تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال داشتو من 4ماهی است 3جفت(از نر و ماده بودنشون 100درصد مطمئنم ) فنچ گرفتم تو قفسای مجزا بهد تقریبا یک ماه همگی جفت شدن و لانه سازی کردن و هرشب تو لونه بودن ولی حالا یک ماه پیش یک جفت فقط یک تخم گذاشت اونهم جوجه شد ولی تو ده روزگی یک روز صبح متوجه شدم فنچ های مولد خیلی سر وصدا میکردن نگاه کردم دیدم جوجشون مرده تغذیشونم این بوده تاحالا ارزن+اب تازه+تخممرغ اب پز یک سوم برای هر جفت هر سه روزیکبار + کف دریا همیشه حالا چندتاسوال دارم 1-چرا این سه جفت که حالا تقریبا 6ماهه هستند و از روی اواز و رنگ نوک که از همان اول واضح بود که کدام نر کدوم ماده چرا تخم نمی ذارن 2؟-چرا اون جوجه مرد؟ 3-حالا چکار کنم زود تخم بزارن اخه همگی جفت شدن لونه هم ساختن شبها هم تولونه هستند؟ 4- ایا تخم کتان و ویتامین حتما باید بدم ؟
    سلام
    مردن جوجه دلایلی مختلفی داره فقط تغذیه نیست شاید موردی مثل سرما باعث مرگ جوجه شده شاید افتی داخل لونه و احتمال اینکه تغذیه فاسد و خراب شده به والدین داده شده باعث مرگ جوجه شده باشه دمای محیط نگهداری روی چه درجه ای ثابت هستش ؟
    دلیل تخم نکردن جفت هم مواردی مثل بیش از حد جوان بودن جفت و برعکس چیر بودن زیاد جفت , ضعیف بودن جفت برای تخم گذاری از ویتامین نمیشه گفت حتما باید استفاده کرد ولی مکملهای ویتامنه برای قبل از دوره تکثیر خیلی مفید و تاثیر گذاره پس از مینرال های مخصوص پرندگان زینتی ساخت شرکتهای معتبر استفاده کنید
    مورد دیگه اینکه شاید جفتها هنوز از دوره پرریزی بصورت کامل بیرون نیامده و پره کنه دارند در اینصورت تخم گذاری صورت نمیگیره
    ساعت 3 بامداد احتمالش هست شخصی برای پاسخ گویی نباشه
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    سلام، ميشه لطفا در مورد جنسيتشون نظر بدين، چند تا نظر بهتره...

من خودم شك دارم كه همه ماده باشن، ولى فروشنده گفت اون گردن خال خاليه نره، بهرحال ممنون.

ارسال با موبايل

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    سلام، ميشه لطفا در مورد جنسيتشون نظر بدين، چند تا نظر بهتره...

من خودم شك دارم كه همه ماده باشن، ولى فروشنده گفت اون گردن خال خاليه نره، بهرحال ممنون.

ارسال با موبايل

سلام
    فنچ سفید ، ماده س .
    اون فنچ زبرایی ک سینه ش خالهای مشکی داره و لپش قهوه ایه ، نره .
    اون یکی زبرا هم ماده س

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    [QUOTE=ehsanfalah;236447]سلام
    مردن جوجه دلایلی مختلفی داره فقط تغذیه نیست شاید موردی مثل سرما باعث مرگ جوجه شده شاید افتی داخل لونه و احتمال اینکه تغذیه فاسد و خراب شده به والدین داده شده باعث مرگ جوجه شده باشه دمای محیط نگهداری روی چه درجه ای ثابت هستش ؟
    دلیل تخم نکردن جفت هم مواردی مثل بیش از حد جوان بودن جفت و برعکس چیر بودن زیاد جفت , ضعیف بودن جفت برای تخم گذاری از ویتامین نمیشه گفت حتما باید استفاده کرد ولی مکملهای ویتامنه برای قبل از دوره تکثیر خیلی مفید و تاثیر گذاره پس از مینرال های مخصوص پرندگان زینتی ساخت شرکتهای معتبر استفاده کنید
    مورد دیگه اینکه شاید جفتها هنوز از دوره پرریزی بصورت کامل بیرون نیامده و پره کنه دارند در اینصورت تخم گذاری صورت نمیگیره
    ساعت 3 بامداد احتمالش هست شخصی برای پاسخ گویی نباشه
    [/QUO
    سلام امروز دیدم اون جفت دوباره 5روز بعد مرگ جوجه قبلی تخم گذاشته مگه میشه؟
    2-حالا باید چی بهشون بدم تا بیشتر تخم بذارن و همین یکی نباشه؟بیش از 100 صفحه از تاپیک ها رو خوندم اما پاسخ ها خیلی متفاوت بود لطفا دوستانی که خودشون تجربه دارن توضیح مفصلی در باره این دوره بدن شاید سوال دیگران هم باشه چون صفحات قبلی ادم روسر در گم میکنه مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    [QUOTE=erfi one;236520]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام امروز دیدم اون جفت دوباره 5روز بعد مرگ جوجه قبلی تخم گذاشته مگه میشه؟
    2-حالا باید چی بهشون بدم تا بیشتر تخم بذارن و همین یکی نباشه؟بیش از 100 صفحه از تاپیک ها رو خوندم اما پاسخ ها خیلی متفاوت بود لطفا دوستانی که خودشون تجربه دارن توضیح مفصلی در باره این دوره بدن شاید سوال دیگران هم باشه چون صفحات قبلی ادم روسر در گم میکنه مرسی
    سلام
    یه مورد که باعث تلف شدن جوجه ها میشه ، استرس به جفت وارد کردنه.
    شما باید تا حد ممکنه آرامش را به جفت بدهید و حدالامکان خیلی کم به لونه سرک بکشید.

