صفحه 14 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 152
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام:
    در صورتی که از مدیای بایوپلت منتاسب با حجم تانک و اسکیمر قوی در کنارش استفاده میکنید و gfo هم دارید به احتمال زیاد نیازی به رفریجیوم برای کاهش نیترات پیدا نخواهید کرد . البته باید بگم احتمال رشد سیانو با بایوپلت بسیار بیشتر از داشتن رفریجیومه . زدن سیانو در داخل رفریجیوم احتمال به دلیل نور نامناسب یا جریان ناکافی اب در داخل رفریجیوم هست و در شرایط سالم نباید سیانو داشته باشید . در خروجی اب رفریجیوم از پد استفاده کنید و مرتب اون رو تعویض کنید تا از گسترش سیانو به تانک تا حدی جلوگیری بشه بعدش علت سیانو زدن در رف رو پیدا و حذف کنید . در طول مدت هرچندمدت سیانو هارو به طور فیزیکی از رف حارج کنید.
    داشتن رفریجیوم نسبت به بایوپلت مزایای بیشتری داره و نگهداری ازش هم راحتتره . از جمله مزایای مهمش کمک به پایداری ph است .
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون آقای میر نژاد در مورد رف باید بگم که من برای جریان آب داخل رف از واتر پمپ 800 لیتری سوبو استفاده کردم که نمیدونم برای رف کمه یا زیاد.
    همچنین در مورد نور هم من حدودا 12 تا الی ای دی 1 وات دارم که 10 تا سفید 6000 کلوینه و 2 تا قرمز 620-630 نانومتر که همگی چیپ ست ادیسون هستن.
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    چه مزیتی بالاتر از سیانو زدن و فهمیدن اینکه اوضاع داره خراب میشه؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون آقای میر نژاد در مورد رف باید بگم که من برای جریان آب داخل رف از واتر پمپ 800 لیتری سوبو استفاده کردم که نمیدونم برای رف کمه یا زیاد.
    همچنین در مورد نور هم من حدودا 12 تا الی ای دی 1 وات دارم که 10 تا سفید 6000 کلوینه و 2 تا قرمز 620-630 نانومتر که همگی چیپ ست ادیسون هستن.
    ممنون
    پمپ 800 لیتری برای رفیجیوم 35 لیتری خیلی زیاده و گردش اب رفیجیوم شما اینطوری از خود تانکتون هم بیشتر میشه در حالی که جریان اب رفیجیوم توصیه شده در حد 3 تا 5 برابر حجم رفیجیوم باشه ! بعضی افراد از اضافه کردن جریان داخلی رفیجیوم به کمک موج ساز کوچیک هم نتیجه بهتری گرفتن . نورتون هم برای رفیجیوم مناسب به نظر میرسه (هرچند به نظر من کمی زیاده) . بهتره حجم رفیجیوم هم حدود 20% حجم کل تانک باشه که برای شما 50 تا 60 لیتر مناسب خواهد بود . استفاده از بستر شنی عمیق در رفیجیوم هم توصیه شده .ضمنا شما از پارامترهای اب تانکتون مثل نیترات و فسفاتتون هم تست بگیرید و مطمئن بشید در حد نرمال باشه و گرنه خودش عاملی برای سیانو هست .
    برای حذف سیانو رفیجیوم رو تخلیه کنید و کامل با اب شیرین بشورید و در صورت امکان مجدد گیاه تازه خریداری کنید و مدت زمان روشنایی رفیجیومتون رو هم کاهش بدید . حتما در خروجی رف هم فیلتر بذارید که از ورود سیانو به تانک جلوگیری بشه .
    گاهی در تشخیص سیانو با سایر جلبکها اشتباه میشه یه عکس از شرایط رفیجیومتون قرار بدید .
    گاهی سیانو به دلایلی ایجاد میشه و بعد ادامه پیدا میکنه برای همین حذف فیزیکی و مقابله با اون باعث از بین رفتنش میشه . در هنگام خرید ماهی و سنگ و ... توجه کنید همراهش سیانو به تانک منتقل نشه .
