همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    بله میرم جایی نزدیکش که قار نزنه و کارامو انجام میدم ولی اگه روش کاور نکشم اولش اینه که نمیره رو چوبش غذا بخوره و اینکه شب ممکنه سردش بشه
    کاسکو پرنده ی شکموییه نگران نباشید وقتی غذا دردسترسش باشه امکان نداره گرسنه بمونه. بجای کشیدن کاور رو قفس دما رو کنترل کنید ونگران نباشید سردش نمیشه.

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    کاسکو پرنده ی شکموییه نگران نباشید وقتی غذا دردسترسش باشه امکان نداره گرسنه بمونه. بجای کشیدن کاور رو قفس دما رو کنترل کنید ونگران نباشید سردش نمیشه.

مشکل من هم همون کنترل دماست چون شوفاژ زیر پرده روشن نمیشه نمیتونم زیاد گرم کنم اون قسمتو به خاطر همین میترسم سرما بخوره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مشکل من هم همون کنترل دماست چون شوفاژ زیر پرده روشن نمیشه نمیتونم زیاد گرم کنم اون قسمتو به خاطر همین میترسم سرما بخوره
    درزگیر بزنید به پنجره ونگران نباشید بابت دما ولی کاور نکشید که مجبور بشه بیاد روی چوب غذابخوره بدون کاور.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    sسلام سپیده خانوم امروز یک اتفاق جالبی برام افتاد که قبلا نیوفتاده بود امروز یعنی همین الان خواستم کاسکو رو بیرون قفس بیارم تا بتونم باهاش یکم تمرین کنم نیم ساعت در قفس باز بود نیومد بیرون نصف انجیر خشک رو رو میله های در قفس گذاشتم ( روز اولین با همین روش اوردمش بیرون ) اومد انجیر رو برداشت رفت داخل قفس خوردش دفعه دوم نصف دیگه انجیر خشک رو بهش نشون دادم با فاصله گرفتم خیلی جالب اومد بیرون قفس رو میله ایستاد و انجیر رو گرفت رفت بالای قفس تاحالا همچین اتفاقی نیوفتاده بود. گفتم هم گزارش کارمو تا الان داده باشم هم اینکه ایا به نظرتون با روش دنبال کردن دست الان میتونم اقا راجو رو ببرم تو قفس اگه اره چطوری باید اینکارو بکنم ک بدون اینکه بترسه ره داخل یک چیز دیگه هم میخوام اضافه کنم اونم اینه کاسکو از من ترسی نداره خیلی خیلی نزدیک رو به روش باشم فرار نمیکنه قار هم نمیزنه حتی تو این فاصله کم مث الان پشتش هم به من میکنه و قدم میزنه ولی این غرغر کردنش هستش یعنی بعضی وقتا بهتر بگم بیشتر وقتا غرغر داره ولی ترس انچنانی که بگم فرار میکنه یا قار میزنه رو نداره و خوشبختانه کاسکوی من اصلا و اصلا اهل گاز گرفتن نیست یعنی فکر کنم اصلا بلد نباشه گاز بگیره چون هیچوقت ندیدم سعی کنه گاز بگیره منه

ببخشید زیاد شد
    سلام . شرمنده پست شما رو تازه دیدم ..غر غر زدن نشوندهنده ناراضی بودنش از چیزی هست اما مهم نیست شما به تمرین ادامه بدین . فاصله ها رو کم کم بیشتر کنید . تا جایی که حتی پایین قفس هم اگه غذا رو نگه دارید بیاد و بگیره. الان چطور برمیگرده داخل قفس ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شرمنده پست شما رو تازه دیدم ..غر غر زدن نشوندهنده ناراضی بودنش از چیزی هست اما مهم نیست شما به تمرین ادامه بدین . فاصله ها رو کم کم بیشتر کنید . تا جایی که حتی پایین قفس هم اگه غذا رو نگه دارید بیاد و بگیره. الان چطور برمیگرده داخل قفس ؟
    عصرها با ترفند میارمش بیرون باهاش تمرین میکنم و 2 ساعتی میزارم بالا قفس لذتشو ببره بعد غذاشو میزارم تو قفس میره داخل فکر کنم متوجه شده کی باید بره تو قفس و هر روز بهش اجازه داده میشه بیاد بیرون 2 روزه تو رفتن به داخل قفس اذیتم نکرده

تمرین هم خداروشکر خب پیش رفته دست به منقارشم میزنم فاصله کم کنارش میستم مشکلی نیست هرجا خوراکی بگیرم میاد دنبالش برای گرفتنش یکم با فاصله بگیرم خم میشه برای گرفتنش ولی هنوز به اونجایی ک بیاد پایین قفس بگیره نرسیدم غرغر کردن این اقا هم معمولا بیشتر وقتاس البته با من زیاد غرغر نمیکنه داداشم بهش غذا بده ( بیشتر وقتا داداشم اب و غذاشو میده ) غرغر میکنه ولی من ک فقط باهاش تمرین میکنم خیلی راحته

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    عصرها با ترفند میارمش بیرون باهاش تمرین میکنم و 2 ساعتی میزارم بالا قفس لذتشو ببره بعد غذاشو میزارم تو قفس میره داخل فکر کنم متوجه شده کی باید بره تو قفس و هر روز بهش اجازه داده میشه بیاد بیرون 2 روزه تو رفتن به داخل قفس اذیتم نکرده