اما در مورد تغذیه که خود من استفاده میکردم و همیشه هم لونه هام جوجه بودند.
    ارزن ریز و کتان به نسیت 5 به 1 (یعنی 5 پیمانه ارزن ریز و 1 پیمانه کتان) همیشه در اختیار جفت قرار بگیرید.
    هفته ای یکبار نصفه سفیده تخم مرغ با پوست (در مورد تخم مرغ اینو بگم که خیلی از دوستان میگند رنده کنید ، اما برای فنچ به نظر من رنده نباشه بهتره.
    شما تخم مرغ را وقتی آب پز شد، با پوست از وسط با چاقو ببرش و نصفشو بردار و زردشو سوا کن و سفیده با پوست و بذار برای فنچات.

میوه جاتی مثل سیب که فنچ عاشقه تو این فصل مناسبه براشون.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    سلام دوستان یک سوال برام پیش اومده که نتونستم جوابش رو هیچ جا پیدا کنم ایا روشی هست که بتوان تعداد تخم گذاری فنچ رو کنترل کرد مثلا کاری کرد که تخم گذاری مثلا بعد 4یا 5 تخم قطع شود و فنچ روی ان ها بخوابد که هم کمتر ضعیف می شود و از طرفی درصد جوجه اوری ان تخم ها بیشتر می شود

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال برام پیش اومده که نتونستم جوابش رو هیچ جا پیدا کنم ایا روشی هست که بتوان تعداد تخم گذاری فنچ رو کنترل کرد مثلا کاری کرد که تخم گذاری مثلا بعد 4یا 5 تخم قطع شود و فنچ روی ان ها بخوابد که هم کمتر ضعیف می شود و از طرفی درصد جوجه اوری ان تخم ها بیشتر می شود
    سلام دوست عزیز
    خیر امکان اینکه ما تعداد تخمها رو مشخص و کنترل کنیم نیست چون ماده بر اساس سن و آمادگی جسمی که داره تخم خواهد گذاشت،بجای اینکار میشه از این روش استفاده کرد که بعد از هر دفعه تخم گذاری و جوجه داری لونه رو بردارید و با انواع غذاهای مجاز جفت رو تقویت کنید و تا چند وقت از گذاشتن لونه خودداری کنید و به جفت استراحت بدید ،در این حالت هم به جفت آسیبی نمیرسه هم جوجه های بهتر و قوی تری خواهند داد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    سلام ببخشید ایا کسی از دوستان از مراحل رشد طبیعی جوجه عکس داره اگه دارید لطفا اینجا قرار بدید مثلا از 1و4و7و10و14و17و20و30و45 روزگی باتشکر از تمامی دوستان اگه الان هم جوجه دارید عکس بذارید و بگید چند روزس لطفا هرکسی هر زمانی عکس داشت بذاره خیلی واسم مهمه بازم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    سلام دوستان، اين سوال عموميه، ممكنه لطفا بفرمايين،

آيا خوراكى، دارو، قطره اى براى از بين بردن استرس پرنده ها وجود داره؟ مثلا براى كاسكو ميگن، بادوم زمينى( براى كاسكوى من اتفاق افتاد) ، عرق كاسنى، تخم كاسنى معجزه ميكنه!! نظرتون چيه؟

ارسال با موبايل

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    سلام دوستان، اين سوال عموميه، ممكنه لطفا بفرمايين،

آيا خوراكى، دارو، قطره اى براى از بين بردن استرس پرنده ها وجود داره؟ مثلا براى كاسكو ميگن، بادوم زمينى( براى كاسكوى من اتفاق افتاد) ، عرق كاسنى، تخم كاسنى معجزه ميكنه!! نظرتون چيه؟

ارسال با موبايل
    سلام
    دوست عزیز لطفا سوال خود رو در تاپیک مخصوص به خودش مطرح کنید با تشکر

پرسش و پاسخ متفرقه در مورد طوطی سانان

صفحه 259 از 348 نخستنخست ... 159209240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278309 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)