    بحثهای نسبتا کامل و خوبی در مورد رفیجیوم در خود سایت هم موجوده میتونید نگاهی به اون هم داشته باشید:
    http://www.parsipet.ir/thread288.html
    http://www.parsipet.ir/thread289.html
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 12th January 2015 در ساعت 11:17 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    چه مزیتی بالاتر از سیانو زدن و فهمیدن اینکه اوضاع داره خراب میشه؟
    سیانو باکتری با ورود به تانک و تکثیرش چهره ی تانک رو نازیبا میکنه و همینطور مصرف اکسیژن بالایی داره و با رشد برروی اسکلت مرجانی باعث خفگی بعضی مرجانها خواهد شد و ... .حذف سیانو باکتری بعد از شروعش در تانک کار سخت و گاه ناممکنی میشه و حتی با حذف عوامل ایجاد کننده اش هم به راحتی سیانو از بین نمیره .
    شما برای فهمیدن اوضاع خراب تانکتون باید تست مرتب از پارامترهای اب داشته باشید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سیانو باکتری با ورود به تانک و تکثیرش چهره ی تانک رو نازیبا میکنه و همینطور مصرف اکسیژن بالایی داره و با رشد برروی اسکلت مرجانی باعث خفگی بعضی مرجانها خواهد شد و ... .حذف سیانو باکتری بعد از شروعش در تانک کار سخت و گاه ناممکنی میشه و حتی با حذف عوامل ایجاد کننده اش هم به راحتی سیانو از بین نمیره . شما برای فهمیدن اوضاع خراب تانکتون باید تست مرتب از پارامترهای اب داشته باشید.
    سیانو باکتری مصرف اکسیژن بالایی ندارد بلکه هنگام فوتوسنتز اسیژن هم تولید میکند. منظور از مزیت ، دیدن شروع رشد بود نه راه انداختن کشتزار که باعث خفگی مرجان بشود...حذف سیانو در تانک در هر زمان بسیار کار راحتی است کافیست علت بوجود اورنده اش حذف شود... به همین دلیل هم گفتم مزیت چون یکجور علامت خطر است و بدون نیاز به تسترها میشود فهمید یکجای کار اشکال دارد. در تایید عرایضم چند تا تاپیک خدمتتان لینک بدهم در ریف سنترال که با وجود نیترات و فسفات صفر تانک مملو از سیانو ست؟ آنهم با تسترهای بسیار دقیق!!!! به طور مثال این با نیترات 0.5 و با فسفات صفر یا سه تستر سالیفرت و دو تستر دقیق دیگر!!!!!!! Reef Central Online Community - View Single Post - ZERO Phosphates. Cyano یا اینیکی: Reef Central Online Community - View Single Post - Cyano problem - zero phosphates! please help! واقعا سعی کنید قبل از اینگونه اظهار نظر ها دقت بیشتری بفرمایید تا اطلاعات غلط داده نشود که اینروزها در این فروم زیاد شده است.. متشکرم.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    الان با این وجود بجایه تست بریم سیانو تهیه کنیم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    الان با این وجود بجایه تست بریم سیانو تهیه کنیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . دوستان لطف کنید و فقط در خصوص کمک و راهنمایی مطلب بنویسید و از بحثهایه خارج از موضوع خوداری بفرمایید تا موجب کدورت در بینه دوستانه عزیز نشود ، قصد همگی ما در این سایت کمک کردن و حله مشکله دوستان هستش ، حالا شاید برخی دوستان با تجربیاته شخصی راهنمایی کنن که احتماله اشباه در این موضوع میتونه باشه ، ولی در کل قصد ونیت کمک و کمک هستش ، هرچند این کمک شاید با روش اشتباهی باشد ، پس بخاطر اشتباهاته سهوی ، بهم بی احترامی نکنیم ، ببخشید زیاد صحبت کردم ،
    محمد رضا جان ، ببخش این مطلبرو تو تایپیکت گذاشتم ، امیدوارم هر چه زودتر از دسته سیانو راحت بشی ،.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    من میخواستم برای ال ای دی هام دو تا فن 12 ولت 92 میلی متر نصب کنم آیا میشه این دو تا فن رو با هم روشن کرد یا نه برای هر کدوم باید یه آداپنور بزارم؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آک آب شور
    شماره عضویت
    16239
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم برای ال ای دی هام دو تا فن 12 ولت 92 میلی متر نصب کنم آیا میشه این دو تا فن رو با هم روشن کرد یا نه برای هر کدوم باید یه آداپنور بزارم؟
    ممنون
    سلام
    بله می شه. می تونید دوتا یکی بکنید و یه سری مادگی آداپتور براش بزنید. البته یه کلید خاموش و روشن هم براش بزارید که هر وقت خواستید خاموش یا روشنش کنید مجبور نشید آداپتورو از پریز بکشید یا سیم رو از فیش جدا کنید.

صفحه 14 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)