همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط fenche naz نمایش پست ها
    سلام دوستان یه قسمتی که در مورد مورد غذای جوجه قناری مطلبی نوشته باشه برام اینجا بزارید . خیلی ممنون
    سلام اینجا بخش فنچ هست دوست عزیز.اما اگر منظورتون اینه خودتون به جوجه ی فنچ سرلاک بدین که بهتره سرلاک کوئیکو که مخصوص قناری هست رو تهیه کنید.
    اما اگر منظورتون این هست که برای قناری جوجه دار چه غذایی رو بگذارید .بهتره تخم مرغ رنده شده وهویج رو مخلوط کنید وهمینطور کاهویی که ابش کشیده شده رو براشون بگذارید.فقط ترکیب تخم مرغ وهویج رو هرساعت تعویض کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis نمایش پست ها
    سلام

فنچهای من 5 تا تخم گذاشته بودن
    3روز پیش 2تاشون جوجه شدن
    الان 3تا تخم به فاصله ی 3 روز هنوز جوجه نشدن
    طبیعی هست یا تخم هارو بردارم ؟
    سلام.قائدتا تخم ها باید تا الان درمیومدن.چون فاصله ی تخم گذاری فنچ یک روز درمیون هست وبه همین ترتیب هم جوجه ها باید بدنیا بیان.اگر میخواید تخم ها رو کندلینگ کنید ودر صورت پوچ بودن یا مرگ جنین تخم ها رو بردارید
    ویرایش توسط hearth_brocken : 1st January 2015 در ساعت 11:33 AM دلیل: پست با پست خانم آرامش همزمان شد.درصورت صلاح دید ممنون میشم پست پاک شه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    کمک فوری
    دوستان جوجه قناریم داره میمیره بابا مامانش بهش غذا نمیدن بنظرتون میشه بزارمش توی لونه ی فنچام که پنج تا جوجه داخلشه ؟ شاید فنچا بهش غذا دادن .
    جوجه قناری 9 روزشه و جوجه فنچامم 9 روزشونه . تورو خدا بگید چیکار کنم .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    کمک فوری
    دوستان جوجه قناریم داره میمیره بابا مامانش بهش غذا نمیدن بنظرتون میشه بزارمش توی لونه ی فنچام که پنج تا جوجه داخلشه ؟ شاید فنچا بهش غذا دادن .
    جوجه قناری 9 روزشه و جوجه فنچامم 9 روزشونه . تورو خدا بگید چیکار کنم .
    سلام
    باید قناری و دستی خودتون بزرگ کنید
    به هیچ عنوان این کارو نکنید فنچ نر در چند دقیقه تمام جوجه قناری هارو دشمن فرض کرده به شدت از لونه پرتشون میکنه بیرون ...و شاید اونهارو بکشه
    درباره بزرگ کردن جوجه قناری ها هم برید تو تایپیک قناری اونجا اساتید برجسته ای فعالیت می کنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    کمک
    دوستان سلام . من دوتا فنچ ماده چهارماهه داشتم دیروز واسشون دوتا فنچ نر بالغ خریدم ولی به دلیل نداشتنه قفس اضافی بدون قرنطینه فوری اونها رو پیش هم انداختم که حسابی زودی دعوا کردن و خیلی هم سروصدا میکنن من امروز هرطور شده یه قفس از قفس های قناری داداشمو خالی کردم و واسه دو روز قرض کرفتم الانم دوتا نرها جدا توی یه قفسن و اون دوتا ماده هم جدا تو قفس دیگه گذاشتمشون کنار هم به طوری که معلوم هستن و همدیگه رو میبینن حالا بنظرتون چیکار کنم ؟
    راه حل شما چیه ؟ با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    سلام

پشت فنچ ماده ی من بعد از بدنیا اومدن جوجه ها و غذا دهی بهشون پراش ریخته
    الان جوجه ها 10 روزه هستن
    2 یا 3 روز هم هست که این پر ریزی شروع شده

چی کار کنم ؟
    باید چه طوری تقویتش کنم ؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    سلام