تمرین هم خداروشکر خب پیش رفته دست به منقارشم میزنم فاصله کم کنارش میستم مشکلی نیست هرجا خوراکی بگیرم میاد دنبالش برای گرفتنش یکم با فاصله بگیرم خم میشه برای گرفتنش ولی هنوز به اونجایی ک بیاد پایین قفس بگیره نرسیدم غرغر کردن این اقا هم معمولا بیشتر وقتاس البته با من زیاد غرغر نمیکنه داداشم بهش غذا بده ( بیشتر وقتا داداشم اب و غذاشو میده ) غرغر میکنه ولی من ک فقط باهاش تمرین میکنم خیلی راحته
    خب این خیلی عالیه . الان دیگه خودش میدونه چطور باید برگرده قفس .. روشتون هم خیلی خوبه . من پیشنهاد می کنم از روش دنبال کردن دست برای بردنش داخل قفس استفاده نکنید . اگه دوست نداشته باشه به قفس برگرده اونوقت این بازی رو ادامه نمیده ...وقتی دنبال کردن دست اون رو به جایی که دوست نداره ببره ممکنه دیگه براش جذاب نباشه..

زمانی که حس کردین آماده هست برای روی دست اومدن . تمرین جدید رو شروع کنید . با توجه به توضیحاتی که دادین ازش ، من این روش رو پیشنهاد میکنم :

http://www.parsipet.ir/thread22828.html

باز خودتون روش هایی که تو این بخش گذاشتم رو بخونید و هر کدوم به نظرتون با روحیات طوطی شما سازگار هست انتخاب کنید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام خست نباشید .
    دیروز که رفتم به پرنده فروشی گفت که پرنده های دور چشم زرد وحشی دیگه رام نمیشن و فقط برای دکور خوبه !
    و گفت که پرنده منو 700 میخره و جاش یه جوجه کاسکو میده جوجه کاسو هم چشماش مشکی متمیل به خاکستری بود که قیمتش1650 به نظر شما خوبه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام خست نباشید .
    دیروز که رفتم به پرنده فروشی گفت که پرنده های دور چشم زرد وحشی دیگه رام نمیشن و فقط برای دکور خوبه !
    و گفت که پرنده منو 700 میخره و جاش یه جوجه کاسکو میده جوجه کاسو هم چشماش مشکی متمیل به خاکستری بود که قیمتش1650 به نظر شما خوبه ؟
    سلام
    بهترین حالت همون هست که پرنده فروش
    گفته پرنده های بالغ اونطوری که ما انتظار داریم ممکنه رام نشن
    قیمت هم فکر کنم خوب باشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام خست نباشید .
    الکی یه چیزی گفته. کاسکوی چشم زرد هم رام میشه اما زمان بیشتری میبره و هرچی سنش بیشتر باشه زمان لازم هم بیشتر میشه اما غیرممکن نیست
    فامیل ما هم دوسال پیش چشم زرد خرید طوطیش سخنگو شد.
    در مورد معامله کردن طوطیت من متوجه نشدم اگه طوطیت خوب نیست چرا میخواد 700 برداره و در ازای 700 تومن پول بهت طوطی 1650ـی بده؟
    فکر کنم طوطیت رو میخواد بگیره 700 هم سربگیره بهت یه کاسکو بده که اینجوری زیاد هم بد نیست اگه چشم مشکی باشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14750
    سلام من دو ماهه که یه کاسکو چشم مشکی حلقه پا خریدم خیلی سرحال وخوب بود تا اینکه از شب یلدا به بعد متوجه شدم مدفوعش آبکیه و دانه بالا میاره. بینیش تمیزه و عطسه هم نمیکنه کاملا مطمئن هستم که سرما نخورده اما این چند روزه غذا اصلا نخورده و سینه اش تکاملا تیز شده و بی حاله من با سرنگ روزی سه وعده 10 سی سی اب سیب و موز دادم (تخمه اصلا بهش ندادم) ors بچه با آب مخلوط کردم و 5 سی سی در دو وعده بهش دادم هر 12 ساعت سه دهم سی سی دارو کوتریموکسازول هم بهش دادم اما هنوز اسهالش خوب نشده و بی حاله. دیشب 5 عددتخمه افتابگردون بهش بدم 2 ساعت بعد بالا اورد. خوراک در این دو ماهه: تخمه افتابگردون - نخود آپز - انار به مقدار کم - سیب و موز به صورت روزانه خودم حدس میزنم این مشکل میتونه از چند چیز باشه شبه یلدا یه تیکه کوچولو هندونه با پوست (البته تمیز) بهش دادم یا روزه قبل از یلدا تخمه تموم کرد براش تخمه جدید خردیدم البته از فروشگاه مواد غذایی که همیشه میخریدم نه از پرنده فروشی . یا مشکل میتونه از پودر مولتی ویتامینه که بهش میدادم باشه چون 5ماه قبل سرش باز کرده بودم. صحبتم طولانی شد ببخشید خواستم کامل توضیح بدم تا بتونید کمکم کنید. جایی که من زندگی میکنم دامپزشکی نیست اگه منو راهنمایی کنید خیلی خیلی زیاد دعاتون میکنم.

صفحه 1074 از 1238 نخستنخست ... 74574974102410551056105710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109311241174 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)