نمک واسه چه تانکی؟ یه زمانی هست شما تانکتون فقط ماهیه یه زمانی هم هست اس پی اس دارید. در شرایطی که ما الان هستیم با این قیمتهای بالا نمیشه بدون توجه به قیمت و فقط بر اساس کیفیت تصمیم گیری کرد. ولی واسه تانکی که اس پی اس داره: 1. ریف کریستال 2. رد سی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    ریف کریستاله آکواریوم سیستم ، و رد سی خیلی خوبن .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    اولاً ممنون که دوباره اومدی آقا فربد، جای خالیت پیدا بود
    دوم اینکه خب چه جوری باید آب نمک رو تست کرد؟
    من قبلاً نمک برایتول استفاده می کردم ، بعد رد سی، الان کورال پرو، فروشنده در مورد آخری گفت آب هیچی نمی خواد و یک ساعت بعد استفاده کن ازش، خب اگه فرض کنیم راست گفته، کیفیت رو چه جوری می شه تست زد؟ بهترین المانهای نمک برای خرید چی هست

سلام علی اقا
    ممنون شما لطف داری نسبت به بنده

در رابطه با اون نمکی که گفتی دلیل اینکه میگن یه نمک رو 24 ساعت بعد هوادی و مخلوط شدن با اب سیفون بزنید باهاش این نیست که نمک خوبه یا بد بلکه اون پی اچی هست که تو 24 ساعت به حالت نرمال میرسه با یه تستر دیجیتال تست بزن اگه بعد یک ساعت پی اچ 8.2 بهت بده حرف فروشنده کاملا درسته البته یه سری تستا مثل تست امونیاک هم قبل استفاده روش انجام بده
    در کل در هر سطل نمکی که باز میشه باید یه سری تست ازش گرفت

صفحه 8 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)