پشت فنچ ماده ی من بعد از بدنیا اومدن جوجه ها و غذا دهی بهشون پراش ریخته
    الان جوجه ها 10 روزه هستن
    2 یا 3 روز هم هست که این پر ریزی شروع شده

چی کار کنم ؟
    باید چه طوری تقویتش کنم ؟
    سلام
    بهش تخم مرغ آب پز و تفاله هویج بدید،کف دریا حتما واسشون بذاری و همیشه تو قفس باشه،کمی کرفس،کلم بروکلی هم خوبه واسه کلسیومش ،توصیه میکنم بعد از اینکهدجوجه ها بزرگ شدند لونه رو بردارید و مانع از دوباره تخم گذاریمجددشون بشید بذارید جفت خوب استراحت کنن و تقویت بشن بعد اقدام به لونه گذاری بکنید
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    بهش تخم مرغ آب پز و تفاله هویج بدید،کف دریا حتما واسشون بذاری و همیشه تو قفس باشه،کمی کرفس،کلم بروکلی هم خوبه واسه کلسیومش ،توصیه میکنم بعد از اینکهدجوجه ها بزرگ شدند لونه رو بردارید و مانع از دوباره تخم گذاریمجددشون بشید بذارید جفت خوب استراحت کنن و تقویت بشن بعد اقدام به لونه گذاری بکنید
    موفق باشید
    کف دریا همیشه هست

تخم بلدرچین میدم

پوست تخم مرغ هم گذاشتم واسشون چون خیلی دوس دارن

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    کمک
    دوستان سلام . من دوتا فنچ ماده چهارماهه داشتم دیروز واسشون دوتا فنچ نر بالغ خریدم ولی به دلیل نداشتنه قفس اضافی بدون قرنطینه فوری اونها رو پیش هم انداختم که حسابی زودی دعوا کردن و خیلی هم سروصدا میکنن من امروز هرطور شده یه قفس از قفس های قناری داداشمو خالی کردم و واسه دو روز قرض کرفتم الانم دوتا نرها جدا توی یه قفسن و اون دوتا ماده هم جدا تو قفس دیگه گذاشتمشون کنار هم به طوری که معلوم هستن و همدیگه رو میبینن حالا بنظرتون چیکار کنم ؟
    راه حل شما چیه ؟ با تشکر

سلام
    همیشه سعی کنید قبل از خرید فکر جایی برای قرنطینه کردن باشید ،و خطر انتقال بیماری رو کاهش بدید،اگر قصد تکثیر دارید بهتره هر جفت رو در قفس مجزا بذارید و این دعواهای اولیه عادی هست تا زمانی که پرنده ها بخودشون آسیب جدی نرسوندن،الان بهتره تا چند روز توی همون قفس باشن تا پرنده ها همدیگه رو از دور ببینن و یکم واسشون عادی بشه بعد از اون براشون قفس تهیه کنید و هر جفت رو توی یک قفس بذارید و بهشون برسید اگرم که قفس بزرگ هست میشه هر دوجفت رو داخل همون نگه دارید،موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    کف دریا همیشه هست

تخم بلدرچین میدم

بسیار خوب فقط پوست تخم مرغ رو قبل از آبپز خوب بشورید و حتما از پوست تخم مرغی استفاده کنید که آبپز شده،و تخم بلدرچین /تخم مرغ هم فقط سفیده رو بدید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    کف دریا همیشه هست

تخم بلدرچین میدم

این پرریزی بخاطر لانه سازی مجدد فنچ نر شماست که پرهای پشت ماده رو میکنه
    براش برگ سوزنی درخت کاج بزارید تو لونه هم پنبه دونه گود کنید
    تو ابشون مولتی ویتامین بریزید پلو نرم و تخم مرغ با پوستش و هویج و کاهو جعفری و کف دریا با همینها خودم 12 تا تخم و 9 تا جوجه گرفتم از یک لونه (حالا نوبت شماست)

صفحه 261 از 348 نخستنخست ... 161211242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280311 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)